דוידי קליר- מסלולי טיול - סלובניה יום 1
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

כדאי לדעת שהמלונות בסלובניה באזור אגם בלד מוזמנים חודשים מראש והמלונות הטובים עם מחירים טובים מתמלאים חודשים מראש. את ההזמנה כדאי לסגור מייד כשאתם יודעים את תאריכי הטיסה שלכם.

Booking.com

סלובניה יום 1

את טיולינו בסלובניה אנחנו מתחילים בשדה התעופה Zgornji Brnik  אשר נמצא כ 30 ק"מ מצפון למרכז לובליאנה עיר הבירה של סלובניה והעיר הגדולה שבמדינה. כמו המדינה הקטנה כך גם שדה התעופה שלה. קטן וסולידי,נוח להתמצאות. את משרדי חברות השכרת הרכב תמצאו ממש ממול ליציאה מטרמינל הנוסעים במבנה אשר נמצא מעבר לכביש העובר בין הטרמינל למבנה השכרות הרכב. שלט גדול בצבע כחול  RENT A CAR יצביע על מקום הכניסה. 
לאחר קבלת הרכב השכור שלנו יוצאים לדרך כאשר פנינו צפונה לעבר אזור אגם בלד שהוא האזור לטיול בסלובניה ב-ה-הידיעה. תלוי בשעת הנחיתה שלכם כדאי להיכנס אל העיר Kranj הנמצאת כ-8 ק"מ משדה התעופה.
כדאי להיכנס אל מרכז הקניות- Qlandia Kranj אשר נמצא בפאתי העיר בשביל הצטיידות בסופרמרקט מרשת SPAR שם תוכלו לקנות אוכל לימים הראשונים של הטיול.

מסלול משדה התעופה ועד ל-
Qlandia Kranj

אם כבר עצרנו בעיר הזאת כדאי לטעום כבר עכשיו את מה שיש לטבע הסלובני להציע לנו. אנחנו נמשיך לאחר שקנינו את שאנחנו צריכים אל מרכז העיר העתיקה של Kranj היעד שלנו הוא הגשר העובר על נהר הקוקרא ברחוב הנושא את השם : Poštna ulica. את הגשר לא ניתן לחצות עם הרכב אך יש חנייה מצד ימין בסמוך לגשר. נעבור את הגשר רגלית וממש אחרי שנעבור את הגשר יש מדרגות היורדות אל ערוץ נהר הקוקרא. קניון בעומק של 30 מטר וסידרה של שבילים עם גשרי עץ על ובסמוך לנהר הזורם במקום. זאת היא בהחלט פנינה של טבע במרכזה של העיר. אטרקציה נוספת בעיר הוא מסלול בתוך מנהרות Kranj ובעיקרון ניתן גם לשלב בין שני המסלולים אלא שהמסלול במנהרות הוא בתשלום ומחייב התארגנות בהתאם מה שתסרבל את מהלך היום הראשון לטיול. לעומת זאת מסלול בקניון הקוקרא הוא ספונטני, חינמי, ומצריך מכם רק להחנות הרכב בסמוך לרדת ולטפס כ-100 מדרגות ולשוטט להנאתכם במסלול היפה. ככול שתירצו. אין חובה ללכת עד לסופו של המסלול. בגמר הסיור אפשר גם כמובן להיכנס אל מרכז העיר העתיקה ולטייל בו.
 
נקודה נוספת באזור של העיר Kranj ששווה ביקור היא Park Brdo אשר נמצא 6.6 ק"מ צפונית לעיר. במקום מבנה טירה היום משמש כמלון הנושא את אותו השם ובריכות טבעיות עם נופי השתקפויות יפים. אם אתם במקום בעונת הסתו. הצבעים של העצים העומדים בשלכת והמשתקפים במים יהיו שווים את הדרך למקום. הכניסה בתשלום סמלי של 2.5 יורו לאדם. סיור מודרך בתוספת תשלום של 2 יורו לאדם.

נקודה נוספת בדרכנו אל אזור אגם בלד הם הברכות של Jezerci z okolico v Bobovku pri . אזור של ביצות/ברכות שמור עם שפע של בעלי חיים. במקום נמצא גם שלד של ממותה מלפני כ-180000 שנים.

הנקודות הללו שמופיעות במפה המצ"ב ניתן לשלב אותן בסיור ביום האחרון שלנו אם הזמן מאפשר לנו את זה. כך נוכל לשלב לינה בסמוך לשדה התעופה וגם סיור נחמד עד לטיסה.

 
אגם בלד-שעת ארביים

מפת המסלול ב- Kranj וסביבותיה

מפת המסלול עד לאגם בלד

מכאן נמשיך אל אזור אגם בלד בהתאם למקום בו אנחנו הולכים לשהות את הימים הבאים. רוב הדרך היא על כביש A2/E61 המוביל אל השכנה הצפונית של סלובניה-אוסטריה.
אנחנו הולכים לשהות באזור זה ארבעה לילות בשביל להפיק את המרב מהמקום.
קחו בחשבון שסמוך לאגם המחירים יהיו יותר גבוהים וככל שנתרחק המחירים ירדו באופן משמעותי. הפרש של מאות ש"ח ללילה.
עיירה נחמדה לשהייה היא Radovljica שנמצאת במרחק של 6 ק"מ מאגם ובהחלט יכולה להוות אלטרנטיבה מצוינת להעביר את הלילות שלכם. בעיירה רובע עתיק קטן ויפה ובהחלט מקום ראוי לבילוי לילי ומסעדות. גם אם אתם שוהים במקום אחר מומלץ להגיע לכאן באחד מהערבים שלכם הן לסיור והן לארוחה טובה.
לחובבי היינות- בכיכר הקטנה אשר לפני הכניסה אל העיר העתיקה יש את  ‪Vinoteka Sodcek שנחשב למקום מצוין לטעימת היין הסלובני. אך איזה ריח נפלא.

 

כדאי לדעת שהמלונות בסלובניה באזור אגם בלד מוזמנים חודשים מראש והמלונות הטובים עם מחירים טובים מתמלאים חודשים מראש. את ההזמנה כדאי לסגור מייד כשאתם יודעים את תאריכי הטיסה שלכם.
מרחובות פיראן 

השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר