דוידי קליר- מסלולי טיול - 4-לאס ווגאס ועד פייג'
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

יום 19-25 לאס ווגאס ועד פייג'

יום-19
אז נכון שכבר עברו 18 ימי טיול נפלאים אבל אני הייתי קורא להם ההכנה לטיול האמיתי. בימים הקרובים אתם הולכים לטייל במקומות מהיפים בארה"ב ובעולם כולו.
אנחנו יוצאים את לאס ווגאס בדרכנו צפונה על כביש I-15   בדרכנו אל פארק זאיון. על הדרך יש לנו 2 פארקי מדינה שהגישה אליהם היא מכביש I-15  .הפארק הראשון הוא:  Valley of Fire State Park  והשני הוא:  . Snow Canyon State Park  
לא נוכל לעשות את שני הפארקים מה גם שלא הכרחי היות והנופים בסך הכול דומים. אנחנו נתמקד רק Valley of Fire State Park היות ויש בו אתר מיוחד שדומה ל-WAVE המפורסם. רק שכאן לא צריך אישורים מיוחדים והגרלות ורק 20 אנשים ביום. 38 מייל יביאו אותנו אל צומת בה נפנה ימינה לפי השילוט אל הפארק וניסע 14.4 מייל על Valley of Fire Hwy‏ עד לשער הכניסה לפארק. כאן נמצאת נקודת תשלום עצמית וצריך לשלם עבור הכניסה לפארק המדינה הזה.שמים את עלות הכניסה הסמלית במעטפה ואת הספח לוקחים אתכם ברכב ומשאירים אותו במקום גלוי שבעת ביקורת הוא יראה/יהיה זמין. מכיוון שסביר שהיום הולך להיות חם למרות שגשם באזור המדברי הזה בקיץ זו לא מילה גסה. המקום הראשון שבו כדאי להתמקד הוא The Wave המקומי. לשם כך נמשיך עם הכביש עוד 3.7 מייל ונפנה שמאלה על עבר ה- Valley of Fire Vistor Center. אפשר לקבל במקום מידע לגבי הפארק ומה שיש לו להציע מעבר למה שכתוב כאן. להזכירכם שראשית יש לנו מגבלת זמן ושנית שסביר להניח שהטמ"פ חמות מאוד.
3 מסלולים המומלצים בעיקר לתקופת החורף בשל הטמ"פ.

  1. Mouses Tank עם אורך מסלול של 1.2 מייל.

  2. Fire Wave עם אורך מסלול של כ-1.5 מייל.

  3. White Domes Trail עם אורך מסלול של 1.2 מייל

כדי להגיע לנקודות ההתחלה של המסלולים הללו ניכנס אל Mouse's Tank Rd
וניסע את כברות הדרך הבאות בהתאמה, 1.2 מייל, 3.6 מייל, 0.9 מייל בין הנקודות.
מפת הפארק:

 בהחלט 3 מסלולים ראויים וקצרים אבל עם תשומת לב לטמ"פ. אין מים במסלולים וצריך להצטייד בכמות מספקת של מים. אם ממש חם ותרו ואפשר להספק בנופים ובנקודות תצפית מהכביש.

סלעים אדומים -נבאדהשיחי מדבר-נבאדה

לא יותר מ-3-4 שעות להשקיע בפארק עקב הדרך שלפנינו. 24 מייל על אותה הדרך שנכנסנו תביא אותנו אל כבישI-15  מגמת פנינו צפונה. נמשיך על כביש    I-15  עוד 93.5 מייל ונרד אל כביש 9 לכיוון מזרח. 9.6 מייל לערך יביאו אותנו אל מרכז העיירה Hurricane אשר מהווה נקודת מוצא לרבים הבאים לטייל באזור. נקודת התורפה שלה שהיא מרוחקת במקצת מהכניסה לפארק.(24 מייל) נצפין על כביש 9 עוד פחות מ-3 מייל עד לעיירה La Verkin  ונפנה מזרחה לפי השילוט אל עבר . Springdale . כל הפניות הללו הן עדיין על כביש מס 9, וגם השלטים בצבע חום הם מאוד ברורים ויכוונו אתכם אל הפארק. אחרי שנעבור את העיירה Springdale נעבור את הכניסה המערבית של הפארק, ניקח מפות ולא לשכוח את עיתון הפארק וממש בסמוך נפנה ימינה אל מגרש החנייה ולמרכז המבקרים. מכאן גם יוצאת ההסעה אל תוך הפארקאם אתם  מתעתדים ללון בקמפינג Watchman Campground של הפארק אזי כדאי לגשת ולעשות את ההתארגנות הדרושה.
 

 

לינק למפת הדרך מלאס ווגאס ועד הזאיון פארק

ימים 20-21 פארק הזאיון

טיפים ומסלול של יומיים בפארק זאיון בקישור הבא. כאשר ביום השני אחרי הסיור בזאיון אנחנו עוברים לברייס קניון.
 

דילים למלונות באזור פארק זאיון

ימים 21-22 פארק ברייס קניון

טיפים ומסלול של יום בפארק ברייס קניון בקישור הבא.
הגעה בחצי שני של יום 21 וסיור בפארק. ביום 22 בחצי הראשון סיור בפארק והמשך במסלול הטיול.
הוראות הגעה מכיוון פארק הזאיון בעמוד ראשון.
יום 22 כולל את הדרך מפארק הזאיון עד לברייס קניון וכמה שעות שנותרו לנו לסיור בברייס קניון.
יום 23 חצי ראשון לסיור בברייס קניון ומהצהריים נסיעה לכיוון אסקלנטה על כביש 12.

 

דילים למלונות באזור ברייס קניון פארק


חצי השני של יום 22 המשך הטיול ביציאה מברייס קניון.

את היום הבא נקדיש לטעום מה יש ל-Grand Staircase-Escalante National Monument להציע לנו. לטעום היות וכמות המסלולים היא גדולה. דרגות הקושי מקל ועד קשה מאוד. יש מסלולים הדורשים פרמיט מיוחד ויש כמובן את הקיץ עם הטמ"פ שלו , שלא בדיוק אפשר לעשות את מה שרוצים. זה אזור מתאים במיוחד לאוהבי הליכות עם קניונים צרים ואתגריים. הליכות לצידי נחלים, מפלים מדבריים ועוד. אנחנו נסתפק בהצעה ל-2 מסלולים הראשון קל והשני בינוני.

נופי האסקלנטה-יוטהנופי האסקלנטה-יוטה

Grand Staircase Escalante  הוא פארק אדיר מימדים היושב על שטח של 1.9 מליון אקר. שמו נגזר מסדרה של מישורים  היורדים בהדרגה. המישורים הללו הנראים כמו מדרגות ענק ומכאן גזרו את השם של האזור.כאן נוכל למצוא צוקים מרהיבים,קניוני נהר ה- Escalante הנפלאים, רמות אדירות מימדים, צוקים צבעוניים עם גוונים של אדום צהוב לבן ועוד. כביש 12 העובר בדרום מדינת יוטה חוצה את האזור ומהווה את הכביש הראשי של האתר. את האזור מחלקים ל-3 יחידות שטח הנושאות את השמות הבאים: 1- Grand Staircase 2- רמת Kaiparowits 3- הקניונים של Escalante.
האנדרטה הלאומית גרנד המדרגות-Escalante הוקמה על ידי הנשיא ביל קלינטון בשנת 1996 תחת סמכותו של חוק העתיקות של שנת 1906
מפה המראה את סידרת המדרגות של האסקלנטה

לינק למפת המסלול --  אורך דרך של 86.5 מייל על כביש לא קל. כ-3.5 ש נסיעה.
מי שהולך להשקיע את הזמן באזור צריך לדאוג מראש היכן יהיה מקום הלינה שלו. יש קמפינג קטן Calf Creek Campground אשר ממנו יוצר המסלול אל המפל המדברי היפה Lower Calf Creek Falls. או למצוא מלון בעיר Escalante.
את הדרך נתחיל על כביש 12 מזרחה. 3.7 מייל מרגע שעלינו על כביש 12 נגיע אל Mossy Cave שמתואר במסלול של הברייס. וזה הזמן הטוב ביותר לעשות אותו כאשר אנחנו נעים לכיוון מזרח.
מכאן ממשיכים 41.5 מייל עד לעיר Escalante או יותר נכון למרכז המבקרים של Escalante. מרכז המקרים מעניין למדי עם תצוגה מעניינת ושווה עצירה. מרכז המבקרים סגור בשבת ובשאר ימות השבוע פתוח בין השעות 8-16.30.
כאן אפשר להתעדכן ביותר דברים ממה שאני מציע במסלול המתואר. הסיבה עיקרית שלא כל האפשרויות הטיולים מופיעות היא: זמן, בטיחות, ואחריות. וכל אחד יעשה את התכנית שמתאימה לו וכדי לעשות מסלולים באזור חייבים להתעדכן במרכז המבקרים ולהצטייד באינפורמציה מתאימה ובמפות מתאימות. את מה שאפשר לעשות בלי הרבה סידורים מסביב נתאר כאן.   אחרי העיירה נמשיך 5.8 מייל עד שנגיע אל Hole in the Rock Rd‏. זוהי דרך שאם עושים את כולה מגיעים עד אגם פאוול.

מפת האסקלנטה-יוטהשלט עם מרחקים לנקודות טיול בכביש Hole in the Rock

אורך דרך של 56 מייל עם קטעים שעשויים להיות בעייתיים למעבר. אז לא לעשות לפני שמבררים לגופו של עניין. מה שכן אפשר לעשות זה את Devils Garden. שנמצא 12.5 מייל מרגע שירדנו לכביש Hole in the Rock Rd. זהו אזור מרהיב מלא בתצורות סלעיות כל אחת והצורה שלה והצבעים שלה. יש חנייה מסודרת אבל אין שביל טיול מוגדר וכל אחד הולך איך שרוצה וכמה שרוצה. במקום רואים גם את Metate Arch בעלת המראה הייחודי.זהו המסלול הקל בין השלושה שמוצע כאן. נחזור חזרה אל כביש 12 אלא אם יש לנו תכניות אחרות את הזמן המתאים להן ואת מזג האוויר לצידנו. מרגע שעלינו בחזרה על כביש מס 12 נמשיך 17 מייל ונגיע אל נקודת תצפית מרהיבה על ה- Grand Staircase  Escalante.צבעי האדום הם השולטים באזור הזה.  מעט אחרי התצפית 3.7 מייל יש עוד תצפית יפה על האזור. התצפיות צמודות לכביש רק שהן בניגוד לכיוון התנועה שלנו ויש להיזהר כשעוברים לצד הנגדי כדי להיכנס לרחבת החניה של התצפיות. בסמוך לתצפית השנייה יש בית קפה Kiva Koffeehouse שנחמד לשבת שם לכוס קפה ולראות את הנוף של נהר ה- Escalante.
אם נרד עם הכביש נגיע לנקודה שבה עובר הכביש מעל הנהר או זרם של מים. קצת קשה לקרוא לזה נהר בימות הקיץ. לפני הכביש יש שלט שמפנה אתכם שמאלה לנקודת ההתחלה של מסלול נהר ה- Escalante. זהו מסלול שאורכו המקסימלי 70 מייל ועושים אותו ב-10 ימים.

 

נהר האסקלנטה-יוטה

אנחנו נעשה קטע קטן כמה שנרצה הלוך ואת זה נצטרך לעשות חזור מכאן נמשיך לנקודת הלינה שלנו. אם יהיה לנו יותר זמן לטייל נוכל ללכת עד ל- Escalante Natural Bridge מסלול שאורכו 3.5 מייל בצמוד לנהר פרטים על המסלול בלינק המצ"ב. הנהר חוצה אותו מספר פעמים. נחשב למסלול קל עם זמן הליכה של 2-3 שעות. יש להזהר באביב ובימים שמזג האוויר לא יציב עקב שטפונות וצריך לקחת מידע בתחנת המידע בעיר  Escalante 

​ הקמפינג שמוזכר כאן ממש חמוד וממנו נוכל על הבוקר לעשות את מסלול Lower Calf Creek Falls שנחשב לאחד המועדפים ב- Grand Staircase Escalante. כדי להגיע נמשיך עם הכביש מהגשר על הנהר עוד 1.6 מייל. קצת לפני הכניסה לקמפינג יש שלט כחול קטן עם ציור של אוהל עליו.יורדים עם הכביש שמאלה. תשלום עצמי. יש עמדות צמודות לנחל שזורם אבל סביר להניח שיהיו תפוסות לכשתגיעו. לא צריך להזמין מראש אבל צריך לא להגיע מאוחר כדי לתפוס מקום. יש מצב ליתושים עקב הקרבה למים אז לא לשכוח אל-תוש.

בחניית הקמפינג ב-Calf Creek Campground

יום 23
ב- Calf Creek Campground מתקיימת מדי פעם ספירה ורישום של יונק הדבש אז אם תהיו ברי מזל זה עשוי להתרחש כשאתם במקום. בשעות הבוקר מגיע הצוות שעושה את הסקר. פורש מלכודת אשר מפתה את הציפור להיכנס אל מעין כלוב רשת ומרחוק מושכים בחוט וסוגרים לציפור את אפשרות המילוט. בסקר מודדים ושוקלים את הציפור הזעירה הזאת. לא להאמין עד כמה. יש הבדל עצום בין שרואים אותה מעופפת לבין שמחזיקים אותה ביד. מי שמוטבעת משוחררת ומי שלא מוטבעת עוברת את תהליך ההטבעה במהלכה שמים לציפור טבעת ממוספרת לזיהוי ומעקב עתידיים. שווה.

 

יונק הדבש -ביד אדם

יונק הדבש-שותה מים

מה שכן נזכה לעשות ולראות זה את המפל ואת המסלול שברובו מישורי רק שמדי פעם הקרקע היא חול שמקשה מעט על ההליכה והמסלול מוגדר כמסלול עם דרגת קושי בינונית. מסלול שאורכו 5.8 מייל(כמעט 10 ק"מ) הלוך וחזור. בחלקו ליד הנחל הזורם רק שאין נקודות כניסה למים. ואם אפשר אז זה לא פשוט. לאורך המסלול יש נקודות עניין  וכדאי לקחת מפה מתחילת המסלול.
המסלול עצמו הוא לא וואוו גדול אבל המפל הוא בהחלט וואוו.  לקראת ההגעה למפל אתה מתחיל לשמוע אותו אבל לא רואה אותו היות ובקטע הזה הולכים בתוך חורש שמסתיר הכול. ואז די בבת אחת אתה רואה את המפל היפה הזה.

 

מים קרים שביום קיץ חם מרעננים את הנשמה. לא לשחות אל מתחת למפל-מסוכן וקשה לנשום עקב המים הקרים מאוד. תסתפקו ברדודים. תביאו איתכם אוכל ושתייה בכמות מספקת לפי מספר האנשים העושים את הטיול כמובן בגד ים ומגבת, כובעים חובה. בקיץ הימים חמים כאן למדי.
 

המפל-Lower Calf Creek Falls

אחרי מנוחה ורחצה ראויה אפשר לעשות את הדרך חזרה. משום מה נראית יותר ארוכה. חוזרים לרכב ומתחילים בנסיעה ארוכה למדי עד לעיר פייג' היושבת על אגם פאוול היפה.
אורך הדרך 208 מייל עם זמן נסיעה של 4-5 שעות נסיעה כולל עצירות למנוחה. קצת מתסכל לעשות קטע גדול בכיוון ההפוך. אבל כשרוצים לראות עוד מקומות יפים זה התשלום שצריך לשלם. ובסך הכול זה לא כזה נורא.
נחזור את כביש 12 כולו עד לנקודה בה הוא מתחבר עם כביש 89. מהלך של 75 מייל מחניון Lower Calf Creek Falls ולמעשה עד לפייג' כל הדרך היא על כביש 89.
43.1 מייל יביאו אותנו למקום נחמד לעצירת התרעננות- Mt Carmel Junction.
אפשר גם לעצור בעיירה  Kanab היותר גדולה הנמצאת 17.4 מייל בהמשך הדרך. בקטע זה יש את הכניסה אל Coral Pink Sand Dunes State Park. הייתי והיה מאכזב למדי. זה יותר פארק לרוכבי אופנועי שטח על הדיונות. בדרך כלל אני נמנע מלהביע דעה על מקום גם אם לא התרשמתי ממנו. במקרה הזה כן מביע דעתי.     גם צריך לשלם כניסה למרות הכרטיס של הפארקים הלאומיים היות ובמדינת יוטה יש לשלם עבור כניסה לפארקי המדינה.
מ- Kanabיש לנו 71 מייל די משמימים עד לעיירה פייג. על כביש 89 שעוד "יככב" כמה פעמים בטיול. זהו כביש שמתחיל בדרום באריזונה ומסתיים במונטנה שבצפון, ואנחנו נפגוש אותו שוב כשנצפין לכיוון הילוסטון. כמה מייל לפני פייג נתחיל לראות את הצבע הכחול המיוחד של המים של אגם פאוול. שימו לב שפייג' כבר שייכת למדינת אריזונה. ממש לפני הכניסה לפייג אנחנו עוברים על נהר הקולורדו וממולנו מתנשא הסכר המרשים הנושא את השם סכר גלן. סביר להניח שאנחנו מגיעים לפייג' בשעות הערב ואנחנו נתמקם במלוננו לפני שנצא לחפש מקום טוב לאכול. המלונות בפייג יקרים מהממוצע היו מוכנים נפשית. גם כאן רצוי לשריין מקום מספיק זמן מראש. הקרבה אל אגם פאוול שהוא אבן שואבת לנופשים רבים ממלאת את המלונות במהירות ומאוד כדאי "לסגור" את המלון כאן בזמן.
מפת הממסלול   --  208 מייל שהם 335 ק"מ.
אתר למלונות בפייג':
מציע לכם לקחת במקום 2 לילות כדי שתספיקו לעשות את הדברים העיקריים שיש לעשות במקום.
מקום נחמד לאכול ואולי תזכו גם להופעה מקומית נחמדה זה ב-Big John's Texas BBQ אשר נמצא על 153 S Lake Powell Blvd. בשר מעושן על האש הריח משגע,  ובד"כ שירות מהיר.  מקום נוסף מאוד פופולארי אם כי מגוון המנות הוא
מוגבל הואInto the Grand הנמצא בכתובת הבאה-  ‪148 6th Ave‬פייג'AZ 86040
 

אגם פאוולאגם פאוול

כמה מילים על אגם פאוול:    

   אגם פאוול הוא מאגר המים המתוקים הגדול ביותר ברחבי ארה"ב שנוצר בעקבות סכירת נהר הקולורדו. והוא מהווה אתר נופש מרכזי שלמעלה מ 2 מיליון מבקרים פוקדים אותו בכל שנה. הסכר נחנך בשנת 1966 ע"י רעיית נשיא ארה"ב באותה השנה-ליידי בירד ג'ונסון שהייתה אשתו של הנשיא לינדון בירד ג'ונסון שהחליף את קנדי. העיר פייג' התפתחה יחד עם הסכר והיא עיר חדשה שהוקמה כעיר לפועלים שבנו את הסכר בשנת 1957. רוב האגם נמצא בשטחה של מדינת יוטה. האגם אורכו מגיע עד ל-300 ק"מ עם אורך חופים של 3060 ק"מ.הבילוי המרכזי במקום קשור כמובן למים. אחד הבילויים המועדפים כאן אלו הן חופשות על בתי סירות בד"כ לפרק זמן של לפחות שבוע ואז ניתן להגיע להרבה מקומות יפים באגם. לא הכי זול.
לפני שנטייל ביום המחרת כמה ענייני לוגיסטיקה שכדאי שתהיו מסודרים איתם לפני שמגיעים לפייג'.


האטרקציה שלדעתי היא היפה מכולן  והיא בגדר חובה זהו קניון אנטילופ העליון או התחתון. כשאתם לנים במקום 2 לילות אתם גם מאפשרים לעצמכם את המרווח הזה של עוד יום כגיבוי ליום עם גשם. גם במקום החם כל כך בקיץ יש סערות עם גשם. ואז כשיש סיכוי לגשם, לא מתקיימים סיורים לקניון בשל סכנת השיטפונות. האדמה לא מסוגלת לספוג מעל כמות מסוימת של גשם ומהר מאוד זה הופך לשיטפון. מכיוון שלפני שנים גם קרה אסון שמטיילים טבעו בשיטפון יש הקפדה על הנושא.

האסון קרה בחודש אוגוסט 1997 כאשר קבוצה של 12 מטיילים נכנסה לקניון הצר שאין אפשרות מילוט ממנו אם אתה נמצא שלא קרוב ליציאה שלו. 11 אנשים טבעו למוות והגופות של 8 מהם נמצאו באגם פאוול עצמו שנמצא כמה מיילים בהמשך.
מאז יש הקפדה בנושא וכל ענן שבשמיים עשוי לעצור את הסיורים לאותו היום.
כדאי להיות מאורגנים על הזמנה לסיור עקב הביקוש הרב וכדי שתוכלו להתאים את שעת הסיור שלכם לתכניות שלכם במקום. אפשר גם לקנות סיור בנקודת יציאת הסיור אבל אז אתם עשויים לתפוס מקום בהתאם למה שפנוי. בכל אופן הסיורים המבוקשים ביותר(בעליון) אלו הסיורים של הצהריים 11-13 היות ואז השמש נמצאת באמצע השמים וקרני אור חודרות לתוך הקניון –חוויה יוצאת דופן. לפיכך כדאי להיות סגורים עם הזמנה מראש על סיור בשעות האלו ולא להשאיר את זה לערב לפני. הסיורים בשעת השיא של הקניון כמובן שיותר יקרים אבל זה שווה. בלי שום קשר גם להיות בקניון שלא בשעות השיא זו עדיין חוויה יוצאת דופן שאין להחמיצה.

 

מלבד הסיור בקניון אנטילופ יש גם שילובים לקניונים נוספים באזור 
קניון אנטילופ נחלק ל-2 חלקים וכל אחד מהם נחשב לסיור בפני עצמו. מספיק להיות באחד מהם. לעליון נדרשת נסיעה ברכב שטח עד שמגיעים לנקודת ההתחלה, לתחתון יש גישה ישירה כמעט ממגרש החנייה. לתחתון נדרש טיפוס וירידה בסולמות ברזל כדי להיכנס/לצאת מהקניון. חוות הדעת נחלקות מי יותר יפה. מה שבטוח לתחתון עלות הכניסה יותר זולה.

 

פרסת הסוס

אטרקציה שנייה שכדאי להיות ערוכים אליה היא השייט על אגם פאוול. איזה שייט אתם בוחרים ובאיזה שעות.
כמובן שלשתי האטרקציות שמוזכרות אפשר לנסות לרכוש כרטיסים כשמגיעים לקופות עצמן אבל זה עניין של מזל.
בפייג' יש 2 מרינות ובכל אחת מהן יש סוג אחר של שייט.
מרינה ראשונה היא: Antelope Point Marina
מרינה שנייה היא: Wahweap Marina מרינה גדולה שנמצאת בתוך אזור שמוגדר כפארק מדינה. אז למי שיש כרטיס פארקים להראות אותו בשער הכניסה וכך תהיו פטורים מהתשלום. זהו פארק בשטחה של מדינת אריזונה.
מכאן יוצאים בשייט אל:
    RAINBOW BRIDGE 125$ למבוגר כ6 שעות של שייט מתוכם יש הליכה עד לגשר הקשת הטבעי הגדול בעולם. סיור אחד ביום: 7:30 am - 3:00 pm
נחשב ליעד המועדף.
ANTELOPE CANYON  45$ למבוגר כ-1.5 שעות של שייט. כדאי לדעת שהספינות הללו מעט גדולות מה שלא מאפשר להן להיכנס יותר מדי לתוך הערוץ.
הן נכנסות כ- 4מייל מתוך ה-10. עדיין יפה. שלוש סיורים ביום:
10:30 am - 12:00 pm    2:30 pm - 4:00 pm   4:15 pm - 5:45 pm
PANORAMIC LAKE POWELL TOUR 58$ למבוגר. זהו סיור זריחה האורך שעתיים ומתחיל בשעה.........05:00. ניראה אתכם קמים.
Cruise Two of Lake Powell's Famous Canyons in One Trip!  זהו טיול האורך כ-2.5 שעות אל 2 קניונים מפורסמים –אנטילופ קניון ו-נוואחו קניון. 70$ למבוגר    9:00 am - 11:30 am  1:00 pm - 3:30 pm
לינק עם אפשרות להזמנות.
כל אחד יעשה את חשבון הזמן והתקציב שהוא מקציב לנושא השייט באגם.
אפשר גם לשכור סירה קטנה יותר עם קפטן שישיט אותה בעבורכם. תוכלו להגיע איתה עמוק יותר בנקיקים. העלות היא לפי שעות. 
נעשית מ-: Antelope Point Marina

הלינקים שמצ"ב הם כמובן לא היחידים שיש ואתם מוזמנים לחפש אלטרנטיבות זולות יותר.
יום 24
את הבוקר נתחיל בהליכה אל אחד המקומות המפורסמים שבאזור-פרסת הסוס. או בשפת המקום: Horseshoe Bend. פיתול של נהר הקולורדו 270 מעלות אשר יוצר את צורת הפרסה והנופים המדהימים שבמקום.
יוצאים מפייג' דרומה על כביש 89. בערך 3 מייל ממרכז העיירה תגיעו למגרש חנייה גדול מצד ימין לכביש. שלט הכוונה מאוד ברור.אי אפשר לפספס.

 

שלט אזהרה בתחילת המסלול לפרסת הסוס

ממגרש החנייה יוצא שביל טיול עם אורך של 0.75 מייל, עם טיפוס קל. ממגרש החנייה כל שרואים זה את שביל החול שעליו צריך לטפס אח"כ כשמגיעים למעלה נפרס נוף ראשוני ואז רואים מרחוק את מקום הערוץ של הקולרדו ושורה של אנשים כמו נמלים עושה את הדרך אל ומשפת המצוק. בתחילת הדרך יש שלט שמזהיר אתכם מפני הדברים הבאים: אין גדרות בשפת המצוק,אין צל בדרך,שפת המצוק עשויה להיות לא יציבה,ובמקרה של סערה מתקרבת וסכנה מפני ברקים יש לחזור באופן מיידי לרכב. לאורך הדרך יש שלטי הסבר להרחבת הדעת וגם סככה שמספקת מקום מנוחה וצל מהנקודה שבה אפשר לעשות תצפית לפני שממשיכים אל המקום האמיתי.
 

פרסת הסוס של הקולורדו

כשמגיעים אל שפת המצוק שגובהו 305 מטר מתגלה תמונה מרהיבה . למטה זורם נהר הקולורדו עם צבעי הירוק שלו. ספינות/סירות טיולים מותירות פסים לבנים מאחוריהם, ומסביב המצוקים עם גווני האדום. לא להתקרב לשפת המצוק ואם אתם עם ילדים זהירות כפולה .להזכירכם- אין במקום גדרות בטיחות. במקום קראו אסונות ואנשים איבדו את חייהם בעיקר בגלל עמידה על שפת המצוק וסלע החול פשוט התפרק תחת משקל גופם. משך המסלול הזה 1.5-2 שעות נינוחות. מכאן נמשיך אל קניון האנטילופ או יותר נכון החנייה של נקודת תחילת המסלול. (אפשר כמובן גם להפוך את סדר המקומות)  נחזור ממגרש החנייה אל כביש 89 נצפין 1 מייל ניכנס לכביש 98 עליו ניסע 4.8 מייל עד שנגיע אל Navajo Tribal Park Parking Lot  הנמצא מצד ימין לכיוון ההתקדמות שלנו. זוהי נקודת ההתחלה של מסלול קניון אנטילופ העליון. לחנייה של קניון אנטילופ התחתון צריך לפנות שמאלה באותה הצומת שנכנסים לחנייה. אנחנו מתמקדים בקניון העליון . צריך כאמור לשלם 8$ לנוסע על החנייה במקום דבר שהוא מקומם מאוד וזאת ללא קשר לעלות הסיור עצמו. סיורי הפרימיום שהוזכרו קודם עולים יותר אבל הופכים את החוויה למשמעותית הרבה יותר. בהגיע תור הסיור שלכם יקראו אתכם לעלות על כלי הרכב 4x4  אשר גומע את הדרך די בקלות למרות שבמקומות מסוימים החול ממש טובעני ומי שלא בוחר את התוואי הנכון או מאט את מהירות הנסיעה מהר מאוד ימצא את עצמו שקוע בחול. ראינו גם כאלו. אחרי נסיעה קופצנית מגיעים אל רחבה שחונים בה כמות גדולה של רכבי שטח.

הכניסה אל קניון אנטילופ העליוןשיירת הרכבים בכניסה לקניון אנטילופ העליון


המגרעת היחידה לקניון האנטילופ היא כמות האנשים שנמצאת בקניון ביחד. כמות רכבי השטח המיוחדים שעושים את ההסעה אל פתח הקניון מלמדת על כמות האנשים שנמצאת ביחד עימכם. יורדים מהרכב ומקבלים הסבר ורקע קצר על המקום ועל שבט הנוואחו שמחזיק את הזכויות לטיולים כאן ובעוד מקומות רבים באזור הזה של ארה"ב. ניסיון של הממשל לפצות את האינדיאנים  ולספק להם מקורות פרנסה.
המדריך גם יסביר לכם כיצד לתפעל את המצלמות שלכם בתנאי התאורה של הקניון.

 

קניון האנטילופ

פתח הקניון נראה כמו סדק שנפער באדמה. מכאן נכנסים ומכאן יוצאים ויש נקודות צרות בקניון עם יכולת מעבר לאדם אחד בלבד. מרגע שעברתם את הכניסה נכנסתם למקום מהסרטים.  המראות פשוט מרהיבים. תצורות של אבן חול נוואחו (navajo sandstone) אדומה עם שילוב של קרני שמש החודרות דרך הסדקים בתקרת הקניון. יש מקומות שגם גרגירי חול נושרים מתקרת הקניון ויחד עם קרני השמש אתם מקבלים חגיגה אמיתית לצלמים. אתם יוצאים מסיור הזה עם כמות אדירה של תמונות. בסוף הקטע יוצאים מהקניון מצידו השני ותלוי במדריך המקומי מקבלים עוד הסבר על המקום ,האנשים שמתפעלים את המקום, סיפורים על שיטפונות. מכאן חוזרים דרך הקניון לנקודת ההתחלה ולרכבים שיחזירו אתכם אל החנייה להמשך יום הטיול שלכם.
מציע למי שמטייל לפתוח את גוגל מפות והסתכל במצב לווין על הקניונים הללו. ממש רואים כמו סדק צר הנכנס אל תוך האדמה. במיוחד ניראה יפה בקניון התחתון.


 

סכר גלן

מכאן נחזור אל הסכר המרשים לסיור ב- Carl Hayden Visitor Center at Glen Canyon Dam ואם נרצה לרדת אל מעמקי הסכר ולטורבינות שלו יעלה הסיור הזה תשלום סמלי של 5$ לאדם. 7 מייל מחניון האנטילופ. שעות פתיחה בקיץ 8-18 משך הסיור כ 45 דקות וצריך להיות רבע שעה לפני תחילת הסיור. כך שכדאי לשריין לנושא כשעה וחצי. אחרי הסיור או לפניו אפשר ללכת על הגשר ולצפות על הסכר המרשים. משם  גשו לנקודת תצפית נפלאה על הגשר ועל נהר הקולרדו. חוזרים 1.5 מייל לכיוון פייג . עוברים את הגשר ויורדים ימינה אל Scenic View Rd שם אחרי בערך 0.3 מייל נפנה שוב ימינה אל חנייה שממנה נרד בשביל מסודר יחסית אל תצפית יפה על הסכר מצד אחד ועל ערוץ נהר הקולורדו מהצד השני. לא להחמיץ.
 

סכר גלן-מבט מכיוון דרך הנוף בפייג'


מכאן אנחנו נוסעים לצפות על הנופים אשר ב- Lake Shore Dr המוביל אל פארק Wahweap. מצ"ב מפה.
אם תסתכלו במפה תיראו שהגבול בין אריזונה ליוטה חוצה את הפארק. בכל מיקרה אם יש לכם את כרטיס הפארקים אינכם צריכים לשלם בכניסה. בדרך יש מספר נקודות לעצירה ולתצפית על האגם. יש שולחנות וזה בהחלט מקום נחמד להפסקת קפה. אפשר גם להגיע אל Lake Powell Resorts & Marinas שם מזמינים מקום לשייט של יום המחרת במידה ועדיין לא סגרתם את הפינה הזאת. מכאן נצא אל כביש 89 ואם נרצה יש גבעה שעולים אליה לתצפית על האגם ממקום גבוה יותר הנושא את השם: Wahweap Overlook היושבת על גבעה החולשת על הנופים. צריך לצאת בשער הצפוני של הפארק להגיע אל כביש 89 עם הפנים דרומה. כמה מייל מרגע העלייה לכביש 89 שלט כחול יפנה אותנו לנקודת התצפית שעל הגבעה. יפה שם. מכאן נחזור אל נקודת הלינה שלנו.
לינק למפת פייג' והאזור בו נטייל
יום 25
החלק הראשון של היום יוקדש לשייט על אגם פאוול. ותלוי איזה שייט בחרתם.
הטיול הזה הוא לפי בחירה של RAINBOW BRIDGE  כלומר אתם מסיימים את השייט סביב השעה 15:00 ולהיום זה די והותר אחרי לא מעט שעות חשיפה בשמש הקופחת של המקום. אם יש לכם השלמות ממה שתואר עד כה בפייג' אזי זה הזמן המתאים.

שייט באגם פאוול

 שייט באגם פאוולשייט באגם פאוול

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר