דוידי קליר- מסלולי טיול - 1-לוס אנג'לס עד סאן דייגו
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

 יום 1-6  לוס אנג'לס עד סאן דייגו

את הימים הראשונים נעביר באחת מהערים הגדולות בעולם והשנייה בגודלה בארה"ב אחרי ניו-יורק.
כמה זמן להקדיש ללוס אנג'לס ? שאלה טובה. אין לי תשובה. עיקר הזמן של מי שבא לעיר בעיקר עם ילדים, הם אולפני הקולנוע ופארקי השעשועים הפזורים ברחבי האזור. כאשר כל פארק כזה המשמעות שלו היא יום שלם של בילוי. לא ניכנס כאן איך ומה לעשות כל יום למעט  הפארקים העיקריים . ההגדרה כאן 6 ימים ללוס אנג'לס וסאן דייגו ביחד. ובהחלט ניתן לצמצם את מספר הימים כאן.
1-דיסנילנד

2-פארק ההרפתקאות של דיסני

3-יוניברסל סטודיו 

פסל האולפנים בדמות כדור

 

4-פארק רכבות ההרים  Six flags Magic Mountain 

לאן ללכת בלוס אנגילס כאשר לא הולכים לאולפנים ולפארקים:

1-התיאטרון הסיני והמדרכה שלפניו שם מוטבעות כפות הידיים והרגליים של כל המי ומי.

כוכב רובין וויליאמס בשדרות הכוכביםשדרת הכוכבים


2-להצטלם עם שלט ה הוליווד מאחריכם למען ידעו כולם שהייתם כאן. כדאי להגיע אל  Canyon Lake Dr מכאן תיראו את שלט האותיות מצויין. 

 

השלט הוליווד על הגבעות

3-חוף הים של העיירה וניס. מעבר לטיילת שם גם ניתן לסייר ברחובות אשר תעלות מים עוברים בהם, נחמד מאוד. בתים יפים, צמחייה, גשרונים מעל לתעלות המים.
מצורף לינק למפת המקום. תלכו איך שבא לכם.  מפת אזור התעלות בווניס  ועוד על לוס אנג'לס
   סטייל ונציה. מכאן כנראה שאלו את השם.


תעלות ווניסחוף ווניסשלט מה אסור בתעלותמשמר המפרץ ווניסהעיר ווניס

בדרך אל סאן דייגו: סאן דייגו יושבת דרומית ללוס אנג'לס ובמרחק של כ-120 מייל מה-דאון טאון. 2 שעות נסיעה לפי גוגל. אבל זה לוקח הרבה יותר. בעיקר אם אתם נוסעים בשהות העומס בהם הכבישים עמוסים למדי. נסעתי בשעות הצהריים המוקדמות-היה עמוס.

מקום ששווה להתאמץ ולהגיע אליו כאשר עושים את הדרך אל סאן דייגו הוא החוף ב-‪La Jolla Village 
מפת הגעה לחוף La Jolla 
צאו ביציאה ‪28‏ אל   ‪La Jolla Village Dr‏מרגע שעלינו עליו נתקדם עליו בהמשך זה הופך לרחוב- Torrey Pines Rdאחרי 1.5 מייל פונים ימינה לרחוב  Prospect Pl . אחרי 0.2 מייל ניפנה ימינה לרחוב Cave St. צריך לשים לב איך הרחוב הזה יורד לכיוון האוקיינוס. אפשר להתבלבל ולפספס את הפנייה. לחפש חנייה ולרדת לצפות באריות הים הרובצים בהמוניהם לאורך סלעי החוף הפראיים. יש במקום גם שבילי טיול לאורך המצוק. המוני שקנאים אמריקאים וקורמורנים צובעים את הסלעים בצבעי האפור שחור שלהם


אריות ים על המצוקים  

האוויר מלא בקולות אריות הים ואם יש הרבה תזכו לראות איך הזכרים הדומיננטיים מגרשים באגרסיביות קולנית וגופנית "אורחים" בלתי קרואים. לא להתקרב יתר על המידה  ולא לנסות לזרוק אוכל.  מכאן נדרים עוד 0.5 מייל על רחוב Coast Blvd  ובמידה ומצאתם חנייה אז כדאי ללכת את כברת הדרך הזאת ברגל. תגיעו למעין נמל שם זה "המעון" לכלבי הים הצעירים. וניתן ללכת על המזח הנושא את השם: Children's Pool Observation Walkway. אם הגעתם בעונה הנכונה המקום ישרוץ כלבי ים צעירים.....לפחות ככה מבטיחים. מכאן כבר אפשר להמשיך דרומה אל המלון שלכם בסאן דייגו בכביש העובר במקומות רבים סמוך לאוקיאנוס.

בסאן דייגו יש כמה אטרקציות נוספות העיקרית שבהם הוא עולם המים-   SeaWorld

 

 לגולנד 


נושאת המטוסים  Midway


 לאן ללכת בסאן דייגו כאשר לא הולכים לפארקים:

1-האזור ההיסטורי של סאן דייגו.

2-  גן החיות של סן דייגו שנחשב לאחד הטובים בעולם.

באזור ההיסטורי של העיר כדאי לנסות לחנות בחנייה שנמצאת מול Cygnet Theatre.
פינת הרחובות    Juan St/ Twiggs Stמשם תוכלו לבקר בקלות ברחובות ההיסטוריים והססגוניים של הפארק ההיסטורי של סאן דייגו.

עגלת מתיישבים במערב ארה"ב

 מקום נוסף שנחמד להיכנס אליו הוא במסגרת שהותכם במקום הוא:
Mormon Battalion Historic Site אשר נמצא מול החנייה על רחוב Juan St. במקום נעשה סיור נחמד המספר את ההיסטוריה של המסע הארוך מאיווה לסן דייגו שעשה הגדוד המורמוני. עוברים כל מיני חדרים וכל חדר מקדם אותכם בסיפור. יפה מושקע וחינם.

"מחפשים זהב"

בסוף הסיור גם תקבלו תמונת מזכרת במקום..גם חינם. ותוכלו לחפש זהב בחוץ. נו טוב דמוי זהב. יש מעין אזור לסינון חול עם מים וניתן למצוא גרגירי פיריט או בשמו- "זהב השוטים". ממש נחמד. גם המבנה עצמו הוא מעניין ושווה כמה תמונות.

משם נמשיך עם רחוב Juan St אל עבר Heritage Park. פה נמצאים ממש הבתים הראשונים של סאן דייגו, כאשר המבנה הראשון מימין הוא מבנה בית הכנסת. לייד כל בית ישנו שלט  המציין את שמו ואת ההיסטוריה של המבנה.
בלינק המצ"ב יש את סיפורו של כל מבנה בפארק הזה 
אתם במקום אז לא לפספס.


תרצו או לא תרצו יש כאן 6 ימים מלאים ויותר. כמובן שיש עוד אין ספור אטרקציות אך אי אפשר לעשות את כולן. כמו כן יש את זמני הנסיעה בין לוס אנג'לס וסאן דייגו ועוד כמה אתרי חובה בשתי הערים. אין להתעלם מהעלות "המטורפת" שכל אטרקציה כזאת עולה למשפחה לפיכך נסתפק בכך. היום ניתן להזמין כרטיסים דרך האינטרנט מה שיחסוך לכם בעיקר את העמידה בתור לקניית כרטיסים. שווה גם לבדוק עסקות חבילה שמוזילות את העלות. כמו למשל כרטיס משותף לעולם המים ויוניברסל סטודיו.

המבנה ההיסטורי של בית הכנסת
 

 את הימים הללו ממליץ לכם לפצל בצורה כזאת שסאן דייגו תהיה "שתולה" באמצע. בצורה כזאת תחילת המסע שלכם צפונה לסאן פרנסיסקו תתחיל מלוס אנג'לס. משמעות הדבר לנהוג  200 ק"מ פחות ביום הזה.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר