דוידי קליר- מסלולי טיול - ימים -6-7-8 - Denali To Anchorage
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© ימים -6-7-8 - Denali To Anchorage​
יום מס' 6  - Denali To Palmer

לא לשכוח למלא דלק.

מפת מסלול יום 6

את רובו של יום מס 6 נצטרך להקדיש לנסיעה דרומה על כביש הפארקים מס 3. לפנינו דרך של 207 מייל תלוי כמובן במסלול המדויק שנעשה בדרכנו דרומה. כאן יש לנו גם אפשרויות להשלמת דברים שלא עשינו בדרכנו צפונה ביום השלישי. אפשרות נוספת שבחלק הראשון של היום הזה להכניס פעילות שמוזכרת בסוף היום הקודם כמו ראפטינג, טיסת נוף, טיול טרקטורונים וכו. רק שיהיו בחצי הראשון של היום היות והנסיעה שלפניכם ארוכה למדי.

לינה ב- Palmer

 

יום מס' 7 - Palmer Via Glenn Highway To Anchorage

מפת מסלול יום מס 7    סה"כ 175 מייל.

לא לשכוח למלא דלק לפני שעוזבים את העיר.

היעד העיקרי שלנו להיום הוא Matanuska Glacier המרשים אשר נמצא 56 מייל מזרחית ל- Palmer  על כביש מספר 1 Glenn Highway. את הקטע הזה של 56 מייל נאלץ לעשות הלוך חזור היות ואין דרך אחרת לחזור בה.

בדרך עד לקרחון יש מספר נקודות עצירה לצורך צפייה בנופים. מייד לכשנצא את Palmer נעבור ליד חוות  Musk Ox Farm הזדמנות למי שלא נכנס למקום ביום השני של המסלול. אתם יכולים גם לעשות את החווה בדרככם חזרה.

13.5מייל מתחילת דרכנו אם ניקח את -  Pioneer Motel בתור נקודת המוצא למסלול של היום נעבור לייד  Alpine Historical Park בעיירה Sutton היושבת על כביש 1.זהו מוזיאון פתוח בו תוכלו לראות מכונות ישנות שעסקו בתעשיית מכרות הפחם המקומית בראשית ההתיישבות במקום.

16 מייל בהמשך הדרך נגיע אל Kings River. מעט לפני השלט עם שם הנהר יש דרך עפר היורדת ימינה אל עבר נקודת ההתחברות של Kings River  עם -Matanuska River  גדול  המימדים. מה שאותנו מעניין זה צבעי הנהרות בקו התפר שלהם. יפה לראות את Kings River  בעל הצבעים ירוק כחול והמים הכול כך נקיים כיצד הם זורמים כתף אל כתף עם מי Matanuska River החומים אפורים עכורים עד אשר המים העכורים מעלימים את המים הירוקים כחולים. אפשר גם לטייל מעט לאורך הנהר. לא להתקרב יתר על המידה במיוחד אם אתם עם ילדים. הזרמים במקום הם עם עוצמה אדירה וטמ"פ נמוכה. אין סיכוי גדול למי שנסחף עם המים. אם הגעתם לשלט עם השם Kings River סימן שעברתם את היציאה מכביש 1 ואל תתעצלו ותחזרו אחורה אל הירידה מהכביש הראש.

כעבור עוד 14.5 מייל לערך נעבור על גשר החוצה את Chickaloon River אשר גם הוא מתמזג עם Matanuska River.

Glenn Highway בקטע הכביש הזה עובר בצמוד אל Matanuska River והעמק הרחב שהוא זורם במרכזו. עובדה זו מנוצלת יפה לצורך נקודות תצפית מסודרות על הנופים היפים. אם לא ציינו את זה עד כה אזי בדרך כלל לפני נקודת נוף אשר על הדרך או בצמוד לדרך יופיע תמרור עם מצלמה עליו ועם המרחק עד לנקודת הנוף. מול הנקודה עצמה שילוט נוסף יסמן לכם שכאן אתם יורדים לחנייה. לאורך הכביש הזה יש כמה נקודות תצפית על Matanuska River וכשמתקרבים לקרחון יהיו לכם נקודות תצפית שכבר מהכביש הראשי תוכלו לתצפת על הקרחון.

6.4 מייל אחרי שנעבור את Chickaloon River נגיע לנקודת תצפית על העמק ועל Matanuska River החוצה אותו.

כעבור עוד 11.4 מייל נגיע לפנייה שמאלה אל עבר Nova River Runners Inc חברה לסיורים על הקרח ולרפטינג.

למי שרוצה לעשות הליכה על הקרחון. זאת חוויה יוצאת מהכלל.

קרחון מטנושקה

4 מייל בהמשך הדרך נגיע אל Matanuska Glacier State Recreation Site. פארק מדינה עם חנייה שירותים משומות לפיקניק והכי חשוב תצפית נפלאה על הקרחון. למי שרוצה לחסוך 25$ דמי כניסה לקרחון ולהיסתפק בתצפית מכאן. כעבור מייל נוסף אחרי הפארק נפנה ימינה לפי השילוט אל עברAcces     Matanuska Glacier ונרד עם דרך העפר הנושאת את השם : .Glacier Park Road

ממש בצומת של כביש 1 עם דרך העפר עומדת בקתה שם ניתן להזמין גם טיולי הליכה על הקרחון.

 

אבל אם נרד 1 מייל בדרך העפר נגיע ללודג' עם שער חשמלי על הדרך וכאן אנחנו צריכים להיכנס כדי לרכוש את אישורי הכניסה אל הקרחון. 25$ לאדם. זאת במידה ואתם לא מעוניינים בסיור מודרך על הקרחון.  במידה ואתם כן מעוניינים נוסיף כאן את הלינק : Matanuska Glacier Adventures

 

אחרי ששילמנו במידה ואנחנו לא עושים סיור מודרך יפתחו לנו את השער החשמלי ואנחנו ממשיכים עם דרך העפר עוד כ-3 מייל עד לחנייה שממנה אפשר לגשת לקרחון.

עכשיו נעשה קצת סדר.

אז לאורך הדרך יש לנו 3 חברות שמציעות לכם טרקים על הקרח עם הדרכה. במידה ואתם חסרי ניסיון וציוד להליכה על הקרח אז כדאי שתעשו את ההליכה דרך אחת מהחברות הללו. תבדקו עלויות ואל תשכחו להכניס את דמי הכניסה למקום שלא תמיד מחיר ההליכה כולל. תבחרו לכם את סוג הטרק השעות המתאימות לפי הערכה של שעת ההגעה שלכם ולפי היכולת של מי שמשתתף. יש טרקים להליכה על הקרח גם לכאלו שהם חסרי ניסיון מה שברובו מתאים למטייל הישראלי.

יש גם כניסה ללא הליכה מודרכת על הקרח. אתם מגיעים עד למגרש חנייה הנמצא במרחק של 0.3 מייל מהקרחון. שביל הליכה יוליך אתכם ממש עד לקרחון ועד כדי נגיעה בו. וכדאי לזכור שאם אין ציוד מתאים כמו דוקרנים על הנעליים אז לא עולים על הקרח. לא הייתם רוצים לקצר את טיולכם.

האם כדאי להזמין מראש? שאלה קשה. מציע לבדוק עם Matanuska Glacier Adventures שיושבים על השער עצמו האם אתם יכולים להזמין ברגע שאתם מגיעים. לפי מה שמצוין זה אפשרי רק שכדאי לצלצל מראש לגבי לוחות הזמנים. בכל מקרה אתם בודקים את האפשרות הזאת בעת תכנון הטיול.

בצורה כזאת אתם משאירים לכם את הגמישות הן בתאריך ההגעה למקום והן בהחלטה האם לעשות או לא לעשות.

ללכת על הקרחון היא חוויה בהחלט מיוחדת במינה ושווה ואתם תזכרו אותה הרבה זמן. (אם לא נפלתם על הראש)

קרחון מטנושקה המרהיב או כפי שנקרא באנגלית Matanuska Glacier . זהו קרחון שמתקדם כל יום מרחק של כ-30 ס"מ והוא גם הקרחון הגדול ביותר בארה"ב הנגיש לכלי רכב. לדעתי הוא גם הקרחון הנגיש ביותר למבקרים הרוצים להגיע ממש עד לשולי קרחון כלשהו באלסקה. השביל המוביל אליו די מתון למעט ירידה קצרה ב-הלוך שהופכת לעלייה קצרה ב-חזור אבל הדרך בסך הכול מתונה, מה גם שאורכה הוא כחצי ק"מ לכיוון.אחת משלוחות הקרחון היא נקודת ההתחלה של נהר הנושא את אותו השם ומאוד פופולארי בקרב חובבי הרפטינג הסוער. אורכו של נהר המטנושקה עד הגיעו ל- Knik Arm שהוא המפרץ שמחובר לאוקיינוס הפסיפיק לייד אנקוראג' הוא 121 ק"מ. צבעיו הלבנים של הקרחון מזכירים מרחוק מפעל של מלח. בהמשך המסלול אחרי שתצאו מהקרחון תגיעו לנקודת תצפית שתמחיש לכם את אורכו של נהר הקרח הזה שלי הזכירו מפעל של מלח בשל הלובן הבוהק של הקרחון. לא ראיתי באלסקה אף קרחון כל כך לבן(אומנם מרחוק). זמן הביקור במקום במידה ואתם הולכים לקרחון הוא כשעתיים.  בהחלט אסור לוותר.

בגמר ביקורנו במקום ועם הגעתנו לכביש 1 אנחנו נפנה ימינה לעוד כמה נקודות תצפית מעניינות. הראשונה במרחק של כ-4 מייל מרגע שעלינו על כביש 1. מצד ימין מתנשא מצוק אדיר שמזוויות מסוימות נראה כמו ראש אריה ומכאן שמו:Rock  Lion’s Head. אם תמשיכו עם הסיבוב בזהירות תבחינו בשלט חום שמציין שבפנייה הקרובה ימינה יש את   Caribou Creek Recreational Mining Area. תוכלו לראות בשלט גם צלחת לחיפוש זהב עם ציור של גרגירי זהב. הדרך יורדת לכיוון הנהר. אבל לא כדאי להתלהב כי מהחנייה ועד לנהר צריך לעשות דרך תלולה למדי. מה גם שבחנייה אתם עשויים למצוא את עצמכם לבד וזה עשוי להיגמר ברכב פרוץ. כעבור מייל נוסף הכביש חוצה את הגשר העובר על ערוץ Caribou Creek. מכאן אם תחפשו על המצוקים וראשי ההרים המתנשאים משמאל לכביש אתם עשויים לראות     Dall Sheep לבנים. 0.7 מייל מהגשר יש תצפית נפלאה על הקרחון.  אם נמשיך עוד כ-5 מייל עם הכביש נגיע לנקודת תצפית יפה למדי על Rusty Mountain שכמו השם שלהם ככה זה הצבעים שלהם. מכאן נחזור את הדרך עד לאנקוראג' מהלך של 105 מייל. בדרכנו חזרה נוכל שוב לצפות על :Rock  Lion’s Head ולנסות לדמיין שזו צורה של ראש אריה וגם אם זה לא נראה לכם כראש של אריה עדיין המצוק מאוד מרשים בצורתו המתנשאת אל מעל לשטח. אם יש לכם עדיין זמן ויש דברים שמצוינים ביום הראשון שלא עשיתם, אזי יש לכם אפשרות להשלמות או לסייר בעיר הגדולה באלסקה- אנקוראג'.

קרחון מטנושקה

נקודות הביקור שלנו להיום:

 • Alpine Historical Park

 • Kings River

 • Chickaloon Bridge

 • נקודת תצפית על העמק ועל נהר המטנושקה

 • Mantunuska Glacier State Recreational Site מסלול לצפייה בקרחון מרחוק. אין גישה לקרחון מכאן.

 • Mantunuska Glacier scenic turnover

 • קרחון  Matanuska

 • Lion head Rock

 • Caribou Creek Recreational Mining Area ירידה תלולה לקניון.

 • תצפית על כבשי הרים

 • תצפית יפה למדי על Rusty Mountain
   

  אלאסקה-נופים 

   יום מס' 8 - Anchorage
   

  את היום או את מספר השעות הבאות נקדיש לטייל בעיר הגדולה ביותר באלסקה. נציין כאן את נקודות העניין שיש בעיר ואתם תחליטו מה אתם רוצים לעשות. האם לבקר במקומות אלו או להמשיך בטיול מחוץ לעיר שבדרך כלל מתבסס על הטבע. העיר אינה עיר גדולה במושגים של ארה"ב אך במושגים מקומיים היא עיר גדולה מאוד.
   
  אפשרות ממצה וקלה לראות את העיר היא באמצעות הטרולי שעושה סיבוב בנקודות העיקריות תוך כדי הסברים והיסטוריה מקומית. 20$ לאדם נכון ל-2016 יוצא כל חצי שעה. בשעות הערב תדירות נמוכה יותר. לא צריך לחשוב לאן נוסעים.
  אז מה רואים ולאן הולכים באנקוראג'?
   
  - Anchorage Museum at Rasmuson Center
   
  - ‪Alaska Native Heritage Center
   
  - ‪The Ulu Factory
   
  - Ship Creek
   
  - Anchorage Log Cabin Visitor Information Center- לברר כאן על שעות ותאריכי הגאות
   
  - ‪Kincaid Park
   
  - Alaska Zoo
   
  - Downtown Saturday Market אם אתם נמצאים ביום ראשון בעיר
   
  -nchorage Alaska Public Lands Information Center
   
  - Anchorage 5th Avenue Mall
   
  - Alaska Wild Berry Products
   
  במקום הזה יש את מפל השוקלד שנחשב לגדול ביותר בעולם אבל לא מוכר על ידי גינס משום מה. אטרקציה מתוקה תרתי משמע שאוהבים לבקר ולראות. שוקולד מותך בכמות אדירה של 1500 ק"ג זורם כאן בזמן נתון.
   
  - ‪Alaska Jewish Museum
   
  - Alaska Aviation Heritage Museum
   
  אנחנו נסתפק במה שמופיע עד כאן. וכמובן כדאי לנצל את ההזדמנות שאתם בעיר גדולה ולהצטייד במזון ומצרכים להמשך הטיול.
Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר