דוידי קליר- מסלולי טיול - יום 1 Anchorage To Palmer
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© יום מס' 1 - Palmer TO Anchorage

מפת מסלול יום 1 

את ימי המסלול נתחיל לספור מיום המחרת עת אנחנו יוצאים מ- Anchorage כאשר כיוון פנינו הוא צפונה על כביש 1 הנושא את השם: Glenn Highway.  את המיילים אנחנו מתחילים לספור ממרכז ה-Down town של Anchorage.  אחרי 11.7 מיילים אנחנו יורדים אל East Eagle River Loop Road עליו ניסע 2.8 מייל ומייד כאשר נחלוף על פני Walmart המקומי נפנה ימינה  אל  Eagle River Road עליו נתקדם עוד 11 מייל עד שנגיע אל יעדנו הראשון בטיול שלנו באלסקה- Eagle River Nature Center. הכניסה למקום חינם... החנייה בתשלום סמלי של 5$. למעשה זה התשלום בשביל הכניסה או השימוש בפארק.

כדאי לדעת שהתשלום בפארק מדינה אחד תקף באותו היום לכל פארקי המדינה אליהם תגיעו ויש לשמור את הספח שנשאר אצלכם עד לסיומו של כל יום טיול. בכל מקום בו נדרש תשלום תמצאו עמוד תשלום עצמי עם מעטפות בהן תשימו את הסכום הנדרש אם לקמפינג או לחנייה. צריך לרשום את התאריך ואת מספר הרכב שלכם. לשלשל לתיבה את המעטפה עם הכסף, ולהציב את הספח בחלון הרכב. לא תעשו זאת אתם עשויים להיקנס ב-60$. יותר מהתשלום זו אי הנעימות. כאמור על המעטפה מצוין שהתשלום הזה תקף לכל פארקי המדינה שתהיו בהם ביום שמסומן על המעטפה ועל הספח.
 

ממרכז המבקרים הקטן והמטופח יוצאים מספר שבילי הליכה כאשר הקצר שבהם אורכו 0.75 מייל והארוך שבהם אורכו מגיע עד 25 מייל ולוקח לעשותו ביו יומיים לשלושה ימים ,והוא לא במסגרת המסלול שלנו.

אנחנו מתמקדים בשני המסלולים הקצר/בינוני.

הראשון הוא: The Rodak Nature Trail עם אורך של 0.75 מייל ואשר ייקח לכם כ-45 דקות נינוחות. זהו מסלול מעגלי יפה וקצר העובר דרך שני מרפסות עץ לתצפיות. הראשון על הבונים שבמקום והשני לתצפית על דגי הסלמון החוזרים אל המקום שבו התחילו את חייהם זאת לשם התרבות. כאן גם יסיימו את חייהם.  קחו בחשבון שאתם עשויים לא לראות את דגי הסלמון אם הגעתם מוקדם מדי לעונה. דגי הסלמון מגיעים לכאן בסביבות אמצע אוגוסט אולי קצת לפני. לא תראו גם את הבונים היות וקצת אחרי שגמרו לבנות את המרפסת לתצפית עליהם. החליטו הבונים להעתיק את מקום מגוריהם למקום אחר בעמק. מה שכן יהיה לכם זו השתקפות נפלאה של הרכס המושלג שממולכם ואשר משתקף במי הבריכה שלפניכם. זו גם אחת ההשתקפויות היפות שתתקלו בהן במהלך הטיול. לאורך השביל שלטי הסבר על מה שאתם רואים. בכלל כל אלסקה מלאה בשלטי הסבר מאוד מפורטים על כמעט כל דבר. חיות,בעלי כנף,היסטוריה, הזהרות רבות מדובים ומ-מוסים(אייל קורא). כן, הם מאוד מסוכנים.

Eagle River

השביל השני הוא ארוך יותר The Albert Loop Trail עם אורך של 3 מייל. נחשב למסלול הפופולארי ביותר במקום.  במהלכו מגיעים אל גדות הנהר ואל בריכות הבונים במידה ולא נטשו אותן. יש מצב למעברים בוציים במידה וירד גשם. אבל גשם באלסקה יורד והרבה אז זו צריכה להיות הנחת הבסיס שלכם לגבי הבוץ. עד כמה בוצי-תדעו במידה ותעשו את המסלול הנחשב למסלול בינוני ואשר ייקח לכם כשלוש שעות לעשותו.

מי שיגיע באמצע אוגוסט כנראה יוכל לראות את דגי הסלמון ממרפסת התצפית אבל לא יוכל לעשות את השביל השני היות ומעת הגעת הדגים נסגר השביל עקב פעילות הדובים אשר מגיעים כדי לאכול את הדגים המהווים את מקור האנרגיה העיקרי שלהם לקראת החורף. הדובים משתמשים באותם השבילים והמעברים אשר על המסלול וכדי למנוע הפרעה לדובים ומניעת היתקלות עם תוצאות לא רצויות המסלול נסגר למטיילים עד לעונת החורף. אבל אולי תזכו לראות דובים שיגיעו לאזור הזה של הפארק.

שעות הפעילות של מרכז המבקרים :

October-April, Fri-Sun, 10am-5pm

May-September, Wed-Sun, 10am-5pm

The building will be CLOSED Dec. 21, 2015 through Jan.1, 2016.

לינק למפת המסלולים ותיאורם

בגמר הביקור ב- בדרכנו חזרה אפשר להיכנס אל ה- Walmart המקומי להשלמת קניות.

הביקור ב- Eagle River Nature Center יכול להתאים למי שמגיע באמצע היום ושלא רוצה להתעכב באנקוראג' כלל, וכבר אחרי קבלת הרכב שלו יכול לצאת אל המקום ובגמר הביקור יכול לעשות את הקניות הדרושות לו להמשך הטיול. בצורה כזאת יהיה ניצול יפה של שעות הפעילות ואת הזמן לקניות עושים אחרי הפעילות.

נעבור את מרכז הקניות וכעבור 0.7 מייל נגיע חזרה אל כביש 1 Glenn Highway שם נפנה לפי השילוט אל כיוון Palmer.  10מייל בהמשך הדרך נרד לפי השילוט לכיוון Mirror Lake. אגם יפה אבל שהשם לא יטעה אתכם. הכול תלוי במזג האוויר ובצבע השמים והרוח אשר מרימה גלים קטנים ואז אין מראה חלקה. עדיין שווה עצירה. במקום יש שולחנות פיקניק ושירותים אשר תוכלו לנצל במידת הצורך.

מכאן נחזור אל כביש 1 וכעבור כ- 1.5 מייל נרד לפי השילוט אל היישוב Thunderbird Falls. כשם הישוב שם המפל או למעשה ההפך. לא ניכנס ליישוב וממש מייד אחרי הכניסה ליישוב יש את רחבת החנייה ועמדת התשלום למי שרוצה לראות את המפל. להזכירכם שבמידה והייתם בשמורה הקודמת ובאותו היום אתם לא אמורים לשלם על החנייה במקום. אלא במידה והכללים שונו.

 בדרך כלל כמות המכוניות כאן היא לא קטנה מה שמלמד שהמקום פופולארי למדי ויש מצב אפילו שהחנייה תהיה מלאה לחלוטין מה שייאלץ אתכם לחכות שמישהו יצא או לחנות בסמוך. מכיוון שהמסלול קצר ואורכו הוא אחד מייל לכיוון זמן ההמתנה שלכם לחנייה לא יהיה ארוך.

במקום כמו כמעט בכל מקום ממנו מתחיל מסלול יש שירותים עמדת מידע מפורטת ושילוט מעולה. ראוי לציין שלמרות שהשירותים הם שירותים ללא מים זורמים הם נקיים, נייר טואלט תמיד בנמצא, ויש מקומות שתמצאו גם נוזל חיטוי.

המסלול מתחיל עם עלייה תלולה למדי אבל לא ארוכה ובהמשך הדרך הופכת בגדול לדי מישורית. ולמעט קטע הפתיחה המסלול קליל למדי ,ועם אורך של 2 מייל בסך הכול. המסלול עובר בתוך יער מרשים ממש על גבול הישוב הנושא את שם המפלים. חלק מהמסלול הוא על גשרי עץ. השביל מתוחזק ומטופל היטב. מעבר לצמחייה הירוקה תוכלו לראות סוגי פטריות עם צבעים מרהיבים. לא נראה אמיתי בכלל. ממש אין דברים כאלו. באמצע הדרך תגיעו אל תצפית אל תחתית הערוץ. לקראת סוף המסלול השביל מתפצל לשני כיוונים. האחד ממשיך אל נקודת התצפית על המפלים והשני יורד אל הערוץ ומגיע לתצפית מהצד התחתון של המפלים. סך הכול המסלול ייקח לכם כשעה ללא ירידה לערוץ ואם תרדו אזי כדאי להוסיף למסלול עוד כחצי שעה. המפלים עצמם יפים ועם כל הירוק שמסביב זה מסלול בהחלט שלא כדאי לוותר עליו.

הפטריות של Thunderbird Falls

מכאן נמשיך על  הכביש אשר החנייה למפלים נמצאת בצמוד. זהו כביש Old Glenn Highway ואנחנו ממשיכים עליו עד שהוא מגיע אל הכביש החדש ונעבור מעליו בגשר אל עבר העיירה Eklutna. היעד שלנו הוא הפארק ההיסטורי שנמצא במרכז היישוב הקטן הזה והנושא את השם: Eklutna Historical Park. מהכביש הראשי אין שילוט במקום וכדאי להכין שיעורי בית לפי המפה שכאן איך להגיע למקום.

במקום עומדות שתי כנסיות רוסיות St. Nicholas Orthodox Church העשויות עץ עם צבעים שהשולט בהם הוא הכחול ולבן (בחדשה) ועם צלב אורתודוכסי על הצריח.  עוד במקום בית קברות מעניין. על כל קבר עומד מעין מבנה מעץ קטן עם סמלים אשר מייצגים את מי שקבור מתחת למבנה העץ. במקום אפשר לקבל סיור מודרך ומעניין המספר את סיפור ההיסטוריה של המקום עוד מהתקופה שרוסיה שלטה באלסקה. כאן גם אפשר ללמוד מה מסמל הצריח דמוי הבצל שעל הצריח של הכנסייה. הצורה הזאת למעשה מסמלת את הלהבה של נר דולק. עוד אפשר ללמוד על דרך התפילה של הכנסייה האורתודוקסית ומנהגים שונים. זמן משוער למסלול כשעה.

מכאן נמשיך על כביש 1 עוד כ-5 מייל ונרד ימינה שוב לפי השילוט אל עבר - Reflections Lake. אחרי כן נפנה שמאלה ונעבור במנהרות אשר מתחת לכביש הראשי. אנחנו ממשיכים עם הדרך הזאת אשר עושה סיבוב של 90 מעלות שמאלה. ממשיכים על הדרך עד אשר נגיע אל חנייה קטנה ממנה יוצא שביל לכיוון האגם. שלט מידע מפורט יקבל את פניכם.שימו לב מה כתוב בחלק העליון-אסור לירות כאן.

כאן המקום שפתאום מחלחלת התובנה שבאלסקה מותר לצוד. כי כשאתה קורא על המקום אתה מגלה בין השורות שציידים אוהבים לצוד ברווזים בעונת הסתיו באזור הזה. אז נכון שבאגם ולידו אסור לירות אבל העובדה שהיום במאה העשרים מותר לצוד במדינה ממדינות ארה"ב מקוממת ולא קצת. במיוחד שבפרסומים מציגים את אלסקה כארץ שבה תוכלו לראות חיות רבות בטבע. אז זהו שזה לא בדיוק כך. ושיש מקומות שלא רואים כלל חיות. אחרי זאת אתה מגלה כל מיני אתרים לטיולי צייד שבמהלכם צדים הכול. דובים, עיזי הרים, מוסים, זאבים. ואם אתה נכנס לאתרים אלו. התמונות שתיחשף אליהן לא יעשו לך טוב על הלב. הרשת עמוסה בתמונות ממסעות צייד עם ציידים מחייכים באושר עילאי ולידם זרוקה גופת חיה ירויה. מתי יעשו לזה סוף לא ניראה בשלב זה באופק.

במידה ולא תהיה רוח תוכלו לעשות הקפה סביב האגם שאורכה 1 מייל מישורי ובמהלך ההקפה תוכלו לצלם השתקפויות יפות. אולי גם תוכלו לצפות בציפורי מים הנוהגות לפקוד את המקום. עדיף כמובן בשעות הבוקר או הערב.

מכאן אפשר להמשיך בכביש הצדדי עד לסופו. כאן תוכלו להשקיף על נהר ה- Knik River ולהתרשם מרוחבו ומכמות המים הזורמת במקום.

נחזור אל כביש מס 1 וניסע עליו לכיוון אנקוראג' כ-2 מייל ונרד במחלף הראשון לכיוון Old Glenn Highway. היעד שלנו הפעם הם - Pioneer Falls אז נכון ששוב מפלים וכבר ראינו היום מפלים אבל כאן כמעט ואין הליכה אז בהחלט אפשר לעשות אותם. 8.2 מייל מרגע שאנחנו על הכביש נגיע לצומת ששמאלה ממשיך הכביש Old Glenn Highway לכוון העיירה Palmer   תוך מעבר על גשר החוצה את Knik River  ואנחנו ממשיכים ישר עוד 1.2 מייל על כביש      Knik River Road עד שנגיע אל שלט עץ די דהוי שמסמן את מקום הכניסה לחנייה הקטנה שנמצאת כעשרים מטר אחרי שלט העץ. מהחנייה הליכה של 100 מטרים תביא אתכם אל תחתית מפל מרשים. גם כאן הכול ירוק ומלא שרכים וצמחייה נפלאה. פה ושם תראו קבוצות של פטריות הגדלות על גזעי עצים. מקום יפה שלא מצריך מאמץ.

אחרי המפל אפשר להמשיך על כביש Knik River Road לכיוון מזרח. מדי פעם ניחשף בין העצים לנופיו היפים של knik glacier.

הנקודה האחרונה להיום במיוחד אם אתם עם ילדים היא: Reindeer Farm שפתוחה בין השעות

 SUMMER DAILY TOURS
Reindeer Tours:
May 1-Sept 5 Daily 10am-6pm 
Admission is $9 per adult (12 and up)
$7 per child (3-11)
2 and under are free

מחירים כמובן עשויים להשתנות. כדאי לבדוק בספר הקופונים שיש קופון לאתר הזה. נכון לשנת 2016 היה קופון בשני הספרים. בחווה ייקחו אתכם לסיור שלא הייתי מגדיר כמעמיק במיוחד גם כי פשוט אי אפשר לעשותו כזה. גולת הכותרת שלו היא האכלת האיילים שהם למעשה איילי קאריבו מבויתים. לאחר הסבר מעמיק כל אחד מקבל קופסא קטנה עם תערובת ומרגע זה ועד שנגמרת התערובת האיילים הם החברים הכי טובים שלכם. בהמשך תעברו ליד מכלאה של אלקים ( ELK) ובזה יסתיים סיורכם במקום. חביב. לא לשכוח לשטוף את הידיים.

Reindeer Farm

במידה ואתם נמצאים אחרי ה- Reflections Lakeבשעות אחה"צ אז כדאי לשקול להפוך את הסדר של המקומות. מכיוון שהמקומות קרובים זה לזה לא תידרשו לנסיעה כפולה ארוכה מידי.

בסמוך לחוות האיילים עומדת גבעה תלולה במיוחד עם שביל המטפס עליה. Bodenburg Butte 

אפשר לטפס עליה לתצפית על האזור. לא חובה לעשות את הטיפוס עד לקצה המסלול וניתן גם לטפס כמה שבא לכם.

מפסגת הגבעה נשקפים נופים יפים של האזור.

אם עשיתם את כל מה שיש במסלולים עד כה אתם נמצאים עכשיו בשעות הערב וכאן זה הזמן לנסוע אל מקום הלינה.

מקום נחמד ללינה ועלות לא יקרה במושגים של אלסקה הוא מלון- Pioneer Motelאשר נמצא בעיירה Palmer הסמוכה ומהווה נקודת מוצא מצוינת ליום המחרת.

באזור נמצא גם- Alaska Raceway Park ואם במקרה ובתאריכים שלכם מתקיימת במקום תחרות נהיגה יש לכם את אפשרות ללכת לצפות בתחרות.

 לוח אירועים.

נקודות הביקור שלנו להיום:

  • Eagle River Nature Center

  • Mirror Lake

  • Thunderbird Falls

  • Eklutna Historical Park

  • Reflections Lake 

  • Pioneer Falls

  •  Reindeer Farm

  • Knik River Road

  •  Bodenburg Butte 

הימים באלסקה בקיץ הם ארוכים למדי וניתן להספיק ולראות הרבה למעט אותם המקומות שיש לשלם עבור הכניסה אליהם והם פועלים בשעות מוגדרות.

כדאי לדעת שהמלונות באלסקה  מוזמנים חודשים מראש והמלונות הטובים עם מחירים טובים מתמלאים . את ההזמנה כדאי לסגור מייד כשאתם יודעים את תאריכי הטיסה שלכם.
 
יודעים את תאריכי הטיסה שלכם? הזמינו עכשיו את המלונות.

Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר