דוידי קליר- מסלולי טיול - יום 2 - Palmer TO Talkeetna
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© יום מס' 2 - Palmer TO Talkeetna

לא לשכוח למלא דלק לפני שעוזבים את Palmer.

מפת מסלול יום 2 

יום מס' 2 מתחיל בעיירה Palmer ובמרכז המבקרים שלה-  Mat-Su Convention & Visitors Bureau   

כדאי לעצור שם במידה ואתם עוברים או לנים בעיירה. מקום חביב שהתועלת העיקרית שלו בשבילכם היא הבדיקה האם מעבר ההרים Hatcher Pass   פתוח למעבר כלי רכב. גם אם אתם באמצע העונה כדאי לבדוק את הנושא. באלסקה מתקנים לא מעט פעמים את הכבישים ואז יש מצב שמעבר ההרים יהיה סגור.

למי שנמצא באזור בסוף חודש אוגוסט כדאי לדעת שמתקיים במקום Alaska State Fair . היריד הגדול ביותר והססגוני באלסקה ואומרים שאין תושב שלא מגיע ליריד הזה הכולל תערוכות מופעים אוכל ועוד.

אתר היריד

כול האזור הזה השוכן 35 מייל מצפון לעיר  Anchorage וכולל בתוכו אף את העיירה Talkeetna שנמצאת כמאה מייל צפונית נושא את השם- Mat-Su Valley ראשי המילים הללו הן פשוט קיצור של שני העמקים עם הנהרות האדירים שזורמים בהם והנושאים מן הסתם את אותו השם..... Matanuska Valley &  Susitna Valley

מכאן אנחנו ממשיכים על כביש 1 צפונה וכעבור 2.3 מייל נפנה לפי השילוט אל עבר  Musk Ox Farm.
גם כאן מדובר בחווה המגדלת את ה- Musk Ox ואפשר לקבל במקום סיור עם הסברים מקיפים על איך הוקם המקום ומי הקים אותו וכיצד הובאו למקום החיות הראשונות. מצויין אם אתם עם ילדים. יש קופון בספר הקופונים. (נכון לשנת 2016) ניתן לראות את כבשי ה- Musk Ox באחו הירוק. מקום נוסף שבו תוכלו לראות אותם הוא ב- Alaska Wildlife Conservation Center אליו נגיע בעוד כ-8 ימים, רק שבמקום השני לא תקבלו הסבר מקיף. משך הסיור הוא כ-45 דקות.
Adults: $11.00   Seniors 65+: $9.00  Children 5-17: $5.00
Open 7 Days a Week   10am-6pm
אתר החווה

Musk Ox Farm

בגמר ביקורנו במקום אנחנו ממשיכים אל עבר Hatcher Pass. חוזרים על כביש אחד 0.5 מייל דרומה ונפנה ימינה לפי השילוט אל עבר מעבר ההרים ואל עבר Independence Mine State Historical Park אליו נגיע ואותו נעשה לפני מעבר ההרים עצמו. מכאן יש לנו 18 מייל של דרך העולה ומטפסת אל מעבר ההרים עצמו. לאורך הדרך מלווה אותנו נהר ה- Little Susitna River שיספק מספר נקודות תצפית יפות עליו ועל הסביבה. לאורך הדרך יש מספר נקודות התחלה למספר מסלולים באזור. שימו לב שהחנייה בנקודות אלו היא בתשלום ולהזכירכם שהתשלום עבור נקודה אחת תופס לגבי כל חנייה בתשלום של פארקי המדינה שתגיעו אליהם באותו היום. אחרי 8.5 מייל נגיע אל מרפסת תצפית על Little Susitna River. כמובן שבמקום יש לא מעט שלטים עם מידע ותמונות. כאן רוב המידע יהיה בנושאי הגיאולוגיה של האזור. המים מגיעים לכאן מקרחון הנושא את השם Mint glacier. מים בצבע כחול טורקיז צלולים שהעין לא שבעה מלראות אותם. באזור הזה הצמחייה עוד גבוהה סביב הנהר היורד בעוצמה במורד. בהמשך הדרך תלך הצמחייה ותעלם למעט ממש בגדות הנהר. בהמשך נגיע אל נופי צמחיית טונדרה ירוקים. לאורך הדרך כמה מסלולי הליכה חלקם קצרים חלקם ארוכים למדי וכדאי להצטייד במידע מתאים במרכז המבקרים שציינו בתחילת הפרק זאת למי שיש לו את הזמן לכך ומעוניין במסלולי הליכה במקום. בקצה הדרך נמצא Independence Mine State Historical Park Visitor Center שנחשב לאתר חובה באזור. האתר הוא למעשה מכרה זהב נטוש שנסגר בשנת 1951 והיה אחד מהמכרות הגדולים ביותר באלסקה. רבים נוטים לחשוב שהמכרה הוא מתקופת הבהלה לזהב בסוף המאה ה-19, אולם מכרה זה נבנה רק בשנת 1934. בשיאו היו במקום מעל 200 איש אשר מלבד עבודתם בכריית הזהב גם חיו במקום עם משפחותיהם וילדיהם. אפשר לעשות במקום סיור עם הדרכה עצמאית דרך כל אותם שלטי מידע המוצבים כמעט בכל מקום וליד כל מבנה ששרד מאותם הזמנים. חלק מהמבנים נשמר ומצבם טוב למדי. לעומתם הגשר של הקרוניות המוציאות את חומר הגלם ממעמקי המכרה נהרס למדי. אורך כל שבילי ההליכה במכרה מסתכם ב-1.5 מייל ויש גם טיפוס אל חלקו העליון של המכרה. לא לוותר על ביקור במקום.      

  שעות פתיחה : 9:00-19:00 כל ימות השבוע בחודשים יולי אוגוסט. מי שמגיע ביוני צריך לבדוק האם ניתן להגיע למקום והאם פתוח.                                                                                                                                                                   לאורך כל הדרך המטפסת אל המכרה החיות העיקריות שתראו בצידי הדרך הן המרמיטות שמזכירות בצורתן סנאי מגודל. אחרי הביקור במקום אנחנו ממשיכים לאחד הכבישים היותר יפים באלסקה לטעמי והוא road   . Hatcher Pass נחזור על עקבותינו וכעבור 0.9 מייל לערך נפנה ימינה אל הדרך המטפסת. קחו בחשבון שקטעים מהדרך הם לא סלולים ועשויים להיות משופעים בחורים במיוחד אחרי גשם מה שממש מאט את מהירות הנסיעה. 1.2 מייל אחרי הפנייה נגיע אל אגם קרחוני (תלוי מתי תגיעו) עם צבעי הכחול טורקיז המהממים. חנייה תאפשר לכם לרדת מהרכב ולהקיף את הפנינה הזאת. זהו אגם Summit Lake שיושב ממש בחלק הגבוה של מעבר ההרים הנמצא בגובה של 3886 רגל. אם תטפסו עם השביל לכיוון April Bowl / Hatch Peak יתגלו לעיניכם נופים יפים של האזור ושל האגם בתחתית. אורך השביל 1.2 מייל לכיוון.מי שיטייל כאן במהלך חודש אוגוסט יוכל לאסוף דליים של אוכמניות כמו המוני מטיילים אחרים. עוד תוכלו לראות מצנחי רחיפה המשתלבים יפה עם הנוף. לא לוותר על הדרך הזאת.  מכאן נמשיך לאורך הכביש מערבה לכיוון כביש הפארקים הוא כביש מס 3 ולמקום היישוב הנושא את השם Willow. אורך כל הדרך מרגע שפנינו ימינה אחרי הביקור במכרה ועד שאנחנו על כביש הפארקים מס 3 הוא 50 מייל.                                    ברושור לדרך

כדאי לדעת שחברות ההשכרה לא מכסות אתכם במקרה של תקלה/תאונה אם אתם נוהגים על דרך עפר. וזה נכון לכל כלי רכב - גם ג'יפים.
על כביש הפארקים אנחנו פונים צפונה לעוד 27 מייל כאשר היעד שלנו היא העיירה Talkeetna . עיירה אופיינית לאלאסקה ואשר מזכירה את אלאסקה של פעם. לאורך הכביש זורם - Susitna River האדיר  אשר מהווה את החצי השני לשם של האזור Mat-Su. קטע דרך זה נטול נקודות עניין מעניינות למעט Montana Creek . זאת במידה ואתם עוברים במקום אחרי שדגי הסלמון או יותר מדויק silver salmon  שוחים להם באלפיהם במעלה הזרם או אז מגיעים למקום מאות דייגים לנסות את מזלם.
 אחרי 27 המייל נרד מכביש 3 אל עבר  Talkeetna על כביש Talkeetna Spur Road לעוד 14 מייל נוספים. כאן נעביר את מה שנקרא כאן לילה.
במידה Hatcher Pass  סגור תיאלצו לרדת דרומה לכביש מס 3. אלטרנטיבה מסוימת למעבר ההרים יכולה להיות בדמות Government Peak Recreation Area. עם מספר שבילי הליכה שמצריכים טיפוס. נופים מובטחים. משם נרד ונתחבר אל כביש 3 כאשר מגמת פנינו היא העיירה Talkeetna.

נקודות הביקור שלנו להיום:

  • -- Mat-Su Convention & Visitors Bureau  Palmer

  •  Musk Ox Farm

  • מרפסת תצפית על Little Susitna River

  • Independence Mine State Historical Park פתוח עד 19:00

  • Hatcher Pass

  • Summit Lake

  • April Bowl / Hatch Peak

  • נסיעה על Hatcher Pass Rd  עד Willow

  • Montana Creek

  • נסיעה צפונה על כביש הפארקים עד ל- Talkeetna

אתר עם מפות על אלסקה
 


Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר