דוידי קליר- מסלולי טיול - ילוסטון פארק
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

ארצות הברית

טיפים לפארק הלאומי ילוסטון

ילוסטון פארק –פארק הטבע הראשון בעולם . לעניות דעתי הפארק המרשים ביותר בארה"ב  לא כולל אלסקה.
 

ילוסטון פארק -שלט הכניסה


ההצעה הכי טובה שאני יכול לתת למי שמתעתד לשלב את הפארק במסלולו. היא לנסות ולעשותו בסוף המסלול, זאת היות וכל מקום אחר שיבוא אחריו עשוי לעמוד בצילו וחבל. שווה להגיע לשיאו של הטיול בסוף.

כמובן שיש לכל אחד את התכנונים שלו ואת אילוצי הזמן שלו, אבל שווה להתאמץ ולהגיע אל הפארק בסיומו של הטיול שלכם.

כל מי שמתכנן טיול עצמאי במערב ארה"ב ניתקל כמעט באופן מיידי בבעיה שהפארק מרוחק

מקבוצת הפארקים של יוטה + אריזונה, שבחלק גדול של הטיולים מהווה את הגרעין לטיולים במערב ארה"ב. קבוצה זו כוללת את הזאיון,ברייס, ארצ'ס,הגרנד קניון,מוניומנט וואלי עמק המוות וכמובן יוסמיטי. פארק הארצ'ס (הקשתות) מרוחק יחסית לטיול של 3 שבועות במערב ארה"ב, ועשויים להיתקל בבעיית לוחות זמנים. כאן המקום לציין שאני לא דוגל להגיע לכל פארק לחצי יום רק בשביל לסמן שהייתי במקום. מי שמתכוון לבקר בפארק צריך או לוותר על מקומות או להוסיף כמה ימי טיול. לעשות ביום את הברייס והזאיון מתאים אולי לטיול מאורגן. ואין אני מזלזל בטיולים מאורגנים. כל סגנון והמעלות שלו וגם כמובן החסרונות שבו.

ילוסטון פארק וגרנד טטון הדרומי לו נמצאים כ550 ק"מ צפונית לסולט לייק סיטי ומצריכים תכנון מיוחד וזאת על מנת להיות יעילים בחלוקת הזמנים של הטיול.

תכנון טוב המשלב את הילוסטון הוא כזה המסתיים בסולט לייק סיטי או בדנבר המרוחקת יותר. אלו ערים מרכזיות עם שדות תעופה ותנועת נוסעים גדולה .מה שאומר שעלות הטיסה אל ומ.. היא לא יקרה. כמובן תלוי במועד הזמנת הטיסות. כמובן שאפשר ללכת הפוך להתחיל בסולט לייק סיטי להגיע לילוסטון ולסיים בסאן פרנסיסקו/לוס אנג'לס.

 

צרור עצות לביקור מוצלח בילוסטון:

-לפני הכל כמה עידכוני חדשות  מרחבי הפארקים של ארה"ב בנושא בטיחות ומה קורה לאנשים שלא נשמעים להוראות הבטיחות וחושבים שלי זה לא יקרה. זה תמיד טוב לכל מקום ואתר.

לקרוא ולהפנים:עידכוני חדשות מהפארקים.

עוד כמה הוראות בטיחות ששוות הדגשה: תמיד ללכת בשבילים המסומנים, להתעדכן בהוראות הבטיחות של כל פארק ופארק, אין להתקרב לחיות מעבר למרחק שמותר וזה מצויין בברושור של הפארק שתקבלו בכניסה, אין להאכיל את החיות-מקבלים קנסות כבדים. ואין לזרוק מטבעות ושאר ירקות לבריכות ולגייזרים.

 

שלטי ההזהרה מפני המים הרותחים

-מצ"ב לינק למפת הפארק 

-מצ"ב לינק לאתר הפארק 

-מצ"ב לינק להזמנת לינה קמפינג/מלונות לפארק ילוסטון 

כאן תוכלו להזמין את מקום הלינה שלכם בפארק. אתר זה והבא אחריו הם האתרים הכי חשובים בשלב תכנון מסלול הטיול כולו למי שמתעתד לישון בקמפינגים.

-מצ"ב לינק לאתר שירות הפארקים הממשלתי  

זהו אתר ממשלתי שדרכו ניתן להזמין לינה בכל קמפינג ממשלתי ברחבי ארה"ב. כיום הזמנת הקמפינגים נעשית דרך האתר הזה בלבד. כדאי להירשם ואז לעשות את הזמנת הקמפינגים .

מצריך תשלום מראש ויש מקומות של תשלום עבור הלילה הראשון בלבד. להזמנה בילוסטון תועברו בעצם ללינק מספר 3.

את הלינות יש להזמין הרבה מראש בכל הפארקים. המקומות פשוט נשאבים.

בחודש מאי הסיכוי למצוא מקום לינה בקמפינג אשר נמצא בתוך פארק כלשהו שואף לאפס. לכל המאוחר חודש מרץ.

שווה לעשות זאת מוקדם היות והלינה בתוככי הפארק חוסכת זמן...הרבה זמן. החל מהק"מ שיש לנסוע כדי להיכנס לפארק ועד לשיירות בשערי הפארק.

מעבר לקמפינגים שעלותם כמה עשרות דולרים בודדים יש גם את המלונות והלודג'ים שהעלות שלהם מסתכמת בכמה מאות דולרים ללילה. גם אותם ניתן להזמין באתר המצ"ב.(מס 3)

וכמובן שיש את מקומות הלינה מחוץ לפארק כמו בעיירה West Yellowstone הסמוכה ממש לשערי הפארק המערביים. שם תוכלו למצוא לינה במחיר יותר שפוי לחדר במלון.

אישית אני מעדיף את הקמפינג למרות שבפארקים קמפינג לא יכול להיות ספונטני כאשר מגיעים אליו. גם הקמפינגים הללו מצריכים הזמנה חודשים מראש ומחייבים אתכם להגיע בתאריך מוגדר אם אתם רוצים להיות שקטים באשר לזה שיש לכם מקום שמור.

 קמפינג זה אומר ללכת לישון בטבע ולהתעורר בבוקר בטבע.

אין הבטחה ל100 אחוז הצלחה. וגם החיות נמצאות בתנועה כל הזמן אזי תראו חיות גם במקומות שהן לא מסומנות במפה הזאת כך שאפשר לקחת את המפה כהמלצה בלבד.

 

שלט הכניסה לקמפינג מדיסון

 

היכן המקום שאני חושב שהוא האידיאלי ללינה בילוסטון? אז ככה: לדעתי האישית בלבד במידה ואתם לנים בתוך הפארק כדאי להזמין מקום בקמפינגים או במלונות שנמצאים ב:

Madison- קמפינג

Canyon Village קמפינג ולודג'

מחוץ לפארק כפי שהוזכר לינה ב- West Yellowstone שם יש מלונות וקמפינג.
כדאי לדעת שהמלונות באזור הפארק מוזמנים חודשים מראש והמלונות הטובים עם מחירים טובים מתמלאים חודשים מראש. את ההזמנה כדאי לסגור מייד כשאתם יודעים את תאריכי הטיסה שלכם.

דילים למלונות באזור West Yellowstone

 יודעים את תאריכי הטיסה שלכם? הזמינו עכשיו את המלונות.

קמפינג במיקום טוב על בסיס מי שבא ראשון- זוכה (ללא הזמנה) הוא  Norris. אבל סוג זה של קמפינגים מחייב אתכם להגיע ממש מוקדם למשרד הקבלה של הקמפינג או להתעדכן בשערי הפארק באיזה קמפינג יש עדיין מקומות פנויים ולטוס לשם. גם אז לא מובטח שיש מקום.

המקומות הללו נמצאים במרכז הפארק פחות או יותר מה שמאפשר חלוקה של הפארק לכמה מסלולים מעגליים פחות או יותר, וכל יום אפשר לעשות מסלול שמתחיל ומסתיים באותה הנקודה.(לא שיש ברירה אחרת)

אני בחרתי את הקמפינג אשר ב- Madison ככזה שנמצא במיקום הכי אידיאלי בפארק.

קרוב לעיר West Yellowstone לצורך הצטיידות אם צריך,  קרוב לכניסה המערבית למי שבא מהכיוון הזה, והכי חשוב במרכז הפארק. קמפינגים שבנקודות הקצה יחייבו אתכם לנסוע הרבה והמרחקים בפארק עצומים. רק לשם ההמחשה: המרחק מהקמפינג הדרומי לקצה הצפוני של הפארק הוא 130 ק"מ לכיוון.

רשימת הקמפינגים בפארק הילוסטון:

על בסיס מי שבא ראשון - זוכה:   Mammoth, Norris, Tower Fall, Indian Creek, Pebble Creek, Slough Creek, and Lewis Lake 

על בסיס הזמנה מראש:   Madison, Fishing Bridge RV Park, Bridge Bay, Canyon, and Grant Village

 

איך מגיעים לילוסטון?

 

לפארק יש כניסות מכל כיווני שושנת הרוחות. אבל אנחנו ככאלה שמגיעים לפארק כהמשכו של טיול שהתחיל בקליפורניה יש לפנינו 2 אפשרויות:

1- נגיע אל הפארק דרך סולט לייק סיטי אשר ביוטה נעלה על כביש 15 עד 

Idaho Falls מהלך של כ-350 ק"מ ומשם על כביש 20  כ-170 ק"מ עד ל- West Yellowstone

ונותרו לנו עוד 22 ק"מ עד ל- Madison.(זאת האפשרות המהירה יותר)

2-על כביש 89 דרך Jackson ופארק הגרנד-טטון היפה. זה גם היה המשכו של מסלול הטיול השלם שעשיתי.

דלק בילוסטון-   נכון שמעט יקר יותר בתוך הפארק אבל בהחלט לא מצדיק יציאה מהפארק בשביל תידלוק. בפארק יש 5 תחנות דלק במרכזים הבאים:

 Fishing Bridgea/Bridge Bay, Canyon, Grant Village, Mammoth Hot Springs

Old Faithful, Tower-Roosevelt                               

כמו כן יש דלק ממש לפני הכניסה הדרומית לפארק ב-Flagg Ranch Information Station ובעיירה - West Yellowstone.

טמ"פ-   הפארק שוכן בגובה של למעלה מ 2000 מטר ונכון שמטיילים בשיא הקיץ אבל ביילוסטון בלילה ובשעות הבוקר המוקדמות פשוט קר. אפילו קר מאוד. לנו הטמ"פ בלילה הגיעה למינוס 1.. כן. זה אומר ביגוד מתאים. לא צריך להיסחב עם כל הבית אבל צריך לקחת את הטמ"פ הזאת בחשבון בפרט אם אתם עם ילדים.

מהירות נהיגה-   גם לרינג'רים של הפארק יש סמכויות של שוטרים. הם מסיירים בפארק עם ניידות המצויידות ברדאר מהירות. אז שימו לב והקפידו על המהירות המותרת.

כדאי מאוד להקפיד על מהירות מותרת ויש מקומות שכדאי הרבה פחות. זאת בשל ריבוי בעלי החיים המסתובבים בפארק ועל כבישיו. אנחנו היינו עדים לתאונה עצובה שבה רוכב אופנוע התנגש בצבי. הצבי נהרג רוכב האופנוע ניפצע קשה.זה היה עצוב מאוד היות ורבע שעה לפני התאונה הייתה התלהבות על הצבי הזה שהיה הפרט הבודד באותה השעה באותו המקום.

 

צבי בעשב הירוק

 

בעלי חיים בפארק הילוסטון

לינק לרשימת בעלי החיים אשר בפארק עם מפה היכן ניתן לראות כל חיה וחיה 

מתי הכי טוב לראות בעלי חיים: לצאת כמה שיותר מוקדם ואז הסיכוי לפגוש בעלי חיים הוא הרבה יותר גבוה. גם במהלך הנסיעות שלכם כשתגיעו לפקקי תנועה כמעט בוודאות שזו חיה שנמצאת סמוך לכביש.

 

דוב שחור

 

 

ציפור עם חרק במקורה

אנפה עם השתקפות במים

אנחנו היינו מתבדחים שבבוקר החיות מתכנסות לישיבה והרנג'ר היה מציב אותן בנקודות שונות בפארק בשביל להעלות העניין בקרב המטיילים. כמו סידור עבודה בקיבוץ של פעם.

יש גם צופים שיושבים בנקודה מסוימת אפילו יום שלם בתקווה לראות אוזן של דוב. גם אותם תיראו בד"כ עם משקפות על חצובות ומצלמות עם עדשות טלה. יושבים ומחפשים.

אם תתחילו לראות אנשים רצים זה סימן להמצאות חיות. החיה הכי נחשקת לצפייה אלו דובי הגריזלי.

מי שישן בקמפינגים הסמוכים לאזורי פעילות של דובים יקבל הנחיות מסודרות מהרינג'ר איך להתנהג בקמפינג איפה לשים את האוכל וגם את משחת השיניים. כן יש לה ריח מתוק שמאוד מושך את הדובים ויש גם ספריי נגד דובים-טוב לדעת.

בכניסה לילוסטון ולכל פארק ברחבי ארה"ב מקבלים את עיתון הפארק יחד עם מפת הפארק. לקחת אותו כמובן כי יש בו הרבה מידע מועיל כולל הוראות התנהגות והתנהלות ברחבי כל פארק ופארק.

אם זהו הפארק הראשון שלכם ולמרות שבטוח אני שכבר נחשפתם לטיפ הבא-אז כדאי לכם לרכוש את כרטיס הכניסה לפארקים . 80$ אשר יקנו לכם כניסה לכל הפארקים הלאומיים כולל פארקי מדינה-State Park. למעט ה- State Park של מדינת יוטה בהם עליכם לשלם תשלום בכניסה. המחיר לרכב לא לפי מספר  היושבים בו.

כמה זמן צריך לטייל בפארק הילוסטון?

המינימום זה יומיים מלאים. שלושה ימים עוד יותר טוב . ארבעה ימים זה האופטימלי. מעבר לזה כבר ממש תוכלו לעשות טיולים ומסלולים ארוכים. המסלולים שמתוארים כאן הם למטייל הממוצע. זה שלא בא לעשות מסעות כומתה. 

לאלו שכן מתכננים לטייל בשטח כדאי להם לדעת שלטיולים שכאלו ולאלו שכוללים לינה בשטח יש לקבל אישורים ממינהלת הפארק כולל כל כללי הזהירות הכרוכים בעובדה שמדובר בארץ דובים. גדולים מאוד...ראיתי. על אחריותכם הבילעדית.

טיפ אחרון-לא לשכוח אל- תוש יש הרבה יתושים  והם בגודל של דובי גריזלי. אם שכחתם אז יש בפארק מספיק מקומות לרכוש.

אז זהו עד כאן טיפים, ועכשיו לטייל.....................

כל המסלולים בפארק שיתוארו בהמשך נקודת ההתחלה שלהם ונקודת הסיום שלהם יהיו ב- Madison.

כל המסלולים הם ליום מלא לביצוע המסלול למעט חצי היום הראשון.

יום א למסלול בילוסטון:(חצי יום או כמה שעות)

לינק למפת מסלול: הלוך וחזור.  

יש לשים לב: שבחורף, חודשים נובמבר ועד מאי. רוב כבישי הפארק סגורים ולא תוכלו לקבל את המפות מהקישורים.

סה"כ אורך המסלול: 52 ק"מ לערך.

אם הגעתם באמצע היום או בערבו של יום צאו לבקר את ה- Old Faithful 26 ק"מ דרומית ל- Madison. זהו האתר הכי מפורסם בפארק וללא ספק תגיעו אליו יותר מפעם אחת. יפה לחכות בשקיעה להתפרצות המתרחשת כל 92 דקות בממוצע. לשבת בצד המזרחי של האמפיתיאטרון שהוקם מסביב לגייזר בטווח ביטחון ואשר מאפשר המתנה נוחה יחסית בזמן הארוך או הקצר המחכה לכם והתלוי כמובן בשאלה: כמה זמן אחרי ההתפרצות האחרונה הגעתם למקום? מקמו את החצובות שלכם אם יש לכם כאלו והמתינו בסבלנות.

 

 

מחכים להתפרצות הגייזר

 

ואם אתם עם ילדים שהסבלנות שלהם קצרה העסיקו אותם במשחקים. אנחנו העברנו את זמן ההמתנה בטורניר יניב סוער.(סוג של משחק קלפים) לא לעזוב את מקומכם כי הוא ייתפס מייד ע"י אחרים. הגייזר שפרוש שמו הוא הזקן הנאמן מתפרץ בריווחי זמן כמעט קבועים והמים הרותחים מתרוממים עד לגובה של 56 מטר עם משך התפרצות שיכול להגיע אפילו ל 5 דקות.

התפרצות הגייזר "הזקן הנאמן" ​ההתפרצות מתחילה בהדרגה. בתחילה מתגברים ענני הקיטור ואחריו מתחילים קילוחי מים רותחים .בתחילה קטנים שלא מרמזים על מה שהולך לבוא אחרי. בשיא יש קילוחים המגיעים לגבהים מרשימים.

לינק לאנימציה של התפרצות גייזר

בגמר ההתפרצות של הגייזר המרשים ובמידה ויש לכם זמן אזי צאו לסיור על שבילי העץ הנמשכים מה-- Old Faithful אל עבר האזור הנשא את השם: Upper Geyser Basin    כאן בשטח יחסית קטן יש את מצבור הגייזרים הגדול בעולם. שביל הטיול על העץ בא כדי להרחיק אתכם מהקרקע החמה. חלק משמות תחנות העצירה השונות לפניכם. (עולה לאט)

 Castle Geyser
 Crested Pool 
Skeleton Trees
 
Firehole River

South Scalloped Spring

 Scalloped Spring 
 Sawmill 
 Belgian Pool
Grand Geyser

 Economic Geyser
Chromatic and Beauty Pools 
Oblong Geyser
 
 Giant Geyser
 Grotto Geyser 
Riverside Geyser

 Morning Glory Pool


למי שמעוניין מצ"ב לינק לאתר הפארק עם סרטי וידאו והסברים על כל תחנה ותחנה במסלול

 

 

השטחים מעלי אדי הקיטור ברחבי הילוסטון

 


ועוד לינק לאתר מצוין על הילוסטון. יביא אתכם ישר לעמוד על:Upper Geyser Basin 

הדרך אל ובכיוון של חזור עוברת ליד כמה מהאתרים היפים של הילוסטון כמו:Black Sand Basin,Lower Geyser Basin,Midway Geyser Basin,Biscuit Basinועוד. זהו אחד מהקטעים הכי מרשימים בפארק על שלל הבריכות התרמיות, הצבעים, הריחות, והתופעות. לחלק הזה נחזור במסלול הרביעי.
גם הוא חיכה איתנו להתפרצות הגייזר

 

 

סנאי "חמוד" זהירות דבר

 


בגמר הסיור נחזור אל נקודת הלינה שלנו.

על מה לא מוותרים:Old Faithful 

 

יום ב למסלול בילוסטון:(יום שלם)

 

סה"כ אורך המסלול: 170 ק"מ לערך. לינק למפת מסלול היום השני

את היום נתחיל בשעה מוקדמת אם אנחנו רוצים לראות בעלי חיים בדרכים. כדאי לצאת לפני שבע בבוקר. זו שעה שעדיין כבישי הפארק ריקים למדי ובעלי החיים מסתובבים בקרבת הכבישים. והסיכוי שלכם לפגוש אותם גבוה יותר. מי שכן תפגשו בדרכים זה מטיילים כמוכם שהשכימו קום בשביל צפות בבעלי חיים. קחו בחשבון שבשעה הזאת הטמ"פ הן מאוד נמוכות וממש קר ולמרות זאת קחו איתכם ביגדי ים ומגבות. למה? תיראו בהמשך. אם אתם עם ילדים. אל תספרו להם כלום, תעשו להם הפתעה.  כיוון הנסיעה שלנו הוא כביש 89 מזרחה אל Norris Geyser Basin מרחק של 21 ק"מ מצומת Madison. לאורך הדרך הזו יש מספר נקודות לעצירה ולהליכה אולם אותם כדאי לעשות בדרככם חזרה בסופו של היום במידה ויישאר זמן בידכם. גם אם השמות שלהם מבטיחים רבות. תתאפקו.למשל שם מלא צבעים כמו Artists Paintpots  אשר מבטיח משהו צבעוני. והוא אכן כזה אליו תיכנסו בדרככם חזרה. הדרך עוברת לאורך נהר ה-GIBBON ובהרבה מקומות ניראה את המעיינות החמים ואדי הקיטור זורמים אל תוך הנהר. הרחצה אסורה במידה וחשבתם שבא לכם.  במחצית הדרך לערך תחלפו על פני מפלי  GIBBON. אפשר לעצור לתצפית קצרה אבל אתם יכולים לשמור זאת לדרך בכיוון חזור. הם צמודים לכביש ולא מצריכים מסלול מיוחד בשביל לצפות בהם.

יש המון נקודות לעצירה בילוסטון אבל אם נעצור בכולן נצטרך שבועיים בשביל לטייל במקום.

 במידה ואכן הצלחתם לקום מוקדם וזו משימה קשה בטיול לקום כל כך מוקדם במיוחד אם אתם עם ילדים. אזי שווה לכם בצומת  המובילה לכיוון Canyon  לפנות ימינה ולנסוע מזרחה. בקטע דרך זו יש סיכוי לראות עדרי ביזונים, אלקים בעיקר נקבות עם גורים וקויוטים בודדים. כל מה שמתואר זה מה שאנחנו ראינו בטיול שלנו. וכמובן שאינו מבטיח 100% הצלחה אבל שווה לנסות.

 

אלק-נקבה חוצה את כבישאווזים הולכים

התמזל מזלכם נפלא. גם אם לא ראיתם חיות אתם עדיין ברי מזל כי אתם נמצאים במקום המופלא הזה. אז אל תיעצבו.

נחזור את כברת הדרך ונפנה ימינה ומיד שמאלה אל עבר החניון של Norris Geyser Basin. מהחניון לא נשקף מראה מיוחד אפילו סתמי למדי.החניון גם מוקף עצים גבוהים אשר מסתירים את אשר נמצא בהמשך הדרך הרגלית.לכן לכיוון קצה החניון משם שביל הגישה אל האזור הגיאתרמי. לכשתגיעו אל המבנה של המוזיאון אתם פונים ימינה עוברים דרך המוזיאון לכיווןPORCELAN BASIN . יש במקום גם תיבות עם מפות של המסלול בעלות סמלית. כמדומני ניתן להחזיר את המפות למקומן ואז אין צורך לשלם. אבל תבדקו בכדי שלא תעמדו במצב לא נעים. מייד עם מעבר המוזיאון השביל המסודר יוביל אתכם במורד אל עבר עמק מופלא. עמק מעלה עשן תרמי עם צבעים מרהיבים, ומראות מרהיבים. יש אזהרות לעניין האדים הרעילים ואם אתם מרגישים ברע אז מייעצים לכם לצאת במיידית מהשטח. הדרך בעמק למטה אליו וממנו נמתחת על פני שבילי עץ מסודרים העוברים בינות ומעל לזרמי מים רותחים. אורך המסלול הזה הוא כ-1 ק"מ.

צבעי הבקטריות בגוון הירוק

במקומות רבים בפארק הצבעוניות של המעיינות והזרמים ומה שמתחתם נובעת בשל פעילות של בקטריות והצבעים נחלקים לקבוצות של בקטריות המאופיינות ע"י טמ"פ. לעומת זאת הצבעים אשר נוצרו כאן הם מתחמוצות ומינרלים אשר נמצאים במים ואשר לא מאפשרים שום צורה של חיים כולל הבקטריות.

בריכות תרמיות בגוון כחול

העמק לא סתם נקרא עמק הפורצלן היות ונוצרות  שם שכבות של חרסית וסיליקה. המים חומציים ומכילים אלקליין .  הגופרית היוצאת עם המים מתחמצנת עם האוויר ונוצרת חומצה גופריתית העוינת כל דבר אשר רוצה לצמוח. עמק זה גם נחשב לאזור הגיאותרמי בעל הטמ"פ הגבוהה ביותר בין האזורים הגיאותרמיים השונים שבפארק.

נחזור אל הסתעפות השבילים שליד המוזיאון והפעם נמשוך שמאלה אל עבר BACK BASIN ואל עבר STEAMBOAT GEYSER  אשר נחשב לגייזר הגדול בעולם ומתפרץ לגובה של 130 מטר.

אבל אל תצפו לראות אותו בפעולה היות וזה קורה לעיתים רחוקות מאוד. הגייזר עצמו נמצא במרחק של 400 מטר מהמוזיאון ואם אתם עושים את כל הלופ של הצד הזה יהיה עליכם לעבור דרך של 2.6 ק"מ.

בגמר הביקור ב- Norris Geyser Basin נחזור אל הכביש הראשי 89 ונפנה שמאלה לכיוון צפון. פנינו אל עבר Mammoth Hot Springs. אפשר לחלק את המקום לשני חלקים. הראשון הוא האזור העליון עם דרך מעגלית. השני הוא האזור התחתון כולל מרכז המבקרים.

מהלך של 30.5 ק"מ יביאו אותנו אל Upper terrace drive loop . שלט חום אופייני ייתן לנו את ההתראה למיקום. לא להתבלבל ולחנות בחנייה. יש כאלו שעושים זאת והולכים ברגל בלי לדעת שיש אפשרות לעשות את הלופ עם הרכב. בסוף החנייה הנמתחת במקביל לכביש יש את הכניסה ללופ ומייד פונים ימינה לדרך חד סטרית העוברת בנופים של הרי מינרלים בצבעים עיקריים של לבן צהוב ואפור. זה רק הפתיח למה שבא אח"כ. 350 מטר מרגע שנכנסתם לדרך החד סטרית יש חנייה ממנה יש שבילי עץ המובילים אל משטח המינרלים הענק שממולכם. תיקחו בשלב זה את הצד הימני . זהו מסלול הלוך וחזור אשר מוגבל לגובה שבו אתם נמצאים פחות או יותר ואשר לאחר שטיילתם אתם חוזרים לרכב להמשך הלופ. בהמשך הלופ המקום המרשים ביותר לדעתי הוא : ORANGE SPRING MOUND אשר מוציא קריאות התפעלות.

 

בניית מגדל של מינרלים

לינק למפה טובה של אזורMammothHotSprings

נשלים את הסיבוב ויש לפנינו אפשרות של לרדת עם הרכב לחלק התחתון ולסייר חלקית בצד התחתון, או שמישהו מוריד את הרכב למטה והשאר יורדים על שבילי העץ הנמתחים עד לחלק התחתון. או להשאיר את הרכב בחנייה המוזכרת בפיסקה הקודמת ואשר ממנה לקחנו את הצד הימני של השבילים. אלא שבשביל לרדת ניקח את הצד השמאלי. ואח"כ נצטרך לטפס הכל בחזרה. כל אחד והעדפה שלו. אני בחרתי שכולנו נרד עם הרכב וסיירנו חלקית בחלק התחתון. לעניות דעתי זה מספיק. בכל אופן בחלק התחתון אל תוותרו על כניסה אל השביל המוביל אל : LIBERTY CAP. הוא נמצא בחלק התחתון ממש כמעט בסוף הגבעה המיוחדת הזאת לצד שמאל.

המינרלים נבנים בשכבות

לא תוכלו שלא להבחין בקונוס הגדול עם מראה מיוחד. האמת שלא הוא הדבר היפה שבשביל למרות שהשביל נושא את שמו אלא המראות שעל הגבעה ושיפוליה. כאשר תרדו בדרך מהחלק העליון לטרסה התחתונה תוכלו לראות את התצורות המרהיבות שנבנו במשך השנים. עם צבעים של לבן כתום וצהוב השולטים במקום. זרזיפי מים אשר יורדים את מדרגות המינרלים ואדי קיטור אשר מלמדים עד כמה המים חמים. בחלק התחתון יש גם מרכז מבקרים וגם מצודה היסטורית שנבנתה במקוםFort Yellowstone   ואשר ניתן לבקר בה.

מכאן ניסע צפונה לכיוון היציאה הצפונית מהפארק. מהלך של  4.2 ק"מ מהחניה של LIBERTY CAP תביא אותנו אל 2 מפרצי חנניה קטנים משני צידי הכביש. יש מצב שחלק לא מבוטל של כלי רכב יחנו לאורך צידי הכביש היות ואין מספיק חנייה. אבל שווה להיכנס לחנייה הקרובה לנהר ולהמתין שמישהו יצא. התחלופה די גדולה וכמעט כל כמה דקות יוצא מישהו מהחנייה. אם לא שמתם לב קצת לפני החנייה יש שלט עץ המציין את  הגבול בין וויאמינג למונטנה.

חנו וקחו איתכם מגבת. בגד ים אם לא עליכם תוכלו ללבוש בתוך הרכב. לא אסון גדול.

אנשים רוחצים במי הנהר הרותחים

אתם הולכים לאורך הנהר מרחק של כ 800 מטר אל מצבור האנשים הרובץ במים סמוך לגדה.

נכון, הגעתם אל Boiling River. כאן נפגשים זרם של מים חמים מאוד הנובעים בסמוך עם מי נהר Gardner River. טמ"פ המים בסמוך לגדה חמימה עד רותחת וזה תלוי איזה מקום תפסתם וכמה אנשים נמצאים במקום. מכיוון ששפית מי הנהר היא גדולה אזי אם זזים מעט מהגדה המים כבר קרים למדי. בכל אופן כל הרובצים שהיו לפניכם בדרך כלל בונים מעין סכרים מאבנים כדי לבודד את המים הקרים מהמים החמים ובסך הכול חוויה נחמדה ומרעננת. ואם אתם ישנים בקמפינג אז בכלל טוב. בקמפינגים אין מקלחות.

אחרי כשעה של כיף כולל ההליכות הלוך וחזור נתחיל להדרים אל כיוון דרום לפי השילוט אל עבר TOWER . תעברו בסמוך למבני המנהלה והמדשאות שלהן בד"כ עדרים של אלקים רובצים עליהם. בעיקר נקבות וזכרים צעירים מאוד. לשמור מרחק וסביר שהרינג'ר יגיע מידי פעם לפזר את ההתקהלות סביב בעלי חיים. מין ריטואל קבוע בפארק. בעל חיים מתגלה-המוני בני אדם מתחילים להסתער חמושים במצלמות, פקקי תנועה אפילו כבדים מתהווים, ואז משום מקום מגיע הסייר ומפרק את ההתקהלות.

 

אלק נקבה רועה במדשאות מינהלת הפארק

נמשיך דרומה על הכביש מהלך של כ 15 ק"מ ונפנה ימינה מהכביש הראשי אל דרך עפר הנושאת את השם: Blacktail Plateau Dr יש שילוט מתאים. אורך הדרך 8 ק"מ ומכיוון שסביר שתגיעו אליה בשעות אחה"צ יש סיכוי מצוין לצפות בחיות. מכיוון שזו לא דרך ראשית אין הרבה כלי רכב עליה. מה שכן זאת דרך עפר ויש לנהוג עליה בזהירות. אנחנו בקטי הקצר הזה הצלחנו לחזות ב-2 דובים שחורים העסוקים בליקוט מזון ממש בצידי הכביש. גם העובדה שעצרנו עם כלי הרכב ממש בסמוך אליהם לא "הזיזה" לדובים כהוא זה. כאילו אנחנו שקופים.

דוב שחור אוכל פרות יער

אבל אף לא אחד העז לצאת מהרכב. הדובים עסקו בחפירה באדמה ובחיפוש אחר מטעמים שם. בקטיף פירות מהשיחים הסמוכים לצידי הדרך ומשהשלימו את הקטיף שלהם פנו לדרכם בשיא האדישות. חוויה יפה.

איך שיוצאים מדרך העפר פונים דרומה ומייד פונים שוב ימינה לפי השילוט : Petrified Tree.

מהלך קצר יביא אותנו אל שרידיו של עץ מאובן שנשתמר בצורה יפה. איך נוצר עץ כזה בלינק הבא

מהעץ נחזור אל הכביש הראשי ונדרים אל עבר Tower Junction  מזרחה הדרך מובילה לכיוון

Lamar Valley אליו נגיע ביום אחר.

אנחנו ממשיכים להדרים . הכביש עובר במקומות מסוימים ממש לשפת קניון נהר היילוסטון על צבעיו המיוחדים. מפרצי חנייה מסודרים לשם כך קיימים במקומות המעניינים. חלקם עם שבילי גישה אל נקודות תצפית מרהיבות. בהמשך נגיע אל החנייה של Tower Falls. שביל גישה יוביל אותנו לתצפית על המפל המרשים רק שקצת קשה לצפות בו ממיקום התצפית.חלק גדול ממנו מוסתר ע"י עצי החורש הנישאים. במקום גם חנות גדולה עם מזכרות, מפות, משהו לכרסם. כמו כן מתבצעות במקום הרצאות ע"י הרינג'רים במגוון של נושאים מעניינים הקשורים לרוב לבעלי החיים אשר בפארק.

אם הגעתם בשעות הערב אל דאגה אחד המסלולים הבאים עובר שוב במקום ויהיה לכם זמן למקצה שיפורים.

ממכרסמי הילוסטון

נמשיך עד ל-צומת האזור שנקרא Canyon. נקרא כך בשל קניון הילוסטון והמפלים המרהיבים שלו. מסלולינו ליום המחר. אנחנו פונים בצומת מערבה אל כיוון Norris Geyser Basin ומשם אל עבר כיוון Madison. בדרכינו כמה נקודות שפסחנו עליהם בבוקר ועכשיו במידה ויש עוד זמן לאור יום נוכל לעשות אותם. המסלול של Artists Paintpots קצת יותר ארוך מיתר נקודות העצירה.

בריכת בוץ מבעבע

זהו מסלול בינות בורות בוץ מבעבע בצבעים שונים.  יכול להיות שאחרי המקומות שביקרתם בהם היום זה יהיה ברמה קצת פחותה אבל עדיין מעניין ויפה. נקודה אחרת שכבר הוזכרה הם מפלי GIBBON הנחמדים.

מפלי GIBBON הנחמדים

עצירה נוספת עם מסלול חמוד על שבילי עץ הוא מעיין הטרסות.

מעיין הטרסות

מעיין כחול מעלה אדי קיטור וגדול למדי. שווה עצירה.

מהמעיין נמשיך אל נקודת הלינה שלנו.

על מה לא מוותרים לפי סדר חשיבות:

1- Norris Geyser Basin

2- Mammoth Hot Springs

3- Boiling River

4- Blacktail Plateau Dr

יום ג למסלול בילוסטון:(יום שלם)

 

לינק למפת מסלול היום השלישי
סה"כ אורך המסלול: 230 ק"מ לערך.

עוד יום ששווה להתאמץ מוקדם. אפילו מוקדם מאוד. 

 

שלט מרחקי דרך בפארק

היעד הראשון של הבוקר הוא  Lamar Valley. זהו עמק עם מרחבים גדולים מאוד ועליו עדרים של מאות ראשים של ביזונים. מחזה יפה כאשר עדר שכזה מגיע אל הכביש וחוצה אותו.  העמק הזה נקרא ע"י רבים הסרנגטי של אמריקה. בשעות הממש מוקדמות של הבוקר עם הזריחה ניתן גם לראות זאבים וגם דובים (ככה אומרים). אנחנו יצאנו לכיוון בשעה  חמש בבוקר אבל זאבים ודובים לא ראינו כי אולי היינו צריכים לצאת מוקדם יותר. העמק נמצא במרחק של כ 90 ק"מ והדרך לא פשוטה ועד שהגענו כבר הייתה תנועה רבה על הכביש. מה שכן ראינו הם אלקים זכרים עם מוטת קרניים מרשימה.  

אייל זכר עם מוטת קרניים מרשימה

כדי להגיע אל העמק יוצאים מ- Madison אל כיוון Norris Geyser Basin משם ימינה בצומת אל כיוון Canyon ומשם צפונה אל כיוון TOWER ומשם מזרחה אל העמק. כמה להיכנס על הכביש? אפשר להגיע עד לכניסה של הפארק ולהסתובב. בכל אופן 34 ק"מ מהכניסה יש נקודת חמד להפסקה ממש לשפת הנהר הזורם במקום Soda Butte Creek. כשאנחנו היינו הייתה במקום שכונה שלמה של סנאי קרקע שרשת המחילות שלהן הייתה במקום. במקום ספסלים ושולחנות.  לאורך הנופים של העמק והנהרות החוצים אותו מישורים נרחבים  עם עדרים עדרים של ביזונים , הרבה מאוד דייגים לאורך הנהר.

עדר ביזונים חוצה את הכביש

מקום חמד נוסף להפסקה  הוא Warm Creek Picnic Area אשר נמצא עוד 10 ק"מ מזרחה.אחרי שנתור את העמק נחזור אלTOWER ונפנה דרומה אל Canyon.

Canyon הוא האזור של מפלי הילוסטון העליון והתחתון. עם הרבה מאוד נקודות תצפית מרהיבות על המפלים בעיקר התחתון. כל הפארק נושא למעשה את שם הנהר אשר מקבל את שמו מהצבע הצהבהב של המצוקים בקניון האדיר של הילוסטון. זהו אחד מהאזורים המרשימים ביותר של פארק הילוסטון וזהו מקום חובה למי שמגיע לפארק.

במרכז של המקום יש מרכז מבקרים, הרבה חנויות, סופר למצרכים,קמפינג, ותחנת דלק עם קפה לא רע בכלל לשעות הבוקר המוקדמות כאשר תעברו במקום בדרככם אל Lamar Valley. כדי להגיע אל הגדות הצפונית והדרומית של הקניון יש לעבור את הכניסה לאזור  הנקרא:  Canyon-Village  אשר כולל את כל הקומפלקס שהוזכר בפסקה הקודמת. נעבור את הצומת ב 2.6 ק"מ. בדרך נעבור על פני הכניסה לגדה הצפונית כדי לחסוך לעצמנו לופים אח"כ היות והדרך היא חד סטרית. וניכנס לפי השילוט אל תצפית על המפלים העליונים של הילוסטון Upper Falls . גובה של 33 מטר. לא גבוהים ומרשימים כמו המפל התחתון  Lower Falls 94 מטר. אבל שפיעת המים והזרם הכביר מרשימים במיוחד. גם הקרבה לזרם המים עושה את שלה.

מפל מי הילוסטון השוצפים

מתצפית המפלים נמשיך אל הגדה הדרומית אשר הכניסה אליה קצת יותר מק"מ דרומה מהכניסה לתצפית על המפל העליון. ניסע בדרך הזאת עד לסופה מהלך של  2.5 ק"מ. היעד הוא Artist Point. נקודת תצפית מרהיבה על המפל התחתון המרשים בכל קנה מידה.

מפל תחתון של הילוסטון-הכי יפה

ערוץ הקניון על שלל צבעי הצהוב חום ורוד ירוק העצים הכחול ירוק של המים ולובן הזרם האדיר אשר במפל הקנו למקום הזה את שמו. מקום שכל אמן היה שמח לשבת ולצייר אותו. התצפית מעט מרוחקת מהמפלים וכאשר נטייל לאורך הגדה הצפונית יש לנו שם תצפיות קרובות יותר למפל התחתון.

המדרונות הצבעוניים של קניון הילוסטון

חוזרים מכאן ונכנסים אל הצד הצפוני של הערוץ. מייד אחרי שירדנו מהכביש הראשי נחנה בחנייה הגדולה ונרד לתצפית על המפלים התחתונים. שביל מתפתל בסללום מוריד אותנו אל הצד העליון של המפלים לתצפית מרהיבה על עוצמת המים שבמקום ועל ההוד וההדר. ירידה ועליה לא ארוכות במיוחד אבל דורשות מאמץ. הולכים לאט. שווה ביותר. לדעתי המקום הכי מרשים בין התצפיות על המפל.

המפל התחתון-מבט מראש המפל

נקודת התצפית הבאה Lookout Point מצריכה מאיתנו עוד פעם ירידה ואח"כ עלייה. אבל שוב זו תצפית על כל המפל התחתון. זו גם התצפית הכי קרובה על המפל מהזווית הזאת של הראייה.   בהמשך יש לנו עוד 2 תצפיות אשר נמצאות כבר במיקום רחוק יחסית מהמפל ובהתאם לכך גם האטרקטיביות שלהן.  Grand Viewו-Inspiration Point.

מכאן ניכנס אל הקומפלקס של ה- Canyon-Village ונוכל לבקר במרכז המבקרים הגדול והמרשים אשר במקום וכמובן להצטייד במצרכים להמשך טיולינו.

מ- Canyon-Village נחזור אל נקודת הלינה שלנו.


על מה לא מוותרים לפי סדר חשיבות:

1- התצפיות על מפלי הילוסטון.   

יום ד למסלול בילוסטון:(יום שלם)

 

לינק למפת מסלול היום הרביעי
סה"כ אורך המסלול: 165 ק"מ לערך.

עוד יום מדהים לפנינו עם אחד משיאי הפארק לעניות דעתי.

שלט מרחקי דרך בפארק

את היום נתחיל מוקדם ככל האפשר ושוב הכיוון יהיה - Canyon-Village. אפשר לעצור בתחנת דלק לקפה של שחרית. מהצומת אנחנו פונים דרומה אל עבר Fishing Bridge. בקטע הדרך הזה יש סיכוי לראות דובי גריזלי אנחנו הצלחנו לראות אחד/אחת כזה. כשעברנו בכביש הגענו לשיירה אינסופית של כלי רכב שעמדו לצידי הכביש חמושים במשקפות מצלמות עם עדשות טלה וטלסקופים. בבירור קצר אתה מבין שיש דוב גריזלי באזור ומצטרף בשמחה לשיירת הצופים. אכן היה דוב שאפילו חצה את הכביש באמצע שיירת הצופים. בהחלט חוויה שהותירה רושם עז.

 

דוב גריזלי בריצה

ממשיכים דרומה ומעט לפני אגם הילוסטון היפה יש את אתר Mud Volcano.

עוד אתר גיאותרמי פעיל עם שבילים המטפסים למרומי הגבעה ממנה נשקף נוף יפה של הנהר אשר זורם למטה. בשעות הבוקר לאורך הנהר תוכלו להבחין בערפילים המרחפים להם בסמוך לפני המים והמקנים מראה עם תחושת מסתוריות...יפה.  הדרך עוברת בצמוד לאגם שבשעות הבוקר יש לו צבע כחול נפלא.

אגם הילוסטון הכחול

 בהמשך יש גם את West Thumb Geyser Basin שהוא אתר הנושק למימי האגם גם הוא עם מערכת של שבילי עץ בריבות ונביעות גיאותרמיות בשלל צבעים רק שכאן יש לנו רקע של האגם היפה. יש נביעות ממש סמוך ואף בתוך האגם וניתן לראות אותם.

נביעות ממש סמוך ואף בתוך האגם

לכשנצא מ- West Thumb Geyser Basinנגיע אל הצומת של Grant Village אשר נמצאת בחלק הדרומי של הפארק ולא רחוק מהכניסה הדרומית שלו. כאן אנחנו פונים ימינה וצפונה אל עבר מצבור של אגנים עם פעילות גיאותרמית מרהיבה.

הראשון הוא ה- Old Faithful והאזור אשר סמוך לו Upper GeyserBasin   ואשר התיאור שלהם מופיע בחצי היום הראשון להגעתנו. אם לא בקרתם כאן קודם אזי הגיע הזמן. זו גם הזדמנות שנייה לצפות בגייזר המרשים מכולם ה- Old Faithful.

האגן השני הוא Black Sand Basin כאשר גולת הכותרת שלו היא -Emerald Pool עם הצבעוניות המדהימה והמראה המיוחד. בסמוך לחנייה יבעבע לו Cliff Geyser כאשר מאחוריו נמצאים  Rainbow Pool , Sunset Lake שמות שללא ספק צריכים לראות מי עומד מאחוריהם. לצד שמאל יש את השביל המוביל אל Emerald Pool. לא לוותר.

Emerald Pool עם הצבעוניות המדהימה והמראה המיוחד

האגן הבא הוא Biscuit Basin עם בריכות וגייזרים הנושאים שמות כמו:Wall PoollSapphire PoolJewel Geyser. על שמות שכאלו קשה לוותר שלא לראות גם. Sapphire Pool יפה מאוד עם צבעי טורקיז ומים צלולים אך רותחים. אם נמשיך ישר עם השביל עד לסופו ניתן לצפות ב- Mystic Falls. נכון, לא כמו מפלי הילוסטון אבל נחמד. 550 מטר מהחנייה.


האגן הבא הוא המיוחד מכולם Midway Geyser Basin וזאת בשל הבריכה הפריזמטית או בשמה : Grand Prismatic Spring. זהו המעיין הגיאותרמי הגדול ביותר בפארק והשלישי בעולם כולו. כדאי להגיע בשעת הצהריים כאשר השמש במרום. עושר הצבעים מהמם. בהדגשה. כבר מהכביש רואים את אדי הקיטור שעולים מהבריכה. ניראה כאילו האדים הם בצבעים שונים אולם למעשה זו השתקפות צבעי הבריכה . ניראה כמו עשן צבעוני המיתמר לאט לאט. ניכנס לחנייה של המקום. בשעת צוהריים אתם צריכים להיות מוכנים נפשית לכמות המטיילים אשר מגיעים למקום. גם התורות לשירותים שבמקום עשויים להיות ארוכים ארוכים. וכדאי לכם לקחת את זה בחשבון ולהשתמש בשירותים שנמצאים במקומות הקודמים שהייתם. לא אומר ששם התור יהיה קצר יותר.

 

הבריכה הפריזמטית על שלל צבעיה

 

כבר שעוברים את גשר העץ אנחנו רואים את הזרמים החמים עם צבעי הכתום צהוב אשר נכנסים אל מי נהר ה-Firehole River. בהמשך מסלול מסודר יוביל אותנו בין האתרים של האגן. EXCELSIOR GEYSER , GRAND PRISMATIC SPRING , TURQUOISE POOL . התמונות שתוציאו מהמקום פשוט משגעות. צבעים,השתקפויות, מים, פשוט חגיגה. לי המקום בזה היה האתר הנבחר של הפארק.

אז אחרי שלא שבעתם מהמראות והצבעים ואחרי שצילמתם תמונות של השתקפויות מהממות ב- TURQUOISE POOL צריך לנסות לצלם מלמעלה את               ה- GRAND PRISMATIC SPRING  

לשם כך נחזור לכביש הראשי ונחזור דרומה 2.4 ק"מ עד לחנייה של המסלול המוביל אל  Fairy Falls. לא יודע לאמר האם יש טעם ללכת את כל המסלול עד למפלים. 4 ק"מ הלוך,4 ק"מ חזור. אבל עד לנקודת תצפית שרואים את הבריכה הפריזמטית במבט מלמעלה צריך להיות שווה.

צריך להיות כי לצערי לא עשיתי זאת....קורה. זאת הליכה של בערך  1.3 ק"מ לכיוון ואז צריך לטפס מעט למעלה. כדי להגיע לנקודת התצפית. 

אשמח לקבל תיאור האם יש סימון מסודר לטיפוס. אם אין אז כמובן שאסור לסטות מהשביל.

בגמר הצילומים נחזור לחנייה מהלך של 1.3 ק"מ ועוד ירידה קטנה לשביל הראשי.

 כמו שנצא אל הכביש הראשי אנחנו שוב עם הפנים לכיוון צפון. נחזור 3.8 ק"מ צפונה כאשר בדרך נחלוף על פני הכניסה לMidway Geyser Basin. ניכנס ימינה ל- Firehole Lake Dr.

מסלול חד סטרי המוביל אותנו בין כמה גייזרים פעילים. כל אחד והתזמון שלו. שווה לעצור ולחכות. הראשון בדרך הוא Great Fountain Geyser . ויש מצב בזמן שאתם לידו מרחוק תראו את ההתפרצות של White Dome Geyser הבא בתור. ניראה מרשים עם התפרצות לא קצרה בכלל. רק מעט סבלנות. לא לברוח מהר מידי. הזמן בין התפרצות להתפרצות נמתח בין 12-24 דקות ואפשר לחכות. התגמול מובטח. התפרצות של לפחות 2 דקות. הגובה קצת מאכזב. 3 עד 10 מטר.

White Dome Geyser

Great Fountain Geyser נחשב לאחד הגייזרים הגדולים בפארק אבל הזמן בין ההתפרצויות שלו הוא גדול. 8 עד 12 שעות אבל זמן התפרצות של בין 45 דקות ועד לשעה. גובה ממוצע של כ 30 מטר עם פולסים המגיעים עד ל60 מטר. צריך להיות מרשים מאוד.

מפת הכביש שעשוי להיות משובש

לגולל עד למטה. יש גם הסבר על שאר התחנות המעניינות אשר במסלול. היפה במסלול הזה שרק כאן אפשר לראות גייזרים גם כאשר נשארים ישובים בתוך הרכב למי שכבר מתעצל.

הגייזר הבא שאפשר לראות מהרכב אבל נצטרך לחכות לו הוא Pink Cone אבל צריך לדעת גם לוותר כי הזמן שלנו להערכתי מתחיל להיות קצר בשלב הזה. וגם הזמן בין התפרצות להתפרצות הוא 6-16 שעות. בהמשך נעבור ליד Hot Lake וכדי לראות אותו מקרוב יחייב אתכם לצאת מהרכב.

נסיים את הדרייב הזה שאורכו 5.3 ק"מ ונפנה שמאלה דרומה בכביש הראשי אל האגן האחרון Lower Geyser Basin הענק. הכניסה אליו ממש סמוכה לחזרה שלנו אל הכביש הראשי.

גם הדרייב שעשינו  שייך למעשה לאגן של Lower Geyser Basin.

לינק ישירות לתאור האגן ואתריו השונים:

האתר שאליו נמשכים הכי הרבה מטיילים באגן הזה הוא FOUNTAIN PAINT POT .

גם כאן שבילי עץ בין הנקודות השונות. כאמור זהו אגן גדול מאוד.עם המון מה לראות.

בשעות אחה"צ השמש מטילה על המים את הצל של ההולכים על שבילי העץ. תשימו לב לזה. לא כל אחד שם לב לתמונה היפה שטמונה בזה.

השתקפות צללים על המים

מסלול נחמד בפארק הוא  Firehole Canyon Rd. הכניסה אליו בהמשך הכביש לכיוון צפון. זהו כביש חד סיטרי העובר לאורךFirehole River. כביש בהחלט יפה ואפשר להכניס אותו באחד מהימים שלנו במקום. בנקודה הנושאת את השם :

Firehole River Swimming Hole יש מדרגות עץ המובילות אל ערוץ הנהר ואפשר להתרחץ בנהר. אבל אל תתבלבלו ואל תוטעו מהשם של המקום המים ממש לא חמים. זה כדי שתהיו מוכנים נפשית למים ולטמ"פ שלהם. לפי כמות כלי הרכב המקום הזה ממש פופלארי בקרב מטיילי הפארק. גם מפלים נחמדים בהמשך הדרך.

מתרחצים במי הנהר

זהו עד כאן. טיילנו באחד מהמקומות המופלאים עלי אדמות. ביום המחרת יש מי שימשיך את טיולו בהתאם לתכנוניו ויש מי שיגיע לסולט לייק סיטי לשם טיסה לייעדו הבא.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר