דוידי קליר- מסלולי טיול - 5-מפייג' ועד הגרנד קניון
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

​ ​

יום 26-27 פייג' ועד הגרנד קניון


יום 26                                                                                                              ביום זה נגיע אל הגדול הלוא הוא הגרנד קניון.
לא לפני שנעבור בעוד מקומות יפים בדרכנו אל הפארק. יוצאים מפייג' על כביש 89 דרומה. למזלנו קטע הכביש נפתח לאחרונה אחרי שהיה סגור כמה שנים עקב מפולת עפר ענקית ש"לקחה" את הכביש. מי שרצה להגיע ל- Navajo Bridgeול- Lees Ferry   שעל גדות הקולרדו היה נאלץ לעשות סיבוב ענקי. אחרי שיפוץ הכביש הסיבוב הזה קטן באופן משמעותי.
 

מפת מסלול היום -- עם 182 מייל אם מגיעים אל Grand Canyon Village.

יורדים על כביש 89 23.5 מייל עד לכביש 89A  שם נפנה צפונה (ימינה) השילוט יראה על Kanab. 13.9 מייל על הכביש יביאו אותנו אל Navajo Bridge אשר מחייב עצירה לצורך צפייה על הקולורדו ממרומי הגשר.יש במקום 2 גשרים האחד לכלי רכב והשני משמש את המבקרים במקום.
 
 
 
עבודות יד אינדיאניותעבודות יד אינדיאניות
 
לפני העלייה על הגשר דוכני מזכרות עם עבודות יד אינדיאניות.  גם לאורך קטע הכביש שנסענו על 89A   יש הרבה נקודות עצירה של דוכנים עם עבודות יד אינדיאניות.

 
הקונדור הקליפורניערוץ הקולורדו -מבט מגשר נוואחו
 
מתחת לגשר עובר לו ערוץ הקולורדו עם מים בצבע ירוק ומסביב כל ההרים עם גוונים אדומים. חפשו בין הקורות הענקיות של הגשר ממול אולי תזכו לראות נשרים מסוג קונדור קליפורני אשר אוהבים לחנות על קורות הגשר בשל נקודת הצפייה הגבוהה שיש להם כאן. בד"כ יש להם סימון שמחובר לכנפיים שלהם. בצורת מספר גדול כך שקל לזהות אותם וללמוד על ההתנהגות שלהם ועל התנועות שלהם ממקום למקום. דורס מרשים למדי.
מהגשר נמשיך עוד כברת דרך קצרה של 0.3 מייל שם ניכנס ימינה אל Lees Ferry Rd‏. זהו חלק מהפארק ששייך לאגם פאוול. בכניסה יש עמדת תשלום עצמאית.
בהמשך הדרך שאורכה כמעט 6 מייל נגיע לסלעים עם תצורות מעניינות שנראים כמו גולגולות ענק.
 
סלע פיטרייהתצורות סלעים פלאיות

​קבוצה של פיטריות סלע ענקיות מרשימות יגרמו לכם בוודאות לצאת מהרכב ולהצטלם לידם.
בהמשך יש חוף חולי בסמוך למי נהר הקולורדו. לשים לב זרימה חזקה. לא להיכנס למים. ובטח לא לתת לילדים להיכנס למים. בסוף הדרך הזאת יש רמפה היורדת אל מימי הנהר ומאוד צפוי שתראו שם סירות זודיאק סירות קנו והרבה ציוד ואוכל המיועדים לשייט של כמה ימים על נהר הקולרדו. מסביב נופים אדומים אופייניים של אבן החול נוואחו. פה ושם יש גם קבוצות של צבעים וגוונים רבים אחרים. יפה מאוד.
 
 
מתכוננים לשייט על הקולורדו בסירות זודיאקהנופים הצבעוניים של הגרנד קניון
 
מכאן אנחנו חוזרים את 20 המייל עד לצומת של כביש 89 וממשיכים דרומה  עוד 58.5 מייל עד לעיירה Cameron שם נפנה ימינה אל כביש 64 לכיוון הגרנד קניון המפורסם. לאורך הדרך יש מספר תחנות עצירה הראשונה עוד לפני הכניסה לפארק
והיא נמצאת 9.4 מייל אחרי הפנייה ומאפשרת לנו ציפייה על ערוץ Little Colorado
המקום נושא את השם: Little Colorado River Navajo Tribal Parkואתם יכולים להבין שגם כאן יושב שבט הנוואחו ומנהל את העניינים. תמורת תשלום/תרומה סמלית  נכנסים לרחבה ממנה נמשך שביל לתצפית יפה על נהר הקולורדו הקטן.
הרחבה מלאה גם בדוכני מזכרות של עבודות יד אינדיאניות. שווה עצירה.לא להתבלבל זה לא נהר הקולורדו עצמו אלא נהר קטן יותר המתחבר אל אחיו הענק לא רחוק מהנקודה הזאת. פחות או יותר מול תצפית Desert View הנמצאת 22 מייל מערבה. הטיול שלנו בקולורדו מתמקד בגדה הדרומית שלו בלבד-
The South Rim and Desert View (Open All Year)
 
שלט הכניסה לגרנד קניון

Desert View היא גם נקודת התצפית הראשונה בפארק הגרנד קניון. ואם הגעתם סמוך מאוד לשעת השקיעה הישארו במקום לצפות בשקיעה. צפויה לכם חוויה יפה ופוטוגנית עם צבעים נפלאים.
 
הגרנד קניון לפני שקיעת השמשהגרנד קניון לפני שקיעת השמש
 
כל נקודת צפייה שנכנסת פנימה לתוך הקניון תיתן לכם נקודת שקיעה יפה.נקודת שקיעה יפה נוספת ששווה לעצור בה ולחכות לשקיעה היא ב-Grandview הנמצאת  13 מייל מערבה. כדאי לדעת את שעת השקיעה בתאריך שאתם נמצאים בפארק. שלא תמצאו את עצמכם בדרך בין נקודה לנקודה.

 
 
סוף המסלול ליום זה הוא ב-Grand Canyon Village אזור ענק ממש כמו עיר קטנה עם קמפינגים לודג'ים, מלונות, סופר, ומרכז מבקרים.
לינק לאתר הפארק: 
לינק להוראות הבטיחות: 
כאן כבר לא נחזור על כל הוראות הבטיחות שמופיעות בפארקים האחרים הן לבטח תקפות גם כאן למעט נושא המצוקים והתהומות שהוא כן נושא ששווה להזכיר אותו היות ובכל שנה יש כאן אסונות של אנשים שנופלים אל מותם בד"כ בגלל שטויות כמו למשל  להצטלם בפוזה שתראה "כאילו" אתה נופל לתהום ולעמוד על שפת המצוקים. וכן, יש לא מעטים שעשו את זה ונפלו אל מותם. רק תקישו "נפל אל מותו בגרנד קניון" ותראו כמה סיפורים יש תחת כותרת זו. מפחיד.
הגרנד קניון למרות גודלו הענק הוא פארק שהשהות בו היא קצרה למדי וזאת עקב העובדה שמסלולי הטיול במקום הם ארוכים וקשים.ואם תביטו בעמוד מה לעשות תראו שיש הרבה אבל זה מורכב קצת. כמו טיולי אופניים, טיולי פרדות, טיולים מסחריים , טיולי שייט על הנהר. ירידה אל ערוץ הנהר זה סיפור של יותר מיום. לעשות מסלולים על שפת המצוק זה די זהה למעבר עם האוטובוס שאתו עושים את הצד המערבי של החלק הדרומי של הפארק היות ולשם אין כניסה לכלי רכב רגילים למעט השאטלים של הפארק. רוב המטיילים כאן זה מטיילים של נקודות תצפית.לשם שינוי גם אנחנו נהיה כאלה במקום.
יום 27
ביום שלפנינו תשלימו את מסלול התצפיות של הקניון ב-Hermit Rd לרדת בכמה מנקודות התצפית המרהיבות שעל קטע זה שכאמור המעבר בין נקודות התצפית הוא באמצעות השאטלים של הפארק. אם אתם חרוצים אזי ודאי תשכימו כדי לצפות בזריחה.
 
 
הגרנד קניון
 

איזה נקודות לא מוותרים: Hopi PointMohave Point זאת נקודה שערוץ הקולורדו נראה היטב כשצופים ממנה. Monument Creek Vista עם הצבעים המהממים. והאחרונה היא Hermit's Rest היא פשוט סוף המסלול. כאן אוכלים ארטיק והנוף פרוש לפניכם. יש אפשרות להליכה על שפת המצוק מנקודת תצפית אחת לאחרת. שביל טיול מקשר את כל הנקודות ומכיוון שאין כאן את התלות במקום חניית הרכב שלכם זה הופך את זה לפשוט מאוד.
כשחוזרים מהדרך היכנסו למרכז מבקרים המרשים שבמקום.
 
 
הגרנד קניון
 
    אם ברצוננו לטוס מעל הגרנד קניון אז כדאי שתהיה בידינו הזמנה לטיסה מראש.  הטיסה יוצאת משדה התעופה של Tusayan עיירה קטנה שנמצאת דרומית לשער הכניסה הדרומי של הפארק. גם מקום טוב להעביר בו את הלילה.  לינק לחברות שמבצעות טיסה מעל הגרנד קניון.   יש עוד חברות ושווה לבדוק היות והמחיר הוא באמת בשמים. משפחה של 4 תאלץ להיפרד מיותר מחצי אלפייה. וייתכן שבתכנון צריך לקחת בחשבון שצריך להוסיף כאן עוד יום בהתאם לשעת הטיסה שלכם. כדי להיות מסודרים עם הזמנים הטוב ביותר זה לעשות את הטיסה בחצי השני של היום הנוכחי/שעות הבוקר של יום המחרת. 
 
 
הגרנד קניון-מבט מלמעלה
 
עם גמר מה שיש לנו לעשות בגרנד קניון אנחנו עומדים בפני 4 אפשרויות.

1-מי שקצר בזמן יסיים את הטיול כאן. מכאן אפשר להגיע ל- Flagstaff מרחק של 90 מייל ולטוס לניו-יורק.
האפשרות הזאת מאפשרת לסיים את הטיול באותו היום עקב הקירבה של  
Flagstaff . 

2-אפשרות נוספת זה לרדת 114 מייל לסדונה , לטייל באזור קצת, להמשיך ל-פניקס עוד 113 מייל ולטוס משם לניו-יורק . עלויות טיסה אפשר למצוא גם ב-150$ לכרטיס לאדם. כאן תצטרכו להוסיף ימים לפי מה שתתכננו לעשות באזור.

3-כמובן אפשר לחזור ללאס ווגאס או לוס אנג'לס שזה כבר ממש רחוק. ויצריך מכם הרבה יותר זמן למטרת הנסיעה.

אגב גם למי שמטייל עם קראוון יש את האפשרות להחזיר הקראוון שלא בנקודת המוצא.         
    
4- להמשיך ולטייל. אנחנו כמובן שנמשיך לטייל.

בתכנון של הטיול הזה מחושבת טיסה מעל הגרנד קניון.
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר