דוידי קליר- מסלולי טיול - 4-הנסיכה ונציה
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלול מס 4

ונציה

 

ונציה

תעלות ונציה


היום הזה יוקדש כולו לאחת והיחידה-ונציה.  לינק למסלול לוונציה.
מתוך הנחה שאנחנו שוהים בדרום אגם גרדה וקרובים לאוטוסטראדה A4 נמשוך ונעלה עליה לכיוון ורונה/ונציה. 16 ק"מ ממחלף Peschiera נחלוף על פני שדה התעופה של ורונה.טוב לדעת ולראות למי שהגיע לאזור בשעת לילה. ב7 ק"מ הבאים נחלוף על פני ורונה אשר נמצאת צפונית לאוטוסטראדה. 44 ק"מ בהמשך יביאו אותנו דרומית לעיר Vicenza. במידה ויש זמן זו בהחלט עיר ששווה ביקור.33  ק"מ בהמשך נעבור צפונית ל-Padova. עוד עיר ששווה לבקר בא אם זמננו בידינו. כ-16 ק"מ אחרי Padova  נעזוב את כביש A4 ונעבור לכביש A57 . כעבור עוד כ 12 ק"מ נרד לכביש     SS11   המוביל אל קבוצת האיים הנושאת בגאווה את השם ונציה. 9 ק"מ על הכביש הזה יביאו אותכם למזלג. להמשיך ישר אל עבר Piazzale Roma שם נמצאת חנייה ענקית בדמות בניין קומות. חנייה לא זולה. האלטרנטיבה שלא מעטים עושים היא לחנות בתחנת הרכבת ב Mestre ומשם לקחת רכבת לונציה. אני בחרתי להגיע לחנייה ב Piazzale Roma מטעמי נוחות וחיסכון בזמן. קניית כרטיסים,לחכות לרכבת, כנ"ל בחזרה.
אורך כל הדרך שעשינו מהעלייה על כביש A4 ועד ל- Piazzale Roma הוא 136 ק"מ. ברובו כביש אגרה עם נקודות תשלום למעבר בכביש. כדאי להצטייד עם כסף מזומן שיהיה מוכן לשליפה. לשים לב בנקודות התשלום יש כמה מסלולים לכאלה שיש להם מנוי ויש מסלולים לתשלום. יש נקודות שבהם התשלום הוא אוטומטי ויש כאלו שעדיין מאוישות בקופאים/קופאיות.

זאת אותה הדרך גם בכיוון חזור.

גונדולה בתעלות ונציה

כשנצא החוצה מהחנייה נקיף את הבניין עד שנגיע לרחבה עם תחנות אוטובוס ומעבר לחנייה נבחין בגשר מודרני העובר מעל לתעלת מים. זהו גשר החוקה Ponte della Costituzione . הגשר נמצא בפינה הצפונית של הרחבה ומצד שמאל לגשר יש נקודת מכירת כרטיסים לוופורטו הוא האוטובוס הימי המפורסם של ונציה המשייט בתעלות המפורסמות ולאיים הסמוכים. שייט שכזה יכול להיות מייגע למדי אבל להיות בוונציה בלי שייט בוופורטו הינו משול לכאילו לא היית במקום. בכל אופן השייט נותן מבט אל המבנים היפים השוכנים לאורך התעלות מזווית מבט נפלאה ובעלות זולה.

המלצה שלי- את הדרך חזרה לעשות בוופורטו.

בוופוראטו-אוטובוס המים בונציה


את המסלול נתחיל מגשר החוקה Ponte della Costituzione .
היות ויש כל כך הרבה אתרים עם תיאורי מסלולים וספרים עם פרוט מאלף ומעלף נשתמש בכמה מהם כאן לבחירתכם. יהיה מיותר לבנות כאן מסלול נוסף ולחזור על דברי אחרים.

 

מאכילים יונים בכיכר סאו מרקו

מסלול 1 שיחור ונציה

מסלול 2 שיחור ונציה
מגלים
מסע אחר 
ללא ספק כמות עצומה של חומר שניתן להפיק ממנו מסלול  בונציה.
אם יש לכם זמן יש שני איים סמוכים מוראנו ובוראנו. מוראנו הוא אי הזכוכיות ושם ניתן לראות בתי מלאכה לניפוח זכוכית ואת תהליך העבודה. ובוראנו הוא אי התחרה. אליו השיט ארוך יחסית אבל צבעוניות הבתים תפצה אתכם על כל דקה שעשיתם בשייט אל האי.
בגמר הביקור בוונציה אם הגענו ליום או יותר נחזור את אותה הדרך חזרה להמשך המסלול באזור אגם גארדה.

 

להנאתכם כמה תמונות ססגוניות מפסטיבל המסכות 


מסיכות בונציה


מסיכות בונציה

מסכות בונציה

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר