דוידי קליר- מסלולי טיול - 2-מפראג לעיר Český Krumlov ובחזרה-3 ימים
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלולים מפראג - מסלול 7

3 ימים של טיול אל דרום צ'כיה אל העיר  צ'סקי קרומלוב  
Český Krumlov

לפני הכול:
לפניכם תאור של מסלול אשר צריך להקדיש לו 3 ימים . יום הגעה לצ'סקי קרומלוב עם כמה עצירות באתרים מעניינים בדרך. יום שלם עבור העיר המקסימה הזאת. ויום חזרה לפראג כמובן עם עוד עצירות וביקור במקומות מדהימים שעל הדרך.כמעט כל האתרים שמוזכרים כאן הם אתרי מורשת עולמיים של אונסק"ו.
אני עשיתי את המסלול בסוף חודש מרץ תחילת אפריל. חלק מהאתרים בתאריכים הללו סגורים אבל, הפיצוי בדמות בתי העיר מכוסים בשלג הוא מראה בלתי ישכח. טירות ראינו לא מעט בהרבה ארצות, אבל לטייל בעיר יפה כאשר השלג יורד לאיטו היא חוויה יוצאת דופן. נכון שהיו רטינות מצד בני משפחה שהיה להם קר אבל כולנו היינו תמימי דעים שמראות שכאלו לא ראינו בשום מקום אחר. להתעורר בבוקר לפתוח את החלון של חדר המלון ולראות את השלג יורד סחט לא מעט קריאות התפעלות נרגשות מכולנו.
Cesky Krumlov בשלג
המצודה של צ'סקי קרומלוב

הטיפ הכי משמעותי למי שנוסע בכבישי צ'כיה הוא: GPS חובה. כשיורדים מהכבישים הראשיים . רשת הכבישים המסועפת בין כל הכפרים הקטנים מורכבת למדי. מפות לכל הכבישים הללו לא בדיוק קל למצוא. ככה שממש חובה לנסוע מצוידים ב-GPS.

כמעט כל מקום שאליו נגיע במסלול הזה הוא אתר מורשת עולמית של אונסקו והמראות בהתאם.. שווים.
יעדנו הראשון היא העיר TŘEBÍČ ולמעשה הרובע היהודי של העיר אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 2003.

מפת המסלול יום ראשון
את המסלול נתחיל ממרכז פראג אל כיוון העיר אשר נמצאת במרחק של 162 ק"מ וזמן נסיעה של יותר מ 2 שעות. בק"מ 119 נרד מכביש מס 1 ‬‏ כדי להתמזג אל כביש 353 לעבר ‪ Žďár n. Sáz.‬‏ונסע עליו 2.3 ק"מ עד שנגיע אל כביש 3553 עליו נסע 1.3 ק"מ ונפנה ימינה עדיין על אותו הכביש ונסע עוד 1.7 ק"מ עד לכביש 351 אשר יוביל אותנו עד לעיר TŘEBÍČ. מהלך של עוד כ 27 ק"מ. כיוון פנינו הוא הרובע היהודי של העיר ואם יש לנו זמן אפשר גם לבקר באתר נוסף בעיר שנכנס לרשימה המכובדת של אונסקו :Bazilika svatého Prokopa.

גם הרובע היהודי וגם הבזיליקה סמוכים אחד לשני מהלך הליכה של דקות בודדות. נוח לחנות באזור של הבזליקה לעבור דרך הטוריסט אינפורמיישן שבמקום. לקחת מפה של הרובע היהודי ולהמשיך בסיור.

עיריית TŘEBÍČ גם העמידה אתר נחמד אשר עושה עבודה לא רעה בבניית המסלול וקצת רקע על המבנים העיקריים שבמסלול ומצ"ב הלינק לאתר:  TŘEBÍČ

אם הגענו אל הגשר החוצה את נהר ה- Jihlava  אשר חוצה את העיר משמע אנחנו עברנו את יעדנו. ממש לפני הנהר מצד שמאל נמצא הרובע היהודי ומצד ימין הבזיליקה.כדי לא לפספס את החנייה  כמו שניכנס לעיר הכביש יורד בינות לבתים עד שנגיע לשילוט לכיוון החנייה של הבזליקה לכיוון ימין זה קורה ברחוב U Obůrky נפנה ימינה ומייד שמאלה ונמשוך במורד עד לחנייה משם נמשיך רגלית. לא לשכוח הרובע היהודי נמצא מצד שמאל לכביש הראשי כאשר פנינו אל הנהר לפני שחצינו אותו. השיטוט בין בתי הרובע היהודי מעניין. אין כאן את העומס הגדול שיש בפראג סביב האתרים. כאן יש מצב שאפילו תהיו לבד בסמטאות הרובע. הבתים קטנים חלקם זקוקיםלשיפוץ. על המבנים החשובים יש שלט המספר בקצרה למה שימש המבנה או מי גר במקום. הסמטאות מאוד ציוריות וצבעוניות אך

שלט הסבר על הרובה היהודי TŘEBÍČסמטאות הרובע היהודי ב-TŘEBÍČפנים בית הכנסת ב-TŘEBÍČ

הרובע היהודי- TŘEBÍČ

כיהודי אי אפשר להתעלם מהטרגדיה שנפלה על יהודי המקום כמו בכל אירופה. 2 מקומות מהווים את שיאו של הביקור במקום והם בית הקברות היהודי על שלל המצבות שבו ובית הכנסת. כניסה בתשלום.

 

בית הכנסת ב-TŘEBÍČ

בצמוד לבית הכנסת יש גם מעין מוזיאון המתאר בית מגורים יהודי על המוטיבים המרכזיים שבו. בבית הכנסת אשר שימש כמחסן לתפוחי אדמה לא מעט שנים ואשר ניזוק מכך נוכל לראות על קירותיו פסוקים רבים מן התורה. אם תתקרבו תוכלו לראות את הקווים שמתחו על הקירות בשביל שהאותיות יצאו בגודל זהה ובקו ישר.העיטורים והציורים על הקירות חלקם נשתמרו בצורה טובה. מרשים מאוד הוא הפסוק שנמצא מעל למיקומו של ארון הקודש. "דע לפני מי אתה עומד". ניראה שמי שכתב את הפסוק לא תכנן כ"כ טוב וחיבר את המילים. אבל עדיין מרשים.

על קירותיו של בית הכנסת מצוירים פסוקים

בגמר הביקור בבית הכנסת נחזור אל החנייה. אם יש זמן אזי אפשר לבקר בבזיליקה : Bazilika svatého Prokopa.
נצא מהחנייה ונרד לכיוון הנהר. איך שחצינו את הנהר נפנה ימינה. אנחנו על כביש 23 עליו נסע מנקודה זו 34.8 ק"מ עד לעיירה Telč. בנקודה הזאת בפאתי העיירה השילוט מוביל 
ימינה לחנייה העירונית שנמצאת במרחק של כ 2 ק"מ. אבל כדאי להמשיך דווקא ישר ברחוב Staňkova. נמשיך 250 מטר עד שנגיע לכיכר בה נצא ביציאה הראשונה ונסע עוד 650 מטר ברחוב Masarykova שהופך בהמשך לרחוב ו‪Svatoanenská‬‏.

בנקודה הזאת משתלב רחוב U Horní brann מצד ימין. ונוכל לראות כניסה כמו כניסה למנהרה שרק רכב אחד יכול לעבור בה בו בזמן. נכנס בכניסה הזאת אשר תוביל אותנו לחנייה במרכזה של כיכר מדהימה בעיר Telč.

 כיכר מדהימה בעיר Telč

כיכר העיר המדהימה ב- Telč

בתחילתה של הכיכר ניראה כמובן את עמוד הדבר שכאן הוא לא גבוה כמו במקומות אחרים. מעט אחרי העמוד עומדת מזרקת מים צנועה. אבל משני הצדדים ולאורך הכיכר כולה עומדים בתים. כל אחד צבוע בצבע אחר על חלקם עיטורי סגרפיטו מרשימים. חגיגה לעיניים. אם תגיעו ביום שלג אז לעיניים תהיה חגיגה ולגוף קר מאוד. את הקור ניתן להפיג באחד מיני רבים מבתי הקפה או המסעדות שנמצאות במקום. אם נלך עד לסופה של הכיכר נגיע אל מצודת העיר היא Státní zámek Telč.  המצודה והכיכר המדהימה נכנסו לרשימה המכובדת של אונסקו כבר בשנת 1992.

יפה לעבור את המצודה ולטייל לשפת האגמים אשר נמצאים מהעבר השני של שורות הבתים  ומהווים אפשרויות צילום עם השתקפויות מדהימות. שווה כל רגע.
היופי של הבתים נוצר דווקא עקב שריפה שהשמידה עד עפר את בתי העץ שהיו כאן בשנת 1530. התוצאה לפניכם. שורות בתים העשויים מאבן ולא מעץ בעלי גודל זהה אולם 
לכל בית יש חזית ייחודית משלו.הטירה שבמקום הפכה למקום מושבו של השליט המקומי ובהתאם לכך הוא גם שיפץ את המבנה למקום ההולם את תוארו ומעמדו. הטירה נחשבת לאחד המבנים היפים ביותר בסגנון רנסנסי במורביה כולה.

 כיכר מדהימה בעיר Telč כיכר מדהימה בעיר Telč כיכר מדהימה בעיר Telč

כיכר העיר המדהימה ב- Telč

מכאן עלינו להמשיך אל Český Krumlov רק שבדרכנו יש כמה מקומות יפים שקשה מאוד לוותר עליהן מצד אחד אבל יש לנו אילוץ של זמן מן הצד השני. נזכיר אותם למי שמתכנן יותר זמן למסלול בהחלט יכול לבקר במקומות השווים הללו.  נמשיך על כביש 23 מערבה עוד 33 ק"מ עד שנגיע אל כביש E-551   נפנה שמאלה ונגיע לכיכר אחרי 6 ק"מ ועוד 200 מטרים. יש אפשרות להמשיך ישר דרך העיר  Jindrichuv Hradec או לפנות שמאלה בכיכר ולעקוף את העיר.גם כאן יש טירה לבקר עם 3 מסלולי טיול שונים בה. לינק ל- Jindrichuv Hradec  

מהכיכר בפאתי Jindrichuv Hradec נמשיך על כביש E-551 עוד 28.3 ק"מ עד שנגיע אל כביש  E-49 אליו נרד ונמשיך עליו 2.2 ק"מ עד לכיכר שאם נפנה שמאלה נגיע למרכזה של העיר היפה  Třeboňעיר יפה עם כיכר שלי הזכירה  את הכיכר בTelč

25 ק"מ מערבה על כביש 49 יביאו אותנו אל כביש 3  בו נפנה דרומה וכעבור 2.6 ק"מ נוכל לרדת לבקר בעיר הגדולה--

ČESKÉ BUDĚJOVICE  עיר גדולה עם לא מעט אתרים. מכיוון  שהמסלול שלנו התמקד ב Český Krumlov לא נרחיב כאן את המסלול אבל נצרף לינק לטובת מי שיש את זמנו בידו. להערכתי צריך כדי להרגיש את העיר לפחות חצי יום.אבל מההתרשמות ראשונית יש לעיר הזאת הרבה מה להציע לתייר שמגיע למקום.  

אגב ממש לפני שירדנו מכביש 49 לכביש 3 עברנו מעל לנהר הוולטבה שזורם צפונה. להזכירכם זהו הנהר שחוצה את פראג. נדרים על כביש 3. העיר Jindrichuv Hradec  תלווה אותנו מהצד המזרחי. חלק מהדרך היא במקביל או בסמוך לנהר הוולטבה. לאחר כ 12 ק"מ נגיע אל מחלף ונרד לכביש 39 המוביל אל הפנינה הלוא היא  Český Krumlov אליה נגיע כעבור עוד כ-13 ק"מ.

זאת היא עיר דרום בוהמית עם אוסף נפלא של מבנים היסטוריים, ואשר נכללת ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו, וללא ספק אחד מהמקומות היפים של אדריכלות ימי הביניים. נוכל לראות כאן את כל הסגנונות: גותי, רנסנסי, בארוק.

אתרים להרחבת ידע על העיר:  

1-Český Krumlov 

2-Český Krumlov

אחרי יום שכזה סביר שנגיע לעיר בשעות הערב ורצוי להגיע בעונת התיירות כאשר המלון מוזמן מראש. בתקופות אחרות ניתן למצוא חדרים די בקלות והמחירים ממש לא יקרים. כאן המקום לציין שמרכז העיר Cesky Krumlov מותר להולכי רגל בלבד כך שכדאי לחנות במגרשי החנייה המפוזרים בכמה מקומות בעיר. ההמלצה הכי טובה היא לקחת מלון במיקום כזה שלא יהיה רחוק מידי כך שתוכלו להשאיר את הרכב במלון ולסייר ברגל בעיר. אם בכל אופן אתם מגיעים לעיר וזקוקים לחנייה.מצ"ב מפה שמראה היכן כדאי להחנות. לסיור בשעות הבוקר אני ממליץ להחנות בחנייה P3 ראו במפה המצ"ב ומשם להתחיל את הסיור ככה נעבור אל העיר העתיקה קודם כאשר הטירה מתנוססת מאחוריה. אחרי זה נעבור אל חלק העיר שבה נמצאת הטירה. לעניות דעתי זה המסלול המועדף. קחו בחשבון שבשיא העונה יש מצב שיהיה קשה למצוא חנייה אזי כדאי להגיע מוקדם יחסית לחנייה.

כדי להגיע אל החניה מצ"ב לינק למפה שמראה את החניות בעיר. הכיכר שאנחנו רואים במפה נכון לכתיבת שורות אלו היא הכיכר השלישית שנעבור בקטע הדרך האחרון.  מפה לחנייה

שעות הערב מזמנות לנו סיור נפלא ברחבי העיר העתיקה אשר נהר הוולטבה מזגזג ומתפתל עד כדי שהפיתולים שלו כמעט יוצרים את הספרה 8 ועוד כמעט אי מעל.מעין 3 איים שעל אחד מהם בנויה העיר העתיקה ועל השני מתנשאת טירת העיר ואחד שימש את . המבנים המרשימים מוארים בתאורה מרשימה ביותר. כמו בפראג הטירה בנויה על גבעה נישאת מעל כל בתי העיר. מראה הטירה המתרוממת אל מעל הנהר כאשר אתם עומדים על הגשר שמחבר את שני חצאי האי שיוצרים פיתולי הנהר הוא בהחלט אחד היפים ביותר מהטיול לדרום צ'כיה. ההמלצה שלי בשעות האלו פשוט ללכת לאיבוד בסמטאות העיר המטריפה הזאת.

הדבר היחידי שאולי מהווה חיסרון בעיר הוא שבלילות כמעט ואין מה לעשות במקום. אבל אחרי יום טיול ארוך ומיגע סביר להניח שאתם עייפים למדי.
אפשרי בשעות הערב לעשות סיור מודרך בעיר אשר יעלה לכם בין 250 ל300 קרונות צ'כיות. מצ"ב לינק להתקשרות מחירים שעות וכו'. 
פרטים לסיור לילה

את הבוקר שאחרי נתחיל בהליכה אל כיוון הטירה. מזומן לנו טיפוס לא ארוך אבל תלול מעט. אני כאמור הגעתי ביום שירד שלג והתמונות יספרו את הסיפור בעצמן. צריך ממש להיזהר ולא להחליק היות והשלג היפה הופך במהרה לקרח חלקלק וההליכה במקומות מסוימים ללא אחיזה במעקה כמעט ואינה אפשרית. השלג נותן מראה מיוחד לכל דבר שהוא נערם עליו החל מגגות הבתים הגשרים המעקות ובמיוחד הפסלים המפוזרים ברחבי העיר. 

רחובות Cesky Krumlov בשלגרחובות Cesky Krumlov בשלג

הרחובות בעיר המדהימה Cesky Krumlov

נהר הוולטבה שכבר הזכרנו את הפיתולים שלו שיוצרים שמינייה וחצי  או את האות S ועוד חצי, ובימים עברו מיקום שכזה היווה לא רק מקור מים אלא גם סיפק הגנה טבעית והוא ללא ספק גורם החשוב ביותר להקמת העיר במיקום הזה. יופיו של המקום הוא אבן שואבת לאומנים רבים אשר מגיעים למקום בין אם לצייר ובין אם לקבל השראה וכוחות ליצירה.

ההליכה בסמוך לנהר ובגשרים שמעליו הנוף של ימי הביניים הנשקף כמעט מכל מבנה שעיניכם תשטוף אותו יכניסו גם אותכם לאוירה הכל כך מיוחדת של המקום. הנהר שימש כמקור להשראה למלחין הלאומי הצ'כי Bedřich Smetana אשר הלחין פואמה סימפונית הנושאת את השם "Vltava". כשכתב את היצירה הנפלאה הזאת היה חירש. "Vltava" מהווה את אחת מיצירות המופת של מוסיקה קלאסית בכלל וצ'כית בפרט. מצורף לינק ליצירה "Vltava"   כל שאני מבקש שתקשיבו לפחות עד לדקה ושש שניות. למי שלא מכיר צפויה הפתעה.

את סיורנו בעיר נתחיל מהחנייה P3.   מפת המסלול יום שני 
 החניה שנמצאת ממש מעבר לגשר כאשר אנחנו מגיעים אל החלק הזה של העיר ומייד ימינה. השילוט ברור וכמעט ואין מקום לטעויות. מהחנייה נחזור אל רחוב Linecká  ונתקדם אתו. כעבור 100 מטר יש סיבוב חד שמאלה ומייד אחריו לצד שמאל ישנו רחוב Za Soudem  ניכנס אל הרחוב הקצר בכתובת Za Soudem 282 שוכן בית הכנסת של המקום. כבר מרחוב Linecká  אם היינו מרימים את ראשנו אל מעבר לחומת האבנים שלשמאלנו היינו מבחינים במבנה המרשים של בית הכנסת.

זהו בית כנסת חדש למדי בהשוואה לבתי הכנסת שבפראג. הוא נבנה בתחילת המאה ה-20 ובדרך נס שרד את שנות הכיבוש הנאצי.עבר שיפוץ מקיף לאחרונה. במקום יש תערוכת תמונות המתארת את חיי היהודים במקום. כדאי לברר את שעות הפתיחה. במקום יש גם קפה קטן שאצלו יש גם את המפתחות לבקר בבית הכנסת. יש לא מעט המלצות על הביקור במקום כמו על הקפה והעובדים שבו. בהחלט שווה ביקור.

בכתובת Linecká 272 נמצא Museum Fotoatelier. מוזיאון חובה לצלמים.המוזיאון הוא על ראשיתו של הצילום ויש לא מעט מבקרים שאומרים שזה מקום שאסור לוותר עליו. המקום נחשב לאחת האטרקציות הטובות של העיר.

אנחנו ממשיכים עם רחוב Linecká בקטע הצר שלו . אין מדרכות וצריך לשים לב במיוחד אם אתם עם ילדים קטנים.אחרי 130 מטר לערך נפנה ימינה לעבר הגשר החוצה את הנהר.

 

רחובות Cesky Krumlov בשלג

מבט לכיוון המצודה של Cesky Krumlov

איך שחצינו את הגשר נכנסנו למרכז ההיסטורי של העיר.נמשיך עד שנגיע לרחוב Kostelní נפנה ימינה ונתקדם 20 מטר. לשמאלנו יש סמטה צרה למדי, מעין מעבר בין שני בתים náměstí Svornosti ניכנס ונלך עד לסופה. אחרי 40 מטר בבת אחת תתגלה לעיננו כיכר העיר העתיקה עם כמובן עמוד הדבר. בכיכר הנחמדה יש משרד אינפורמציה לתיירים ואשר ממנו יוצא סיור חינם(כנהוג באירופה..נהנית אתה נותן טיפ) כל יום בשעה 10:30 בקיץ יש סיור נוסף ב-14:00

לינק לעוד פרטים: סיור חינם - משך הסיור כשעתיים.

 

 

Cesky Krumlov בשלג-כיכר העיר

כיכר העיר Cesky Krumlov

חברים אם הגעתם בשעה הנכונה ואין לכם בעיה בללכת עם קבוצה בד"כ לא גדולה. אל תוותרו מומלץ בחום. ללא ספק תראו הרבה יותר ממה שאני אצליח לכתוב כאן. כולל סיפורים ואגדות מהווי המקום. אחרי ההתרשמות מהכיכר ומהמבנים ההיסטוריים שבה נצא את הכיכר בפינה הצפון מערבית שלה ונמשוך לרחוב Radniční אתו נגיע עד לגשר העובר שוב מעל לנהר אל החלק השלישי של העיר עליו בנויה טירת העיר.

מייד אחרי הגשר מימין יש את מוזיאון המריונטות ב- Latrán 6. למי שלא הספיק לראות בפראג. בהמשך למי שמחפש קצת חיי לילה במקום יש את  Zapa Café   הנמצא ב Latrán 16.

 

רחובות Cesky Krumlov בשלגCesky Krumlov בשלג-המצודה

פנים מצודת Cesky Krumlov

שווה ללכת את הרחוב עד לשער שלפני הנהר ולהתרשם מיפי הבתים והעיר אחד מהרחובות היפים של העיר עם שלל בתים מימי הביניים. אחר זה לחזור אל רחוב  Zámek המוביל אל טירת העיר המרשימה. הכניסה לטירה חופשית אבל הכניסה לבקר בתוך החדרים היא בתשלום. לא לוותר על ביקור בתאטרון שבמצודה. זהו תיאטרון הבארוק העתיק ביותר בעולם.

לא לוותר על סיור ב- Ballroom of the Rosenbergs.  המקומות הנ"ל כלולים במסגרת הסיור בתשלום בתוך הטירה. 
לינק לאתר הטירה
מעבר לסיור בתשלום אפשר לטייל בטירה באופן חופשי. מבנים עם ארכיטקטורה מדהימה. ציורי גראפיטי,עיטורים, נקודות שהנוף הנשקף מהן הוא פשוט..מ..ד..ה..י..ם., ואם את 
גגות בתי העיר מכסה שלג אזי אין מילים לתאר. אבל צריך מאוד להיזהר בהליכה..השלג הופך לקרח והעסק הופך להיות למאוד מסוכן.

השלג הופך לקרח -הליכה על הקרח

לינק לתאור מבנה הטירה, החצרות שבה, והמבנים 
אחרי שטיילנו במקום נחזור לכוון שער הכניסה לטירה אלא שבמקום לצאת ממנו נצא משער אחר. כמה עשרות מטרים לפני שער היציאה כאשר פנינו אל היציאה נבחין מצד ימין 
בעוד שער. נמשוך אל השער הזה ונרד בסמטה היורדת אל עבר הנהר. Zámecké schody. בסופה מתחברת הסמטה אל רחוב ‪ Latrán בחלקו התחתון.נגיע לגשר נחצה אותו ונפנה ימינה ברחוב  Dlouhá. נמשיך על הרחוב עד שנגיע לרחוב Široká

ושוב נפנה ימינה. נמשוך עד שנגיע לגשר המיועד אך ורק להולכי רגל. נוכל לראות מכאן את הטירה המתנשאת ממש מעלינו ואת המעברים המרשימים המחברים את חלקי הטירה. אם נמשיך עם הדרך נגיע ממש אל מתחת למעברים. המראה מהגשר מרשים למדי.

לא להתבלבל יש כאן 2 גשרים. הראשון הוא הגשר מעל לזרם המשרת את תחנת הקמח, ובהמשך יש גשר צר וארוך מעל הוולטבה.

גלגל תחנת המים

תחנת הקמח Cesky Krumlov

נחזור על צעדנו נוכל לראות את טורבינת טחנת הקמח.אשר פעלה במקום באמצעות זרם המים. במקום יש גם מסעדה שנראה שכיף לשבת במקום שכזה כאשר נוף הטירה נשקף ממולנו.המקום הוא מעין מסעדה - מוזיאון עם אוכל טוב וכלים, וטורבינות מים אשר שימשו את טחנת הקמח בעברה.

מבנה טחנת הקמח הוא אחד מהמבנים העתיקים ביותר של העיר עוד בשנת 1347. נחזור עד לצומת עם רחוב Dlouhá נבחין מצד ימין במעבר מקורה ונעבור בו אל רחוב Hradební בו שוכנת מבשלת הבירה העתיקה של העיר. מומלץ לאוהבי הבירה. הבירה מצויינת.
נחזור לרחוב Široká. במספר 71 נמצא מוזיאון EGON SCHIELE. אשר נחשב גם הוא לאחת מהאטרקציות המובילות בצ'סקי קרומלוב. המקום גדול למדי ומצריך זמן כדי לבקר בו. 
למרות שמו , מספר העבודות של האמן  EGON SCHIELE  יחסית מצומצם והמקום מהווה גם בית לתצוגה של אומנים אחרים .

לינק לעבודות של שילה    
עם סיום ביקורינו במוזיאון הפתוח כל יום למעט יום שני בין השעות  10-18נחזור לחנייה.

 את היום השלישי נתחיל בנסיעה לכיוון  הכפר השמור Holasovice Historal Village Reservation  גם הוא ברשימה של אונסקו. הכפר ממוקם במרחק ש לכ- 26 ק"מ מהכיכר ביציאה מצ'סקי קרומלוב.  מפת היום השלישי 

GPS זוכרים...ציוד נדרש בכבישים הפנימיים של צ'כיה. יש שילוט אבל לא תמיד..יש רשת אדירה של כבישים קטנים וגם עם יש שם של ישוב בשילוט לצידי הכביש לא תמיד ניתן להבין האם שם הישוב הוא בכיוון שאליו אנחנו שואפים להתקדם. השתמשו במפה של גוגל וכדאי להדפיס את קטעי הדרך הללו בגודל קריא .

הולשוביצה הוא כפר בעל סגנון הנקרא דרום בוהמי עממי בארוקי. יש לה מספר גדול של מבנים עוד מהמאה ה-18 ומהמאה ה -19 ותכנית הבנייה של הכפר עוד מימי ביניים  קיימת עד היום. ניראה שורה של בתים כל בית בצבעים אחרים עם סמלים אחרים. ליד שורת הבתים בריכה גדולה. להרחבת הידע על המקום 

אם אתם לחוצים בזמן סעו ישר לטירת Hluboká שהיא גם אתר מורשת עולמית של אונסקו. שימו לב לא לעשות זאת ביום שני כי אז המקום סגור. נא לתכנן את מסלולכם בהתאם. 

טירת Hluboká המפוארת

טירת Hluboká

ככלל כל הטירות בצ'כיה סגורות בימי ב של השבוע. המרחק בין הכפר לטירה הוא 16.5 ק"מ לערך ושוב אלו כבישים יחסית קטנים. זה לא שצריך לחשוש ולא זו הכוונה כמובן אלא שלא תבזבזו את הזמן. הטירה שוכנת בפאתי העיר Hluboká nad Vltavou  וכדאי לחנות ברחוב Masarykova במקום שאכן ניתן לחנות בו למשך השעתיים שלוש הבאות. שימו לב שהעלייה לטירה היא דרך רחוב Horní  המצטלב עם רחוב Masarykova אז כדאי לחנות כמה שיותר קרוב לפינה הזאת. על הצומת הזאת יש גם מרכז מידע לתיירים עם סימן קריאה ירוק גדול. העלייה לטירה אסורה ברכב פרטי. ניתן לטפס ברגל. עלייה תלולה במקצת אך לא ארוכה.

הטירה מרשימה ביותר הן מחוצה לה והן בתוכה. מצ"ב לינק על הטירה
אתר חובה.

 

טירת Hluboká -ידית השער

טירת Hluboká

בגמר הביקור במקום, לא בטוח שיש לנו עוד כוח לעוד טירות אציין רק את השם של טירה שנמצאת על הדרך לפראג. Orlík Castle שדווקא איננה נמנית על אתרי המורשת של אונסקו אבל מיקומה על אגם מים מקנה לה מראה נפלא. אז אם אתם עוברים..כנסו. גם כאן החנייה לא בסמוך לטירה ויש להיעזר בתחבורה מקומית או פשוט לצעוד רגלית.

מ Hluboká nad Vltavou נדרים על כביש 105 4.8 ק"מ נפנה ימינה לכביש E-49  עליו נצפין 53 ק"מ ונפנה לכביש 4 עליו נצפין עוד 23 ק"מ ,ניפנה ימינה (מיזרחה) לכביש 19 לעוד 7 ק"מ ונפנה שמאלה לפי השילוט אל הטירה ועד לחנייה שנמצאת במרחק של כ-ק"מ מהפנייה.הכביש עובר בהתחלה דרך בתי הכפר ואח"כ דרך יער ובשלב מסוים נשקפים מי האגם מבעד לעצים. החנייה היא בסמוך לאגם קטן ונחמד. יורדים עם הדרך עד שמגיעים לטירה. חומת אבן לבנה על שפת האגם ונופים יפים.  Orlík Castle

מהטירה נסע לפראג. נחזור עד לכביש 4 עליו נצפין עוד 75 ק"מ עד לפראג.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר