דוידי קליר- מסלולי טיול - יוסימיטי פארק
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

 יוסימיטי-פארק

לפני שאנחנו "צוללים" לתוך הפארק שביליו והנופים שלו כדאי להתמקד במקום הלינה שלנו ולהיות סגורים חודשים מראש היכן בדיוק זה הולך לקרות.
למה מוזכרת כאן העיירה El Portal? היות ורוב הסיכויים שאת 2 הלילות שאתם מייעדים להעביר ביוסימיטי תעבירו כאן אלא אם תצליחו להזמין מקום בעמק היוסימיטי עצמו. מי בקמפינג ומי בלודג'ים אשר במקום. המחירים למלונות בעמק יקרים מהממוצע וכדי להצליח לעשות הזמנה למלון בעמק צריך כרגיל לעשות הזמנה הרבה חודשים מראש. גם חצי שנה מראש זו לא מילה גסה. לא נכנס כאן לעלויות. א-כי הן משתנות ב-כי זה תלוי בתקופה שאתם מתעתדים להיות כאן. אבל ללא ספק מבחינת נוחות וניצול זמנים זה המצב האידיאלי.
קמפינג בעמק הוא בהחלט פתרון מצוין וזול למי שמטייל עם קראוון/אוהל. גם כאן צריך כמו ברוב הפארקים הלאומיים אצבע על הדופק וכבר ביום שנפתח חלון ההזמנות לימים שאתם מתעתדים להיות במקום בצעו את ההזמנה.

חלון ההזמנות לחודש מרץ יום 15 מתחיל ב-15 לנובמבר                   
חלון ההזמנות לחודש אפריל יום 15 מתחיל ב-15 לדצמבר        
חלון ההזמנות לחודש מאי יום 15 מתחיל ב-15 לינואר                     
חלון ההזמנות לחודש יוני יום 15 מתחיל ב-15 לפברואר                     
חלון ההזמנות לחודש יולי יום 15 מתחיל ב-15 למרץ           
חלון ההזמנות לחודש אוגוסט יום 15 מתחיל ב-15 לאפריל    
חלון ההזמנות לחודש ספטמבר יום 15 מתחיל ב-15 למאי          
חלון ההזמנות לחודש אוקטובר יום 15  מתחיל ב-15 ליוני             
חלון ההזמנות לחודש נובמבר יום 15 מתחיל ב-15 ליולי            
                       
ביום שנפתח חלון ההזמנות תזמינו. המקומות פשוט "נשאבים".
לינק לאתר הממשלתי לצורך הזמנת מקום בקמפינג:

רשימת קמפינגים ללא צורך בהזמנה: 

 

חונים בקמפינג-שולחן-כירה-חנייה-ומקום לאוהלהקמת אוהל בקמפינג

יש במקום כמה קמפינגים על בסיס של מי שבא ראשון זוכה. אבל בשביל זה צריך לחכות ליד הקמפינג משעות הבוקר המוקדמות. ניראה לכם שתצליחו?
לינקים לאתרים עם מלונות ולודג'ים:

כמו כן אפשר לבדוק באתר:  Booking.com
 כאן המקום לציין שיש את העיירה Mariposa שיש לה הצע גבוה של מקומות לינה ואפילו במחירים לא רעים אלא שהעיירה נמצאת במרחק של 43 מיילים מהעמק של היוסימיטי. מה שאומר כמעט 70 ק"מ לכיוון בדרך לא פשוטה לשם הגעה למרכז העניינים. (כשעה וחצי נסיעה לכיוון) לפיכך ההצעה הכי טובה גם אם עולה יותר תתמקדו שהכי רחוק יהיה ב- El Portal אשר נמצאת 16 מייל מהעמק 3.5 מייל משער הכניסה המערבי  לפארק - Yosemite Arch Rock Entrance
הוראות בטיחות לפארק:
מעבר להוראות שאנחנו מכירים כמו: מי שתייה בכמות מספקת, כובעים, קרם הגנה, נעלי הליכה, לא להתקרב לתהומות, נהיגה לפי המותר, וכל יתר הוראות הבטיחות שספציפיות לכל פארק ופארק והמצ"ב בלינק.

יש 2 נושאים  שכדאי להרחיב: הראשונה זה נושא הדובים. אתם צריכים להיות מודעים שאתם נמצאים בארץ של דובים.

 בפארק סביר שתראו את השילוט, את מלכודות הדובים בסמוך לקמפינגים, זאת בשביל לנסות וללכוד דובים שהצליחו להגיע קרוב לקמפינגים מה שיכול להסתיים בחוויה בכלל לא נעימה. יש כללים מאוד ברודים לגבי השארת המזון בקמפינגים וגם אם אתם חונים בחניות מסויימות שנמצאות בסמוך לאזורים שנמצאים בהם הדובים ויש להשאיר את המזון במיכלים מיוחדים המיועדים לכך. ובד"כ כמות המיכלים לא מספיקה להכיל את כל כמות האוכל של המטיילים.

 

שלטי התנהלות עם מזון בארץ הדובים

הוראות איחסון מזון בפארק עם דובים
בשביל זה כדאי להגיע מוקדם לפני 9:00 לחנייה. ככה תהיה לכם חנייה ומקום במיכלים שכבר עשוי להיות גבולי. למה במיכלים? הדובים פיקחים למדי ועשויים פשוט לפרוץ את כל הרכב באמצעים שלהם והוא-כוח. אם הם מריחים משהו שמריח להם  טעים. אגב הם מאוד אוהבים משחת שיניים. בהחלט צריך להיזהר מדובים אם ניזכר שרק בקיץ 2015 דוב הרג עובד בפארק הילוסטון.

 

האזהרה השנייה היא מפני מחלת הדבר אשר לאחרונה החלה להתפשט ומספר המקרים שהתגלו אומנם מסתכם בבודדים אבל הוא במגמת עלייה. מה שאומר שמבחינה סטטיסטית הסיכוי שלכם להידבק מדבר ניראה יותר גדול מלהיתקל בדוב. הדבר עובר זרך עקיצת פרעושים שנמצאים על מכרסמים אשר מתגוררים במחילות בתוך האדמה כמו סנאים למשל. כן החיה המקסימה הזאת שכולנו נמסים למראה שלה. אז א-אל תנסו בכלל לתת לה אוכל כי אז אתם חשופים לקנסות . ב- אל תתקרבו ואל תתנו לילדים שלכם להתקרב אליהן.
יותר על הדבר בלינק הבא,ולשם שינוי תתאמצו לקרוא לדעת ולהפנים מה צריך לעשות, איך נזהרים מהמחלה, מהריסוס שעושים נגד, ומה הסימפטומים.
 כל דבר חשוב שצריך לדעת על מחלת הדבר
זהו אחד הפארקים העמוסים ביותר שיש בארה"ב גם למרות שבשנים האחרונות הוא נפגע קשות משרפות ומשנות בצורת אשר פוגעות קשות בשפיעת הנחלים והמפלים במקום. עיקר העומס מורגש בסופי שבוע ובימות החג האמריקאיים. בעיקר יום העצמאות החל ב-4 ביולי. כמות כלי הרכב היא אדירה וכתוצאה מכך הפקקים הם ארוכים וממש בלתי נסבלים מה שממש מעמעם את הביקור במקום.
הדרך הכי טובה למזער את בזבוז הזמן בפקקים הללו הוא להגיע מוקדם אל העמק מה שייתן לכם  גם חנייה, גם מינימום פקקים וגם זמן ארוך יותר למסלולים בפארק. מרגע שחניתם אתם לא מעיזים להזיז את הרכב מהמקום, וכל ההתניידות שלכם בעמק היא באמצעות השאטלים הפנימיים אשר יעבירו אתכם בין כל התחנות בפארק ובתדירות מצוינת. מפת ההסעות,ותחנות

 

מלכודת לדובים בילוסטון

גם כשאתם יוצאים את הפארק בשעות הערב אתם צפויים לעמוד בפקקים.
אז עד עכשיו עסקנו קצת בבטיחות קצת בלינה ובקמפינגים ,קצת עצות מועילות. ועכשיו לסיבה שבשבילה הגענו למקום, לטייל.
תלוי בשעה שיצאנו מסאו פרנסיסקו, ובמה שעשינו בדרך ההנחה שיצאנו בבוקר ולכל המאוחר אנחנו El Portal הגענו בשעה 14-15 אחה"צ. לפנינו יש את השעות של היום הזה עוד יום מלא למחרת וחלק מהיום בו אנחנו עושים את דרכנו מזרחה ועוברים את הפארק מצידו המערבי לצידו המזרחי.
יעדנו הראשון היא נקודת התצפית ה- Glacier Point. מרחק של 31 מייל לכיוון וזמן נהיגה של יותר משעה לכיוון בשל תנאי הדרך. (בחורף הדרך סגורה כמובן)

השעות האהובות ביותר על המבקרים הן שעות השקיעה. בשעות אלו נוהרים לכיוון המוני מבקרים ולא בכדי, כך שמבחינת שעות ההגעה שלנו זה ניראה ממש אידיאלי.
מגיעים אל Yosemite Arch Rock Entrance ומכיוון שלפי תכנית הטיול שעשינו עד כה זהו הפארק הראשון שלכם בשרשרת של פארקים מדהימים והדבר הראשון שעושים כאן. רוכשים את כרטיס הפארקים אשר יקנה לכם לרכב ולכל מי שברכב כניסה חופשית לכל הפארקים הלאומיים ולכל פארקי המדינה הקטנים יותר חוץ מאלו של מדינת יוטה שם יש תשלום כניסה לכל פארק.

מהכניסה לפארק אנחנו ממשיכים עם כביש 140 אשר עובר במקביל לנהר     Merced River הזורם ממש במקביל לכביש קטעים ניכרים. הכביש צר קו הפרדה רציף לא יאפשר לכם עקיפה אם אתם אחרי קראוון אשר מתקשה לנווט בכביש הצר עם סיבובים לא מעטים.4.6 מייל מהכניסה אנחנו מגיעים לצומת עם הכביש אשר מוביל לצידו המזרחי של הפארק ואל כביש 120 -Tioga Rd אנחנו ממשיכים ישר.
אחרי 1 מייל הכביש עושה פיתול שמאלה בצומת ואתם עם הפיתול כי אין לכם ברירה אחרת. עד כאן הנסיעה בתוך חורש די סבוך ומלבד הנהר והעצים כמעט ולא רואים משהו אחר. אחרי הצומת עם הסיבוב אנחנו חוצים את נהר ה- Merced River על גשרון הנושא את השם: Pohono Bridge.ממשיכים עוד 0.8 מייל ושוב מגיעים לצומת אשר בה אנחנו פונים אל כביש 41 הנושא בקטע זה את השם Wawona Rd. בקטע האחרון כבר מתחילים לראות בין ענפי העצים את הקירות האימתניים של העמק הנושא את השם עמק היוסימיטי.מיד אחרי הסיבוב יש לצד שמאל את החנייה להתחלת המסלול אל Bridalveil Fall אותו נעשה ביום המחרת. אנחנו מתחילים לטפס את העלייה ואז אחרי 1.5 מייל ישנה חנייה גדולה אליה נכנסים לעצירה ולהתרשמות מהנוף שנפתח באחת לפנינו. זוהי תצפית Tunnel View הנושאת את השם של המנהרה אליה נכנסים מיד אחרי נקודת התצפית. טוב אין מילים. הנוף מדהים המצוקים הנישאים ממש בניצב מתנשאים לגובה של מאות מטרים הירוק של העצים ושמים כחולים. 

 

הנוף הנשקף מתצפית המינהרה

אם אתם בתחילת העונה ועדיין יש שלג בפסגות זה צריך להיות נוף מהמם. מנקודת התצפית נמשיך דרך המנהרה וכעבור 7.5 מייל ניכנס שמאלה אל דרך Glacier Point Rd אשר תביא אותנו אחרי 15.7 מייל אל מגרש חנייה שמאוד סביר שתעמדו בפקק מזדחל לאיטו עד אשר תזכו לחנות. במיוחד עם שעת השקיעה קרבה לה.
מהחנייה עולים למעלה על שביל סלול רחב. כמות המטיילים העושה את דרכה מ..ואל.. היא עצומה. איך שגמרנו לטפס אנחנו מגיעים למעין שביל טיולים הנמשך לאורך המצוק עד לנקודת הקצה הנושאת כמובן את השם Glacier Point אורך המסלול כולו 1 מייל.
אז נכון שהשמש שוקעת דווקא מאחורי הגב כאשר מביטים מ- Glacier Point אל העמק שממול אז אור השמש מאיר את הצוקים שממול. רואים מכאן יפה את זוג המפלים וורנל הנמוך יותר ונבאדה המרשימים וסביר שזה יהיה הכיוון הדומיננטי של הצילומים שלכם.

 

זוג המפלים וורנל הנמוך יותר ונבאדה המרשימים


 ניתן לראות מכאן נפלא את ה- Half Dome צוק מדהים אשר כאילו נחתך באמצע שלו.

 

Half Dome צוק מדהים אשר כאילו נחתך באמצע שלו

Half Dome הוא אתר עלייה לרגל למטפסי הרים ומהווה את אחד מאתגרי הטיפוס הגדולים בעולם. וכמובן רואים מכאן את כל הפסגות הנישאות הסוגרות על העמק מסביב.
רק בשביל ההתמצאות כי לא תמיד מתעמקים בזה אזי נקודת ה- Glacier Point למעשה נמצאת מעל לסופו של עמק היוסימיטי שהוא עמק צר וארוך. מחר כשתעשו את המסלול אל מפל וורנל תהיו למעשה מתחת ל- Glacier Point.
מפת המסלול אשר בחלקו אף מתאים לנכים עם כסא גלגלים.

 

מה רואים מהתצפית-מפת האזור של Glacier Point

אם הגעתם מאוחר לא מוותרים על הביקור ב- Glacier Point   ומגיעים לכאן אחרי הצהריים של יום המחרת.
בגמר הביקור במקום נעשה את הדרך חזרה למקום הלינה שלנו. מי בעמק מי ב--El Portal ומי באשר הוא לן. שימו לב לנוף אשר יפתח לכם באחת אחרי שתעברו את המנהרה ב- Tunnel View.

יום 14

מי שישן מחוץ לפארק חייב להתאמץ ולהתייצב בחנייה בשעה 8:00 אחרת ימצא את עצמו "שורף" את זמנו בפקקים בכניסה לפארק ובצמתים השונים אשר רנג'רים עומדים בהם כל שעות היום ומכוונים את התנועה וזה יכול לתת לכם מושג על כמות כלי הרכב הגודשת את הפארק. סיבה נוספת להגעה מוקדם זו החנייה שגם שם יכול להתבזבז זמן יקר.
חנייה מומלצת היא החנייה שנמצאת על Happy Isle Loop Rd. כדי להגיע אליה נסע מהנקודה שביום הקודם פנינו אל עבר כביש 41 ן- Tunnel View. אנחנו ממשיכים ישר ב-outhside Dr  שהיא דרך חד סטרית. אחרי 5.1 מייל נמשיך עם הדרך הנושאת את השם Happy Isle Loop Rd. מול Upper Pines Campground אחרי 0.6 מייל ניכנס ימינה למגרש חנייה גדול למדי אבל שמתמלא בדקות. על מנת שלא תצטרכו לחזור לרכב ולפנות את האוכל למיכלים המיוחדים נגד פריצת דובים לרכב אז דעו לכם שיש גם שלטים בנושא וגם מיכלי אחסון ממש אחרי שכנסתם מצד שמאל ושווה לחנות כמה שיותר קרוב למיכלים בשביל הנוחות.
אז אחרי שחנינו לא מזיזים את כלי הרכב במהלך היום וכל ההתניידות היא באמצעות השאטלים המתרוצצים ברחבי הפארק. ושלא תחשבו שהם לא עומדים בפקקים אבל לפחות יש להם עדיפות.

 

שלט עם פרוט השבילים למסלולים השונים והמרחקים
מפת המסלול למפל ורנל/נבאדה

היעד הראשון שלנו על הבוקר הוא המסלול אל מפל וורנל 96 מטר, ואם יישאר לנו עוד כוח אזי נמשיך עד למפל נבאדה הגדול ממנו.אם אתם עם ילדים קטנים לא כל כך בטוח שאחרי המפל הראשון ירצו להמשיך היות והדרך היא לא כזאת שאפשר לקרוא לה קלי קלות.את המסלול מתחילים מגשר הנושא את השם    Happy Isle Bridgeתחנה 16 של מערך ההסעות בפארק. המסלול מחולק לכמה קטעים ולכמה דרגות קושי ונושא את השם Mist Trail. הקטע הראשון הוא עד ל-  Vernal Fall Footbridge   עם אורך דרך של 1.6 מייל הלוך חזור. נחשב כקטע עם מאמץ בדרגה בינונית בשל השיפוע האגרסיבי שצריך לטפס וזמן הליכה של כ-2 שעות עם מנוחות. אם ממשיכים אזי אורך הדרך הלוך וחזור הוא כבר 2.4 מייל והקטע אחרי הגשר כבר נחשב לקטע עם דרגת קושי קשה. בסופה נגיע אל הצד העליון של מפל וורנל. בקטע דרך זה סביר שתירטבו עקב רסיסי המים שהרוח שנוצרת עקב תנועת המים נושאת עימה למרחוק. חוויה רטובה אבל שווה. בזמן הטיפוס ילוו אותכם 2 בעלי חיים אשר נמצאים בכל פינה בפארק. הסנאים וסוג של ציפור כחולה ופיקחית מעין עורבני הנושא את השם: Steller's Jay. 

 

עורבני הנושא את השם: Steller's Jayעורבני הנושא את השם: Steller's Jay

והם נלחמים ביניהם על כל פרור מזון שנופל מהמטיילים הרבים שעוברים בדרך ואשר עוצרים למנוחה.הנקודה המרשימה ביותר לדעתי היא דווקא תחתית המפל שם אתה נחשף לכוח האימתני של המים. איך שתתחילו את המסלול תעברו ליד שלט המציין את שמות המסלולים העוברים במקום ואת אורכם.משך הזמן לקטע הזה הוא 3 שעות.

 

מפל וורנל במלוא הדרו

מפל וורנל במלוא הדרו


אחרי מפלי וורנל יש אפשרות להמשיך עד לפסגה של מפל נוואדה 180 מטר. זו תהייה כבר דרך של 5.4 מייל בדרגה קשה. עם משך זמן של 5-6 שעות.אבל אז תכנון הימים עשוי להיות שונה ותאלצו להוסיף יום לפארק היוסימיטי.
כל אחד יבחר את המסלול המתאים לו. אפשר גם לעשות את המסלול עד לרגלי מפל וורנל מבלי לטפס לצד העליון שלו. המראות יפים ומיוחדים וללא ספק יש הצדקה לכך שזהו השביל הפופולארי ביותר בפארק.
אנחנו יוצאים בגמר המסלול לאותה נקודה שבה התחלנו.

 

תמונה משפחתית מראש מפל וורנל

אין כמו תמונה משפחתית מראש מפל וורנל


MIST TRAULבדרך אל ראש מפל וורנל
 

שלט המספר מה קרה למי שנכנס למים 
במקום אסור לרחצה-במקרה הזה Vernal Fall Footbridge - 
אז לתשומת לבכם


שלטי אזהרה ואיסור כניסה למי הנהר

למסלול הזה אתם צריכים כמות מים של לפחות 2 ליטר לאדם למי שהולך עד לצד העליון של מפל וורנל, נעלי הליכה טובות. מקל הליכה בהחלט יעזור.כובע ,קרם הגנה, ואת כל מה שצריך למסלול שכזה. למי שהולך יותר צריך להצטייד ביותר מים.לינק לבטיחות+כמויות מים ועוד עצות מועילות :

 

אחרי המסלול אפשר לעשות סיור נחמד ב- happy-isles אשר תחילת המסלול נמצא ממש בסמוך למקום בו יצרתם מהמסלול לוורנל מצ"ב מפת המסלול הנחמד הזה.

אז אחרי טיפוס שכזה והסיור הקטן ב- happy-isles יכול להיות מאוד נחמד לטבול במי הנהר ומה יותר פשוט וקל להמשיך מכאן אל מסלול סמוך אשר מוביל אל Mirror Lake. נחכה לשאטל שיעביר אותנו תחנה אחת בלבד אל תחנה מספר 17 שם מתחיל המסלול אל Mirror Lake. אורך של 1.6 מייל לכיוון אשר יובילו אותנו על שביל מישורי אל אגם או מה שהיה פעם אגם שפשוט התמלא לו בסחף באחד השיטפונות. גם ירידת כמות המשקעים תרמה לכך שקשה לקרוא למקום אגם. אבל  זהו מקום מקסים עם מים ממש נעימים ואפשר לטבול במים ולעשות הפסקה מרעננת במקום. קחו עימכם גם אוכל בכמות שלא יגמר בטיפוס ואז תוכלו לעשות כאן גם פיקניק קטן.

 

 Mirror Lake Mirror Lake

אחרי שנחזור לנקודת ההתחלה של מסלול ה- Mirror Lake עולים על השאטל בדרכנו אל תחנה מס' 6. שם נרד למסלול קליל שייקח אותנו אל Lower Yosemite Fall Trail 98 מטר לחלק התחתון, 739 מטר לחלק העליון. והוא המפל הגבוה ביותר ביבשת אמריקה הצפונית והחמישי בעולם כולו.
המסלול עובר בתוך החורש וכדי לקבל את התמונה הכי טובה של המפל צריך ללכת עד לגשר מעל הערוץ שבו זורמים מי המפל. המפל מתגלה אז במלוא הדרו. טוב רק בחצי הדר כי רואים מכאן רק את חלקו התחתון. אם כמות המים טובה אזי המראות מרשימים מאוד. שימו לב שזהו בעצם רק החלק התחתון של המפל. והוא החלק הקצר יותר אבל זה לא גורע מהיופי של המקום. מצד ימין לגשר כאשר הפנים אל המפל יש שביל שמוביל את תחתית המפל. לשם הולכים כדי להתרטב ברסיסי המים הניתזים לכל עבר. בהתחלה שביל נוח אבל כמעט מייד זה הופך להיות דרך עתירת בולדרים וכשממש קרובים למפל הם גם רטובים וחלקלקים ומצריכים ממש זהירות גדולה וכמה שזה ניראה קרוב וקליל זה ממש לא.אורך המסלול עד לגשר 1 מייל שריינו לצורך זה כשעה. אם אתם רוצים להגיע עד לתחתית המפל זה ואם עם ילדים. זה כבר יתארך ל 2 שעות.
הדרך הטובה להגיע לגשר ככה שיש לכם אפשרות לראות גם את החלק העליון היא לרדת בתחנה מספר 6 ולהמשיך עם השביל עד למבנה השירותים לכיוון תחנה 7, ואז לחתוך לכיוון המפל. בשביל הזה תלכו עם הפנים למפל ותוכלו לראות את 2 החלקים.

 

מפל היוסימיטימפל היוסימיטימפל היוסימיטי

כשנחזור לכביש אנחנו קרובים מאוד ל- yosemite valley visitors center. אז שווה להיכנס. אפשר גם להפוך את הסדר ולהיכנס קודם למרכז מבקרים וגם לנשנש משהו במרכז.
מכאן תחזרו לרכב שלכם וסעו למלון שלכם. אם יש מספיק זמן אפשר לעצור במפל  Bridalveil 189 מטר, שפרוש שמו הוא: מפל הינומת הכלה וכשיש רוח אפשר להבין למה. באביב עד תחילת הקיץ ממש תירטבו מהרסס של המים. כאשר אנחנו עושים את דרכנו אל תוך העמק מפל הינומת הכלה יקבל את פנינו ראשון. מסלול קליל של חצי שעה אשר יתאים לקנח את היום איתו.
אפשרות נוספת אחר מפל וורנל או בכל שלב שבא לכם במשך היום היא בכלל  ללכת להשתכשך במי הנהר. במקומות מסוימים בתוך הפארק יש נקודות נוחות לרחצה במי הנהר ומטיילים רבים נוהגים להיכנס למים.האם הם קרים? האמת שלא בדקתי. יש גם אפשרות לעשות רפטינג במי הנהר בתחומי הפארק אולם זה תלוי גם בגובה פני המים אשר בשנים שחונות יורד מהר ופוגע ברפטינג. מי שרוצה לעשות בכל זאת רפטינג וכמות המים מאפשרת זאת יכול לשכור סירת רפטינג המתאימה ל-4 מבוגרים כולל חגורות הצלה ו-2 משוטים.
לינק לפרטים עלויות ושעות :

 

יום 15

אם ביום האתמול התחלנו מוקדם בשביל לתפוס חנייה ולא לעמוד בפקקים מתישים,אזי את היום חייבים להתחיל מוקדם ככל האפשר על מנת להספיק את כל שיש לעשות ביום הזה כולל כברת דרך של 181 מייל.

את היום נתחיל במסלול בינות עצי הסקויה הענקיים אשר אפשר למצוא כמותם בכמה מקומות עיקריים. הראשון הוא ב- Mariposa Grove. רק שלפי הפרסומים המקום הולך להיות תחת עבודות שיקום עד לאביב 2017. השני הוא ב- Merced Grove  אבל צריך ללכת כברת דרך של 3 מייל אבל אנחנו נתמקד ב- Tuolumne Grov.

 

עץ הסקויה-יוסימיטיעץ הסקויה-יוסימיטי

כדי להגיע אל Tuolumne Grove נפנה בצומת הראשונה שנגיע אליה אחרי שנעבור את שער הכניסה Yosemite Arch Rock Entrance לפארק. הצומת נמצאת 4.5 מייל אחריו ואנחנו פונים שמאלה לטיפוס על כביש Big Oak Flat Rd אל עבר כביש 120 הוא כביש Tioga Pass Rd. אחרי טיפוס של 9.3 מייל נפנה ימינה על כביש 120 לעוד 0.6 מייל ואז ניכנס לפי השילוט אל החנייה ממנה מתחיל המסלול הנושא את השם: Tuolumne Grove.

 

שורשים נמוכים-אסור להתקרב-שלט אזהרה

זהו מסלול של 2.5 מייל האורך כ2-2.5 שעות. נחשב לדרגה קלה. מאוד יפה לראות את עצי הענק האלו ששביל הטיול אפילו עובר דרך אחד מהעצים הענקיים הללו. חורשת Mariposa Grove הרבה יותר אטרקטיבית לדעתי אולם כפי שנכתב תהיה סגורה עד אביב 2017. לאורך המסלול פזורים שלטי הסבר על הצומח מסביב ועל עצי הסקוייה.

 

שלטי הסבר בחורשת מריפוזה על הסקויות

לעצים הגדולים במיוחד יש שמות מיוחדים. הסיור במקום אפשר להגדיר אותו כחובה . בטח למי שדילג על פארק הסקוייה עם עצים מפורסמים כמו עץ שרמן. כאן לפחות תקבלו תחושה של מה זה עץ סקוייה....עץ עץ על משקל של גבר גבר.

 

מעבר הולכי רגל דרך גזע הסקויה
גזע סקויה על האדמה

מכאן נמשיך אל עבר Olmsted Point -  מזרחה על כביש 120 27.7 מייל . זוהי נקודת תצפית שמספקת נוף נפלא מזווית שונה לגמרי של אזור ה- Half Dome . אנחנו רואים אותו בפרופיל. במקום גם מסלול קצר עם אורך של 0.3 מייל. וזמן של כחצי שעה.
בסופו של המסלולון הזה יש נקודת תצפית עם נוף משגע. מרחוק מצד שמאל תוכלו להבחין ב- Tenaya Lake היפה הצמוד ממש לכביש.  עצירה חובה לא לפספס.

 

Olmsted Point

הדרך עוברת ליד משטחי גרניט אדירי מימדים. אגמים נראים מדי פעם.
העצירה הבאה שלנו תהיה ליד - Tenaya Lake להפסקת אוכל ולמסלול בצמוד לאגם.

 

Tenaya Lake היפה

האגם נמצא ממש בצמוד לכביש ואנחנו נכנסים לחנייה הנושאת את השם Sunrise Lakes שנמצא מעט לפני האגם. משם יוצאים ללכת בצמוד לאגם בצד הרחוק מהכביש. אתם צפויים להשתקפויות יפות אם לא תהיה רוח אשר תיצור גלים שוברי השתקפויות ומעכירי שימחה.מסלול קל מישורי לחלוטין עם אורך דרך של 2.5 מייל ואם אתם נוסעים 2 זוגות אז זה ממש מתאים להשאיר רכב בכל צד של המסלול. אבל לא נורא לחזור את הדרך. מי שרק רוצה לעשות פיקניק או עצירת קפה. אזי בצמוד לכביש פחות או יותר בקצה השני של האגם משהו כמו 1.2 מייל יש אתר עם שולחנות ממש בסמוך לקו המים של האגם. ואפשר כמובן לעשות את המסלול ולקנח בפיקניק.
מכאן נמשיך עד ל- Tuolumne Meadows Visitor Center ונחנה במקום. ניכנס ואחרי המרכז מבקרים נלך לסיבוב קליל ירוק ויפה היוצא ממש מהכביש ממול מרכז המבקרים. השביל עובר מעל נחלים אשר עוברים בעמק הירוק, גשרון עץ מקסים חוצה את אחד מהם. אווירה ירוקה ופסטורלית. יכולים ללכת כמה שבא לכם. מישורי לחלוטין ובמקסימום זו הליכה של 2 מייל.
מפת מסלולי הטיול באזור Tuolumne Meadows

מכאן אנו ממשיכים מערבה על כביש 120 לכיוון Tioga pass. אחריו יש לנו 2 אגמים יפים ממש צמודים לכביש. Tioga Lake והשני Ellery Lake.
לסיכום פארק היוסימיטי מצ"ב הלינקים הבאים:
לינק לאתר שיש בו הכל על יוסימיטי:  

לינק לסוגי ציפורים נפוצות ביוסימיטי:

כל מסלולי ההליכה ביוסימיטי כולל דרגות קושי ומפות ,פרוט ועוד:

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר