דוידי קליר- מסלולי טיול - אלסקה-טיפים
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© טיפים לטיול עצמאי באלסקה

                                                                                
1- אם את הטיול לארה"ב ולא משנה לאיזה צד של המדינה מזרח או מערב, תכננתם הרבה זמן מראש, הרי טיול לאלאסקה יצריך מכם להיות מאורגנים וסגורים על הטיול אפילו לפני. אני את הסגירות הראשונות של הטיסות כבר עשיתי באוקטובר כאשר הטיסות הן בסוף יוני.  8 חודשים מראש.

2- מעבר לטיסות יש את האטרקציות השונות שלפי חוות הדעת של כל מי שביקר באלסקה, צריך לסגור מראש אחרת לא נשארים מקומות. גם אתרים מקומיים ממליצים לסגור ולהזמין את האטרקציות כמה שיותר מוקדם ובחלק מהמקומות אכן ניתן לראות בבירור איך מספר המקומות למטיילים הולך ומצטמצם בעיקר באטרקציות הנבחרות כמו הטיולים לצפייה בדובים הן בטיסות והן בשיט.

3- אחרי שיש לכם טיסות לעיר הביניים לאו דווקא ליעד הסופי באלאסקה כדאי שתזמינו לכם אחד משני ספרי הקופונים של אלאסקה ואפשר גם את שניהם. זאת כדי שתוכלו לעשות את ההזמנה ולקבל את ההנחה שספר הקופונים נותן. זאת בהחלט הנחה מצטברת משמעותית שיכולה להסתכם במאות דולרים. על ספרי הקופונים בהמשך.

4- את היעד הסופי באלאסקה ואת היעד ממנו תצאו את אלאסקה כדאי לסגור אחרי שאתם "סגורים" על המסלול שלכם. זאת שלא יקרה מצב בו אתם מזמינים טיסה ממקום מסוים בתאריך מסוים אבל המעבורת שתכנתם אולי לקחת בשלב כזה או אחר, התאריכים של ההפלגה לא מפורסמים בזמן וזה עשוי לשבש לכם את כל התכנון. השנה (2016) פורסמו התאריכים רק באמצע פברואר מה שבהחלט יצר שיבוש בכל תהליך תכנון הטיול 

5- טיול לאלסקה מסתכם בסכום לא קטן אז הנה אפשרות לחסוך בהוצאות שלכם.


קיימים שני ספרי קופונים שמכסים באופן די דומה את אותן האטרקציות. (לא לגמרי זהה ) הראשון הינו ספר שכל הקופונים בו הם 1+1 . אחד קונה אחד חינם. אז אם אתם משפחה עם 2 ילדים כדאי שני ספרים כאלה. כמובן שלא לפני בדיקה מעמיקה שאפשר להשתמש בצורה הזאת. 


   Alaska toursaver

 

 עם עלות משתנה לפי אזורי טיול באלסקה ניתן להתקין  2020 App Packages Available  את ספר ההנחות בפלאפון שלכם.
הספר/APP הזה גם משמש "מעין" מדריך מסלול בכללי מאוד היות וניתן לסמן את המסלול לפי האטרקציות  שיש עליהן הנחה. מהר מאוד תגלו שמה שאתם מסוגלים בפועל לעשות זה מגוון די מצומצם של אטרקציות בהתחשב במגוון הבאמת גדול שמופיע בחוברת הקופונים.  בספר הזה הקופונים הם נטו לאטרקציות לעומת הספר השני הנושא את השם: 


אורות הצפון-  Northern-Lights

בספר קופונים הזה מלבד האטרקציות יש גם קופונים למסעדות, שתייה,מועדוני כושר,ועוד כל מיני דברים שלא כל כך ניראה שיהיה לכם את הזמן לעשות אותם.
הספר הראשון קומפקטי מאוד ניתן להזמין אותו גם כ-APP ישירות לסלולרי שלכם ולחסוך את עלות המשלוח. 
הספר השני יותר גדול ויותר כבד אבל סביר. עלות 55$ ומשלוח סביב 50$


זהו אחד הטיפים החשובים שכדאי למי שנוסע לאלאסקה לדעת היות והוא יכול לחסוך לכם לא מעט כסף.
באלאסקה מכבדים את הספרים הללו ולא היה מקום אחד שבו היה בכלל ספק אם יקבלו את הקופון. 


חלק מהאטרקציות יש לרכוש מראש וההנחיות לגבי כל אטרקציה תמצאו בעמוד ספציפי שלה. יש לציין שיש בידכם קופון בעת ההזמנה לא תמיד הממשקים של החברה שממנה רוכשים אטרקציה יודעים לטפל בנושא כיאות. במצב כזה אל תהססו לשלוח מיילים וליצור קשר לפני ביצוע התשלום. חלק אחר מהאטרקציות לא מצריך הזמנה מראש ובמקום עצמו אתם מציגים את הספר ממנו יתלשו את הקופון המתאים. שימו לב --אסור לכם לתלוש את הקופונים מהספר.
הספר הראשון יותר מסודר ויותר קל להתמצא בו. גם הגודל שלו מתאים לסחיבה בתוך התיקים שלכם.

לסיכום טיפ הקופונים 
רוצה לשתף אתכם במקרה מהטיול שערכנו אנחנו  שממנו כדאי ללמוד ולסמוך קודם כל על עצמכם. 

לקראת סוף טיולנו יצא לנו לצאת לשייט שבו יש אפשרות להשתמש בקופון 1+1 מספר הקופונים שמצוין כאן בפרק הטיפים.  עלות הטיול לאדם היא כ-200$.  באותו השייט השתתף עוד זוג מישראל שטיולם אורגן על ידי אחד מהגורמים המארגנים טיולים לעצמאים, מייעצים להם על המסלול, מה לעשות, ואיך לעשות, ומזמינים עבורם כמעט הכול. אבל מסתבר שלא מיידעים את הלקוחות שלהם  שיש ספרי קופונים שיכולים לחסוך לזוג שנוסע מאות דולרים.
אז בזמן שאנחנו שילמנו על השייט 200$ הם שילמו 400$. כל זאת בגלל שלא היה להם מושג שקיים כזה דבר.
לנו הקופונים הללו חסכו סכום של 650$ !!! עם עלות של ספר שעלה כמאה דולר מה שאומר חסכון נטו של 550$ שזה בהחלט סכום לא מבוטל. קשה להאמין שמי שמכיר את אלאסקה לא מכיר את ספרי הקופונים ואת ההנחה המשמעותית שהם מקנים למי שמשתמש בהם. או שיש סיבה אחרת לעניין אי העברת המידע הזה לנוסעים שלך.
האם זה חוסר ידע של מי שמייעץ ומארגן? אולי סיבה אחרת ?
זה ממש לא משנה, ואין ספק שמטייל שיוצא לטיול ומגלה שקיימת אפשרות כזאת על אטרקציות שהוא עושה, ההרגשה שלו היא לא נוחה וחבל.
בסיכומו של דבר המטייל מרגיש קצת מנוצל והגוף המארגן צבר לו מוניטין בהתאם. בארצנו הלא כל כך גדולה זה בהחלט משמעותי.

 

      REDOUBT VOLCANO


 6- השכרת רכב
נושא מורכב למדי כשבאים להשכיר רכב. הסיבה הראשונה היא שלא כל חברות ההשכרה מאפשרות לקחת את הרכב בנקודה אחת ולהחזירו בנקודה אחרת. אז לפני שאתם מתכננים את מסלולכם ודאו שאתם מכירים ויודעים עם איזו חברת השכרה אתם הולכים לעשות את טיולכם. קחו בחשבון שחברות שכן מאפשרות את האופציה הזאת עשויות לגבות לא פחות מ-250$ ועד 300$ עבור החזרת רכב שלא במקום הלקיחה. גם את הטיסות שלכם הפנימיות יש להזמין רק כשאתם סגורים על המסלול שלכם מבחינת ימי השכרת הרכב וכאן לכל יום יש משמעות כספית משמעותית היות ומחירי השכרת הרכב באלאסקה הם גבוהים למדי. וכמובן שאתם צריכים להיות סגורים עם חברת ההשכרה שמאפשרת לכם לקיחה והחזרה בהתאם לרצונכם. עוד נושא חשוב ששמתי אליו לב די במקרה שחברת השכרה שבמועד מסוים אפשרה לקחת ולהחזיר שלא באותו המקום. בסמוך למועד הנסיעה שינתה את המדיניות שלה ולא אפשרה להחזיר את הרכב שלא בנקודת הלקיחה. מה שאומר שאסור לחכות יותר מידי זמן וצריך לסגור מספיק מוקדם.

מבחינת עלויות-יקר למדי ויש חברות  שהשכרת רכב כמו Nissan Versa 4 doors שהוא רכב קומפקטי תעלה לכם ל-3 שבועות יותר מ-2500$. אם מחפשים היטב ובזמן הנכון יש מצב לתפוס דילים טובים.

שבוע שבועיים לפני שאתם נוסעים לטיולכם כדאי לוודא שהזמנת הרכב שרירה וקיימת ושלא "במקרה" חברת ההשכרה או מישהו אחר מטעמה  ביטלו לכם את ההזמנה . זה טיול יקר למדי וכזה דבר יכול בהחלט לקלקל לכם את הטיול באופן רציני. (מנסיון אישי-זה קורה)
כדאי גם לדעת שחברות ההשכרה לא נוהגות לבטח את הרכב במעבורות.


7- מעבורות
עוד נושא רב משמעות בעת תכנון טיול באלאסקה במידה ואתם צריכים להשתמש בשרותי המעבורות. זה יותר מתאים למי שמתכנן למשל להתחיל באנקוראז' ולסיים בג'ונו או הפוך ואז חייב להשתמש במעבורת. גם אם אתם מתכננים לנסוע למשל ל- Wrangell בשביל לראות דובים חייב לדעת שהמעבורות לכאן לא שטות בכל יום כך שלכל אורך של שלב התכנון אתם חייבים להיות מסונכרנים בין כמה נושאים שהוזכרו וזאת לפני שביצעתם את ההזמנה בפועל.

א-השכרת הרכב אפשרויות ההחזרה שלו ותאריכים.
ב-מעבורות ותאריכי השייט למקומות שאתם חפצים להגיע.
ג-טיסות בין אלאסקה לעיר ממנה ואליה הגעתם מישראל.(למי שבא מהארץ)
לא תמיד מפורסמים תאריכי המעבורות בזמן שאתם הייתם רוצים לדעת ואז זה קצת מכניס אתכם לפינה. אפשר כמובן לסגור את ההגעות ממקום למקום בטיסה פנימית שהן בד"כ כמעט כל יום רק בעלות גבוהה יותר. אבל לבטח גם טיסות אלו עשויות להתמלא אם תחכו יותר מידי זמן.

יש לכם מעבורות בטיול? וודאו יום יומיים ואפילו שבוע לפני תאריך היעד שהשייט שלכם מתקיים במועדו. שהמעבורת במקרה לא התקלקלה ולוח הזמנים שלה השתנה, במידה וכן עליכם ליצור קשר עם חברת המעבורת ולבחון את התאריכים המוצעים לכם ולהתאים את טיולכם בהתאם.
כדאי מאוד לבדוק נושא זה היות ומנסיון אישי המעבורות מתקלקלות,לוחות הזמנים משתנים,חברת המעבורות לא טורחת ליידע אותכם על העיכובים, ואתם לא הייתם רוצים למצוא עצמכם בטרמינל המעבורות תקועים באמצע הלילה בלי רכב ובלי מקום לינה.


אתר המעבורות של מדינת אלאסקה

 

8- לינה

זה כבר תלוי באיזה סוג של טיול אתם עושים. קראוון או קמפינג באמצעות אוהל. מלון יוקרה או מוטל דרכים בעלות יחסית זולה. אישית אני מעדיף לינה בקמפינג באוהל. גם עלות נמוכה אבל הכי ,הכי זה ה"להיות" בתוך הטבע. היום לינה בקמפינג בארה"ב מצריכה בהרבה מקומות הזמנה מראש באמצעות אתר  שירות הפארקים הממשלתי   גם באלסקה ישנם קמפינגים שצריך להשתמש באתר זה.            
זהו אתר ממשלתי שדרכו ניתן להזמין לינה בכל קמפינג ממשלתי ברחבי ארה"ב. כיום הזמנת הקמפינגים נעשית דרך האתר הזה בלבד. כדאי להירשם ואז לעשות את הזמנת הקמפינגים . מצריך תשלום מראש ויש מקומות של תשלום עבור הלילה הראשון בלבד.  את הלינות יש להזמין הרבה מראש בכל הפארקים ובמקומות המועדפים כמו למשל נהרות ומקומות אשר ידועים כנקודות מועדפות על ידי הדייגים וחובבי הדייג למינהם. המקומות פשוט נשאבים.  בחודש מאי הסיכוי למצוא מקום לינה בקמפינג אשר נמצא בתוך פארק או בסמוך לאתר דייג כלשהו שואף לאפס. לכל המאוחר חודש מרץ.  
נכון שיש לא מעט קמפינגים על בסיס "בא ראשון –זוכה" אבל לא תמיד אפשר לבנות על זה בטח ובטח אם אתם משפחה וילדים ובמקומות המבוקשים כמו בפארקים הלאומיים(דנאלי) שם הקמפינגים בהזמנה מתמלאים חודשים מראש ויש ממש לעקוב אחר חלון ההזמנות עבור כל קמפינג בכל אתר אשר במסלול שלכם. 

אם אתם מתכננים קמפינגים אז יש להצטייד בציוד מתאים. אם יש לכם מצוין ,ואם אין לכם אז עוד יותר טוב כי תוכלו לרכוש אותו בארה"ב והמחירים ממש זולים. בכל רשת כמעט תמצאו את כל שאתם צריכים. ברשת וולמרט למשל.


בתי מלון באלאסקה הם יקרים למדי. כמובן שכל אחד והאפשרויות שלו ומה ואיך שהוא אוהב לטייל.

יש שמטיילים רק עם בתי מלון
יש שמטיילים עם רכב ואוהל בשילוב בתי מלון מדי פעם.
יש שמטיילים עם קראוונים-אפשר למצוא פרטים ב-

Motor Home Israel


אפשר גם להקיש בשורת הדפדפן RV RENTAL ALASKA   ותקבלו רשימת אתרים המשכירים קראוונים.

 

9- ביגוד+נעליים

נושא חשוב למדי באלאסקה. נתקלתי ביותר מדי אנשים שהשם אלאסקה אומר להם רק קרח שלג וקור גם בקיץ.   אז זהו שבקיץ לא יהיה אמנם חמסין של 30 מעלות אבל ימים של 15 מעלות זה עניין שבשגרה מצד אחד אבל גם סערות שלגים אפילו באוגוסט עשויות להתרחש וזה מהצד השני. מה שאומר שמצד אחד צריך ביגוד חם ומצד שני את האפשרות להוריד שכבות חיצוניות כשחם לכם. השיטה שקוראים לה באלאסקה לעניין הביגוד היא- להיות לבוש בשכבות. מה לעשות כמעט תמיד אנחנו לבושים ככה ומוסיפים עוד שכבות כשקר לנו. נעליים שצריך לקחת איתנו הם נעלי טיולים טובות היות ויש לא מעט מסלולי הליכה. ורצוי שהנעליים שלכם יהיו אטומות למים. צריך לקחת בחשבון שבאלאסקה במקומות לינה כמו :   Guest Houses   אתם משאירים את הנעליים בכניסה ואז צריך שיהיו לכם נעלי בית או סנדלים או שתלכו עם גרביים.

מתי כן צריך להתלבש היטב? כאשר אתם הולכים לעשות את אחד מאותן שיוטים אל הקרחונים. או אז יכול להיות קר למדי בעיקר כאשר יוצאים לסיפון החיצוני כדי לראות ובשביל לצלם. כדאי שיהיה לכם צעיף לצוואר,כובע חם,מעיל, וגם שיהיה אטום לגשם,דווקא כפפות בקיץ לא היה צורך אבל זה לא אומר שכאשר אתם תבצעו את השייט שלכם לא תצטרכו זוג כפפות טוב. ביגוד תרמי מאוד עוזר וממש לא מפריע היות ואין כאן הליכה כלל.

10- מכשיר ניווט-תמיד טוב שיש במיוחד בערים גדולות כמו אנקוראז'.

האמת שמלבד אנקוראז' ופיירבנקס שהן ערים גדולות יתר הישובים באלאסקה הם קטנים ואין בעייה להיסתדר גם בלי מכשיר ניווט. אבל לכל אחד היום יש בפלאפון מכשיר ניווט ומה שכן אפשר לנצל ממנו זה את אורכי הדרך(הארוכה) שיש לכם לעשות והזמן שייקח לכם.

11- פלאפון סוללרי -
יש כמובן אפשרות להגיע עם חבילה מהארץ או לרכוש סים מקומי במקום. ברשת WALMART ישמחו לעזור לכם.

12- אל תוש-

אחד מהדברים שאסור לשכוח אפילו לא ליום אחד הוא תכשיר נגד יתושים וכדאי לרכוש אותו ביום הראשון שלכם באלאסקה ובחנות מקומית שיודעת איזה תכשיר יעיל נגד היתושים המקומיים שנחשבים לגדולים, תוקפניים,וששים אלי עקיצה. ניתן להצטייד ברשתות המקומיות.            תכשירים נגד יתושים.
 
  בדיחה מקומית אומרת שהיתושים המקומיים הם הציפור הלאומית של אלאסקה. מכיוון שאין מצב שלא תיעקצו אזי כדאי להצטייד גם בתכשיר שייתן קצת מרגוע למתגרד.

כמה מילים נוספות על היתושים של אלאסקה: מוסים זכרים לא כל כך בטוח שתראו, דובים תראו חלק מרחוק מאוד וחלק אחר אם תגיעו למקומות המיוחדים לצפייה בדובים. אותו דבר עם הרבה חיות אחרות שלא בטוח שתראו למרות שאתם באלאסקה.
מה שכן תראו ותרגישו היטב הם היתושים. השטחים המכוסים במים ברחבי אלאסקה הם עצומים וכמובן שהתוצאה הטבעית לכך היא כמות אדירה של יתושים. עד שלא תהיו שם לא בטוח שתבינו. יש מקומות של פחות יתושים אבל יש מקומות שענני היתושים שיעוטו עליכם בכמויות בלתי ניתנות להבנה. אתם חייבים להיות מצויידים בתכשירים מתאימים. המקום הכי טוב למציאת התכשירים הוא באזור של ציוד הקמפינגים והדייג של רשתות השיווק הגדולות כמו וולמארט ופרד-מאייר.  כדאי לכם להצטייד לא רק בתכשיר דוחה יתושים ובתכשיר הרגעה  אלא גם בספריי קוטל יתושים כדי לפנות אותם מהרכב ברגע שפתחתם הדלת באזור עתיר יתושים. או מהאוהל שלכם אם אתם עושים קמפינג. יש גם פתילות עשן שאמורות להחזיק מעמד כ-8 שעות אבל במקרים רבים מפסיקות לבעור הרבה לפני. באותו חלק של החנויות יש גם רשת הגנה לראש למי שרגיש במיוחד.

13- דובים  
                                                                                                                                                                           אתם נמצאים במדינה שהדובים בה נמצאים בכל מקום, ויש להתנהל לפי ההוראות שמקבלים בכל מקום אשר תשהו בו

 

א-להצטייד בגז פלפל נגד דובים.  מי שמתכנן לעשות טרקים ארוכים או קצרים , לישון באוהל בקמפינגים. כדאי שיהיה מצוייד בספריי הזה לכל מקרה.    על אחריותכם הבלעדית.
ב- כאשר עושים מסלול כלשהו באזור הידוע כארץ דובים יש להשמיע קולות דיבור כל הזמן וזאת על מנת שלא להפתיע את הדובים.
ג-לשמור מרחק מהדובים.

ד- להצטייד בפעמונים להליכה למען ישמעו הדובים על זה שאתם בסביבה ולא תפתיעו אותם. תראו הרבה מטיילים עם פעמוני דובים. בעיקר דייגים.
ה- בלינה בקמפינג יש להשאיר את האוכל בארגזי איחסון המיועדים לכך. אל תכניסו שום מזון לאוהל שאתם ישנים בו. לדובים יש חוש ריח יוצא מהכלל והם יבואו לנשנש אותו. 
ו- לא לצחצח שיניים בקרבת האוהל. ריח משחת השיניים מושך את הדובים.

צפייה בדובים בתקופת הגעת דגי הסלמונים לערוצי הנחלים נחשבת לאטרקציה הנבחרת ביותר באלסקה ואולי כאן המקום שצריך לענות על השאלה מתי נוסעים? היכן? ואיך ניתן לצפות בדובים באלאסקה?
אלאסקה נחשבת לשטח עם ריכוז הדובים הגדול ביותר בעולם. יש כאן ריכוזים של דובי גריזלי,דובים חומים, דובים שחורים,
ודובי הקוטב הלבנים ואשר נחשבים לטורף היבשתי הגדול מכולם. רוב האתרים לצפייה בדובים מצריך שימוש באמצעים כמו שייט , וטיסות. חלק מהטיסות הללו יקרות למדי עם עלות שמגיעה כיום גם ל-900$ לאדם לטיול של כמה שעות. הדובים ניתנים לצפייה החל מחודש יולי ועד לתחילת ספטמבר ומי שמתעניין ומתכנן לצפות בדובים צריך להתאים את עצמו לתאריכים הללו. כל חברה שמבצעת שייט או טיסות לנקודות הצפייה מפרסמות גם את תאריך טווח התאריכים.
מטיילים שהגיעו מוקדם מיולי עשויים להתאכזב ולגלות שהדובים לא שמעו על הגעתם והחליטו לא להופיע.
היכן ניתן לצפות בדובים:

המקום הנחשב ביותר לצפייה והוא גם היקר ביותר הם מפלי ברוקס שבשמורת קטמאי אליה מגיעים בטיסה ממספר מקומות באלאסקה כמו אנקוראג' , הומר, סולדנטה. יש טיסות גם לשמורת הטבע הלאומית "אגם קלארק". ובמסלול המתואר בעמודים הבאים הצפייה בדובים היא ב-Anan Wildlife Observatory Site, Wrangell  אליה מגיעים בשייט של כשעה היוצא מהעיירה הקטנה Wrangell ועם עלות הגיונית של כ-300$ לפני מס. כמובן שיש עוד מקומות כמו למשל האי אדמירלטי הסמוך לבירת אלסקה ג'ונו. למי שרוצה ומעוניין לראות את שפע האפשרויות בנושא צריך להקיש בגוגל:  Alaska Bear Viewing.

כדאי לקחת בחשבון שבתחילת התקופה כמות בדובים היא מועטה.תקופה טובה היא מהחצי השני של יולי .

14- שייט

אחרי צפייה בדובים אפשר להגיד שהאטרקציות הבאות בתור שאין לוותר עליהם הוא השיוטים לכל אותם מקומות קסומים כמו הפארקים הלאומיים Glacier Bay Park ו-Kenai Fjords National Park. עליכם לעשות לפחות אחד מהם ולהוסיף להשלמה עוד שייט ב-Prince William Sound. השיוטים הללו הם אטרקציות לא זולות אבל בחלקן יש אפשרות להוזיל את העלויות עם ספר הקופונים שהוזכר אז כדאי לתכנן בהתאם.
אזכיר כאן שוב שהטמ"פ בעת השייט הן נמוכות למדי בעיקר כאשר מגיעים אל קירבת הקרחונים שהם בדרך כלל שיאו של השייט. כמובן שיש להיות לבושים היטב כפי שמומלץ בסעיף הביגוד.

עוד כמה דברים שכדאי לדעת:

 שהייה ליד האוקיינוס מצריכה מכם שימת לב מיוחדת. גאות ושפל וגלים בלתי צפויים עשויים להפתיע אתכם. באלסקה הגאות והשפל היא ממש קיצונית וההפרש מגיע לכמה מטר. צריך לשים לב לשילוט המתריע מפני כניסה לאזורי המיועדים לסכנות. 

בהליכה בקצות המצוקים גם אם יש מעקות וגדרות בטיחות, יש להיזהר במיוחד אם אתם עם ילדים.

עזרה ראשונה יכולה להיות מרוחקת למדי מהמקום שנמצאים בו כאשר זקוקים לאותה העזרה. דבר שמחייב לקיחת כל פעולה בחשבון.

להחזיק מלאי של מי שתייה ברכב.        

                                                                                                                                                                           תמיד כאשר מגיעים אל תחנת דלק לא להתעצל ולמלא דלק. ואם מד הדלק מראה פחות מחצי מיכל אז להתחיל לחשוב על המילוי הבא. יש אזורים רבים באלסקה שהמרחק בין תחנה לתחנה הוא גדול  

 ניתן לשלם כמעט תמיד עם כרטיס אשראי-בתחנות הדלק לרוב תצטרכו לגשת לאיש השירות שבתוך התחנה.
  
 להביא משקפת –לצפייה על חיות הבר שאתם עשויים לפגוש.

לא לשכוח נעלי הליכה מוגנות ממים.

אם רוצים להוזיל את הטיול-לאכול בבישול עצמי,ולקנות רק את מה שצריך.להביא גזיה
מהארץ(עם הברגה) לקנות בלוני גז בחנויות לציוד /טיולים. בכל אחת מחנויות הרשתות הגדולות תמצאו ציוד ומיכלי גז מתאימים במחירים לא יקרים.

להביא סיר,מחבת,כלי להרתחת מים  לשתייה חמה. סכום וצלחות כדאי לקנות חד פעמיים.

כדאי לקנות צידנית לשמור על מזון הדורש קירור. רק שאח"כ יש בעיה בגודל של הצידנית וההחזרה שלה ארצה. יש פיתרון חלופי בדמות ארגז קלקר שעלותו דולרים בודדים ואין שום "צער" להשאיר אותו מאחור בגמר הטיול.

מהטיול האחרון שלי עדיף את הצידנית. הקלקר נשבר בקלות ואז צריך לרכוש חדש כך שבסיכומו של דבר צידנית זולה תעשה את העבודה היטב  גם במחיר השארתה מאחור בגמר הטיול.
יש צידניות במחיר של סביב העשרים דולר ועדיין כדאי ועדיף מקלקר.
קרח ניתן לקנות בכל הרשתות או בתחנות הדלק. 

 

 

לסיום: כללי נהיגה בארה"ב 


הכי חשוב להקפיד על המהירות המותרת בכל מקום בו אתם נמצאים 
הנהיגה היא בצד ימין של הכביש,  מד המהירות והמרחקים הם במיילים. אז קחו בחשבון שמרחק 200 מייל זה לא כמו באר שבע חיפה זה הרבה יותר. וכאשר אתם נוהגים במהירות של 65 מייל לשעה אזי המהירות שלכם היא למעשה 100 קמ"ש.
יתר מה מותר מה אסור בנהיגה מצוין בלינקים המצורפים
1-נהיגה-בארה"ב
2-נהיגה-בארה"ב

על אחריותכם הבלעדית.

עד כאן פרק הטיפים העקריים למסלול באלסקה.

Tracy arm cruise

כדאי לדעת שהמלונות באלסקה  מוזמנים חודשים מראש והמלונות הטובים עם מחירים טובים מתמלאים . את ההזמנה כדאי לסגור מייד כשאתם יודעים את תאריכי הטיסה שלכם.

 
יודעים את תאריכי הטיסה שלכם? הזמינו עכשיו את המלונות.

Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר