דוידי קליר- מסלולי טיול - 2-לוס אנג'לס ועד סאן פרנסיסקו
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

יום 7-12 לוס אנג'לס ועד סאן פרנסיסקו

יום 7
אנחנו מתחילים את היום בשעות הבוקר ממקום הלינה שלנו באשר הוא. את פרוט המסלול נתחיל אקראית מאזור הוליווד רק בשביל שתהיה לנו נקודת התחלה.
האותיות S-N  בכבישים מסמנות את כיוון הנסיעה -Sדרום     -Nצפון
עולים על כביש מהיר מספר  -N101. זהו כביש שאפשר להגיע איתו אפילו עד לסייאטל ובמקומות מסוימים הוא מתלכד עם כביש מס 1 אשר "רץ" לאורך קו החוף בצמוד למצוקים ולחופי האוקיינוס השקט.
כאן המקום להזכיר שאנחנו נכנסים לאחד הכבישים הנחשבים לאחד היפים בעולם. כביש מספר 1. לאורך הכביש פזורים לא מעט נקודות עניין מי יותר אטרקטיבית ומי פחות. מה כן לעשות ומה לא לעשות מעבר להמלצות פה ושם זה גם לפי האינטואיציה של המטייל עצמו ומה אוהב לעשות/לראות. אי אפשר לעשות הכול ב-3 ימים של טיול המוקדשים  אליו. אורך הכביש שהוא גם מפותל ומקשה מאוד על מהירות ההתקדמות בו, התנועה שבהרבה מקרים יכולה להיות כבדה,וגם הסבירות להיתקע אחרי משאית ללא יכולת עקיפה ייקחו את הזמן שלהם. מה שמתואר הוא מה שתספיקו לעשות בימים האלו.
כיוון הנסיעה האידיאלי על כביש 1 הוא מצפון לדרום או אז אתם נוהגים בצד של האוקיינוס והעצירות לתצפית הן נוחות יותר. אולם במבנה של כל הטיול אנו עושים את הכביש מדרום לצפון. מעט פחות נוח.
על כביש 101N נסע 29.5 מייל ובמחלף 36 נרד לכיוון 5134 Kanan Rd או כביש N9 אחרי 6.4 מייל נגיע לצומת T ונפנה ימינה. אנחנו למעשה על כביש 1 המפורסם. אם היינו פונים שמאלה היינו מגיעים אל העיירה המפורסמת Malibu. היעד שלנו הוא חוף ים נפלא אשר ניתן ליהנות ממנו גם אם רוצים לעשות אתנחתא קלה מכל המולת הפארקים בימי השהייה שלנו בלוס אנג'לס.
אנחנו נוסעים על הכביש 4.8 מייל ולפני החוף ניראה את השלט החום שמציין את שמו.

 חוף אל מטאדור היפהחוף אל מטאדור היפהשיירת שקנאים בשמיים

זהו חוף: El Matador State Beach אשר כשמו כן הוא גם חוף וגם פארק מדינה.
יש כניסה שמאלה אל עבר החוף. חנייה יחסית קטנה אשר מתמלאת מהר ובעונה כדאי להיות יחסית מוקדם בשביל לתפוס חנייה. קופת תשלום למי שנכנס לחוף באמצעות כרטיס אשראי עומדת לרשותכם. לא לשכוח לשלם יש בדיקה. צריך לשים על חלון המכונית את שובר התשלום למען יראו הפקחים אותו. עם גמר המנהלות נרד לחוף באמצעות שביל הגישה ומדרגות עץ אשר יביאו אתכם אל חוף יפהפה פראי עם חולות שאפשר לשבת עליהם. מצוקים אשר נכנסים למים מהווים תפאורה נפלאה למקום וגם ציפורים לא מעטות ניתן לראות במקום בעיקר קורמורנים.עם הירידה לחוף תמשכו ימינה שם קטע החוף הוא פראי יותר ויפה יותר. שווה עצירה.

חוף אל מטאדור היפהחוף אל מטאדור היפה

אחרי ההפסקה המרעננת ממשיכים בדרכנו אל עבר העיירה Solvang. נמשיך על כביש 1 עוד 25 מייל עד שיתאחד מחדש עם כביש מהיר 101. אנחנו ממשיכים צפונה על 101 עוד 39 מייל ובמחלף 101B  נרד לכביש 154 עליו ניסע 24 מייל עד כביש 264 עליו נסע 5 מייל עד ל- Solvang. כאשר נסע על כביש 154 נחלוף על פני   Lake Cachuma . אפשר לרדת לתצפית על האגם . יורדים לפי השלט הכחול:  VISTA POINT נחמד.

המיוחד בעיירה Solvang שהיא נבנתה ע"י מהגרים שהגיעו מדנמרק ובנו עיירה עם כל הסממנים שהכירו בבית בדנמרק. המאפיות, צורת הבתים מבחוץ, הרחובות, ואפילו החסידות. כן חסידות על גגות הבתים. רק שאלו הן חסידות מעץ. אבל בהחלט עושות אווירה דנית.

תחנת רוח-סלוונגחסידות עץ על גגות הבתיםבית בסגנון דני-סלוונג

ציור עץ המתאר את שושלת המלוכה הדניתציור עץ המתאר את שושלת המלוכה הדנית

הביקור שלנו הוא להתרשמות בלבד, קצת לסייר ברחובות,אולי לטעום משהו בנוסח דני. למי שרוצה להתעמק במה לעשות בעיר מצ"ב לינק. סלוונג
מהר מאוד תגלו שעיקר העניין כאן מעבר לצורת בתי העיר הם היקבים הרבים באזור.
בגמר הביקור ב Solvang נמשיך על כביש 264 עוד 3.3 מייל ונעלה על כביש 101 צפונה עליו נסע עכשיו 63 מייל עד ל- Morro Bay.
Morro Bay נמצאת כמה מיילים צפונית  לעיירה San Luis Obispo. כאשר למעשה מכאן מתחיל הקטע הממש מרשים של כביש 1.

הצוק שלסלע מורו

Morro Bay היא עיירה מקסימה לצידו של צוק סלע אדיר מימדים Morro Rock אשר מתרומם מתוך הים ממש סמוך לחוף ויוצר חצי אי אשר ניתן להגיע עם הרכב ממש אל מתחת למצוק. במקום גם חופים מדהימים ורבים מגיעים לכאן. המקום הזה הוא בית גידול למגוון גדול של ציפורים,  וצוק הסלע האדיר הוא למעשה חלק של הר געש קדום שהיה במקום.
בעיר יש גם הרבה מאוד פעילויות נוספות אשר עשויות לשבש תוכניות .
כדאי להיות במקום בשעת השקיעה.
מכאן נמשיך אל מקום לינת הלילה שלנו בעיירה Cambria אשר נמצאת ממש בסמוך לאחוזת הרסט המדהימה. Cambria נמצאת 21 מייל צפונה מ- Morro Bay ואנחנו רוצים להתחיל את יום המחרת בצורה יעילה ללא בזבוז זמני המתנה יקרים. לפיכך במידה ובתכנון שלנו לבקר באחוזה נכין כרטיסים מראש.
ב- Cambria יש מלונות מכל מיני רשתות/קמפינגים

סך אורך הדרך ליום -244 מייל. 
  מצ"ב לינק למפת הקטע הזה של הדרךיום 8
על הבוקר מצפינים כ- 8 מייל על כביש 1 ופונים ימינה אל- Hearst Castle Visitor Center
אשר מעליו יושבת הטירה המדהימה שבנה  William Randolph Hearst. 127 אקרים של גנים ועם טירה אדירה עם 165 חדרים עמוסי הוד והדר. מרשים מדהים ולא ניתן להבנה איך יש כל כך הרבה כסף לאדם אחד.
אם אתם לראשונה כאן אזי יש מסלול לטירונים בטירה. GRAND ROOMS TOUR אשר בא לתת לכם את ההרגשה איך זה היה להיות האורחים של הרסט אשר באו לבקר אותו במקום. (ניראה שכדאי היה להיות חבר שלו)
מומלץ לרכוש כרטיסים מבעוד מועד-אבל כתוב גם שניתן לרכוש ביום ההגעה.אבל ממליץ לא לבנות על זה.                 שעות ועלויות בלינק של הטירה
הסיור שמומלץ למבקרים לראשונה GRAND ROOMS TOUR אורך 45 דקות עלויות באתר המקום. כדאי לעשות את הסיור הראשון כדי שננצל את היום בצורה היעילה ביותר היות והיום הולך להיות מאוד עמוס עם דרך לא פשוטה וסביר להניח שלא נספיק לעשות את כל מה שמוצע כאן. האתר נפתח לקהל בשעה 9:00 בבוקר כל ימות השבוע. אבל לבדוק באתר שלא תהיינה הפתעות.
למי שנמצא באזור בתקופת האביב/סתיו מתקיים סיור ערב בעלות יותר יקרה למשך זמן של שעה וארבעים דקות. לא יצא לי להיות במקום בעונה הזאת אבל הסיור הזה נשמע משהו מאוד מיוחד.לא ברור מהם התאריכים אשר מגדירים כאן את העונה סתיו/אביב וכדאי להתקשר ולברר.
לאחר הביקור בטירת הרסט ממשיכים צפונה על כביש  1  כברת דרך של 4.4 מייל ונכנסים למגרש חנייה לפי השלט הכחול שאומר שיש כאן תצפית/לפי השלט החום שאומר לנו שזהו Piedras Blancas Elephant Seal Rookery חוף פילי הים.

פילי ים בהמוניהם על החוף

2 פילי ים זכרים בהתנצחות

​חונים ויוצאים לסיור על שביל נוח אשר מאפשר צפייה מדהימה אל עבר מאות ואלפי פילי ים הרובצים בהמוניהם על החוף.
בתחילת יולי ראינו מאות פילי ים במקום והמחזה והקולות שהם משמיעים פשוט מדהימים. הפילים ברובם פשוט לא זזים חלקם בעיקר הזכרים נמצאים במריבה מתמדת אחד עם השני. על החוף בתוך המים, חלקם מתחפרים בחול או מעיפים אותו לכל עבר באירגון ה"מיטה" שלהם.  לדעתי זהו שיא הביקור לאורך הכביש הזה. משקפת חובה.

פילי הים הגיעו לכאן בתחילת שנות ה90 של המאה הקודמת. בהתחלה הגיעו כעשרים ובשנה שעקבה אחרי הפעם הראשונה כבר הגיעו כמה מאות. האומדן היום עומד על למעלה מ-17,000 פילים. בהחלט מה שנקרא Must seen.

קראתי ביותר ממקור אחד שבעבר כשלא היו גדרות במקום הפילים אפילו הגיעו לכביש ואפילו היה/יש שלט על הכביש שמזהיר את הנוהגים בכביש.
הביקור במקום הוא ללא עלות.
יש עוד נקודה שניתן לראות פילי ים והיא נמצאת צפונה ממונטרי ב- Ano Nuevoרק ששם זה כרוך בהליכה של 3 מייל.

פיל ים בפרופיל


אחרי הצפייה בפילים 1.4 מייל צפונה אם נפנה מערבה לכיוון האוקיינוס נגיע אל :   Piedras Blancas Light Station   במקום נערכים סיורים ויכול להיות מעניין רק שזה מצריך התארגנות מוקדמת. מצ"ב לינק שיכול להבהיר את התמונה:

הסיור במגדלור לפי הפרסום נעשה לא בכל ימות השבוע ומתחיל מנקודת המפגש המצויינת בלינק המצ"ב. אם בתכנון שלכם לעשות את הסיור אזי תצטרכו לעשות אותו לפני הסיור באחוזת הרסט היות ונעשה רק פעם אחת ביום ומתחיל בשעה 9.45 במקום המפגש מה שיחייב אתכם לחזור את 6 המייל האלו לטירת הרסט. הסיור נמשך כשעתיים עם הליכה קלה של כ-800 מטר. לסייר במגדלורים תמיד נשמע מרתק וכאן מקבלים "טעימה" היסטורית על מבנה אשר היה חלק משרשרת מגדלורים לאורך החופים המסוכנים של מערב קליפורניה וביצע  תפקיד חשוב בהכוונת כלי  השיט לאורך החופים.היום כל המגדלורים הפכו לאתרים היסטוריים מאוד פופולאריים בקרב המטיילים.
אתם צריכים לקחת בחשבון שבמסלול של היום יש אפשרות לסיור ב-2 מגדלורים. אחד בבוקר אחד בערב. כמובן שבהחלט עשוי להיות מצב שתיפלו על יום שלא נעשה סיור באף אחד מהמגדלורים. סיור במגדלור אחד בהחלט מספיק.

דורסים על הגדרות

ממשיכים עם הכביש 21 מייל צפונה ומגיעים אל Gorda Springs Resort  נקודת ישוב קטנה והכי חשוב שיש בה מיני מרקט-תחנת דלק-ובית קפה לעצירת התרעננות אם חשקה נפשנו. 3.4 מייל צפונה נמצאת הנקודה Jade Cove ניתן לזיהוי לפי שלט חום המציין את המקום. מעט אחרי השלט יש מפרצי חנייה רק שהם בצד הנגדי וקו רציף אוסר עליכם לעבור לצד השני של הכביש. תמשיכו עוד כחצי מייל עד לכניסה לקמפינג Plaskett Creek Campground שם תסתובבו ותחנו במפרץ החנייה בצידו המערבי של הכביש. מהמקום אפשר ללכת כמה מאות מטרים עד לשפת המצוק.השבילים קצת משובשים הנוף חינם. אולי יתמזל מזלכם ותצליחו לראות גולשי גלים שמגיעים למקום הזה בשביל לגלוש. המקום הזה מאוד פופולארי בקרב אלו שבאים לחפש אחר אבן ירקן. אבן ירקרקה יפה. יש כללים מאוד מוגדרים לעניין איסוף האבן. איסור שימוש בכלים/מותר לקחת מה שאדם אחד יכול לקחת וכו,
בשביל לחזור לכיוון הנסיעה צפונה, מדרימים עד שמגיעים למקום שם הסיבוב מותר(קו מקווקו)  נקודה יפה נוספת נמצאת כמה מאות מטרים צפונה וזאת -Sand Dollar Day Use Beach שם דווקא יש חנייה מסודרת בתשלום. וניתן להגיע לחוף ים קסום הנושא את השם:  .Sand Dollar Beachמכאן השביל יותר מסודר והוא יוביל אתכם לחוף יפה במרחק הליכה של 0.2 מייל מהחנייה. גם בחוף זה נוהגים לחפש את אבן הירקן. לילדים זו תעסוקה ניפלאה. ב-2 החופים יש כלל מאוד ברור שתמיד נמצאים עם עין על האוקיאנוס. גלים ענקיים פתאומיים ומפתיעים זה עניין שבשגרה. אם אתם עם ילדים אתם צריכים מישנה זהירות.
לכל אורך הכביש ובכל מקום בו תתקרבו למצוקים תמיד לקחת בחשבון שיש מצוקים לא יציבים. גם כאן יש לנהוג בזהירות. סביר להניח שתתקלו בהרבה מקומות

שלט אזהרה על אלון רעיל

 שתעצרו בהם לאורך כביש אחד בשלטים המזהירים מפני אלון רעיל- עלים רעילים אשר יכולים לגרום לתגובת אלרגיה קשה בבואם במגע עם גוף האדם.
לינק ל-Sand Dollar Beach+ Jade Cove

נקודת פיקניק על חוף הים

במקום החנייה גם ניתן לעשות עצירת אוכל/פיקניק נחמדה. יש שולחנות ואפילו אפשר לעשות על האש אם אתם מצוידים לזה.
האתר הבא הוא עצירת חובה לאורך הכביש. זהו Julia Pfeiffer Burns State Park אשר נמצא על כביש 1 22 מייל צפונית ל- Sand Dollar Beach.
פארק קטן עם נוף מדהים. פונים ימינה לחנייה תשלום עצמי ומחפשים מקום לחנות. מאוד סביר שאפילו תצטרכו להמתין עד שיתפנה מקום חניה. רוב המבקרים במקום עושים את השביל הקצר יותר וכך התחלופה היא גדולה ולא צריך להמתין יותר מידי.
2 מסלולים בפארק. הראשון והוא ארוך למדי- Ewoldsen Trail. ארוך מאוד אפילו. 4.5 מייל  שהם בערך 7 ק"מ במסלול מעגלי. מסלול יפה צריך לטפס הפרשי גבהים של כ- 500 מטר.

 

עצי רדווד-העצים הגבוהים בעולם

Ewoldsen Trail  נחשב למסלול בינוני.
 
mcwayfalls Trail  נחשב למסלול קל.  

 

מפל mcwayfallsנופי המצוקים כביש 1

אורך של כ 1 ק"מ הלוך חזור מישורי. נעבור במנהרה מתחת לכביש הראשי ונפנה ימינה לאורך המצוק. לעיננו יתגלו נופים מרהיבים כאשר אחד השיאים הוא  מפל mcwayfalls אשר נשפך מהמצוק כמעט באופן ישיר לים. לא תפסיקו לצלם. הנופים של המצוקים,הים הכחול,ההרים הירוקים, הוא במילה אחת....מרהיב.
בקצה השביל יש רחבת תצפית עם הסברים על מי שהתיישב במקום בעבר ועל מפולת עפר עצומה שחסמה את הכביש בשנת 1983. ההר פשוט "גלש" לו לתוך הים.
באזור הזה של קו החוף יש סוג של פרח עם תפרחת לבנה  שמזכיר חצב רק בגלל שהוא דומה לו באופן כללי. אבל הגודל שלו הוא עצום ובשיא תפרחתו הוא ממש מרהיב.

 

תפרחת עמוד לבנה

אם עושים את סיור טירת הרסט ויורדים לחופים לחפש אבני ירקן אזי לא בטוח שתצליחו לעשות את המסלול הארוך בפארק ואפשר להסתפק במסלול המפל בלבד.
לינה אנחנו עושים באזור  Julia Pfeiffer Burns State Park  אם בקמפינג או במלון. גם לקמפינגים צריכים לבצע הזמנה מראש באזור זה. מה שיחייב אתכם להיות עם אצבע על הדופק בהקשר להזמנת המקום.יותר מחצי שנה מראש. יש גם קמפינגים על בסיס מי שבא ראשון תופס. אבל אתם לא תגיעו לכאן בבוקר. כך שמתארגנים על מקום הלינה ולפנינו עוד 2 מקומות לביקור ולסיור:
אם יש לנו זמן שווה לרדת אל Pfeiffer State Beach דרך  Sycamore Canyon Rd. נגיע אל חוף ים מדהים. מפרץ יפהפה עם צוקים פראיים. שווה להיות בשקיעה במקום כאשר השהייה מותרת במקום עד חצי שעה אחרי השקיעה. לא תפסיקו מלצלם. ראו את הדרך המובילה אל החוף במפה של יום הטיול.-בתשלום. להתכוונן לשקיעה ולחפש את החור בסלע. איפה שכל הצלמים מחכים לשקיעה.
אטרקציה נחמדה שווה ומאוד ופופולארית היא טיול לילי למגדלור Point Sur Lightstation  מצ"ב לינק לתאריכים והשעות שהסיור הלילי מתבצע . תתמקדו בסיורים המיוחדים. ואם אתם נמצאים בתאריכים הנכונים כאן. תכננו מראש. כאן תמצאו גם פרטים לגבי נקודת מפגש/תחילת הסיור. הסיור אורך כ-3 שעות עם אורך מסלול של 1.5 ק"מ וטיפוס של 2 גרמי מדרגות לראש המיגדלור.
המגדלור יושב על פסגת הר געש קדמוני המתנשא בגאון מעל כל הסביבה ומאפשר תצפית מרהיבה על נופי האוקיינוס והחופים הסמוכים. מאוד מזכיר את Morro Rock. מצריך טיפוס של כ-130 מטר הפרשי גובה. כשתראו את הגבעה תבינו. במהלך הטיפוס עוצרים  הרבה להסברים מה שנותן את האפשרות להחזיר את האוויר לראות שלכם. יש מצב לרוח של ערב קרירה אזי כדאי לבדוק ולהצטייד בהתאם.  
 Point Sur Lightstation נחשב למגדלור הכי טוב לביקור בפי לא מעט מבקרים שהיו בו וכנראה גם באחרים ויש להם את הכלים לעשות השוואות. הביקור במקום על בסיס של מי שבא ראשון תופס מקום אזי כדאי להיות במקום לפחות חצי שעה קודם כדי לתפוס מקום בסיור הפופולארי והמיוחד הזה. אי אפשר לעשות הזמנה מראש
לשים לב לשעות הסיור למגדלור ולשעת השקיעה ובהחלט יש מצב לויתור על השקיעה בחוף אלא אם אתם באזור יותר מלילה אחד.
ברושור לאזור ביג-סר
קישור לאתר עם פירוט מפורט של המסלולים באזור
סה"כ אורך מסלול 74 מייל נופים כחולים של ים ומצוקים

        מפת המסלול של יום 8 

יום 9 
על הבוקר אנחנו ממשיכים צפונה. 13.5 מייל צפונה מ- Big Sur נעבור על גשר מרשים אשר ניבנה עוד בשנת 1932 ונחשב לפרוייקט מרשים במיוחד בהתחשב באמצעים הטכנולוגיים של אותם הימים. להרחבה:                                     Bixby_Creek_Bridge   
11 מייל צפונה מהגשר נפנה שמאלה אל Point Lobos State Natural Reserve שנחשב למקום מדהים בפני עצמו. אחד מהמקומות הכי מרשימים בקו החוף הקליפורני. מי שיגיע מספיק מוקדם יש לו סיכוי לראות לוויתנים ממש קרובים לקו החוף. לבטח מראה בלתי נשכח. בפארק יש מספר שבילי הליכה מסודרים בין המקומות השונים והמגוונים שנמצאים כאן. רשת שבילי טיול חלקם בעלי נגישות לכיסאות גלגלים. תוביל אתכם לכל נקודה אשר בפארק אם תצפית ללוטרות, אריות ים, כלבי ים, ציפורים לרוב ונופים עוצרי נשימה.  בקיצור חגיגה שווה.

כדאי לשים לב שיש הגבלה על מספר המבקרים ליום המורשים להיכנס לפארק. לפיכך להגיע מוקדם. בסוף השבוע במיוחד.
בגמר הביקור ממשיכם אל העיירה כרמל. כעבור 4.5 מייל על כביש 1 נרד במחלף  399A  לפי השילוט אל דרך 17 המיילים- 17 Mile Dr. כמו שאתם יוצאים מהמחלף ופונים שמאלה אל עבר נקודת התשלום בכניסה לדרך. הכביש עושה שם מעין פיתול משונה אבל זה די ברור. 17 Mile Dr  נחשב לדרך יפת נוף העוברת בחלקה בשכונות של העיירה כרמל שהתפרסמה בזכות זה שהשחקן קלינט איסטווד היה ראש העיר שלה. יש לא מעט הסתייגויות מהדרך בעיקר בשל התשלום. יתכן שאם עשיתם את Point Lobos  אזי אתם יכולים לותר על  17 Mile Dr היות והפארק הוא ללא ספק מרהיב ויפה יותר ויש לראות בו הרבה יותר מאשר בדרך. בכל אופן במידה וכן אזי הדרך מסומנת יפה יש נקודות עצירה לאורך הדרך שבסך הכל היא בהחלט יפה. זמן משוער לדרך במידה ועצרתם בכל התחנות הוא 2-3 שעות. הדרך מתחילה בעיירה כרמל ומסתיימת במונטריי. כדאי לשים לב לזמן היות ובתכנון שלנו לבקר באקווריום המפורסם של מונטריי אשר פתוח עד לשעה: 18:00 הזמן שמומלץ להעביר באקווריום הוא 2-3 שעות כך שאתם צריכים להיות בחנייה לכל המאוחר 15:00

מצ"ב לינק למפת המסלול עד לחנייה של האקווריום ב-Cannery Row Parking Garage משם צריך ללכת 0.3 מייל עד לאקווריום.


לינק  לאתר האקווריום
האקווריום של מונטריי נחשב לאחד מהטובים בעולם. הרבה יצורים, חלקם אתם אף פעם לא שמעתם או ראיתם כלל (הרוב) הצוות של האקווריום ישמח להראות לכם הרבה דברים מעניינים. כדאי לבוא עם כרטיסים מוזמנים. שריינו בין 2-3 שעות לביקור במקום. באקווריום יש גם כל מיני סיורים נוספים בתשלום נוסף כמובן (איך לא) יכולים לראות את תוכן הסיורים באתר.
באזור הנחשב של מונטריי אפשר לעבור בין המקומות ע"י רכב הסעות חינמי אשר ייקח אתכם בין התחנות השונות. מצ"ב לינק למסלול ההסעה. תדירות בכלל לא רעה , לפחות
לפי מה שמובטח בברושור. -  רכב הסעות

מזח הדייגים הישן במונטריי

 ההסעה תקשר אתכם בין האקווריום לבין מזח הדייגים הישן אשר נחשב לאתר חובה למי שמגיע לעיירה. לא היית במזח הדייגים של מונטריי הוא שווה ערך לכאלו לא היית במונטריי בכלל.
על המזח הרבה חנויות ומסעדות אשר נותנות לכם לטעום דוגמית מהמרק הצ'דר שמכינים שם. אין כמעט מסעדה שמכבדת את עצמה שלא מוציאה שולחן לדוגמיות מרק. ארוחה שלמה בקפיצות של 10 מטר בין ביס לביס. אתר המזח

 

 כלבי הים במזח הדייגים הישן

 במזח יש גם עשרות לוטרות / אריות ים  אשר הפכו את הרציפים התחתונים למשכנם הקבוע. מהמזח אפשר גם לברר על שייט לוויתנים אותו נעשה ביום המחרת על הבוקר.
ויש עוד מזח שלמרבית הפלא לא מעט מבקרים לא "סופרים" אותו בכלל וזהו: Coast Guard Pier. זהו למעשה שובר הגלים אשר מגן על הנמל. ניתן ללכת עלין בשעות היום. כמות כלבי הים,אריות הים,לוטרות, ציפורים, צוללנים היא גדולה מאוד. אתר חובה למי שנמצא במקום.ממזח הדייגים הישן תפנו שמאלה כאשר אתם מביטים אל עבר המזח.
כדי להגיע למזח אפשר רגלית הליכה של 0.7 מייל. ואפשר לשכור אופניים ולעשות באותה נשימה את Monterey Peninsula Recreational Trail. תבחרו אתם כמה זמן אתם רוצים לדווש על האופניים לאורך הדרך המקסימה הזאת. המשיכו לאותו הכיוון שהגעתם למזח. בהמשך הדרך תגיעו אל Lovers Point Park שהוא חוף ים מקסים. הכיוון הזה של מסלול הטיול הוא הכיוון המועדף. 2.2 מייל לכיוון של דיווש נפלא. אפשר גם ברגל. 
אופניים להשכרה  הכי נוח ב-Bay Bikes אשר נמצאים בכתובת 585 Cannery Row.
אז אחרי שביקרתם באקווריום בדרך אל מזח הדייגים סעו כבר על האופניים ששכרתם.
את הלילה כדאי להעביר במונטריי בשביל להגיע בבוקר אל השייט.


יום 10
את חלקו הראשון של יום המחרת הקדישו לשייט צפייה בלוויתנים. יש כל מיני סוגי סיורים באורכי זמן כאלו ואחרים ומחירים בהתאם. בהחלט חוויה יוצאת דופן במיוחד אם איזה לוויתן מזנק מתוך המים. לכל תקופה יש את סוגי הלוויתנים שלה אשר חולפים באזור.

סיור לוויתנים-1
סיור לוויתנים-2
סיור לוויתנים-3
סיור לוויתנים-4

3 הראשונים נמצאים במזח הדייגים והרביעי יוצא צפונית למונטריי -7881 Sandholdt Road 
Moss Landing, CA 95039

באמצע הדרך ממונטריי ל-Santa Cruz
בגמר השייט נוסעים אל סאן-פרנסיסקו שם נעביר 3 לילות.
נצא מאזור החנייה ליד מזח הדייגים במונטריי על רחוב Del Monte Ave כ-2 מייל. נעלה על כביש 1 צפון. נוסעים צפונה 40 מייל אל  Santa Cruzובמחלף 441-B   יורדים אל כביש 17 צפון.  21.2 מייל צפונה ונרד לכיוון כביש 85 צפון לעוד 7.2 מייל. כאן נרד לכביש I-280 לכיוון צפון. אחרי כ-38 מייל נרד לכביש 1 צפון במחלף   49-B נצפין עוד 7 מייל ונרד לכביש 101 צפון. על 101 אנחנו מתקדמים 0.2 מייל ונעבור שלט LAST SF EXIT אנחנו רוצים לרדת כאן להפסקת תצפית על גשר הזהב המפורסם. נצא ימינה לפי השלט VIEW AREA
EXIT 439  נרד ימינה ומייד שמאלה למגרש החנייה בתשלום במדחנים. כאן נרד למנוחה קלה ולתצפית על גשר הזהב. בהחלט פתיחה יפה לביקור בעיר יפה.
מפת המסלול לוקחת אתכם ממונטריי אל גשר הזהב אשר חוצה את המפרץ על כביש 101.
אורך הדרך 125 מייל וכדאי לחשב בסביבות 3-4 שעות בהתאם לעומסי התנועה ומספר העצירות אשר תעשו בדרך. 


  


מעבר למה שתספיקו לעשות ביום הזה יש עוד יומיים שלמים במסלול המוצע כאן המוקדשים לסאן-פרנסיסקו.
מה לעשות בסאן פרנסיסקו: ימים 11+12
סאן פרנסיסקו-1
סאן פרנסיסקו-2
סאן פרנסיסקו-3
סאן פרנסיסקו-4 

כל סוגי הלוויתנים-ברושור

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר