דוידי קליר- מסלולי טיול - מסלול מס 3 מהעיירה Vico Equense ועד לאי קאפרי
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

 מסלול מס 3

מהעיירה Vico Equense ועד לאי קאפרי

 
היום ניסע אל האי קאפרי- אחת מהפנינים היותר יקרות שיש לאיטליה להציע. לא בכדי בחר טיבריוס להקים כאן וילה מפוארת בעבורו הלוא היא Villa Jovis.
בקאפרי אפשר להעביר כמה ימים אם אנחנו רוצים לעשות את כל מה שיש לאי להציע כאשר רוב רובם של המטיילים מגיעים לאי בבוקר וחוזרים ממנו בשעות אחה"צ. גם אנחנו נבקר יום אחד אבל נציע כמה הצעות נוספות כדי שאותו היום יהיה מלא ככל האפשר.
לאי קאפרי מגיעים במעבורת וכמעט לכל עיר שיש לה נמל יש מעבורת או סוג אחר של שייט שמגיע אל האי וממנו. אנחנו נתמקד במעבורת היוצאת מהעיר סורנטו  מכמה סיבות כולל עוד כמה טיפים חשובים:

 1. יש לנו חנייה ממש סמוך לנמל. לא בדקתי את מרחק החנייה מכל הנמלים האחרים אבל בשבילי זו סיבה מספיק חשובה.

 2. השייט מסורנטו הוא הזול ביותר בעלות והקצר ביותר בזמן. כאשר הים קצת סוער, לכל דקה יש משמעות גדולה. למרות שהמעבורות גדולות למדי ואז תנודת הגלים פחות מורגשת במיוחד למי שרגיש. מסורנטו לקאפרי לוקח בסך הכול 20 דקות של שייט במידה ואתם עושים זאת עם הספינות המהירות.

 3. המרחק מנמל סורנטו אל המלון שבחרנו הוא כ-30 דקות אם תצאו מספיק מוקדם לפני שהכבישים מתמלאים בכלי רכב שיוצרים פקקים המשתרכים להם בעצלתיים.

 4. קחו את המעבורות הראשונות אל האי אז לא תתקלו עדיין בתורים אינסופיים גם בקניית הכרטיסים לתחבורה הציבורית שבאי. פוניקולר + אוטובוסים. מוניות תמצאו תמיד במחיר יותר יקר.

 5. כדאי לרכוש את הכרטיסים למעבורת מראש באינטרנט. לי יצא שהגעתי לקופות והתור היה כל כך גדול כך ששינינו את התכניות שלנו ליום אחר. לא נחמד בהתחשב שכבר נכנסנו לחנייה.

 6. לפני שאתם נכנסים לחנייה במידה ואין לכם כרטיסים תתקדמו עוד כמה מטרים אחרי הכניסה לחנייה ותבדקו את מצב הקופות וכמות האנשים הרוכשים כרטיסים.

 7. מצ"ב לינק לרכישת כרטיסים באינטרנט-יחסוך לכם את זמן העמידה בקופות ותוכלו ישר ללכת לרציף בה מחכה/תגיע המעבורת שלכם.-מומלץ.

 8. לא לשכוח לברר בדיוק באיזה רציף המעבורת הספציפית שלכם אוספת אתכם.

 9. אם יש לכם אפשרות כדאי להימנע מלהגיע לאי בסופי שבוע ובעיקר בימי ראשון. אבל הטיפ הזה יגיע גם לגבי הדרך האמאלפיטנית כך שכמעט בודאות משהו "ייפול" על סוף השבוע. בינינו קאפרי זה הרע במיעוטו.

 10.  באי קאפרי השימוש בפוניקולר ובאוטובוסים הוא באותו הכרטיס אזי כדאי לכם לקנות בדיוק את מספר הכרטיסים הנדרש לכם לפי הנסיעות כפול מספר האנשים שבקבוצה שלכם. זאת כדי לחסוך עמידה בתורות וגם לשריין את האפשרות לעלות לאוטובוס בכל נקודה שתחפצו בכך. עלות נסיעה בודדת היא 1.8 יורו  וליום שלם 8.7 יורו נכון לשנת 2017. אזי כדי להצדיק כרטיס יומי עליכם לבצע לפחות 5 נסיעות. לא כל כך בטוח שתזדקקו לזה. יש לא מעט מטיילים שיורדים בכלל ברגל בכמה אפשרויות שנרחיב עליהן בהמשך הביקור באי.

 11.  אנחנו צריכים כמעט בוודאות כרטיס עלייה בפוני קולר + כרטיס לאוטובוס שיקח אותנו מהעיירה קאפרי לעיירה אנאקאפרי וכרטיס אחד בחזרה לקאפרי.

 12.  אפשר לנסוע למקומות נוספים כמו המערה הכחולה או למרינה פיקולו גם עם אוטובוס.

 13. מי שרוצה לעשות שייט מסביב לאי כדאי שיעשה זאת מייד עם הגיעו לאי- קחו את השייט יחד עם אפשרות כניסה למערה הכחולה לפני שהתור שם יהיה עצום. נרחיב בהמשך.

 14. מי שרגיש לגלים כדאי שיצטייד בכדורים מתאימים. מי שלא מצויד בכדורים שיקנה לימון גדול.

 15. אם לא קניתם כרטיס חזרה עם המעבורת אל תשאירו את זה לדקה ה-90.

 16. אם ביום שבחרתם הוא יום עם מזג אוויר לא טוב עדיף לשנות ולנסוע לאי במועד אחר. יש אטרקציות שנשארות סגורות אם יש ערפל כמו הרכבל ל- ,Monte Solaro צבעי הכחול המפורסמים לא יהיו, אם הים גבוה המערה הכחולה תהיה סגורה למבקרים, ואם השמיים אפורים הכחול שלה לא יהיה כחול. בקיצור שנו את היום.

 17. לינק לזמני המעבורות 

 
מצ"ב לינק לזמני האוטובוסים ומפת הקווים השונים באי- יש 5 קווי אוטובוס

 1. מרינה גרנדה ועד לקאפרי. אפשר גם עם הפוניקולר.

 2. קפרי ועד למרינה פיקולה.

 3. קפרי ועד לאנאקאפרי.

 4. אנאקאפרי ועד למגדלור בפארו.

 5. אנאקאפרי ועד למערה הכחולה.

המעבורת לקאפרי 

ועכשיו למסלול:
 
המעבורת הראשונה שיוצאת מנמל סורנטו לכיוון קאפרי מפליגה בשעה 7.15 ומכיוון שזו מעבורת מהירה היא מגיעה כעבור 20 דקות. כשאתם יושבים במעבורת אינכם מרגישים את המהירות הגדולה שיש למעבורות הללו. אם תהיו בסירה ליד תוכלו להבין את עוצמת המהירות שיש להן.
מצ"ב מפת המסלול ממלוננו ועד לחנייה ליד רציף המעבורות. ממליץ לכם כן להשתמש בקישור כאן שלא תסתבכו ברחובות של סורנטו או הסביבה ותבזבזו זמן יקר בחיפוש חנייה או שתנו רחוק מדי.
תוואי הדרך אל החנייה ליד רציף המעבורות בסורנטו
אנחנו מחנים ומשאירים המפתחות לבעלי החניון שמזיזים את המכוניות ממקום למקום בשביל למקסם את המקום שיש בחניון שלהם. משם נתקדם אל הקופות או לרציף עצמו. משם עם המעבורת נפליג אל קאפרי.
עם הגיענו לגרנדה מרינה הוא הנמל הגדול והראשי של קאפרי אנחנו מייד פונים לעשות 2 דברים. הראשון לרכוש את השייט במהלכו נגיע אל המערה הכחולה. יש כל מיני סוגים ועלויות של השייט הזה ואנחנו נבחר בשייט פופולארי למדי שהעלות שלו היא לא מטורפת. אפשר לעשות שייט ישירות למערה הכחולה בעלות של 15 יורו לא כולל הכניסה אל המערה הכחולה.
Transfer to Blue Grotto - Blue Line 
והמלצה שלי לעשות כבר שייט מסביב לכל האי במהלכו תגיעו אל המערה הכחולה וגם תזכו לראות נופים ומראות נפלאים סביב האי בהפרש של  2-3יורו בלבד. השייט גם ייתן לכם זווית ראיה שונה על האי וההנאה בהתאם. קחו בחשבון שהספינות העושות את השייט הן קטנות יחסית ואז הגלים הופכים להיות משמעותיים. תרגישו כמו ברכבת הרים-אבל חוויה. (לא ממליץ למי שרגיש לטלטולי גלים)

Island Tour + stop by Blue Grotto - Yellow Line 

מכיוון שכאן ההזמנה שלכם היא לא לפי שעה מוגדרת ואתם תעלו על הסירה הראשונה כשיגיע תורכם ניתן להזמין את הכרטיס גם באינטרנט למרות שדווקא במקרה של השייט הזה התורים לא היו גדולים אבל זה מצב שיכול להשתנות עם הגעת מעבורת מלאה בנוסעים הששים אלי השייט הזה. בד"כ אני משתדל לא להזמין באינטרנט כדי לא להיות מוגבל במידה והתכניות משתנות לחלוטין.
אם רכשתם את הכרטיס באינטרנט כדאי לדעת שצריך להתייצב במזח מס 0 במרינה גרנדה בין השעות 9.30 ועד 13.00
השייט הוא בכיוון השעון אזי המקום הכי טוב לשבת בסירה זה בדופן השמאלי שלה ואז פנינו תמיד אל האי שם נמצאות האטרקציות. מקום נוסף שנחשב לטוב הוא בירכתיים מצד שמאל שם תוכלו לשבת עם הפנים אל כיוון השייט.
במסגרת השייט הסובב את האי עוברים מספר תחנות כולן יפות חלקן יפות יותר.
קצת אחרי שתצאו מהנמל תגיעו לפינה של האי שם למעשה עוברים לצידו הדרומי של האי הפונה אל הים הפתוח ולפיכך בצד הזה הים הרבה יותר ערני והסירה שלכם די תרקוד על הגלים לכל אורך הקטע הדרומי של האי.
המקום הראשון שתחלפו על פניו בשייט הוא פסל ברוכים הבאים או בשפת המקום "Scugnizzo". אחריו נעבור מגדלור קטן. בהמשך נעבור מתחת ל-Villa Jovis הלוא היא הווילה של טיבריוס. אבל הנקודה היותר מעניינת  היא המקפצה של טיבריוס. זהו מצוק אימתני ותלול בו כל מי שלא מצא חן בעיני הקיסר היה "מוקפץ" ממנו למטה. השם האיטלקי שלו ממש נשמע נפלא ואוטנטי גם לדוברי העיברית- Salto di Tiberio. האמת שאהבתי את השם. אני מבקש סליחה מכל מי שעשה שם סלטות לפני 2000 שנים.
לאחר מכן תיכנסו אל Coral Grotto ואחרי כן אל White Grotto שצבעי המים שלה מרהיבים. נעבור אל מתחת לקשת הטבעית Natural arch שבשביל לראות אותה נצטרך להרים את הראש. Villa Malaparte  תהיה הנקודה הבאה-דוגמא לסגנון ארכיטקטורה איטלקי מתקדם אבל ממרחק שכזה לא תראו כמעט כלום.

 השייט מסביב לאי קאפרי

אבל אחת המראות הכי דרמטיים באי קאפרי אם זה מהים או אם זה מגני אוגוסטוס או ממרומי הרכבל המטפס אל מרומי Monte Solaro הם ללא ספק הסלעים או האיים הסלעיים הנקראים Faraglioni. קבוצת סלעים שעוצבו ע"י הרוח והים והנושאים שמות כמו Scopolo//// (הכוכב)/////Stella-(האמצעי).  Faraglione di Mezzo- שלושתם ביחד נושאים את השם  Faraglioni. בקבוצה הזאת יש 2 איים כאשר הסלע השלישי עדיין חלק מהאי הגדול קאפרי.
בסלע האמצעי יש לנו קשת הפותחת שער ימי בו נוהגות חלק מסירות המטיילים לעבור ולספק לכם תמונות דרמטיות.
משם תעברו אל מול המפרץ של Marina Piccola . בהמשך ניכנס אל Grotta Verde אחת המערות הממש מיוחדות בהקפה הזאת שמעבר לצבעי המים הצלולים הכחולים ירוקים אפשר לראות גם את מי שבא לראות המקום מצידו השני, מקסים. פרוש השם המערה הירוקה. לפני המערה הכחולה נעבור ממול ל- Punta Carena lighthouse שמהווה את הנקודה הדרום מערבית של האי קאפרי. משם הסירה תגיע אל המערה הכחולה. במידה ולא יהיו הרבה נוסעים שמעוניינים להיכנס למערה הכחולה יועברו אלו שכן מעוניינים לסירה אחרת שמחכה בתור והסירה ללא המעוניינים במערה הכחולה תמשיך אל הנמל גרנדה מרינה שם יגמר המסלול. משך הסיבוב הוא כשעתיים כולל המערה הכחולה אבל זה מאוד נזיל ותלוי כמה זמן אתם צריכים לחכות בתור להיכנס למערה הכחולה.

 שייט מסביב לאי קאפרי

המערה הכחולה- Grotto Azzurra 
נחשבת לאתר של קאפרי - המערה הכחולה נחשבת למוזיאון במושגים של איטליה לפיכך רכישת הכרטיסים אליה היא נפרדת ונעשית במקום עצמו. 14 יורו יקנו לכם את כרטיס הכניסה אל המערה הכחולה שכל בוקר בשעה 9 מחליטים השייטים של סירות העץ הנהוגות על ידי אדם ומשוטים בלבד אשר רק איתן אפשר להיכנס אל תוך המערה. גובה התקרה של הכניסה מחייב את מי שנכנס להישכב בסירה ולהנמיך את ראשו פן יחבל בראשו. לפיכך עניין הכניסה למערה הוא נושא רגיש ולא אחת נאסרת הכניסה אל המערה עד יחלוף זעם. אם המערה הכחולה הינה הסיבה העיקרית להגעתכם לאי קאפרי כדאי לנסות להתעדכן מראש על מצב הים בטלפון הבא: Motoscafisti di Capri pier at 081 8375646   אחרי השעה 9. מה שעשוי להתברר כבעיה עקב הגעה מאוחרת לאי. בקיצור לקחת הצ'אנס ולבוא לאי. יש עוד הרבה מה לעשות גם ללא המערה הכחולה.
מתי מוותרים על המערה גם אם הים שקט? כאשר מעונן בחוץ לא כדאי לבזבז את הזמן והכסף. הצבעים המדהימים של המערה הם משחק  של קרני השמש שמיקום המערה והמים משמשים כפילטר המנטרל את ספקטרום הצבעים ומאפשר לצבע הכחול לעבור. מזכיר את צבע הקרחונים הכחול. כך שאם מעונן קרני השמש לא מגיעות והפקט נמוג לו.
הזמן שנחשב הכי טוב לביקור במערה הכחולה הוא בשעות הצהריים 12-14 אבל זה תקוע באמצע היום ואם אנחנו רוצים להיות מסודרים במה שאנחנו עושים ומטיילים בקאפרי ניאלץ לעשות זאת כמה שיותר מוקדם. בשעות השיא אתם עשויים להמתין בתור שעה ואף יותר. עדיין שעות הבוקר נחשבות לשעות טובות גם היות ואז ההשתקפויות הן מרשימות ומרהיבות. לא מומלץ לדחות הכניסה לשעות אחה"צ היות והסיכוי שהים יתחיל להיות גבוה, עולה, ואז הכניסה נאסרת.
כדאי לדעת שתשלום הכניסה למערה נחלק ל-2 חלקים. הכניסה והשייט על סירת המשוטים. 10 יורו לסירה 4 יורו לכניסה. כמו בכל המוזיאונים באיטליה בימי ראשון הראשונים בכל חודש הכניסה היא חינם. גם במערה הכחולה תאלצו לשלם רק על הסירה 10 יורו. לחכות גם לבקשה לטיפ.
כל הכניסה למערה, הסיבוב הקצר בה, והיציאה ממנה יתפרסו על לא יותר מאשר 5 דקות. ואם התור גדול אולי אפילו יותר.
כשאתם תגיעו אחרי הקפת האי אל המערה הכחולה סביר שלא מעט סירות יחכו בתור ועל כל אחת מהן יש מבקרים. סירות העץ משייטות להן בינות לספינות אליהן עוברים. הסירות מתנודדות להן במים וצריך מאוד להיזהר. אם אתם עם ילדים יש לשים לב כפליים.

השייט מסביב לאי קאפרי

בגמר הביקור תוחזרו אל מרינה גרנדה משם נמשיך אל הפוניקולר או לקו האוטובוס הכתום והגודל שמתאים לנוע במקומות צרים. היעד הוא העיר קאפרי הססגונית אשר ממוקמת במעין אוכף בגובה של כ-150 מטר מעל לנמל בין גבעות המתנשאות לגובה של סביב ה-200 מטר. עם יציאתנו מהפוניקולר נוכל לצפות על הנוף הנפלא הנשקף מהתצפית שבמקום. במקום כיכר מרכזית הנושאת את השם: Piazzetta di Capri .  אם היום יפה והתחזית להמשך יציבה אז אתם יכולים להיות רגועים אבל במיוחד בעונות המעבר אביב וסתיו מזג האוויר לא יציב ועשוי להשתנות בבת אחת. לפיכך ההצעה הכי טובה שכדאי להקשיב וליישם הוא קודם כל להמשיך לעיירה אנאקאפרי היותר גבוהה מאחותה ואשר ממנה יוצא רכבל הכיסאות אל פסגת Monte Solaro המתנשאת לגובה של מעל ל-500 מטר. באי כל כך קטן הפרש גובה שכזה הוא ממש מרשים.
כדי להגיע אל תחנת האוטובוס ממנה יוצאים לאנאקאפרי יש להמשיך מ- Piazzetta di Capri ברחוב Via Roma כ-100 מטר. מכאן ניקח את האוטובוס. לנסוע באוטובוס בקאפרי יכולה להוות חוויה בפני עצמה כיצד הנהג מתמרן במהירות עם האוטובוס בפניות ובמקומות צרים שלרוב יהיה גם עוד אוטובוס ממולו. כשאתם נוסעים מקאפרי לאנאקאפרי ויכולים לשבת. שבו בצד ימין של האוטובוס.  באנאקאפרי אנחנו יורדים בתחנה במרכז . אם הגעתם לטרמינל האוטובוסים אתם תחנה אחת אחרי אבל זה קרוב אז לא נורא. הכי טוב לשאול את הנהג איפה לרדת בשביל הרכבל.  חפשו את המדרגות הנמצאות בקצה המרוחק של הרחבה במרכז העיר. טיפסתם עליהם ואז תיפנו ימינה והגעתם אל תחנת הרכבל. אם מעונן ויש ערפל הרכבל יהיה סגור. יש מצב לתור גדול למדי אבל זה הולך די מהר.  זמן העלייה 12 דקות עם עלות של 11 יורו למבוגר. בהגיעכם אל התחנה העליונה צפוי לכם אחד מהנופים היפים שחזיתם מעודכם בתנאי שמזג האוויר יפה והראות צלולה. צבעי הכחול המהממים בשילוב הצוקים הדרמטיים שראיתם בשייט ועכשיו אתם צופים עליהם מלמעלה הוא פשוט מהמם. סיבוב קצר במקום בו אפשר לצפות 360 מעלות. במקום גם קפיטריה שנחמד לשתות בה קפה עם נופים שכאלה.
כאן זה לא המלצה-זו חובה. הכרטיס שקניתם הוא להלוך וחזור. בגמר הביקור אנחנו יורדים עם הרכבל אפילו שאפשר לרדת ברגל היות והזמן שלנו היום הוא משאב חשוב ביותר.

ממרומי הרכבל בקאפרי

מי שלא עשה את השייט סביב האי ויש לא מעטים שמוותרים על זה יכול מכאן לנסוע באוטובוס אל המערה הכחולה או לתצפית המגדלור Punta Carena בנקודה המערבית של האי. רק שלא בטוח שמי שבא ליום אחד יש לו את הזמן לזה.
בסוף הפרק נוסיף כמה אפשרויות למי שבא לאי ליותר מיום ומתכנן להעביר לילה או יותר במקום.
אחרי שירדנו מהרכבל אפשר לטייל קצת ברחוב Via Giuseppe Orlandi ומשם לחזור לכיוון תחנת הרכבל ולהיכנס לרחוב Via Capodimonte אשר בהמשכו יהפוך לרחוב Via Axel Munthe ואשר בסופו נמצא יעדנו הבא :
Villa San Michele. דרכנו תהיה עמוסה בחנויות יפות ובמסעדות עם שלל מלצרים ומלצריות אשר ישתדלו בכל מאודם לצוד אתכם לארוחת צהריים גם אם מדובר ב-10 בבוקר. אגב לא פסול. אם בתכנית שלכם לאכול או להסתפק בקפה ההמלצה שלי תתאפקו קצת עד שתיכנסו לבקר ב- Villa San Michele. במקום יש בית קפה מצוין עם חוות דעת מצוינות והכי הכי עם רוטב נופים מעולה אשר הופך את האוכל לעוד יותר טעים. תרשו לעצמכם להתפנק במקום שכזה.
מצ"ב דף התפריט של המסעדה/קפה 

וילה סן מיכלה

כדי שלא תתמרמרו אחר כך קחו בחשבון שהמקום נמצא בתחומי Villa San Michele ויש לשלם כניסה למקום בסך 7 יורו. אבל לכאן לא עושים את כל הדרך בשביל המסעדה אלא קודם כל בשביל הביקור ב- Villa San Michele.
Villa San Michele   כך נקרא ביתו של הרופא והסופר Axel Munthe השוודי  שמימש כאן את חלומו להקים בית בקאפרי. עיקר פרסומו הגיע מהספר The Story of San Michele  שיצא לאור בשנת 1929 ואשר הפך לרב מכר בלא מעט שפות. הווילה היום משמשת כמוזיאון לאוסף הפריטים העתיקים ש Axel Munthe אסף ומילא את המקום. יחד עם גנים מרהיבים ונופים מרהיבים עוד יותר המקום הוא מאחד מהיעדים הנחשבים בקאפרי. אין יותר מדי מה להרחיב על המקום והביקור במקום הוא התיאור הטוב ביותר.
בגמר ביקורנו בווילה נחזור אל מרכזה של אנאקאפרי ונרד עם האוטובוס אל קאפרי.
אתם צריכים לכוון את עצמכם כך שלכל המאוחר בשעה 15:00 אתם נמצאים ב- Piazzettaלייד תחנת הפוניקולר. כמו כן עליכם לדעת שהמעבורות האחרונות שיוצאות את האי הן בשעות 17:45  18:30 18:45 ועליכם לוודא את העניין בתאריכים שבהם אתם נמצאים בקאפרי היטב, של תיתקעו על האי.
מכאן אנחנו נלך אל גני אוגוסטוס.

המראות מגני אוגוסטוס

נמשוך אל רחוב Via Vittorio Emanuele ובהמשך הרחוב משנה את שמו ל- Via Federico Serena. נלך עד לסופו של הרחוב ונפנה ימינה אל רחוב Via Matteotti כעבור כ-250מטר נעבור את גני אוגוסטוס. וגם אם הם סגורים או שאתם לא רוצים להיכנס אליהם אתם תגיעו לקצה העליון של Via Krupp דרך להולכי רגל בלבד המתפתלת ממרומי הנקודה בה אתם נמצאים ועד ל- Marina Piccola. אנחנו נשארים בנקודה העליונה עם הנופים המהממים של הצד הדרומי של קאפרי ובמיוחד המראות הדרמטיים של Faraglioni di Capri. לא לנסות לרדת את הדרך למטה היות והיא סגורה עקב סכנה של סלעים הנופלים עליה ממרומי המצוק.
הכניסה לגנים עולה 1 יורו והשעות המומלצות לביקור הן שעות קצוות היום בו העומס הוא קטן יותר מבחינת כמות המבקרים במקום. שעות הפתיחה של המקום 9:00-19:30.
מכאן נחזור את אותה הדרך שלא ציינו קודם שעוברת דרך מיטב החנויות שיש לקאפרי להציע. מחירים בהתאם.
עלינו לחזור אל ה-Piazzetta ומשם עומדות בפנינו 3 דרכים לרדת אל הנמל והמעבורת.

 1. הפופולארית ביותר וזהו הפוניקולר.

 2. אוטובוס

 3. רגלית דרך סידרת מדרגות אינסופית. רק אם יש לכם מספיק זמן לזה. משך ההליכה הוא כ-20-30 דקות אבל כל אחד והקצב שלו אז זו לא תעודת ביטוח להגעה בזמן. ​הגעתם לנמל. אם יש לכם כרטיסים למעבורת כל שנשאר לכם לעשות הוא ללכת לרציף ממנו היא יוצאת. אם אין לכם כרטיסים עליכם לרכוש כאלו מאחרי תחנות האוטובוס ומאחרי נקודת מכירת הכרטיסים לאוטובוס יש את האשנבים למכירת כרטיסים למעבורות.
עולים למעבורת וכעבור 20 דקות במידה וזאת מעבורת מהירה נגיע אל סורנטו.
כאשר אתם מגיעים אל סורנטו לא להתעכב במעבורת ולהחליט שאתם לא בא לכם להידחף עם כולם ואתם רוצים לרדת אחרונים. זאת היות והמעבורת ממשיכה מכאן לתחנתה הבאה ואתם לא הייתם רוצים למצוא את עצמכם מפליגים לתחנה הבאה. (הכול מניסיון האמינו לי - כמעט קרה לנו)
נוציא את הרכב מהחנייה ונעלה אל העיר. אם לא אכלתם וברצונכם לשבת במסעדה מומלצת ההמלצה שלי היא מסעדת Ristorante Verdemareמ צ"ב מסלול הנסיעה אליה ממקום החנייה.
מסלול למסעדת  Ristorante Verdemare
מה אפשר להגיד על המסעדה- אוכל טוב, מחיר מצוין, המלצות ב TripAdvisor.
מכאן כבר נחזור למלוננו מלון מריה גרציה בכפר Vico Equense.
מסלול הנסיעה אל המלון ממסעדת Ristorante Verdemare

 

מפת קאפרי-קרמיקה

מספר מלונות מומלצים באי קאפרי

כשאתם בוחרים מלון תוודאו דרכי הגעה והסעות כדי שלא תמצאו את עצמכם סוחבים מזוודות

1- Hotel San Michele 
2- Monte Solaro Bed & Breakfast
3- Relais Maresca Luxury Small Hotel
4- casa albero  (דירה)
5-  Hotel Weber Ambassador
קישור לכלל המלונות של קאפרי
6- מלונות קאפרי

השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר