דוידי קליר- מסלולי טיול - יום 10 - Girdwood To Cooper Landing
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© יום מס' 10  - Girdwood To Cooper Landing   

מפת מסלול יום מספר 10    88 מייל

את היום נפתח ברכבל שנמצא בעיירה Girdwood במתחם מלון Alyeska Resort קיים קופון 1+1 לעלייה אל פסגת הר Alyeska 25$ לאדם. סביר שינסו לשכנע אתכם להמיר את הכרטיס בעסקה הכוללת עלייה ברכבל +ארוחה במסעדה שבפסגה. בהחלט נתון לשיקול דעתכם. במידה ומזג האוויר לא מסביר פנים אז תצטרכו לחשוב יותר מפעמיים האם כדאי לעלות אל ההר. על ההר יש לכם מעבר למסעדות גם מוזיאון תלוי ונופים. מסביב על הפסגות הסובבות את תחנת הרכבל העליונה -מפוזרים שבעה קרחונים בשלבים מתקדמים מאוד של העלמות ונושאים את השם שבעת הקרחונים התלויים. לא רחוק היום בו הם ייעלמו לחלוטין מהנוף. ניתן לראות את לשון הים של Turnagain Arm. הנופים בהחלט יפים אך לא הייתי מגדיר אותם כדרמטיים או כמשהו מדהים. בזמן העלייה או הירידה הנמשכת כ 6-7 דקות אתם עשויים לראות מוסים או דובים משוטטים וזה תלוי בעונה ובמזל שלכם.

אתר הרכבל

ציפורים אלאסקה

מכאן נלך לעשות את מסלול Lower Winner Creek Trail  שגולת הכותרת שלו הוא רכבל ידני. זהו קרון תלוי מעל קניון שוצף מים ואשר ההפעלה שלו נעשית באמצעות משיכת הכבל על ידי מי שנמצא בקרון או במשיכת הקרון אליכם במידה והקרון נמצא בצד השני של הערוץ. במסלול יש גשרי עץ העוברים מעל ערוצים שזורמים בהם מים.יש מקומות ששמו לוחות עץ בשביל לעזור למטייל. בדרך גם תעברו ליד מפל יפה. מסלול מקסים. אם נקח את הרכבל הידני בתור האטרקציה העיקרית של המסלול אזי אפשר לעשות את המסלול ב 2 אופנים. קצר 2 מייל או ארוך 6.4 מייל וזאת לפי נקודת ההתחלה. המסלול הארוך יותר מתחיל ממש מאחורי המבנה של הרכבל וכך יש לכם המשך טבעי ברגע שירתם מהרכבל. אם אתם רוצים לעשות את המסלול הקצר עליכם להיכנס אל Crow Creek Road ולנסוע בו עד לחנייה שנמצאת ממש ליד דרך הכניסה המובילה אל Crow Creek Mine ומשם נכנסים לכיוון הערוץ ועד לרכבל התלוי. סדר גודל של 1 מייל לכיוון. כמובן שמכאן גם אפשר לבקר ב- Crow Creek Mineשנמצא קצת אחרי החנייה של הרכב.

מצ"ב מפה 

לא לשכוח למלא דלק לפני שעוזבים את העיר.

מכאן אנחנו ממשיכם בדרכנו אל כיוון אזור Portage Glacier להשלמות מיום האתמול . אם יש מקומות שדילגנו עליהם אתמול היות ולא הספקנו אז יש לפנינו זמן להשלמות. לא לשכוח למלא כאן דלק. תחנת הדלק הבאה שתהיה לכם היא רק באזור של Cooper Landing עם עלויות חריגות למדי של הדלק.      

נגיע לצומת של כביש 1  Seward Highway  / Portage Glacier Road ונפנה שמאלה. כעבור 1.2 מייל מהצומת נגיע אל הפנייה שמאלה המובילה אותנו לחנייה של-  .Moose Flats Wetland Trail  במקום תמצאו טיילת עם מספר ספסלי ישיבה אשר עוברת בצמוד לביצה ובריכות מים קטנות אשר מהווים מקום נפלא לצפייה לצפרים. כמו כל מקום אחר באלסקה גם חיות אחרות מגיעות למקום מה שעשוי להעצים את הביקור במקום במידה ואכן יגיעו חיות אחרות.

מהחנייה כאן במידה ויש לכם אופניים או שכרתם אופניים ב- אפשר לצאת לרכיבה באורך של 10 מייל הלוך חזור והנושא את השם: Trail of Blue Ice.

אופניים ניתן להשכיר ב- POWDER HOUND BIKE, PADDLE & GIFTS                                                               השוכן בכתובת הבאה: 140 Olympic Mountain Loop Rd, Girdwood, AK 99587
 

נופים בדרך ל- Tern Lake

ואם הזכרנו כאן אופניים כדאי לדעת שבאזור יש כמה משבילי האופניים הנחשבים ביותר באלסקה ובנוסף לשביל שהוזכר כאן גם את השביל Winner Creek ניתן לעשות עם אופניים. שביל נוסף שנחשב למעולה בעל אורך של 12 מייל לכיוון הוא : Indian To Girdwood Bike Path העובר בצמוד לכביש הראשי העובר במקום.  

Trail of Blue Ice אפשר גם לעשות חלקים יותר קטנים ממנו בשביל לא לעשות מסלול גדול זאת במידה ואתם ללא אופניים. העונה הטובה ביותר לסיורים רגליים באזור היא אחרי הגעת דגי הסלמון לאזור ואז תוכלו גם לצפות בהם. 

1.1  מייל על הכביש הראשי בהמשך יביאו אתכם לחנייה שמהווה חלק ממערת השבילים של Trail of Blue Ice. כאן תחנו באמצע ותעברו את העצים לכיוון אגם קרחוני. כאן ההבדל של הנופים בין להיות במקום ביום אפור וקודר לבין להיות ביום עם שמים כחולים הוא אדיר. ממול נשקף אליכם Byron Glacier במרומי הרכס.

1.8 מייל בהמשך הדרך כנסו לחנייה של במת התצפית על דגי הסלמון: Williwaw Fish Viewing Platform. אז נכון שיש נחל ומים ופלטפורמת עץ לצפייה, אבל צריך להיות בעונה המתאימה כאשר דגי הסלמון הגיעו למקום ואת זה כדאי לברר במרכז המבקרים Begich Boggs Visitor Center שבהמשך הדרך. הדגים מגיעים לאזור במהלך חודש אוגוסט וספטמבר. במקום יש גם שביל טיול נחמד עם נקודות תצפית נוספות על הדגים.  זהו שביל טיול באורך של 0.5 מייל הנושא את השם: Williwaw Nature Trail

כשאתם מתקרבים אל Portage Glacier מצד ימין לדרך אפשר לראות את Byron Glacier מצד ימין לדרך הגישה. מסלול לא ארוך 0.8 מייל יביא אתכם אל מתחת לקרחון.

מכאן נחזור אל כביש 1  Seward Highway הנמצא במרחק של 6 מייל ונפנה שמאלה אל עבר Seward.

לפנינו דרך הררית דרך מעבר ההרים Turnagain Pass  ובהמשך דרך מספר נקודות תצפית כאשר לכל אחת כזאת יש חנייה נוחה. על מורדות ההרים אתם אולי עשויים לצפות בדובים או מוסים אבל הם יהיו מאוד רחוקים. הפסגות יהיו מכוסות בכתמים של שלג והנופים בהחלט יפים. לאורך הדרך אנחנו חוצים ערוצים ואגמים לצידי הדרך וגם במקביל לכביש מלווה אותנו נהר שוצף. בנהר גם תראו דייגים לא מעטים וכאלו שעושים ראפטינג.

40.7 מייל מהצומת עם Portage Glacier Road אתם צריכים לשים לב שיש יציאה ימינה לכיוון Soldotna על כביש Sterling Highway. נכון שזה הכיוון שאנחנו צריכים להגיע אליו אבל אתם ממשיכים ישר עם הכביש לכיוון Seward.

היעד שלנו הוא Tern Lake שיושב על משולש הכבישים Soldotna/ Seward/ Anchorage. נרד עם הירידה וכעבור 0.7 מייל בצומת נפנה ימינה. האגם שלפנינו הוא כאמור Tern Lake ואחרי שפניתם ימינה כדאי לעצור במקום במפרץ החנייה מצד שמאל. האגם הזה ביום יפה וללא רוח יספק לכם את ההשתקפויות מהיפות ביותר שיש באלסקה. במקום יש גם בעלי כנף ועופות מים. אם יתמזל מזלכם תוכלו גם לצפות בברבורים "החותכים" בשחייה אצילית את מי האגם. אם יש להם גוזלים אזי החגיגה עוד יותר גדולה. כמה עשרות מטר בהמשך בצמוד לאגם יש דרך עפר היוצאת לצד שמאל לפי השילוט החום שמציין שבמקום אפשר לצפות בדגים. אז נכון גם כאן יש משטח עץ מוגבה מעל המים שיאפשר לכם צפייה בדגי הסלמון שמגיעים גם לכאן לצורך התרבות. רק שאתם צריכים להיות בתאריך הנכון שהוא מתאים לאלו שמטיילים בסוף הקיץ.

השתקפות באגם TERN

אם מזג האוויר לא יהיה נחמד אליכם כדאי שתהיו אופטימיים היות ובהמשך הטיול נעבור דרך המקום עוד פעמיים. מה שמגדיל את הסיכוי לעבור ביום יפה.

נמשיך עם Sterling Highway כאשר היעד שלנו הוא האזור של Cooper Landing השוכן בקצה של - Kenai Lake הגדול עם צבעי הכחול ירוק המרהיבים. אל האגם נגיע כעבור 10.8 מייל מהצומת ואל Cooper Landing נגיע בעבור עוד 3.6 מייל.

מקום הלינה שלנו יהיה באזור הזה של Cooper Landing  שיש בו הצע גדול של לודג'ים, בתי מלון, וקמפינגים פופולאריים בעיקר אלו שנמצאים בצמוד לנהרות המתמלאים בדגי הסלמון. האזור הזה גם עמוס בחברות תיירות המפעילות כל פעילות שאתם רק רוצים. טרקטורונים, רכבי שטח, שייט על הנהרות, ראפטינג, ומסעות דייג וצייד. הצ'ארטרים לעניין הדייג שולטים כאן ביד רמה.

נקודות הביקור העיקריות שלנו לימים 9-10:

 • ירידה דרומה אל חצי האי קינאי על כביש 1 לאורך  Turnagain Arm צריך לבדוק שעות של הגאות בשביל לצפות בגל הגאות.

 •  Potter Marsh Bird Sanctuary

 • McHugh Creek

 •  Beluga Point נקודת תצפית טובה על לווייתנים (בעונה המתאימה)

 •  Fresh water spring

 • Indian Valley Mine - חיפוש זהב

 • Bird Creek

 • Bird Point

 •  The Alaska Wildlife Conservation Center (AWCC)

 • Portage Glacier והאזור הסמוך לו.     

 • לינה באזור של Girdwood     

 •  Tram to 7 glaciers  Girdwood  קופון    ליד Alyeska Resort

 • Winner creek trail  מסלול הליכה עם רכבל ידני   ליד Alyeska Resort

 • Moose Flats Wetland Trail  

 • Trail of Blue Ice או קטעים ממנו.

 • Williwaw Fish Viewing Platform

 • Williwaw Nature Trail

 • Byron Glacier

 • Tern Lake

 • Kenai Lake

 • לינה באזור  Cooper Landing

מי שמטייל עם קראוון כדאי לו להזמין לינה ב-Russian River Campground. הזמנת הלינה דרך האתר הממשלתי של רשות היערות של ארה"ב. לעשות את ההזמנה מספיק זמן מראש אפילו ביתחילת השנה היות והקמפינג הזה הוא מאוד פופולארי ומבוקש במיוחד בקרב חובבי הדייג.

Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר