דוידי קליר- מסלולי טיול - 5-דרום אגם גארדה
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלול מס 5

האזור הדרומי של אגם גארדה


 

 

כיכר העיר המרכזית בורונה

ראה לינק למפה למסלול הנסיעה.  
את יומנו החמישי באזור נקדיש לטיול בחלק שמדרום לאגם גארדה ובמרכזו של היום ביקור בעיר של רומיאו ויוליה היא ורונה.
לורונה אין חובה לעלות על האוטוסטראדה וניתן להגיע אליה בכביש פנימי שאורכו 26.5 ק"מ עד לחנייה בעיר.

 סופה של הדרך הוא בחניית Parcheggio Arsenale ולדעתי זו החנייה האופטימלית ביותר למי שבא לטייל בעיר. 


לינק למסלול המוצע בוורונה   אורך כל קטע הטיול בורונה הוא 4.1 ק"מ.

Via Todeschini, 1

Verona - 37126 
Tel: 045 8009333
Fax: 045 8019048
Email: verona.arsenale@saba.eu

הנקודה הדרומית של עיקול נהר ה-Adige נושאת את השם ‪Ponte Scaligero ומנקודה זאת נשקף מראה יפה של גשר Castel Vecchio Bridge. גשר שחלקו העליון עשוי לבנים אדומות ואשר נבנה  סביב שנת 1355. בנייה בלבנים אדומות אפיינה את התקופה של Scaliger ובעיר יש עוד מבנים בסגנון. זהו גשר הקשתות שבזמנו הקשת הגדולה שלו הייתה הגדולה בעולם 48.7 מטר. אורך הגשר 120 מטר ולמעשה כשאתם הולכים עליו אתם בעצם צועדים על שחזור שלו היות והכוחות הגרמנים הנסוגים במלחמת העולם השנייה הרסו אותו לחלוטין ב24 לאפריל 1945. מהגשר נשקף נוף יפה של הנהר ושל העיר. מצדו השני של הגשר אנחנו נכנסים ישר אל המרכז ההיסטורי של העיר לאחר שנעבור דרך השערים שעל הגשר. השער השני נופל ממש לרחוב די גדול במונחים של המרכז   Corso Castelvecchio ונפנה שמאלה. בצמוד לחומות נמצא מוזיאון Castelvecchio Museum  כאשר מייד אחרי  מוזיאון נחלוף על פני Gavi Arch מבנה 

Borsari Gate. עוד שריד רומאי שמשתלב יפה עם המבנים

 400 מטר בהמשך רחוב Corso Castelvecchio יביאו אותנו אל Borsari Gate. עוד שריד רומאי שמשתלב יפה עם המבנים הצמודים אליו משני הצדדים ומהווה מעין שער אל המשכו של הרחוב. נעבור דרך השער ונמשיך ישר 300 מטר ברחוב Corso Porta Borsari עד שנגיע ל- Piazza dell Erbe שמשתרעת מימין לכיוון ההתקדמות שלנו. הפיאצה המרשימה עם המבנה ועליו צירים מרשימים היא אחת היפות באיטליה כולה. פיאצה מוארכת עם דוכני מזכרות רבים ומבנים מרשימים מסביב. ממש בפנייה של רחוב Corso Porta Borsari עם הכיכר המרשימה ניצב לו מבנה מרשים נוסף Palazzo Maffei העמוד שלפני המבנה נושא עליו את סמל האריה המכונף הוא סמלה של העיר ונציה ששלטה באזור. נלך לאורך הכיכר ונמשיך באותו כיוון של התקדמות ברחוב Via Cappello עד שנגיע לבית של יוליה ולמרפסת המפורסמת. המקום שמביא אליו המוני מטיילים מכל העולם ואשר מדביקים פתקים לאלפים על הקירות.מפעם לפעם מנקים את הפתקים הללו אז אל תתפלאו אם לא תמצאו אותם. ברחבה מתחת למרפסת עומד פסל ברונזה של יוליה ואין מי שלא מניח את ידו על השד הימני של הפסל בסגולה למזל או לאהבה. הברונזה ממש מבריקה מרוב ליטופים. 

המרפסת של יוליה

מהמרפסת של יוליה נחזור אל כיכר Piazza dell Erbe. פחות או יותר במרכזה של הכיכר נמשוך ימינה אל הקומפלקס של  Piazza dell siqnori   המרהיבה. חגיגה לעיניים.
אחרי שלא שבענו מהמראות אבל יש לנו מגבלת זמן נמשיך אל עבר הקתדרה של ורונה. הדרך הכי טובה כדי לא להתברבר סתם ברחובות העיר, הוא לחזור לפינה שבה נכנסנו אל Piazza dell Erbe ולפנות ימינה ברחוב  Corso Sant'Anastasia 250 מטר עד שנגיע לרחוב Via Abramo Massalongo ההופך בהמשכו לרחוב ‪‬‏ ו‪Via Duomo‬‏ ואתו נגיע עד לקתדרלה של וורונה מרחק 300 מטר.

האתר האחרון שנשאר לנו לבקר בו הוא הארנה של וורונה. אמפיתיאטרון רומי הפעיל עד היום ומעלה אופרות מפורסמות במהלך חודשי הקיץ. כדאי לחזור אל Piazza dell Erbe נעבור אותה בכמה עשרות מטרים ומשם למשוך ימינה אל הארנה המפורסמת דרך מדרחוב Via Giuseppe Mazzini העמוס בשלל חנויות מרהיבות. להכין את הארנקים וכרטיסי האשראי.

כיכר Piazza dell Erbe

בקצה המדרחוב נגיע אל הארנה. יש שנכנסים לביקור ויש שמספקים בהקפה שלה. בצד השני של הארנה נמצאת Piazza Brà  ומשם נמשיך אל מגרש החנייה ולהמשך מסלולינו.
  אורך כל קטע הטיול בורונה הוא 4.1 ק"מ.
כמובן שזו הצעה למי שבא לבקר בוורונה למספר מוגבל של שעות והיא כוללת את העיקר שיש לעיר להציע.

לינק למפה עם האתרים המרכזיים לביקור בוורונה. ללחוץ על המפה והיא תועלה למחשב שלכם.

אפשר לבנות את מסלולכם בעיר לפי האתרים שמסומנים במפה. שמות האתרים העיקריים מופיעים על המפה, ובהחלט היא כלי מצוין לתכנון של כחצי יום של טיול בעיר.

לינק למפת קטע הדרך מוורונה ועד סירימיונה 
מוורונה ניסע לפנינה על הנהר היא העיירה Borghetto השוכנת על נהר ה- Fiume Mincio עם בתים ציוריים שהמי הנהר חולפים בין הבתים.עוד חגיגה לנשמה.

Borghetto

Borghetto


העיירה Borghetto  ממש פצפונת אבל המראה של הנהר הזורם בינות הבתים הוא מרהיב. עדיין תוכלו לראות שרידים של טורבינות מים ברחוב של העיירה. הסיור במקום כולל הליכה על הגשר ממנו נשקפת העיירה במלוא תפארתה. בית קפה קטן על המים למען הרומנטיקה מחירים יקרים בהשוואה למקומות אחרים..לא לוותר על ביקור במקום הפסטורלי הזה.

לפי הזמן והסבלנות שלכם בסמוך לעיירה Borghetto שוכנים גני Parco Giardino Sigurtà גנים ענקיים שניתן לתור אותם רכובים על אופניים או רכבי גולף חשמליים. יפה. ומכאן נמשוך אל עבר היעד האחרון ליום זה היא העיירה Sirmione היושבת בקצה של לשון יבשה הנכנסת לתוך אגם גארדה ונחשבת לעיירה היפה באזור האגם. לא ניתן להיכנס אל העיירה עם רכב אותו מחנים במגרשי החנייה בכניסה לעיר וממשיכים משם רגלית. מייד עם מעבר על הגשר העובר מעל לתעלת מים המפרידה את העיירה מלשון היבשה הצרה נעבור את שער האבן וניכנס אל עיירה קטנה ומקסימה עם רחובות יפים. יקר להחריד. גלידה חובה. מייד אחרי השער נמצאת מצודת העיר הנושאת את השם: Castello Scaligero . ניתן לבקר במקום בעלות סימלית. הביקור מאפשר להגיע אל חומות המצודה ומם נשקף נוף האגם. אחד האטרקציות החביבות במקום הוא שייט בסירת מרוץ. כמעט כל טיול מאורגן מכניס את השייט הזה לרשימת האטרקציות שלו.

העיירה Sirmione מצודת  העיר הנושאת את השם: Castell


ניתן גם לעשות שיט מכאן לעיר Desenzano del Garda ובחזרה בעלות של כמה יורו. שייט כזה בשעות השקיעה יכול להיות תפאורה יפה לסיומו של יום טיול יפה.

 

שקיעה על אגם גארדה

אתרים נוספים שנמצאים באזור וכדאי לדעת עליהם:
1-    
Natura Viva ספארי חיות.  
2-    פארק מפלים בטבע Parco Naturalistico delle Cascate-Family    למעשה זאת שמורת טבע עם לא מעט מפלים. 
עולה לאט האת

3-    טיול יום למוזיאון פרארי  ולמוזיאון למבורגיני שניהם נמצאים כ 100 ק"מ דרומית לוורונה . הראשון בעיר Modena   והשני בעיירה Sant'Agata Bolognese  20כ- ק"מ זה מזה.   לנסוע רק אם אתם בטוחים שתהיו מוכנים לחזור חזרה למלון שלכם במכונית ששכרתם. לאוהבי המכוניות ולילדים מתבגרים זו חוויה.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר