דוידי קליר- מסלולי טיול - 6-יום טיול לדולומיטים
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלול מס 6
יום טיול לדולומיטים


יום טיול ארוך מבחינת כמות הק"מ שיש לנהוג בו במידה ועושים אותו ביום אחד. 364 ק"מ ויותר.
לינק למפת המסלול 
חלק גדול מאוד ממי שמגיע לאגם נוהג לשהות באותו המלון ולצאת לטיולי כוכב מה שמצריך לנהוג דרך חזרה למלון.
ההמלצה שלי שאם אתם יכולים לתכנן את המסלול בצורה כזאת שתעשו לינה באזור הדולומיטים,הרי שתוכלו לעשות יומיים נינוחים יותר ותספיקו לראות יותר כמובן. ואם לא אזי התשלום יהיה בצורת נהיגה בשעות הלילה.לא נעים לא נורא אם לא עייפים.
הרבה קשה להספיק ביום שיש בו כל כך הרבה לנהוג בדרכים שבחלקן הגדול הן לא כביש מהיר עם הגבלות מהירות ותנאי כביש ירודים.
את מסלולינו נתחיל בבוקר כמה שיותר מוקדם. באמת לא להתעצל ביום הזה כדי שתספיקו כמה שיותר.
אם יצאתם אחרי 8 זה יקרא מאוחר. תכננו ככה שתצאו לדרככם בסביבות 7.30 לכל המאוחר.
נעלה על אוטוסטראדה A22 או E45 אליו נגיע על כביש SS450. על כביש A22 נצפין  עד ליציאה של San Michele All'adige צפונית לעיר טרנטו. שהיא עיר יפה לשוטט בה אבל הפעם נוותר.מה שכן אפשר לעשות זה להיכנס לעיר בדרכנו חזרה.
המחלף הזה גם מוציא לכיוון העיירה עם השם המורכב Mezzolombardo. המחלף נמצא כ-85 ק"מ אחרי העלייה על כביש A22. נרד לכביש SS43 החולף על פני העיירה עם השם המורכב Mezzolombardo. ואחרי כ 8 ק"מ נגיע למזלג כבישים. ניקח את הימני SP73 המוביל אל הישוב Tuenno אליו נגיע כעבור 18 ק"מ. לפי השילוט נפנה שמאלה לכביש SP14  המוביל אל אגם    TOVEL  הנמצא כ 11 ק"מ מהפנייה. האגם נמצא בתוך שמורה ומחייב בתשלום סימלי של כמה יורו. בחודשי הקיץ הגישה היא רק באמצעות הסעה היוצאת מהכפר Tuenno. בחורף הגישה לאגם סגורה.

מצודה הנושקת למימי אגם גארדה

אגם TOVEL אשר נמצא בגובה 1178 מטר מעל פני הים , מהאגמים היותר יפים בדולומיטים. מים צלולים, צבע ירוק של מי קרחונים,מסלול להקפת האגם. מה עוד? עומק מים מקסימלי של כ-40 מטר.
אחד הדברים שפירסמו מאוד את האגם היתה העובדה שעד שנות השישים של המאה הקודמת היו מי האגם נצבעים בצבע אדום דם בכל קיץ. תופעה שפסקה ללא כל סיבה מובנת.

 

אגם טובל המרהיב

אגם טובל

מנקודת ההורדה של ההסעה מתקדמים עם השביל המוביל לאגם. עד שנוף האגם נפתח באחת בינות לעצים המכסים את שביל הגישה. חוף לא חולי אבל נעים לשבת או לשכב בשמש.  ניתן גם לעשות סיבוב סביב האגם אבל לקחת בחשבון שההקפה לוקחת זמן ויש עוד דברים שברצוננו לעשות. אפשר לעשות קטע של חצי שעה הלוך וחצי שעה חזור כך שתהה לנו שליטה על הזמן שאנחנו מקדישים למקום.

 

מפת אזור מדונה די קמפיליו


איך שיצאנו מהאגם אנחנו ממשיכים על כביש SP73  4.7 ק"מ  נגיע ליירה Cles שיש בה מבצר עם נוף לאגם שמשתרע בעמק בכיכר במרכז העיירה נמשיך לפי השילוט אל עבר Madonna di Campiglio. 5 ק"מ יביאו אותנו אל כביש SS42  עליו ניסע מערבה 14 ק"מ עד לצומת עם כביש  SS239 עליו נדרים 17 ק"מ עד ל- Madonna di Campiglio. היעד העיקרי שלנו הוא עמק    Val di Genova‬ המקסים אי לכך לא נשתהה יותר מידי ב- Madonna di Campiglio מה גם שיש לנו אפשרות להגיע אליה חזרה עם הרכבלים מפינזולו. זו אטרקציה חדשה יחסית. נדרים עוד 13 ק"מ וכשנגיע ל- Carisolo ניכנס ימינה ממש מייד אחרי השלט עם השם של העיירה או הכפר ליתר דיוק. וניתקדם עם הכביש הצר. לנסוע בזהירות רבה יש בכביש פניות ועיקולים שלא רואים את מי שבא ממול. בשלב מסויים נגיע לנקודת התשלום והכניסה לפארק. 4.3 ק"מ  מהפנייה נגיע למעין מעבר מפותל בין בולדרים אז מעבר לזהירות אחרי המעבר מצד ימין מחכה האטרקציה של העמק בדמות מפלי נרדיס היפים היורדים מגובה רב ב2 זרועות.

 

מפלי נרדיס היפים היורדים מגובה רב ב2 זרועות.

מי שמתקרב אל המפלים בשביל להצטלם לבטח ירטב. לא ניתן לנסוע עם הרכב שלכם את כל העמק ובשלב מסויים הנסיעה בו היא עם שאטלים מיוחדים. עם יש זמן וחשק אז ניתן לבחור מסלול הליכה באזור. הכביש עובר בצמוד לנהר החוצה את העמק ןלאורכו יש נקודות עצירה לשבילים המוליכים אל הנהר ועל גשרי עץ העוברים מעל לנהר השוצף. שווה כל דקה.

גשר עץ מעל מים גועשים

בגמר הביקור בעמק,  נמהר אל Pinzolo ולרכבל העולה אל הרכס אשר מעל לעיירה. זהו רכבל עם 3 קטעים. נוף מובטח ומסעדה Ristorante Bar Pra' Rodont אחרי הקטע הראשון.  מסעדה Bar Ristorante Rifugio Doss del Sabion אחרי הקטע השני ועוד נוף מרשים.
אם יש מספיק זמן אפשר לעשות 
טיול רכבלים בין פינזולו למדונה די קמפיליו. אטרקציה יחסית חדשה מ2013. חוויה מעניינת המבטיחה נופים נפלאים של האזור. 16 דקות בין שני הישובים. עובד משעה 8.45 בבוקר ועד 16.30. מה שאומר שאת המסלול צריך להתחיל מוקדם בבוקר בשביל להספיק את כל מה שמתוכנן במסלול.

הרכבל העולה מפינזולו


אם לא יספיק לנו הזמן לסיבוב שלם ברכבל אפשר לעלות קטע אחד או שניים להנות מהנוף למעלה, כוס קפה, וחזרה למטה ומשם יש דרך ארוכה למדי אל מלוננו.אם יש לנו עוד כוח אזי כפי שצויין בתחילת המסלול ניתן להיכנס לסיבוב קל במרכזה של טרנטו ב- Cattedrale di San Vigilio ופסלו של נפטון והמזרקה היפה. גם מסלול קצר ברחובות הסמוכים יגלה לכם בתים עם ציורים על הקירות ומבנים מעניינים.

פסלו של נפטון והמזרקה היפה בטרנטו

 

הבתים המעוטרים בטרנטו


סיכום מסלול 6 והמלצות:
* אורך כל הדרך 364 ק"מ.
*ההמלצה הכי טובה-צאו מוקדם אם אתם חוזרים למלונכם באותו היום .
*אם יש באפשרותכם לפצל את המסלול ליומיים ולהעביר לילה באזור זה עדיף. ואז תוכלו לעשות עוד כמה פעילויות באזור
.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר