דוידי קליר- מסלולי טיול - דרום איטליה
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

רומא דרומה-טיפים ודברים שכדאי לדעת

​על המסלולים וכיצד הם בנויים:
מהלך המסלולים המתוארים בפרקים הבאים הוא לפי ימים. לכל יום יש את המסלול שלו כולל מפת המסלול כולל הנקודות שאין להחמיץ אותן כולל תאור של הדרך אותה יש לעבור וכמה ק"מ תעשו בקירוב באותו יום טיול. כמובן שכל מה שכתוב הוא בגדר המלצה והאחריות על המסלול ועל מה שאתם עושים היא עליכם בלבד.
 
איזה רכב לשכור? ובאיזו חברת השכרה? ועוד צרור עצות לנהג שכדאי לזכור.
האמת שאף פעם לא כתבתי או המלצתי על איזה רכב לשכור. תמיד יש פעם שאי אפשר להתחמק ממנה. ההמלצה הכי טובה היא לשכור רכב כמה שיותר קטן. זה לא נובע מסיבה של עלויות ולא מהסיבה של מספר הק"מ שתעשו ולחסוך בעלות הדלק, כי לא תעשו יותר מידי. הסיבה העיקרית היא הכבישים והדרך האמאליפיטאנית הצרה והמפותלת אשר תיאלץ אתכם לתמרן לא מעט פעמים במהלך הנהיגה על הכביש. תאלצו ממש "להידבק" אל שולי הכביש ולקפל מראות. ולא להתפלא שתיאלצו לתמרן לאחור היות והאוטובוס שפגשתם בדיוק בעיקול הדרך לא יאפשר לכם להתקדם. אז כדאי לזכור שכאן כמה שיותר קטן זה עדיף.
את ההשכרות שלי באיטליה בשנים האחרונות עשיתי באמצעות Rental Cars   שמבצעת השוואת מחירים בין מגוון של חברות ההשכרה ונותנת לכם את הכלים הטובים ביותר לבחירת רכב במחיר טוב.
יצא לי לשכור רכב במחיר מצוין גם באמצעות החברה הבאה---מכוניות זולות--- גם כאן מתבצעת השוואת מחירים שתיתן לכם את הכלים המתאימים לבחירת הרכב המתאים עם המחיר המתאים.
תמיד עדיף לבדוק ביותר מאשר מקום אחד.
עצה חשובה למי שנוהג - בהרבה עיקולים יש מראות שלא תמיד שמים אליהן לב היות והמבט ממוקד בסיבוב החד ולא מחפשש מראות. חשוב לאתר את המראה ולוודא שאין רכב מהצד השני ואם זה אוטובוס אזי כדאי לכם לעצור במקום שיאפשר מעברר של האוטובוס לצידכם. העצה הזאת טובה לכל קטע דרך שנראה שכדאי שתיתנו לרכב שבא מולכם לעבור כדי שאתם תמשיכו בדרככם לשלום.
השורות הללו לא צריכות להרתיע אף אחד מלהגיע לאזור אלא רק לחדד את הזהירות הנדרשת.

כדאי להשגיח היטב על מהירות הנסיעה לפי המותר בחוק. הכבישים מלאים במכמונות ויהיה ממש לא נעים לקבל אחרי שחזרתם לארץ מתנה בדמות דו"ח תנועה.

 
לתמרור הבא כדאי מאוד לשים לב וללמוד להכיר אותו היות ולא מעט נהגים קיבלו דו"ח כואב שהשיג אותם חודשים אחרי שחזרו מאיטליה: זהו תמרור ה-ZTL האימתני שמי שלא דובר איטלקית לא תמיד מבין אותו.
ZTL   פרוש השם Zona Traffico Limitato – ZTL הוא אזור תנועה מוגבל. יחד עם סמל התמרור בד"כ יופיעו עוד הוראותת הבהרה לעניין שעות ומי מוגבל וכדאי ללמוד להבין. ננסה כאן לתת הסבר לעניין תמרור ZTL
 
                              
                     

  1. התמרור עם העיגול האדום הוא אין כניסה כללי בדומה לתמרור שקיים גם בישראל.

  2. בד"כ מתחת לתמרור יופיעו כל מיני הסברים והגבלת שעות.

  3. אם מצוין ציור של רכב פרטי יחד עם שעות- הכוונה שאין כניסה לרכב פרטי בשעות המצוינות בשלט בכל ימות השבוע.

  4. אם מופיע אדם עם עגלת יד האיסור הוא לגבי רכבים מסחריים הבאים לפרוק סחורה.

  5. אם מופיע ציור של 2 פטישים מוצלבים אזי האיסור חל לגבי ימי העבודה בלבד ולא חל בד"כ על שבת וראשון.

  6. אם אתם לא בטוחים שהבנתם מה הפרוש ולמי הוא מתייחס הכי פשוט לא לעבור את התמרור.

כדאי מאוד לשים לב לתמרורים הללו אשר מגבילים כניסה לאזורים מסוימים. בד"כ האזורים הללו מבוקרים ע"י מצלמות ואם תיכנסו-תיקנסו.
 
קיבלתם דו"ח שלמו אותו במיידי. מכיר כמה חברים שלא שילמו. קודם כל הקנס גודל עם כל הודעה ואם תמשיכו להתעלם אז בפעם הבאה שתגיעו לאירופה תחויבו לשלם הקנס במיידי בשדה התעופה או שתיעצרו. 


חובה GPS. מערכת הכבישים באיטליה היא לא פשוטה וכדאי שיהיה לכם מכשיר שעובד. אני מאוד אוהב לעבוד עם גוגל מפס אחרי שסימנתי לי את כל היעדים והנקודות שאני מתכנן להגיע אליהן. כך נשאר לי רק להקיש על הכוכב שגוגל מפס מצמיד לנקודה שסומנה על ידי ואני לא צריך להתחיל ולהקליד שמות מסובכים או כתובות מורכבואתם צריכים הרבה סבלנות לכבישים האלו. קחו בחשבון שכמות כלי הרכב במקומות הללו היא הרבה מעבר לקיבולת שהכבישים יכולים להכיל. אתם הולכים לעמוד בפקקים, והרבה. כביש של 30 ק"מ יכול לקחת לכם לעבור אותו גם ב-3 שעות.

הדרך האמליפיטאנית בסופי שבוע: אפשר לתמצת ב-2 מילים....לא כיף.
אם אתם יכולים לתכנן את טיולכם בצורה כזאת שאתם לא בסופי שבוע על הדרך האמליפיטאנית אז תעשו זאת. אחרת תמצאו עצמכם עומדים בפקקים שלא נגמרים או מזדחלים אחרי אוטובוס שאי אפשר לעקוף אותו והזמן שלכם חולף לו על הכביש.
 
עוד עצות שכדאי לזכור:
 
מטיילים עם ילדים: העצה הבאה היא למי שמטייל עם ילדים ורוצה לבקר במקומות כמו פומפיי והרק לנאום או במוזיאון הארכיאולוגי בנאפולי או בארמונות. התאימו את הזמן שאתם מקדישים למקומות לפי היכולת הפיסית וסף הסבלנות של ילדיכם. בפומפיי אפשר לטייל יום שלם ארוך ומיגע שאת הילדים פשוט "יחסל" וההמשך הוא יום טיול מלא בעצבים.
שטים לקאפרי: הזמינו את כרטיסי המעבורת מראש באינטרנט. אם מדובר בסוף שבוע או בעונה ממש מומלץ.
לנו קרה שהגענו לנקודת קניית הכרטיסים להפלגה במעבורת אל האי. כמות האנשים שעמדה בתור הייתה כה גדולה שפשוט נאלצנו לשנות את התכניות שלנו ולשוט ביום אחר. מה ששיבש באופן די משמעותי את התכנון המקורי של הטיול.
מלונות:  אם אתם מטיילים מחוץ לעונה הבטיחו את המלונות שלכם לפחות ללילה הראשון ולילה האחרון. במידה ואתם מתכננים לישון במקום מבוקש למשל קו החוף האמאלפיטאני או מרכז נאפולי, כדאי לסגור את המלונות מרגע שיש לכם את תאריכי הטיסה. ככה תוכלו לנסות ולמצוא מלונות במחירים יותר נמוכים. בעונה המחירים לא זולים. תמיד לבחור מלון עם אפשרות ביטול כמה שיותר קרובה לתאריך ההגעה כדי להשאיר לעצמכם את מרחב התמרון של שינויים. בהמשך נמליץ על מלונות שכדאי לשהות בהם במהלך הטיול. כדאי לבדוק את ההצעות.
כספות במלונות: אל תשאירו לא כסף לא תכשיטים ושום דבר בעל ערך בכספות המלון. נתקלתי יותר מפעם אחת בגניבה מכספות שבחדרי המלון.

דוכן פרות וירקות

 
עזרה בתכנון המסלול: במידה ואתם מעוניינים לקבל עזרה או עצה טובה אתם יכולים לפנות אלי דרך תיבת צור קשר. אני תמיד עונה.
 
הגעתם לשדה בשעות שכבר לא כדאי להתחיל מסלול טיול:
 
למי שמגיע בשעות הערב אחרי השעה 20:00 לנמל התעופה מומלץ לישון באזור שדה התעופה ועל הבוקר להגיע לתחנת השכרת הרכב שבשדה. בצורה כזאת תחסכו עלות של יום השכרה.
אם אתם מגיעים בשעה יותר מאוחרת כדאי לקחת מלון שדלפק הקבלה שלו עובד ומאויש 24 שעות ביממה וזאת על מנת שלא תמצאו את עצמכם בפתח המלון שהזמנתם מצלצלים ומצלצלים ואין עונה. (מנסיון)
מלון מומלץ שדלפק הקבלה שלו עובד 24/7 :-------
את מסלול היום הראשון אנחנו לצורך הסדר הנכון ולוחות זמנים מתחילים מהבוקר, אחרי שביום שהגענו לרומא לקחנו כבר את הרכב השכור שלנו. המסלול שלנו מתחיל ברומא ונגמר בנאפולי והוא חד כיווני.
 אם יש לנו כמה שעות ביום ההגעה טרם תחילת המסלול אפשר לנצל בשביל להסתובב במרכז קניות ענקי שנמצא לא רחוק משדה התעופה. מדובר במרכז הקניות Castel Romano Designer Outlet שמגיעים אליו שאטלים גם מרומא אם כי בעלותת לא זולה של כ-30 אירו.
המקום מרשים למדי גם אם אתם לא במצב של לקנות ואפשר להעביר כאן כמה שעות.
לפי לא מעט חוות דעת המחירים לא ממש מציאה במקום אבל מכיוון שאנחנו נמצאים בסביבה ועם רכב אזי אפשר לנצל זאת ולהגיע למקום.
לינק לאתר מרכז הקניות: Castel Romano Designer Outlet

שעות פתיחה 10:00-20:00
מפת הגעה למרכז הקניות:    מפת הגעה       

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר