דוידי קליר- מסלולי טיול - רודוס
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

רודוס
 
 לרבים מאיתנו חופשה ברודוס מצטיירת כחופשה של בטן גב. אחרי מאורעות המרמרה האיים היווניים החליפו בשמחה את רצועת הריוויירה התורכית אצלנו המטיילים /הנופשים הישראלים. במיוחד שהתקופה של שפל כלכלי כבד ביוון גרמה לירידת מחירים די משמעותית והנהירה אל האיים המקסימים הללו גדלה. גם לפני כן היוו האיים היווניים יעד אהוב על ישראלים רבים. המפרצים הכחולים,הבתים הצבועים לבן וכחול,האוכל היווני,והמוסיקה היוונית היוו גורם אשר משך את הישראלים תמיד.ואם המחירים יורדים אז על אחת כמה וכמה.
לעומת מסלולים רבים אחרים טיול לרודוס אינו מצריך יותר מדי "חפירה" ב..איך ואיפה לטייל. צריך להחליט שנוסעים..להזמין טיסות ומלון בין אם בחבילה סגורה או טיסה בנפרד ומלון בנפרד מה שהרבה פעמים מאפשר לכם יותר אפשרויות בחירה מאשר בחבילה סגורה שם ההיצע נמוך בהרבה.
גם אם אתם נוסעים לרודוס לחופשת בטן גב מומלץ לכם לפחות יום אחד לקחת רכב  )המחירים ממש זולים) ולטייל באי ולהגיע לפינות חמד בהחלט יפות ושוות שיש לרודוס להציע.
רודוס הוא בהחלט מקום שאפשר לשלב בו חופשה של גם וגם. גם להתפנק בבריכה של מלון כמה שעות ביום וגם לטייל בחלקו האחר של היום ולשלב חופים מקסימים,מצודות עם נופים מרשימים, במיוחד אם ועם התכנון מביא אתכם אל המקום בשעת השקיעה. שקיעות השמש ברודוס מרשימות ביותר ומהוות אטרקציה אהובה על רבים. בהחלט מתאים לאוהבי הרומנטיקה שבין המטיילים.(אחלה מקום להצעת נישואין)
לטעמי משך הזמן המומלץ לביקור ברודוס הם חמישה לילות שאותם תוכלו לנצל גם להתפנק ליד בריכת המלון (או חוף ים מדהים וכאלו יש לרוב ברודוס) וגם לתור את האי.
בעמודים הבאים מתוארים חמישה ימים כאלו המשלבים את האפשרות של חופשה ברודוס עם טיולים.
 
 
לינדוס
 
 
מתי לטייל ברודוס?
את עונת הטיולים לרודוס אפשר לפתוח במאי ולסיים באוקטובר. באפריל ונובמבר נכון שאפשר אבל להיכנס למים יהיה קריר למדי כך שיש פספוס בהגעה לרודוס לחופשה.
מאי ואוקטובר גם הם חודשים שיש ימים עם סיכוי לגשם יותר גבוה אבל ברגע שהשמש יוצאת הטמ"פ בדרך כלל מטפסת אל מעבר ל-20 מעלות ואפשר ליהנות מחופי הים.
לצערם של מרבית המטיילים הישראלים חודש אוקטובר הוא חודש החגים. חברות התעופה מנצלות את המצב ומעלות את מחירי הטיסות באופן משמעותי מה שמייקר למדי את החופשות בכל המקומות.
אבל לא זה מה שיעצור אותנו.
 
היכן לשהות ברודוס?
זו כבר שאלה שהתשובה עליה יותר קשה ולצורך המענה עליה נחלק את רודוס ל-5 אזורים.

 
  • צפון מערב רודוס

זהו האזור שמצפון לשדה התעופה עתיר מלונות פאר ומגיע עד לפאתי העיר רודוס. רצועת החוף הנושאת את השם Ixia Beach  עם מלונות כמו  רודוס פאלאס,   Olympic Palace Resort
Miramare Park Suites  , Sheraton Rhodes Resort.
  •  העיר רודוס
מתאים למי שאוהב להיות במרכז העניינים וקרוב לאזורי הקניות והבילויים שיש לעיר רודוס להציע. מלונות כדוגמת: Cava d'Oro,. Allegory Boutique HotelIbiscus Hotel
  • האזור שמדרום מזרח לרודוס ובעיקר רצועת החוף של העיירה Faliraki מתאים לאוהבי חופים
  • העיירה היפה לינדוס שקצת מרוחקת ממרכז העניינים ויותר מתאימה לטעמי לשמש כיעד לטיול.
  • שאר האי רודוס בהתאם ל..איך שאתם מעדיפים.
 
אין העדפה למלון מסוים או לאזור – כל אחד והעדפות שלו- בסך הכול 3 האזורים הראשונים נמצאים בטווח קטן ובהחלט יכולים לשמש כנקודת לביקור הן בעיר רודוס , הן בחופים הצמודים לאזורים הללו,והן בשאר חלקי האי.
 
כדאי לדעת על רודוס:
 
האי רודוס הינו האי הגדול ביותר בקבוצת האיים הנושאת את השם האיים הדודקאנים. שטחו כמעט 1400 קמ"ראורכו כ-100 ק"מ ואורך קו החוף שלו הוא כ-220 ק"מ. בנקודה הרחבה שלו רוחבו הוא כ-35 ק"מ. הוא גם האי הרביעי בגודלו בין איי יוון כולם.
חופי אסיה הקטנה הלוא היא תורכיה נמצאים במרחק של כ-18 ק"מ ומהווים לכשעצמם יעד לטיולים יומיים היוצאים מרודוס. רודוס הוא האי הרביעי בגודלו בין איי יוון ולכן השפה והמטבע הנהוגה בו הן יוונית והיורו בהתאמה.
מיקומו של האי הוא בגבולות הים האגאי והים התיכון הנפגשים בנקודה הדרומית של האי: Prasonisi . זוהי לשון יבשה צרה המהווה יעד אהוב על גולשים ברחפני רוח.
מיקומו של האי מביא אליו רוחות מערביות אשר מרסנות במעט את החום הלוהט של ימי הקיץ. ולעומת זאת החורף אינו קשה עם לא מעט ימי שמש.
 
נחמד לדעת על רודוס:

אחד משבעת פלאי העולם של ימי קדם הוא הקולוסוס של רודוס- זהו פסל ברונזה ענק שעמד בשערי הנמל. כל רגל בצד אחר של שער הנמל. ניתן לראות את הציור של הפסל הזה בהרבה מקומות בעיר ובאי. הערכה היא שגודלו של הפסל זהה לפסל החירות אשר בשערי העיר ניו יורק
ואשר משקלו כ-225 טון
 
פרוש השם רודוס הוא ורד מכאן גם נגזר השם של רודוס כאי השושנים.
 
רודוס או רודה הוא גם שמה של נימפה אשר הייתה בתו של פוסידון(לפי אחת ההשערות) טוב, אחת מבנותיו והיו לו "רק" חמישים. לפי אחד המיתוסים כאשר אל השמש הליוס התאהב בה והאיר עליה היא הפכה לאי רודוס.
 
מי שנחשב למייסד הישוב הראשון באי הוא לא פחות מאשר מיודענו הרקולס.
הסמל של רודוס הוא הצבי המקומי אשר ניתן למצוא אותו ביערות האי. אם לא ראיתם אותם ביערות ניתן להתרשם מהם בשערי הנמל של העיר רודוס.
 
 
כפי שצוין בהתחלה - המסלול שלנו בימים הקרובים בנוי בצורה של שילוב בטן גב + טיולים בפינות החמד אשר באי.( ויש רבות כאלו באי)

המסלולים הם באחריות המטייל בלבד.
אין האתר אחראי לאשר יקרה את המטייל באשר הוא.
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר