דוידי קליר- מסלולי טיול - ימים 14-15 Homer To Seward
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© ימים מס 14-15 :   Seward  Homer To

יום מס 14 :   Seward  Homer To

מפת מסלול יום מספר 14 

היום הזה יוקדש למעבר אל צידו השני של חצי האי קינאי ואל העיר Seward ממנה נצא אל השייט המיוחד היוצא אל השמורה המיוחדת: Kenai Fjords National Park. לפנינו נסיעה של 131 מייל ובמהלך הנסיעה יש לנו מספר נקודות ששווה לעשות אותן.

היעד הראשון שלנו הוא לנסוע בכביש Tustumena Lake Road, Kasilof שלפי מה שמובטח יש סיכוי מצוין לצפייה בחיות כמו מוסים בעלי כנף מעניינים ואפילו דובים שחורים. כדי להגיע אל Tustumena Lake Road עלינו להצפין. ניקח את הכניסה אל Ninilchik כנקודת מוצא ו- 23.7 מייל צפונית ניכנס ימינה אל Johnson Lake Loop Road ואחרי 0.5 מייל פונים שמאלה אל דרך העוברת בצמחייה יחסית נמוכה  שאורכה 6 מייל ומסתיימת בנקודה להורדת סירות ב- Kasilof River. כמה שיותר מוקדם לעבור בדרך הזאת מעלה את הסיכויים שלכם לצפות בחיות.  מקום נוסף שיש אפשרות לצפייה בבעלי החיים זה ב-  Kenai National Wildlife Refuge השוכן צפונה ליד Soldotna. נמשיך 12.1 מייל צפונה על כביש 1 מרגע שחזרנו אליו ואז נפנה ימינה לפי השילוט אל  השמורה. בהמשך נסע לפי השלטים אשר יכוונו אותנו אל השמורה. במקום מרכז מבקרים גדול ומרשים ומספר מסלולי טיול.

 דף השמורה

מפת השמורה והמסלולים שבה: עמוד מספר 4

סה"כ אורך כל המסלולים שבמקום 3.4 מייל וכמובן אפשר להתייעץ במרכז המבקרים ולסנן ולעשות את הטובים יותר או את אלו שנראו בהם בעלי חיים בשעות האחרונות ובדרך כלל במרכז המבקרים יודעים לספר על כך.

 

אייל קורא-מוס

אייל קורא-מוס


לא לשכוח למלא דלק לפני שעוזבים את העיר.

מכאן יש לנו דרך ארוכה בכיוון ההפוך שכבר עשינו אותה לפני כמה ימים.  נגיע אל מרכז Soldotna. אם אמחנו צריכים להצטייד במזון ודלק אזי זו הזדמנות מצוינת לעשות זאת בסניף המקומי של Fred Meyer. אבל אם לא עשיתם זאת עדיין בסופו של היום נגיע אל העיר Seward מה שמאפשר הצטיידות גם כאן. על דלק אל תדלגו היות ובהמשך הדרך מחיר הדלק יהיה יקר יותר ומשלב מסוים ועד ל- Seward אין תחנות דלק.

לפנינו קטע של 57 מייל ממרכז Soldotna ועד ל- Tern Lake מה שיאפשר לכם הזדמנות שנייה לצלם את ההשתקפויות המדהימות שיש לאגם הזה להציע לכם. בצומת של Sterling Highway עם Seward Highway נפנה ימינה אל העיר Seward  אליה נגיע כעבור 36 מייל לערך.

5.2 מייל מהצומת של Tern Lake נגיע לפינת חמד על שפת Upper Trail Lake. במקום מספר שולחנות בין העצים שנמצאים ממש על שולי האגם. השתקפויות מדהימות אם אין רוח. מקום נפלא להפסקה לקפה ולנשנש משהו. הפגם היחידי זה כמות בלתי נדלית של יתושים.
 

Upper Trail Lake

​2.4 מייל מכאן נגיע אל העיירה שדי נראית שכוחת אל Moose Pass. סעו לאט בכניסה לעיירה וחפשו את הטורבינה שמפעילים המים ואשר מחוברת עם רצועה לאבן משחזת. לא אטרקציה שתיפלו מהרגליים אבל קצת "להרטיב" את הדרך. 6.4 מייל בהמשך נגיע אל הברך של Kenai Lake. מכאן לאורך של כ-4 מייל אנחנו נוסעים והאגם בעל המים עם צבעי הכחול ירוק ילווה אתכם מצד ימין. צריך לנסוע לאט אם אתם רוצים לעצור ולרדת לצלם במקומות שמאפשרים זאת. אם תיסעו מהר היות והכביש די עמוס במושגים מקומיים אבל עדיין לא תצליחו בצורה כזאת לרדת לשוליים בבטחה. 3 מייל מהגשר החוצה את שוליו הדרומיים של Kenai Lake כנסו למפרץ החנייה מצד שמאל לדרך ולכו אל גשרון העץ הצופה אל הביצה. הביצה מכוסה צמחייה של צמחי ביצה ובצד השני צמחייה בגוון אחר. קרוב אליכם אם לא תהיה רציפות בצמחייה המכסה את המים תקבלו השתקפויות של הפסגות המושלגות של מולכם. בקיצור יופי של מראה ושל תמונה.  

צמחיית הביצות בדרך ל-Seward

8.1 מייל בהמשך נפנה שמאלה לפי השילוט אל Bear Lake. הדרך מתפתלת לה בינות לאזור מיושב. אחרי 0.6 מייל נגיע לערוץ של Bear Creek. במקום מבנה של אגודה שפועלת לשמר את מקורות הסלמון. כדאי לרדת ולצפות איך הדגים מזנקים במדרגה המלאכותית שנבנתה במקום. כדאי לגשת גם אל הצד שני של הגשר העובר על הערוץ. אתם עשויים לפגוש שם לא מעט ברווזים. המים במקום כל כך צלולים והדגים נראים בברור. ממשיכים עם הכביש עוד 0.7 מייל. כל קטע הדרך הזה של 1.3 מייל נעשה על Bear Lake Rd. כעבור 1.3 מייל נגיע לפנייה חדה ימינה. אין סימון ואין חניה מסודרת במקום, ורק אם נביט אל תוך היער במקום נראה את הלוח שמסמן את תחילת המסלול ועליו במידה ויש הודעות או אזהרות למטיילים. כשאנחנו היינו הייתה אזהרה על איסור האכילה של הדגים במקום עקב ניסוי שבו השתמשו הרשויות בחומרים מסוימים. השביל הרחב מתפתל בסמוך לשפת האגם. אבל אין גישה לשפת האגם היות וחורש סבוך למדי ימנע את האפשרות הזאת מכם. אך אל ייאוש. תמשיכו עם השביל עד שתגיעו למקום שבו מי ערוץ נשפכים אל האגם. דגי הסלמון האדומים מסוג Sockeye salmon מגיעים אל הנקודה הזאת בהמוניהם. בהחלט מראה מרשים. כאן גם ניתן לגשת לחוף או לשבת על גזע עץ שנפל ולהשקיף על המים, על הדגים, ועל עיטי הדגים. אם יש דגים אז כמובן שיש דובים וכדאי להתנהל בהתאם. תוכלו לראות את סימני הדובים בצורת צואה בצבע שחור על השביל. והאמינו לי שיש דובים, ומכיוון שלשביל הזה יש פניות די מפתיעות אתם עשויים להפתיע את הדוב שזה מצב ממש לא רצוי. קרה לנו, ולמזלנו הדוב החליט שאנחנו זן מסוכן וברח בזריזות עוד לפני שצלח בידינו לצלם אותו ועדיף שכך.

בדרך לקרחון EXIT

חוזרים לכביש הראשי וכעבור 2.9 מייל דרומה פונים ימינה אל Exit Glacier הנמצא במרחק של 8.5 מייל מהצומת.

Exit Glacier Nature Center והקרחון הם חלק מהשמורה היפה Kenai Fjords National Park שאת הקטע הקשור בים, בפיורדים, בקרחונים היורדים לים ובבעלי החיים שנמצאים מתחת ומעל לפני המים ועל ובסמוך לחופים נראה מחר ביום השייט אל השמורה. לאורך הדרך מלווה אותנו נהר קרחוני עם נופים האופייניים לנהרות היוצאים מהקרחונים. ממול נישא הקרחון אשר נראה במלוא הדרו עוד מהכביש המוביל לחנייה. בקצה הכביש ניכנס לחנייה גדולה שבשעות השיא סביר שתהיה עמוסה. הקרחון מהווה נקודת ביקור פופולארית ביותר וכמות המבקרים במקום גדולה מאוד. לקראת שעות הסגירה כמות המבקרים יורדת אבל עדיין מגיעים למקום מטיילים רבים העושים את דרכם אל עבר הקרחון. בכניסה יש שילוט יפה עם הסברים על מערכת השבילים שלפנינו וכמובן מרכז מבקרים עם כל מה שקשור. תצוגה, סרטים, מידע. לפנינו עומדים מספר מסלולי טיול עם אורכים שונים. הקצר שבהם עם אורך של 0.5 מייל לכיוון לתצפית על הקרחון מרחוק מתאים גם לנכים בעגלה.מסלול אחר שאורכו 0.9 מייל לכיוון יביאו אותנו אל שפת הקרחון ואם נעשה זאת במשולב עם מסלול התצפית זה יהיה 1.3 מייל לקרחון ו 0.9 מייל בחזרה סה"כ 2.2 מייל.

מפת המסלולים במקום 

מסלול מורכב יותר וארוך יותר עם דרגת קושי גבוהה הוא המסלול אל Harding Icefield Trail עם אורך של 8.2 מייל (13 ק"מ) הפרש גובה של יותר מ-1200 מטר. מה שמצביע על רמת קושי גבוהה מאוד. אבל מי שמגיע לסוף המסלול צפויה לו חווית נוף משכרת של שדות הקרח. מסלול כזה הלוקח כ-8 שעות ידרוש מכם להוסיף יום במקום בשביל לעשות אותו ומתאים למטיבי לכת.

מפת המסלול אל Harding Icefield Trail 

מקרחון  Exit Glacier הנמצא בפאתיה הצפוניים של Seward אנחנו מדרימים אל העיר. עוברים כמעט את כולה כאשר היעד שלנו הוא  Alaska SeaLife Center.

שעות פתיחה ועלות כניסה:

May 26 - September 3,

Friday - Saturday – Sunday

8:00 am - 9:00 pm

Monday - Tuesday - Wednesday - Thursday

9:00 am - 9:00 pm                             

·        Adult (13+)$21.95   Senior (65+)$19.95  Child (4-12)$11.95    3 and Under-Free

כמובן ששעות פתיחה ועלויות עשויות להשתנות ויש לוודא לפי התאריך שלכם במקום.

המקום הוא מעין אקווריום ימי לאותם בעלי חיים שקשורים לים. החלל מדגים, כוכבי ים למיניהם, בעלי כנף כגון פאפינים וברווזים מרהיבים אחרים, ועד לאריות ים וכלבי ים. תצוגה מסודרת בטוב טעם עם הסברים. כאן תוכלו לצלם מקרוב בעלי כנף מרהיבים שלא תוכלו לצלם אותם ממרחק שכזה בכל אלסקה. לא מוותרים על המקום שבנוסף להיותו חמד של מקום, לביקור כאן יש לכם גם קופון 1+1 לכניסה אליו. שעות הפתיחה הארוכות נותנות לכם את הגמישות לעשות אותו גם אם הגעתם יחסית מאוחר. להקדיש לביקור במקום לפחות 2 שעות.

 Alaska SeaLife Center

 Alaska SeaLife Center Alaska SeaLife Center

 Alaska SeaLife Center


מקום נחמד לביקור הוא Seward Boat Harbor העמוס בספינות בדייגים גם גברים גם נשים וגם ילדים היוצאים לדייג והחוזרים מהדייג. פורקים את השלל של היום ומנקים בעמדות הניקוי. תסתכלו על הסירות המעוטרות בסטנדים לחכות הדייג. תופעה.

את הלינה נעשה באזור העיירה. יש לא מעט בתי מלון ומספר של קמפינגים כולל אזור מאוד גדול בעלות סמלית המתוחזק על ידי עיריית Seward לרווחת המטיילים שהגיעו עד לכאן.

יום מס 15 :   Seward  

אחד הימים היותר מיוחדים בטיול באלסקה הוא יום השייט אל - . Kenai Fjords National Park לא משנה איזה מסלול אתם מתכננים לעשות ולכמה ימים. כל מסלול שתתכננו חייב לכלול את ההגעה לעיירה  Seward ואת השייט אל Kenai Fjords National Park.

מספר חברות מבצעות שייט אל הפיורדים והקרחונים אשר נמצאים בקצה של רבים מהם. יש חברות המבצעות שייט בספינות גדולות יותר ויש בספינות קטנות יותר אפילו ל-6 נוסעים אבל מטבע הדברים שייט מסוג שכזה יהיה יקר יותר. להלן 2 הצעות לחברות (גדולות) שמבצעות שייט אל הפיורדים.

1-    ‪Kenai Fjords Tours  קופון הנחה 50$ או 100$ ל-2 אנשים מותנה ב-2 נוסעים לפחות. קופון זה מופיע ב- Northern Lights Entertainment Coupon Book וההנחה היא לפי השייט שבחרתם.

2-  Major Marine Tours - Kenai Fjords Cruise 

כשאתם באים לבחור שייט לכו על השייט שנחשב לטוב ביותר ושאיתו שטים הכי רחוק. הפרש העלויות לא יהיה כזה משמעותי בהשוואה לחוויה שתקבלו. אבל כמובן שזה נתון לשיקול דעתכם. התיאור כאן יהיה לפי השייט הארוך של החברה הראשונה שפשוט יש לה קופון שמקנה הנחה של 100$ לזוג. אני מניח שהחוויה תהיה לכם זהה ב-2 החברות.

מפת מיקום החנייה 

מגיעים אל החנייה החופשית (אין בעיר חנייה חופשית )  ומשם לוקחת אתכם הסעה מסודרת אל משרדי החברה. כדאי להגיע לפחות 45 דקות לפני זמן ההפלגה שלכם אל המשרדים שם אתם צריכים להירשם, להראות ולתת את הקופון שלכם במידה ויש, לקבל פתק צבעוני ממוספר שעוזר למארגנים. וללכת לחכות לשעה שיפתחו את העלייה לספינה. לא להתבלבל עם שייט אחר למרות שהסיכוי שזה יקרה הוא קלוש. השייט שממליץ לכם לעשות הוא השייט אל הקרחון הצפוני Northwestern Fjord המרהיב. האמת שכל קרחון שתגיעו אליו הוא מרהיב.שייט זה נחשב לגולת הכותרת של החברה המבצעת ומשך הזמן שלוקח לעשות אותו הוא 9 שעות מה שאומר שהיום הזה הולך להיות ארוך. השייט מתחיל בשעה 8:30 בבוקר ומסתיים סביב השעה 17:30. 9 שעות של  חוויה מדהימה. אגב גם אם מזג האוויר לא נחמד עדיין תהיה לכם חוויה יפה. אורך המסלול שתעשו בשייט הזה הוא לא פחות מ-150 מייל של מי אוקיינוס ותגיעו לצפות ב-3 קרחונים אשר השלוחות שלהם מגיעות עד למי הים ובראשם כמובן  הקרחון של ה- Northwestern Fjord המרהיב.  אם אתם עם ילדים קטנים לא מומלץ באופן כללי לעשות את השייט הזה כנראה מהחשש שסבלנות הילדים לא תחזיק מעמד לאורך 9 שעות והחברה ממליצה על שייט קצר יותר במידה ואתם עם ילדים הקטנים בגיל מ-12 שנים. במהלך השייט תקבלו 2 ארוחות בוקר וצהריים. לא ארוחות מפוצצות אבל אפשר לחיות. כדאי להביא קצת נשנושים למלא את החסר. רוב השייט נעשה באזורים שהם די מוגנים מה שאומר שכמעט ואין גלים אבל יש מקומות שהם יותר פתוחים ויש ימים שהגלים עשויים להיות יותר משמעתיים וכדאי שיהיה איתכם כדורים נגד בחילות. בקיצור כדורים למחלת ים.

השייט אל Kenai Fjords

איך מתלבשים? נושא מאוד חשוב ואל לכם להקל ראש. השייט אל אזור הקרוב לקרחון עשוי להיות קר אפילו מאוד מאוד קר. יש ימים שבהם הטמ"פ תהיה סביב ה-0 מעלות ואתם צריכים להיות ערוכים לכך. כשהספינה שטה המהירות שלה מספיק גבוהה ונוצרת רוח שבהחלט עשויה להיות לא נעימה. רוב השייט אתם יושבים באזור סגור ומחומם אבל כשיש אטרקציה בחוץ בדמות לוויתן, דולפינים, דובים, קרחונים. כמעט כולם נשאבים אל הסיפון בחוץ.

אתם חייבים להתלבש עם ביגוד שמאפשר לכם להסיר בקלות ולהלביש בקלות. אל תתביישו לשים עליכם גם ביגוד תרמי. לא תצטערו על זה. כובע חם וצעיף לצוואר הם פריטים חשובים. כפפות לא חובה. מה שיאפשר לכם תפעול נוח של המצלמות שלכם. לא לשכוח להביא משקפת טובה מצלמה עם בטרייה נוספת לגיבוי וגם כרטיס זיכרון שיהיה לגיבוי. לכל אורך השייט תקבלו הסברים על מה שאתם רואים על ההיסטוריה של הסביבה ועוד. רואים שהידע של הקפטן שבד"כ הוא זה שיסביר לכם הוא עצום. הוא גם יתריע לכם מראש על בעל חיים כזה או אחר ובאיזה כיוון אתם צריכים לחפש אותו. (כאן הכיוונים יהיו לפי כיווני השעון)

מה אנחנו הולכים לראות? קודם כל נופים. הנופים בזמן ההפלגה מהממים. איים וסלעים מפרצים נסתרים מחילות ומערות שמי הים חצבו במשך השנים. הרים גבוהים , נופים אלפיניים , ומדרונות היורדים בבת אחת אל מי האוקיינוס עם צבעי כחול ירוק מהממים. האיים יהיו מכוסים בצמחייה כולל עצים סבוכה למדי. קירות הסלע במקומות רבים יורדים גבהים עצומים בניצב למי הים. כמעט מכל מקום תראו מפלי מים אדירים וכמעט בכל שייט יש מפל שהספינה מתקרבת אליו בשביל שלכם תהיינה תמונות מזכרת מיוחדות. אם מישהו יגדיר זאת כנוף עוצר נשימה אז הוא לא טועה.

השייט אל Kenai Fjords

השייט אל Kenai Fjords

השייט אל Kenai Fjords

השייט אל Kenai Fjords

מה עוד נראה? קרחונים. אז האמת שהקרחונים הם השיא של השייט הזה שבמהלכו אנחנו כאמור מגיעים עד לקצה של ה- Northwestern Fjord. לכל אורך הכניסה עד לקצה של הפיורד או הלגונה כפי שמצוין במפה נראה קרחונים. אבל לכשנגיע לקצה הפיורד אל המקום שבו ה- Northwestern Glacier פוגש את מי הים המראות פשוט מהממים. הקברניט יביא את הספינה הכי קרוב שאפשר מבלי לקחת סיכונים. מנוע הספינה ידומם ואתם תוכלו לשמוע את קולות הנפץ של הקרח שנשבר ונופל למים תוך כדי תצוגה מרשימה אשר תוציא מהרבה פיות קולות של התפעלות. תקוו לנפילת גושי קרח גדולים ככל שיהיו. כמה גדול יותר ככה מרשים יותר. ועדיין לא דיברנו על הצבעים. צבעי הקרח הם לא לבנים אלא כחולים, וזאת תוצאה של דחיסת השלג במשך אלפי השנים על ידי משקל אדיר שהצטבר ויוצר את הלחץ הזה. כתוצאה מהלחץ החמצן לא נשאר בתוך הקרח. הקרח משמש כמעין מסנן שבולע את קרני האור. כל צבעי הקשת נבלעים בקרח למעט הצבע הכחול שמוחזר אל העין שלנו. קרחון בצבע לבן המשמעות שלו היא שגיל הקרח הוא צעיר מאוד ולא הספיק או הצליח להידחס בצורה שתוציא את בועות החמצן מתוכו. האור שפוגע חוזר בשלמותו אל עין המתבונן. אור עם כל הצבעים הוא הצבע הלבן.       סביב הספינה יצופו להם גושי קרח גדולים וקטנים וההרגשה היא שאתם נמצאים בכוכב אחר לחלוטין. על גושי הקרח הגדולים יותר עולים מדי פעם גם כלבי מים, או לוטרת הים, או כלבי נמל. מה שמוסיף לחגיגה הזאת שהעין לא שבעה מלראות. אחרי כחצי שעה של עמידה מול הקרחון שמה שמאפשר לכם לצלם אותו בכמה מאות תמונות שבסוף אני חייב לציין די דומות אחת לשנייה יתחיל הקברניט את השייט בדרך חזרה אל הנמל. גם בדרך חזרה אתם עוצרים בכל מיני נקודות מעניינות כמו מפלים, בין איים קטנים, או בסמוך למצוקים עתירי ציפורים.

השייט אל Kenai Fjords-לוויתנים

האטרקציה השנייה בשייט שכזה הם ללא ספק הליוויתנים. שלרוב תראו אותם הרבה לפני הקרחון. יש גם מקרים שלא תראו כלל לוויתנים היות ומה לעשות, הלכו לחפש להם אוכל במקום אחר. לראות לוויתן המזנק מהמים ונופל בקול חבטה עזה חזרה למים היא בהחלט חוויה יוצאת דופן ולא בכל שייט חווים את זה אבל תמיד כדאי להיות אופטימיים. את הלוויתנים מזהים מרחוק לפי נד המים העולה מעל פני המים בעת שהלוויתן עולה לנשום. ברוב המקרים אתם תראו את גבו של הלוויתן מתקמר לפני שהוא צולל ואת זנבו המנופף לכם לשלום לפני שהוא נעלם במעמקים. יש מקרים שתחזו בקבוצת לוויתנים מתקדמת בחיפושיה אחרי אוכל. כמה סוגי לוויתנים ניתנים לצפייה באזור הזה ביניהם : Orca whales, Humpback whales, Gray whales. עוד בעלי חיים שנצליח לראות כאן הם דולפינים,אריות ים מסוג סטלר האופייניים לאלסקה, כשהספינה מתקרבת אל קירות הסלע ונקווה שזה קורה בשעת השפל תוכלו לראות עשרות כוכבי ים הצמודים לסלעים ובצבעים בדרך כלל כתומים וסגולים. על המורדות התלולים אתם עשויים לראות דובים ואת עז הרים הלבנה.לכל אורך השייט גם תראו כמות אדירה של עופות ים. ליד המצוקים באזורי הקינון גם תוכלו לצלם אותם יחסית מקרוב במיוחד את תוכוני הים- פאפינים- המקסימים עם מראה פנים של ליצן. כמובן שגם עיט הדגים לבן הראש והזנב תופס מקום של כבוד ברשימת העופות שתראו ,רק שכאן הם יהיו יחסית רחוקים.

השייט אל Kenai Fjords-פאפינים

בגמר השייט חוזרים כמובן לנמל עם חוויה שקשה לשכוח.

בגמר השייט אפשר להיכנס אל Bay Traders True Value שנמצאת ממש מעבר לכביש אולי תמצאו שם משהו שיעניין אתכם. מרשים לראות איזו מעצמת דייג היא אלסקה לפי הציוד שיש שם במחלקת הדייג ולנו לא נותר אלא לקנא.

אם יש לכם תכנונים להישאר בעיר ולעשות עוד פעילויות בסוף היום יש לכם הצעות למה אפשר לעשות. אם אתם לא נשארים יש לכם מספיק זמן כדי להתחיל להצפין אל עבר העיירה Whittier שנמצאת 88 מייל מצפון ל-Seward.

התשובה לשאלה האם לעלות לכיוון Whittier מייד אחרי השייט או ביום המחרת או בעיתוי אחר תלויה בתאריך ובשעה שבה יוצאת המעבורת החוצה את מפרץ Prince William Sound בדרכה אל העיר Valdez שנמצאת מצידו השני של המפרץ.

כאן המקום להדגיש שהמעבר במעבורת אל Valdez שנמצאת בצידו השני של המפרץ חוסכת למי שרוצה להגיע אל Valdez יום נסיעה ואפילו יותר של 550 ק"מ לערך אם אתם נוסעים דרך היבשה. אח"כ ביציאה מ- Valdez יש כברת דרך של 190 ק"מ שתעשו אותה בכיוון ההפוך פעם נוספת. השימוש במעבורת בא לחסוך לכם את הנסיעה המייגעת הזאת  בצורה של שייט נחמד במי המפרץ שייקח לכם כ-6 שעות נעימות ובעלות סביב ה-300$ לזוג + רכב. המעבר עם המעבורת יוצר רצף יפה והגיוני למסלול הטיול ואל תבטלו אותו בקלות רבה מידי אם אתם מתכננים להגיע אל  Valdez.

מה שצריך לתכנן בקפידה זה את הטיול יחסית ליום השייט. מכיוון שהמעבורת לא עוברת בכל יום אתם צריכים לקחת את יום המעבורת כאבן דרך שממנה מתכננים את הימים קדימה להמשך ואת הימים שקדמו. ויכול להיות שתצטרכו להוריד או להוסיף ימים בהתאם ולהתאים את הטיסות שלכם אל אלסקה והחוצה מאלסקה. הבעיה העיקרית שתעמוד לפניכם היא פרסום תאריכי ההפלגה של המעבורת שאותם מפרסמת החברה בתאריך כלשהו במהלך החודשים הראשונים של השנה מה שמאוד מפריע לתכנון טיול.

מה עוד אפשר לעשות ב- Seward  אם אתם נשארים עוד כמה ימים במקום.:

1-     Stoney Creek Canopy Adventures -  פארק חבלים  יש קופון הנחה בספר- Northern Lights Entertainment Coupon Book

2-    KAYAK ADVENTURES WORLDWIDE  שייט קיאקים          
                                                                                                                                                                                                                                                                      3- Miller's Landing -    קופון 1+1  

4-  מי שישן באוהל כדאי לדעת - Miller's Landing יש גם קמפינג שבו גם אפשר להשתמש בקופון 1+1 והכוונה ללילה שני חינם. (הקופון הזה מופיע ב-2 ספרי הקופונים)

5 -  Miller's Landing יש עוד פעילויות שניתן למצוא עבורן הנחות בספר הקופונים בעיקר בספר:  Northern Lights Entertainment Coupon             

לגבי הקופונים אנא זכרו שהנתונים הם לשנת 2016 ובהחלט עשויים להשתנות.

השייט אל Kenai Fjords-כלבי נמל

נקודות הביקור העיקריות שלנו לימים 14-15:

 • Tustumena Lake Road, Kasilof

 • Kenai National Wildlife Refuge

 • Tern Lake

 • Upper Trail Lake

 • Moose Pass

 • Kenai Lake

 • Bear Lake

 • Exit Glacier Nature Center

 • Alaska SeaLife Center

 • Seward Boat Harbor

 • לינה ב- Seward

 • השייט אל Northwestern Fjord

  בדרך אל קרחון קולומביה

   

Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר