דוידי קליר- מסלולי טיול - ימים 11-12-13 - Cooper Landing To Homer
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

© ימים מס' 11-12-13  - Cooper Landing To Homer  

יום מס' 11    Soldotna Cooper Landing To  

לא לשכוח למלא דלק.

את היום אנחנו מתחילים בנסיעה אל Russian River Campground. שם נמצאת נקודת ההתחלה של מסלול העובר לאורך הנהר. מסלול Russian River הוא מסלול לא קשה אבל עם אורך של 2.5 מייל לכיוון עד למפלי Russian River. עם עלייה מתונה ב-הלוך וירידה מתונה ב-חזור. המסלול עובר בתוך היער מה שאומר שאם אתם נמצאים כאשר דגי הסלמון הגיעו, הסבירות להיפגש עם דובים היא גדולה ויש להיערך בהתאם. גז נגד דובים, פעמוני דובים, ולהשמיע קולות כל זמן ההליכה. ההמלצה היא לא לעצור בחנייה הראשונה שתתקלו בה ולא בשנייה. בשתי חניות אלו מספר המקומות מצומצם. אתם תמשיכו עד לחנייה הגדולה הנושאת את השם :  Pink Salmon Parking Lot. מכאן תוכלו להתחיל עם מסלול  Fishermans Trail העובר ממש בצמוד לנהר מה שיאפשר לכם לראות את הדייגים הרבים המגיעים לכאן בשביל לדוג ואז המסלול הזה מתחבר אל Russian Lake   Trail  ואתם יכולים להחליט שאתם עושים אותו רק עד למפלים.                       חייב לציין שבאמצע יולי או יותר נכון בשליש הראשון של חודש יולי לא ראיתי דייג אחד שהצליח לדוג אפילו דג אחד. כל בוקר ראית את הדייגים נוהרים לנהר עם פנים זורחות בתקווה ורעש פעמוני הדובים מצלצל בעת הליכתם. ואחרי כמה שעות שוב שמעת את רעש הפעמונים בדרכם חזרה מהדייג. נכון הפנים שלהם היו של כאלו שלא הצליחו לדוג. אבל זה היה בשליש הראשון של חודש יולי.

כאמור מאות המטרים הראשונים עוברים בצמוד למי הנהר. במקום הכשירו הרשויות המתחזקות את המקום שבילים מסודרים וכניסות מסודרות לנוחות הדייגים. בהמשך, הדרך מתרחקת מקו המים ואתם פוסעים בשביל רחב. לפי כמות המטיילים שבמקום ניתן לראות עד כמה מסלול זה פופולארי בקרב המטיילים במקום. אפשר להסתפק במפלים ואפשר להמשיך עוד כברת דרך עד לאגם.

דוב ב- Russian River

המפלים עצמם הם סדרה של מדרגות בהם המים יורדים והאטרקציה במקום לדעתי  הם לא המפלים עצמם אלה הדגים. הדגים שמגיעים למקום הם דגי סלמון מסוג sockeye salmon  ומדהים לראות את הכוחות הבלתי נלאים שלהם שהם משקיעים במעלה מדרגות המפלים על מנת להצליח ולעבור אותם ולהגיע אל המקום שבו הם התחילו את מחזור החיים שלהם כדי להטיל ולהפרות את ביציהם ולסיים את חייהם. כך במשך אלפי שנים. לצורך הצפייה במפלים ובדגים המטפסים יש לכם 2 מרפסות לתצפית. אם יש דגים יש גם דובים ובאזור הזה ניתן לראות דובים שחורים וגם דובים חומים. אם מגיע דוב חום יפנו הדובים השחורים את הזירה לדובים החומים גם אם הם יהיו ביתרון מספרי. לא בא להם להתעסק עם דוב יותר גדול ויותר חזק. יש מצב שבו הדובים משתמשים באותה הדרך שאתם הולכים בא ועליכם לזכור שזכות הקדימה היא של הדובים. אתם אורחים במקום ועליכם להישמע לכללים שבאים להגן עליכם ועל אוכלוסיית הדובים ויש לשמור על מרחק נאות מהדובים ובכלל מכל חיות הבר. יש כלל שאומר שאם החיה שאתם צופים בה מתחילה להתנהג שונה מההתנהגות שלה כשהייתם רחוקים. זה סימן לכך שאתם נמצאים בטווח הסכנה.

לכשתעברו את הכניסה לקמפינג תעברו בצמוד ל- Schooner Bend. זהו השם שניתן לפיתול המשמעותי של Kenai River האדיר במקום הזה. צבעי המים גם ביום קודר נשארים כחולים ירקרקים. ועל המים כמעט תמיד סירות רפטינג או סירות עם דייגים.נחמד לעשות הליכה לאורך הכביש במקום הזה כאשר הנהר נמצא ממש בצמוד.

אחרי המסלול חוזרים אל הכביש הראשי. 2.3 מייל לכיוון מערב ואתם עוברים ליד מגרש חנייה בתשלום המשמש את משתמשי המעבורת אל Russian River. במקום מעין רפסודה ממונעת המשמשת בעיקר את הדייגים הרבים מאוד שמגיעים למקום ואשר מתפרסים לאורך גדות הנהרות. כתף לכתף דייג ליד דייג. יש ימים ואפשר לראות במקום מאותו רבות של דייגים. גם דובים מגיעים למקום בזמן שמתאים להם.

אחת הפעילויות הפופולאריות כשאתם נמצאים באזור הזה של Cooper Landing היא שייט בסירות גומי על Kenai River. לפעילות הזאת אתם עשויים למצוא קופון 1+1 מה שיוזיל לכם עלויות. אישית הייתה לי בעיה להזמין מראש היות וחששתי שביום ביצוע ההזמנה מזג האוויר לא יאיר פניו. לעשות שייט על נהר כשיורד עליך מטר של גשם לא הייתי אני מגדיר כחוויה. ואכן ההחלטה לא להזמין את השייט מראש הוכיחה את עצמה.   מצ"ב 2 לינקים לחברות שמבצעות השייט עם קופון (נכון לשנת 2016)   65$ או 59$ תלוי בחברה.      
חברה 1

חברה 2
                                        
                                                                                                                                          לוודא שאכן החברה מקבלת קופון.

אם עשינו את השייט וגם אם לא עשינו את השייט אנחנו צריכים להמשיך בדרכנו. יש מצב לשינוי בסדר הפעילויות קודם שייט ואח"כ Russian River.

כעבור 3.7 מייל נפנה שמאלה אל Skilak Lake Road . דרך עפר שאורכה 18 מייל  ושיש סיכוי לראות חיות כמו דובים ומוסים. הכביש הזה נחשב לאחד מהמקומות הטובים בחצי האי קינאי לצפייה בבעלי חיים.  להערכתי זה יותר ריאלי מסוף חודש יולי ובמהלך חודש אוגוסט. אנחנו עברנו בדרך הזאת 3 פעמים במהלך החצי הראשון של יולי ולא הצלחנו לראות אפילו אוזן של דוב. לאורך הדרך יש מספר לא מבוטל של אגמים וקמפינגים רבים. מסלולי טיול רגליים בטבע ונקודות לעצירה בצמוד לאגמים. האגם הגדול ביותר במקום שהכביש קרוי על שמו הוא כמובן  Skilak Lake . אליו נגיע ב-2 נקודות שוות למנוחה נשנוש וקפה. בתנאי שנמצא שולחן ראוי ופנוי. הראשונה נמצאת ב- Skilak Lake Campground. 8.4 מייל משהתחלנו את הכביש נגיע להסתעפות שמאלה לכיוון הקמפינג ונמשוך עד שנגיע לאגם.

הנקודה השנייה נמצאת ב- Lower Skilak Lake Boat Launchואל החוף הזה נפנה אחרי 13.5 מייל מנקודת ההתחלה. גם כאן יש קמפינג Campground  Lower Skilak.

תשימו לב שבכל מקום שיש אפשרות לשחייה או לירידה עם סירות למים ישנם שלטים עם חגורות הצלה המיועדות לילדים ועם הכיתוב שתרגומו: "ילדים אינם צפים". על מנת שלא יקרה מצב שילד נכנס/נופל למים ואין עליו חגורת הצלה. כמו כן תשימו לב לשלטי האזהרה שמזהירים לא להתרחק מגדות האגמים ואם מישהו מתהפך לתוך המים כשהוא רחוק מהגדה סיכויי ההישרדות שלו אפסיים עקב הטמ"פ הנמוכה של המים. במקום גם נושבות רוחות פתע שנוצרות מהאקלים המיוחד לאזור עם קרחונים. אלו רוחות מקפיאות שעשויות לסחוף  ואף להפוך את הסירה.

לינק לדף שבו יש את כל נקודות העניין לדרך Skilak Lake Road. בעמוד מספר- 10

 יש כאן עוד הרבה חומר על מגוון נושאים כמו דייג, שייט קנו, בקתות, קמפינגים, היכן לצפות בחיות והוראות זהירות.

איך שאנחנו חוזרים לכביש Sterling Highway אנחנו פונים מערבה אל עבר Soldotna אשר נמצאת 18 מייל מערבית. זאת עיירה גדולה במושגים מקומיים. מקום להצטיידות בסניף Fred Meyer שנמצא ממש צמוד לכביש הראשי ואין סיכוי שתפספסו אותו.כמעט כל מי שיורד או מגיע מהערים Kenai או Homer עוצר במקום. מי לדלק מי למצרכי מזון ועוד.

מ- Soldotna אנחנו ממשיכים אל העיר Kenai . נפנה ימינה אל Kenai Spur Highway הפנייה נמצאת מעט אחרי הסניף של Fred Meyer. נגיע לפי המפה המצ"ב אל Kenai Visitor and Cultural Center  המטופח של העיר.

Summer Hours: Monday- Friday: 9am – 6pmSaturday:10am – 5pmSunday:12pm – 5pm

במקום קיימת תצוגה יפה וצוות מקומי ישמח לייעץ לכם מה לעשות במקום ולאן ללכת. יש במקום תצוגה של אומנות מקומית, פוחלצי ציפורים ועוד. אל תוותרו על סיבוב במקום. הטיפים הכי טובים שאתם תרצו לקבל מהם זה היכן ללכת ולראות בעלי חיים.

 משם נמשיך אל האזור העתיק של העיר שנמצא ממש בסמוך. זה האזור הכולל את הכנסייה הרוסית במקום ועוד כמה מבנים עתיקים מסוף המאה ה-19 תחילת המאה העשרים. המבנים שבמקום נחשבים לראשונים שהוקמו בחצי האי קינאי. שמורים יפה וצבועים יפה.

Holy Assumption of the Virgin Mary Church

הכנסייה הרוסית שבמקום ‪Holy Assumption of the Virgin Mary Church  גם היא במבנה אוטנטי שמור ומתוחזק היטב. עם צבעים לבן וכחול שמזכיר בכלל את האיים היווניים. אבל אפשר להבין שהרי גם ביוון יושבת הכנסייה האורתודוכסית. שימו לב לצלב המייצג את הכנסייה האורתודוכסית (הרוסית). שימו לב שמעל לשם הכנסייה באנגלית מופיע השם באותיות בשפה הרוסית. ולראות שלטים ברוסית באותם המקומות ששייכים לאותה תקופה בהחלט נותן תחושה מעניינת. שלטים ברוסית בארה"ב של אמריקה. למי שגדל בשנים של המלחמה הקרה יכול אולי להבין את מה שכתוב כאן. עוד מבנה מעניין הוא Saint Nicholas Chapel השוכן בסמוך.  לא שיש הרבה מה לראות במבנים הללו אבל אלו בהחלט מסימני הדרך הבולטים ביותר בהיסטוריה של אלסקה ואשר לוקחים אתכם לתקופה שהרוסים ישבו במקום.

כדאי לדעת שבכל יום שבת יש בעיר Kenai שוק איכרים. למי שמגיע למקום או נשאר ללון ויוצא לו לשהות או לעבור במקום ביום שבת. גם בעיר השכנה Soldotna יש לנו מספר שווקים. כאן אף הגדילו ויש מספק שווקים בימי שבת, שלישי, ורביעי. מה לא עושים בשביל להביא אתכם למקום.

מצ"ב דף עם כל השווקים והימים שבהם הם מתנהלים בכל רחבי אלסקה

הכנסייה הרוסית נמצאת על רחוב Mission Avenue . סעו לאורך הרחוב הזה עד שתגיעו לחנייה קטנה הנמצאת מול Erik Hansen Scout Park. גן קטן שממנו נשקף שפך נהר הקינאי אל מי המפרץ. מהמקום תוכלו לראות את חוף הים של העיר. ניתן לרדת במדרגות היורדות אל חוף הים מרחוב Alaska Avenue הסמוך. או לנסוע לחוף הים עצמו אבל כאן תצטרכו לשלם על חנייה לא זולה אליה מגיעים דרך South Spruce Street . כדאי להגיע או לרדת לחוף הים בשעות השפל כאשר מתחיל מחול שדים אדיר סביב הדגים. אלפי אנשים דייגים ולא דייגים מתייצבים במקום עם רשתות יד ענקיות, צידניות לאחסון הדגים, יש כאלו המצוידים בטרקטורונים לצורך ניידות והגעה מהירה ונוחה אל החוף. מאות חובבי דייג עם חכות. בקיצור סמבה ענקית סביב נושא הדגים. האמת שבכל מקום באלסקה החגיגה הזאת סביב הדגים היא תופעה. כאילו שכולם עשו יד אחת כנגד הדגים והשאלה שנותר לי לשאול את עצמי נוכח המימדים הללו הייתה: מתי המאזן של הדגים ישתנה לרעה? הכול הרי שאלה של זמן.

יש באזור הזה עוד 2 מקומות שאפשר לייחס אותם לצפייה בנושא הדייג במקום והצפייה בציפורים . הראשון הוא הפארק הקטן שנמצא ממש ליד Warren Ames Memorial Bridge ואליו תגיעו לאחר שתעברו את הגשר בדרככם חזרה דרומה. יש ירידה ימינה לחנייה. גם כאן תוכלו לראות את הדייגים רצים עם הרשתות יד שלהם לאורך הגדה בניסיונם לתפוס כמה שיותר דגים. מקום נוסף מעניין יחייב אתכם להגיע אל Cannery Road. כדי להגיע לרחוב הזה עליכם לפנות ימינה אחרי שעברתם את הגשר  והגעתם לצומת T שם תפנו ימינה אל .Kalifornsky Beach Rd בהמשך יהיה שלט שיכוון אתכם אל Cannery Road אליו יורדים ימינה מ- Kalifornsky Beach Rd. כביש זה מתחבר בהמשכו במרחק של 13.7 מייל מהצומת עם Cannery Road בכביש מס 1 Sterling Highway אשר יורד דרומה אל ‪Homer Spit שהיא הנקודה הדרומית ביותר בחצי האי אשר ניתן להגיע אליה עם רכב בלי להזדקק לשירותי מעבורת.

מפת מסלול יום מספר 11 חלק ב 

סיום היום הוא במרכז Soldotna  היות והלינה מתוכננת להיות באזור Soldotna.

הלינה באזור של Soldotna תאפשר למי שרוצה לצאת לסיור בצפייה בדובים באמצעות טיסה לעשות זאת ביום המחרת. דרוש תכנון והגעה למקום בתאריך הנדרש כולל הזמנה מראש. מי שקצר בזמנים ורוצה לטוס לצפות בדובים של שמורת קטמאי שנחשב לאתר המבוקש ביותר גם יכול לעשות את הסיור מכאן תלוי כמובן במקומות הפנויים ליום המתוכנן. ובצורה כזאת לא יצטרך לרדת דרומה אל Homer.                                                                                                                  מי שלא יוצא מכאן לטיסה כדאי לו להגיע  ללינה אל אזור –      .Ninilchik
 

דוב והסלמון שלו

2 לינקים לחברות שמבצעות סיורים אוויריים לצפייה בדובים ואשר ממוקמות באזור Soldotna.

1-  High Adventure Air   

2- Natron Air     

מכיוון ואין כאן קופון, העדפה היא לפי הנוחות העלות וההתרשמות שלכם. כדאי לקרוא חוות דעת על החברות המבצעות את הסיורים כאן ובכלל כל סיור. חוות דעת כדאי לקרוא ב-    Tripadvisor 

בכל מקרה כדאי לבדוק האם יש עדכון בספרי הקופונים ונכלל בהם טיסה לצפייה בדובים ולתכנן את הטיול בהתאם במידה ומתאפשר לכם.

יום מס' 12  Ninilchik To  Soldotna  

יום מס 12 מוקדש לצפייה בדובים. במידה ואתם מתכננים לעשות את הצפייה בדובים ממקום אחר או בעיתוי אחר צריך להזיז ולהתאים את לוחות הזמנים שלכם בהתאם. מכיוון שחווית צפיית הדובים שלנו היא במקום אחר, אתאר אותה באותו המקום ביום האחרון של המסלול המתואר כאן.

בגמר הטיסה אנחנו יורדים דרומה לכיוון Homer. בדרך נעבור ליד הישוב  Clam Gulch ומהשם שלו ניתן להסיק שניתן כאן לעסוק בשליית צדפות. הנושא הזה קצת מורכב בשנים האחרונות היות ומדי פעם סוגרים את החופים.  כמו כן התאריכים הטובים לעסוק בהוצאת הצדפות הם באותם ימים של שיא השפל מה שמאוד מגביל.

לנושא הצדפות צריך רישיון מיוחד וציוד מיוחד ויש הגבלה ל-60 צדפות לאדם. אם אתם לנים בסביבה אזי תוכלו לקבל את כל האינפורמציה הדרושה במלון שלכם. אם אתם לא לנים בסביבה תוכלו לקבל אינפורמציה בתחנות הדלק. מכיוון שאתם עוברים במקום ולא בשעות הבוקר אם אתם אחרי טיסת הדובים תוכלו לחפש צדפות בדרככם צפונה בעוד יום או יומיים.

Cook Inlet Personal Use Clam Fishery

דף הסבר לעניין איסוף הצדפות 

לא להיכנס עם הרכב לחופים גם אם יש לכם רכב 4  4Xוזאת מהסיבה הפשוטה שאתם לא מכירים את הסביבה היטב ואת יכולות הרכב שלכם. לא הייתם רוצים לשקוע על החוף ועד שיגיע החילוץ, הרכב גם יוצף עם גלי הגאות מה שלבטח יסיים את טיולכם עם עוגמת נפש ועלות של רכב באובדן מוחלט.

מקום בו ניתן לקבל הסבר ולשכור ציוד הנדרש להוצאת הצדפות הוא : Clam Gulch Lodge שנמצא על הכביש הראשי. כאן ניתן לשכור את הציוד שעלותו 25$ להשכרה ואפילו יש קופון 1+1 רק שהוא נמצא בספר הקופון השני הנושא את השם: Northern Lights Entertainment Coupon Book מהמקום גם יוצאים סיורים עם מדריך ועלותם 50$ לאדם בלי קופון.

כן צדפות, לא צדפות. אפשר להסתפק רק בלרדת אל החוף ב-   Clam Gulch State Recreation Area   הנמצאת 21.6 מייל דרומית למרכז  Soldotna ולהתרשם מהחופים במקום. בשלב הזה שאתם יורדים דרומה מלווים אתכם מצד ימין ומהעבר השני של המפרץ 4 הרי געש מרשימים החותכים את קו הרקיע. לאורך הדרך היורדת דרומה יש מספר נקודות תצפית אשר מהן נשקפים נופי המפרץ והרי הגעש  הנושאים שמות כמו:  
 

הרי הגעש מעבר למפרץ קלארק

Mt. Iliamna           גובה 3053 התפרצות אחרונה בשנת 1876

Mt. Redoubt        גובה 3108 התפרצות אחרונה 22 במרץ 2009. זהו ההר המרשים ביותר נמצא ממש ממולכם.

Mt. Augustine     גובה 1206 התפרצות אחרונה שנת 2006. ההר הזה הוא אי ונמצא במיקום הכי דרומי.

  Mt. Spurr גובה 3374 התפרצות אחרונה בשנת 1992. ההר הצפוני ביותר בשרשרת. לא שמים אליו לב בדרך כלל. הוא נשקף טוב למי שנמצא באזור של העיר קינאי וצפונה לה. הוא גם ההר הגבוה ביותר.

ניתן לראות עד כמה ההרים האלו פעילים ובטווח של השנים האחרונות התפרצו שלושה מהם.

הטיפ הבא הוא למי שמטייל עם RV   או ישן עם אוהל. כדאי מאוד להגיע אל Ninilchik  הנמצאת 39 מייל דרומית למרכז Soldotna. היעד הוא קמפינג שנמצא ב- Ninilchik View State Recreation Area  זהו הקמפינג שהייתי מגדיר אותו כקמפינג עם הנוף היפה ביותר באלסקה. הקמפינג יושב על מצוק ואשר מתחתיו נשקף Cook Inlet וברקע הר הגעש Iliamna Volcano שנמצא ממש מולכם בצדו השני של המפרץ. דרומית יותר מתנשא עוד הר געש Mt Katmai גם הוא בצדו השני של המפרץ. הנופים הללו ביום שאין עננות רבה בשעות השקיעה יספקו לכם את אחד מהמראות המרהיבים שיש לאלסקה לתת לכם. הקמפינג הוא מאוד מבוקש ואין בו הרבה מקומות ובכל אופן כדאי לנסות ולבדוק. גם אם אין מקומות חובה להיכנס למקום וליהנות מהנופים המדהימים שפרושים לפניכם. מהקמפינג יש מדרגות היורדות אל חוף הים ואל העיירה Ninilchik והנמל שלה. מעל לעיירה ניתן לראות עוד אחת מסדרת הכנסיות הרוסיות שנמצאות באלסקה- The Transfiguration of Our Lord Russian Orthodox Church. אל הכנסייה הזאת ניתן לגשת דרך Church Street הנמצא מעט צפונית מהכניסה אל Ninilchik. עוד לפני שמגיעים אל הכניסה אל Ninilchik יש כמה נקודות לצפייה על הנחלים במקום והשלטים החומים מכוונים בצורה מאוד ברורה.

הרי הגעש מעבר למפרץ קלארק

מי שישן בקמפינג של - Ninilchik View יהיה עד לתופעה שבשעת ערב מסוימת הוא יתחיל לשמוע את נהמת הסירות היוצאות לדייג. בבת אחת יוצאות למי המפרץ עשרות ספינות ורעש המנועים שלהם "חורש" את שעות הליל. אנחנו ספרנו כ-50 ספינות במים שמתחת לצוק. הרעש הזכיר לי סרטים מימי מלחמת העולם השנייה עת היו מגיעים המפציצים בשעות הערב והלילה. גם מראה המפרץ המלא בספינות מזכיר סרטים מיום הפלישה לנורמנדי.

הקמפינג נמצא מעט אחרי הכניסה אל העיירה אליה כדאי להכנס ולהתרשם מכמה בתים שנראים מתחילת הישוב במקום, ומהנמל העמוס בספינות התקועות אחת בירכתי השנייה בפתחו של Ninilchik River.

ההיסטוריה של הישוב Old Ninilchik Village מתחילה כבר בשנת 1841 ובמקום עדיין עומדים על תילם 10 בתים מהתקופה הרוסית כאשר בחלקם אף גרים משפחות שהם כאן מהתקופה הרוסית. כמה מהמבנים מאותה התקופה מלבד מבנה הכנסייה הם מבנה ה- Post Office , The old Leman House, Ninilchik Cash Store, ועוד כמה.

אם אין מקומות בקמפינג הזה אזי יש עוד קמפינג נפלא שנמצא ממש על חוף הים. המשיכו עם כביש 1 עוד 1.8 מייל לכיוון דרום. ופנו ימינה לפי השילוט אל Deep Creek State Rec. Area . רדו את הירידה בסופה יש פנייה חדה ימינה. תמשיכו עם הדרך עד שתגיעו לקמפינג. עוד קמפינג עם מיקום נפלא ונופים של הים ממש על החוף. שקיעה וצבעים ורחש הגלים מובטחים. כאן תוכלו לראות לא מעט פרטים של Bald eagle   בשפך של ערוץ Deep Creek. כמעט על כל נקודה בולטת בנוף הם עומדים וצופים להם. הראשים הלבנים של הבוגרים בולטים למרחוק ואי אפשר לטעות בהם.

ה- Bald eagle הוא דורס מרשים ביותר ושווה לעקוב אחריו ולצפות בו בעת שהוא תופס דגים. באזורים הללו העיטים לא עובדים קשה במיוחד והם עטים על כל חתיכות הדגים שהדייגים משליכים לאחר שניקו את השלל שלהם והכמות היא אדירה. מכיוון שיש כל כך הרבה מה לאכול, אוכלוסיית העיטים הזאת כל כך גדלה מספרית, ויש מקומות באלסקה שבאזור מצומצם יחסית יכולים להיות כמה אלפים של עיטי דגים כמו למשל באזור של הבירה ג'ונו או העיירה Hainess  הצפונית לה. למרות שתראו מאות עיטים אני מעריך שלא תוכלו להפסיק מלצלם אותם. הם פשוט ממגנטים את אוחזי המצלמה. אני גמרתי את הטיול באלסקה עם לא פחות מאשר 453 תמונות של העיט הזה.

Bald eagleBald eagle

Bald eagleBald eagle


מפת מסלול יום מספר 12 

יום מס' 13     Ninilchik  To  Homer To Ninilchik 

לא לשכוח למלא דלק.

מפת מסלול יום מספר 13 

בבוקר יום 12 ו ממשיכים דרומה.  המקום הראשון אליו ניכנס הוא Anchor River State Recreation Area. המטרה שלנו היא חוף הים. לפי אגדות שם המקום נגזר מעוגן שאיבד בים ממול הנקודה לא פחות ולא יותר Captain James Cook שחקר את האזור.

 אל החוף נכנס לפי השלט שמכוון אותנו אל Anchor River State Recreation Area. אם ניקח את Ninilchik View כנקודת המוצא שלנו. אז כעבור 20.6 מייל ואחרי שנעבור את רובו של הישוב Anchor Point נפנה ימינה ומייד שמאלה אל Old Sterling Highway , נעבור את הגשר מעל לנהר ונפנה ימינה בפנייה הראשונה אחרי הגשר אל River Road. הדרך עוברת לאורך הנהר כאשר יש לאורך הדרך הזאת מספר קמפינגים יפים. אנחנו מושכים עד לחוף הים.

Anchor Point נחשבת לנקודת הישוב המערבית ביותר המחוברת עם כל יבשת אמריקה דרך מערכת הכבישים. יש בחוף הים גם שלט שיודע לבשר לכם את העובדה הזאת, וחוף הים במקום נחשב לאחד מהמקומות המועדפים והמובחרים ביותר על ידי הדייגים באלסקה. עובדה זו תתגלה לעיניכם כשתגיעו לחוף בדמותם של טרקטורים ענקיים העוסקים כמעט בלי לעצור בלהוציא ולהכניס סירות לים. באמצעות הטרקטורים עוברות הסירות את מכשול השפל. לטרקטורים נקשרות העגלות עליהן מונחות הסירות ואלו פשוט נכנסים עד שגובה המים מרים את הסירה מהעגלה. בהוצאה זה עובד הפוך. מדהים לראות את העבודה שנעשית סביב הנושא. עשרות ומאות עגלות עומדות בשורה ומחכות לסירות שלהן שיחזרו מהדייג. העלות של הכנסת סירה והוצאתה מסתכמת בכ-70$ לעבודה של אולי עשר דקות. אחלה עסק.

מעבר לזה, בעת שעות השפל החוף הזה הוא מדהים ועמוס בבעלי כנף ובראשם כמובן ה- Bald eagle אשר תראו אותו בכל אשר תפנו כמובן. יש מקרים שבהם הם כל כך שקועים באכילה על החוף שניתן להתקרב אליהם למרחק של מטרים ספורים. שימו לב להבדלים בן הבוגרים עם הראש והזנב הלבנים והגוף חום כהה. לעומתם הצעירים עדיין עם צבעי נוצות חומים. זהו אחד מהמקומות שיכול לספק את האפשרויות הכי מובחרות לצילומים של העיטים הללו. תשימו לב שהם אוהבים לעמוד על הצמרות של העצים ממש בסופה של הדרך בצד השמאלי כאשר הפנים אל הים.

מכאן אנחנו ממשיכים אל Homer ואל לשון היבשה הצרה הנמשכת מ- Homer דרומה והנושאת את השם: Homer Spit. 12.6 מייל משחזרנו לכביש הראשי נכנס אל Homer Overlook point לתצפית על המפרץ שלחופו שוכנת העיר Homer. מכאן נרד אל העיר ונקודת העניין הראשונה שלנו היא מרכז המבקרים שנמצא ממש על כביש 1 .

Alaska Islands and Ocean Visitor Center 

מרכז מבקרים עם אפשרות לטיול קצר לחוף. מרכז המבקרים כאן הוא בהחלט מיוחד עם תצוגה עשירה של הטבע של האזור. חינם ובהחלט מצדיק עצירה במקום. כמו כן יש במקום מסלול לא ארוך אל החופים הסמוכים. מכיוון שכבר היינו בחופים כדאי לשקול האם לעשות. בכל אופן שווה לבדוק הימצאות של בעלי חיים במסלולים מה שעשוי אולי לתת לכם להחליט האם הולכים או לא. העובדים של המקום ישמחו לספק לכם את המידע. מכאן נמשיך אל עבר לשון היבשה- Homer Spit. לאורך קטע הדרך הזה שהוא בעצם לשון יבשה צרה מאוד החודרת מרחק של קצת יותר מ- 4 מייל אל תוך מי המפרץ. כאן שוב תוכלו לראות את הטירוף סביב נושא הדייג. אם חשקה נפשכם במסע דייג אז כאן זה בהחלט אחד מהמקומות הראויים ולא מעט חברות ישמחו לקבל את כספיכם ולספק לכם צ'ארטר. גם מכאן אפשר לצאת לטיסות לצפייה על דובים וקיימות לפחות 11 חברות כאלו.  תקישו בסייר את הצירוף הבא : Homer bear viewing. במידה ואתם עושים את הסיור מכאן תעדכנו את לוחות הזמנים שלכם בהתאם. אם תיסעו עד לקצה הכביש מגיעים לשלט שמודיע לכם שזהו, אין עוד המשך. במקום יש פארק קטן ונחמד.  Park Coal Point כאן תוכלו לשבת בנחת ולצפות על הנופים, הנמל, הדייגים.

מבנה מעניין הוא : Salty Dawg Saloon שנראה כמו מגדלור עם בקתת עץ. זהו אחד מהמבנים הראשונים שהוקמו במקום בשנת 1897 ובמשך יותר מחמישים שנה הספיק להיות בכל תפקיד שרק אפשר להיות החל מ-בית ספר, דואר,מכולת, תחנת רכבת. היום המבנה שנמצא בבעלות פרטית משמש כמסבאה עם מנהג מעניין של הצמדת כסף על הקירות בשביל שלחבר שלך שיבוא מאוחר יותר יהיה לשלם עבור הכוסית שלו. את הקיר מכסים היום לא מעט דולרים המחכים שנים רבות למישהו שישתמש בהם ויזמין לעצמו כוסית משקה.

מסביב עוטפים את הלשון רכסי הרים כאשר על חלקם יש גם קרחונים. את זה תוכלו לראות אם מזג האוויר יאפשר זאת. מאוד סביר גם שירד גשם ולא תראו דבר. לאורך הכביש היחידי שיכול לעבור בלשון ממוקמות לא מעט חנויות מזכרות, מסעדות, וכמובן את כל נותני שרותי התיירות והסיורים למיניהם. מכיוון ששייט עושים בדרך כלל בצד השני של חצי האי אל Kenai Fjords National Park אנחנו נוותר על השייט מהצד הזה. מקום נחמד לעשות בו סיבוב קליל נמצא מאחרי שדה התעופה. זוהי נקודת התצפית על Beluga Lake. למקום עשויות להגיע חיות ולמעשה זהו המקום היחידי באלסקה שבו הצלחנו לראות מוס זכר בוגר חופשי בטבע. הוא עמד מייד אחרי הפנייה שבפינה של שדה התעופה ברחוב- Faa Road ולעס להנאתו את העשבייה בשולי הכביש ועצר בכך את כל התנועה שהייתה על הכביש.

לסיום הביקור במקום אפשר לעשות סיור עצמי עם הרכב שלכם על East End Road אשר ייקח אתכם לאורך Kachemak Bay. הנופים משם ביום עם ראות הם יפים מאוד ושווה לעשות את הדרך הזאת עד לאן שבא לכם. זהו כביש שמטפס על הרכס הצפוני של המפרץ וככל שתעלו יתגלו לכם הנופים היפים שלפניכם. אם מזג האוויר לא מסביר פניו אתם יכולים לוותר על זה בלי לחשוב פעמיים.

 

מכאן חוזרים ללינה באזור היפה של Ninilchik. הפעם תנסו ללכת על הקמפינג האחר, זה שלא הייתם בו. שניהם מקסימים וזה כמובן למי שישן באוהל או ב-RV. מי שלא מטייל בצורה הזאת יבחר היכן שנוח לו על קטע הדרך הזה.

נקודות הביקור העיקריות שלנו לימים 11-12-13:

 • מסלול Russian River

 • Schooner Bend

 •  Skilak Lake Road

 •  Kenai Visitor and Cultural Center

 • הכנסייה הרוסית שבמקום - ‪Holy Assumption of the Virgin Mary Church

 • Erik Hansen Scout Park

 • חוף הים של קינאי

 • לינה באזור Ninilchik / Soldotna

 • Soldotna טיסה לצפייה בדובים ?????

 • Clam Gulch State Recreation Area

 • Ninilchik View State Recreation Area

 • Old Ninilchik Village

 • Deep Creek State Recreation Area

 • לינה באזור Ninilchik

 • Anchor River State Recreation Area

 • Homer Overlook point

 • Alaska Islands and Ocean Visitor Center

 • Homer Spit

 • נקודת התצפית על Beluga Lake

 • East End Road

 • לינה באזור Ninilchik  הרי הגעש מעבר למפרץ קלארק

Booking.com
Booking.com
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר