דוידי קליר- מסלולי טיול - סנטוריני מסלול 2
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לסנטוריני?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 100 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר
סנטוריני מסלול מס 2

את היום הזה נקדיש כולו לעיירה הצפונית של סנטוריני היא העיירה Oia המהווה את עיר הבירה של שקיעות השמש הדרמטיות בעולם... אז מודה בעובדה שהשקיעות ממרומי המצוק עליו בנויה העיר הן אכן ברובן דרמטיות ומדהימות אבל כבר ראיתי שקיעות מדהימות יותר במקומות רבים אחרים בעולם. מה שכן, ההילה של המקום עושה את שלה ובשעות אחר הצהריים מתנקזים אל העיר אלפים רבים של תיירים המציפים את רחובות העיר מה שהופך את הביקור במקום למעט מעיק אבל עדיין שווה את המאמץ.  אם אתם משוגעים לצילום אזי מומלץ לכם להגיע מוקדם ככל האפשר לסמטאות העיר לפני שהן מתמלאות עד אפס מקום...ושלא תחשבו שאם אתם בסוף העונה זה לא יהיה ככה...זה ממש ככה עד ליום האחרון של עונת התיירות.

 
נופי סנטוריני

נגיע אל העיר ואל אזור מגרשי החנייה שנמצאים בחלק הצפוני של העיר, קחו בחשבון שלמצוא חנייה עשוי להיות פרויקט בפני עצמו לכן גייסו לעצמכם קצת סבלנות. במסלול שמצ"ב בלינק הוא מביא אתכם לחנייה שבאזור שלה יש עוד כמה מגרשי חנייה שכדאי למצוא בהם את החנייה היות שמכאן מתחיל מסלול אופטימאלי ברחובותיה של העיירה.
מסלול הדרך אל מגרשי החניה של Oia     7.5 ק"מ
כדאי לדעת ולהיות מוכנים מראש שמצפות לנו מדרגות בכמות די גדולה, סמטאות די צרות עם כמות עצומה של תיירים ההולכים לכל הכיוונים מה שייאלץ אתכם לפעמים לעצור ולחכות עד שהסמטה תתפנה קצת כדי להצליח ולהתקדם. אבל היופי והקסם של המקום עם הבתים הצבועים לבן והחלונות והדלתות הצבועים כחול ים, עם נופי הים הנגלים מכל מיני פתחים, מהכיפות הכחולות הכלה כל יפצה אתכם ובגדול על כל אותה הצפיפות שתקבל את פניכם  Oia מפורסמת בזכות השקיעות הפנומנאליות שלה ונושא זה יוזכר כאן לא מעט פעמים ללא קשר לשעה אלה לנקודות התצפית.

נופי סנטוריני

אנחנו ניכנס לתוך העיר דרך רחוב Ελ. Βενιζέλου שלא כל כך בטוח שתצליחו להתאים את מה שכתוב כאן לשם הרחוב לכן תנסו להבין את המפה לפתוח אות בפלאפונים שלכם ולהתקדם פחות או יותר לפי מה שיש במפה.  שימו לב שאנחנו עוברים דרך מעבר קשתי שמהווה את מיקומו של מוזיאון נחמד-Museum of Musical Instruments . מציע לכם להסתובב קצת בעיירה וליהנות מהנופים שלה לפני שהעומס ברחובות יהיה בלתי נסבל ואז אם יישאר לכם זמן כנסו לבקר במוזיאון. לכן נעבור במעבר הקשתי ונמשיך ישר עד שנגיע אל רחוב  Nik. Nomikou שכדאי לדעת שהוא עמוד השדרה של המסלול בעיר וממנו ואליו אנחנו נכנסים ויוצאים לכל מיני נקודות עניין ונוף זאת בשביל לא למצוא את עצמנו יורדים ועולים מדרגות בלי סוף. במפגש שני הרחובות הללו עומדת לה חנות הספרים  Atlantis Books E.E. המהווה אטרקציה תיירותית חשובה במקום ואין מי שלא ניכנס אליה ורוכש מפה תוצרת בית בשביל לתת למקום זכות קיום J (5 יורו למפה) החנות נמצאת במפלס נמוך מהסמטה ויש לרדת מדרגות לתוך חנות עמוסה בספרים שאני לא כל כך בטוח שיש קונים להם בימינו אנו. בכל אופן מהמפות כן קונים...גם אנחנו קנינו אחת.

נופי סנטוריני
נופי סנטוריני

החנות היא גם אפשרות להגיע אל מרפסת השוכנת בגג החנות ואשר הנוף הנשקף ממנה הוא פשוט מהמם. לכן חובה לטפס את מעט המדרגות היחסית גבוהות ולהגיע אל הטרסה של גג חנות הספרים...זהו המקום הראשון שהמראות האופייניים לערים היפות של סנטוריני יפתח במלוא הדרו לפניכם. מולכם הים הכחול,הבתים הלבנים עם הכחול של הדלתות כיפות וחלונות במורדות התלולים והכול משתלב בהרמוניה ממש מטורפת...צריך פשוט להיות במקום ולהבין על מה כתוב כאן. בהחלט אחת מנקודות התצפית המועדפות עלי בעיר הזאת מה גם שלרוב אין פה יותר מדי צופים. מכאן אנחנו נמשוך מזרחה על רחוב Nik. Nomikou כאשר הנקודות  הבאות אליהם אנחנו שואפים להגיע הן הנקודה - View & Photo Point over church 3-bell towers   ואת הנקודה Three Domes of Santorini  שיש אומרים שהן הנקודות הכי אטרקטיביות לצילום באי/עיר.

נופי סנטוריני

בנקודה אחת מצליחים להכניס 3 כיפות כחולות של כנסיות מקומיות ובמיקום סמוך את 3 פעמוני הכנסייה שעל הגג. להיות מוכנים לצפיפות שעשויה להיות מעיקה. כדי להגיע לנקודות הללו נלך על רחוב Nik. Nomikou כ 140 מטר תוך שאנחנו חולפים על פני חנויות תכשיטים, מסעדות שלרוב צריך להזמין מקום מראש כדי לשבת ולאכול בזמן השקיעה.. מה שאני מציע לכם דווקא לעשות דווקא בפירה או ב- Imerovigli Ημεροβίγλι שם יותר סביר שתמצאו מקום תוך כדי שיטוט במקום כמובן אם אתם בשולי העונה...

נופי סנטוריני

המסעדות באיה Oia חלק מהן כיוון השקיעה בתקופה מסוימת נחסם עקב בנייה של מרכז המתנשא מעל לבתים וחוסם בצורה פוגענית בקו המתאר היפה של המקום. לכן אם אתם כן מנסים למצוא מקום לשקיעה במסעדה- קודם תוודאו מה אתם רואים לפני שמסכימים להתיישב/מזמינים מראש.
עוד בקטע הרחוב הקצר הזה , חנויות מזכרות עם אין סוף צבע כחול של מזכרות וציורים וחמסות, סמטאות קטנות צבעוניות עתירות במדרגות מתפתלות בעלות יופי שובה לב. אחרי שנעבור את חנות התכשיטים - Alexandros Jewelry נפנה ימינה לסמטה אשר תהיה ללא ספק "מפוצצת" בתיירים הנעים ל-2 הכיוונים. נרד עם המדרגות כמה עשרות מטרים עד שנגיע למקום ממנו אפשר לראות את 3 מגדלי הפעמונים ומעט יותר גבוה דרך דלת של מעבר פרטי את 3 הכיפות הכחולות שכל כך מאפיינות את Oia. הנקודה הזאת מאפשרת לנו לראות יפה את הבתים התלויים על שפת המצוק הוולקני האדום של הקלדרה הן לכיוון צפון והן לכיוון דרום.. והמראות פשוט מרהיבים.

נופי סנטוריני

אחרי ש"ירינו" כמה עשרות תמונות במקום אנחנו חוזרים אל רחוב Nik. Nomikou או יותר נכון לסמטה הרחבה מהאחרות  וממש בחיבור של 2 הסימטאות מצד ימין שוכנת לה עוד כנסיה עם כיפה כחולה ועם מגדל שלוש פעמונים האופייני כל כך למקום. בהמשך יש את Apollon Gallery - הרבה פריטים יפים שיפה להסתכל עליהם ואם מרשים זאת אף לצלם. מכאן נמשיך עוד 60 מטרים עד לרחבה מול כנסיית   Panagia Platsani האורתודוכסית המרשימה עם מגדל של 6 פעמונים.
מכאן אנחנו מתחילים את מסענו לכיוון קצה העיירה ולאזור הנחשק של המקום הצופה אל השקיעה והוא האזור סביב המבצר - Oia castle.לשם כך נחזור 200 מטר על עקבותינו עד לחנות הספרים Atlantis Books E.E וזאת הזדמנות כן להיכנס למוזיאון Museum of Musical Instruments המומלץ. מדובר במוזיאון לא גדול עם כלי נגינה עתיקים שחלק מהם בחיים שלכם לא ראיתם שכמותם וגובלים במשונה עד מאוד משונה  ושחלקם מתוארכים מאות שנים לפני הספירה. רק לידיעה שאלו כלים משוחזרים על פי עדויות שנמצאו.
בין אם נכנסנו למוזיאון ובין אם לא אנחנו פונים ימינה ברחוב Nik. Nomikou מול חנות הספרים. מייד אחרי חנות הספרים יש את מסעדת Lotza עם קומת גג לצפייה בשקיעה אבל מזכיר לכם שיש מצב שהבניין המסחרי שנבנה בקצה האי מסתיר אותה. יתר נופי הקלדרה מהמסעדה הם מהממים. עוד עניין שלרוב את קומת הגג מזמינים מראש. כאשר עוברים את המסעדה מגיעים למזלג ולוקחים את הצד השמאלי להמשך ההתקדמות. המבנה עם גג מקומר והצבוע בצבעים מינואיים אופייניים הוא קפה Meteor הנחמד שנמצא במיקום נחמד מאוד- מומלץ לשבת לקפה ולשתות את הנוף  למצוא מקום זה כבר עניין אחר. כדאי לדעת שבמיקום סמוך יש את מוזיאון Maritime Museum. נחמד אבל הייתי עושה אותו רק אם יש לי זמן מיותר.  בהמשך ההתקדמות שלנו במורד של מדרגות וסמטה צרה ומלאה בתיירים הנעים לכל הכיוונים  נגיע אל The Silk Shop – חנות שלא תיתקלו בכל מקום ושווה להיכנס וגם אם לא קונים ליהנות מהצבעוניות של המקום.

נופי סנטוריני

נמשיך לרדת את המדרגות של הסמטה כאשר מולנו הכיפה הכחולה נוספת של Church of Agios Nikolaos. אם הסמטה לא תהייה מלאה במטיילים אזי התמונה של הכנסייה ממש מול פתח הסמטה הוא מהמם- אבל ספק גדול שזה קורה.... מומלץ למי שאוהב צילום ומחפש תמונות טובות להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לפני שההמונים כובשים הסמטאות.
עוד המלצה נחמדה והיא לנסות לחפש סמטה צדדית יותר כאשר המדרגות שלה פונות אל עבר הנופים המדהימים ולשבת קצת...אולי לא יפריעו לכם.
קטע ההליכה אחרי Church of Agios Nikolaos הוא מטריף...הוא ממש עובר כך שהנופים של העיירה על המתלול והקלדרה שלפניכם הכול מול העיניים ולא מפסיקים מלצלם. 2 מקומות מעניינים להיכנס אליהם ואולי גם לתפוס תמונות ייחודיות הם Steps to Art שהירידה למקום במדרגות אחרי הכנסייה ו- Cave (Spilia) Greek Clothing שהיא חנות לבגדים ואופנה...חלק מהמקומות מצוינים כאן בעיקר בשל העיצוב של המקום יחד עם מיקום מדהים שמשלב הכול ביחד כל כך יפה.
אם ממשיכים להתקדם עם הסמטה נגיע בסוף אל מול Oia castle. עכשיו קחו בחשבון שכאשר נחזור לכאן לקראת שעת השקיעה אזי כל חומות המצודה כל הסמטאות שמסביב הפונים אל השקיעה,כל בתי הקפה וכל מקום אחר שמאפשר למישהו לעמוד בו יהיה מלא באנשים המחכים לשמש לתת את הופעת (או היעלמות) היום. לכן ננסה לנצל קודם כל את העובדה שאנחנו כאן לפני הגל.

נופי סנטוריני

תמשיכו ישר אל חומות המצודה Oia castle   כדי להשקיף על כל הנופים  360 מעלות של תפאורה מדהימה.  לא לחינם המקום נושא את השם - Lookout Oia, התמונות שתוציאו מכאן יהיו מדהימות.
לכשנרד מהמצודה שבסך הכול היא קטנה וכל העניין בה הוא מיקומה שמאפשר תצפיות נוף מהממות. נפנה שמאלה לכיוון תחנות הרוח שראינו בעומדנו על המצודה. בדרך נעבור ליד Vitrin - מסעדה לקרפ צרפתי . אחלה מקום לקפה עם נוף.
מכאן גם רואים יפה את Four bells (Oia) מגדל פעמונים עם 4 פעמונים שגם הוא נחשב לאחד האתרים המזוהים עם המקום. כדאי להמשיך אל אזור תחנות הרוח הקרובות שהן בעצם בית מלון אבל יספקו לכם מראות מקסימים.

נופי סנטוריני

אני לא ממליץ לכם כרגע להזמין מקום לבית קפה מסוים כאן או מסעדה מהסיבה הפשוטה שזה תלוי בתאריך הגעתכם שמשנה את מיקום השקיעה ואין אני רוצה ליפול בהמלצה שלא תוכלו לראות ממנה את השקיעה לכן יש לוודא מראש היכן השמש מבצעת את ההופעה ואז אם אתם חפצים בכך להזמין מקום מראש. אם אתם ממש בטוחים שמכאן תיראו את השקיעה אזי תנסו להזמין כאן מקום למסעדה בשקיעה : Elinikon  מסעדה יוונית מומלצת מאוד.
 ועכשיו לחלק הספורטיבי של היום - ירידה לנמל. לשם כך נחזור לכיוון המצודה שם מתחילות המדרגות היורדות אל הנמל מהלך של 350 מטר... יש העושים זאת באמצעות חמורים תמורת כמה יורו תשלום לבעלי החמור. אבל אל תרדו למטה לפני שאתם נכנסים אל- Hope Santorini Handmade Gifts & Jewelry שנמצאת ממש בתחילת המדרגות. אחת מהחנויות המדהימות בעיר עם מזכרות ומתנות נפלאות ובמיקום הכי שווה. עכשיו אפשר לרדת לנמל...מי ברגל ומי על חמור. המדרגות יורדות בסדרה של פיתולים היישר אל מרכז הנמל ובשעה מצוינת לארוחה יוונית טובה במקום.

נופי סנטוריני
נופי סנטוריני

בנמל יש לא מעט מסעדות טובות ומומלצות ונשאר לנו רק לבחור אחת מהן בהתאם למה שאנחנו אוהבים לאכול. המספר מציין את הציון שלהם בגוגל.
 Amoudi Bay 4.6
Ammoudi Fish Tavern 4.2
Katina Fish Tavern 4.5
Sunset 4.3
 Dimitris Ammoudi Taverna 4.5
אם תלכו עד לקצה הנמל משם יש שביל לאורך קו המים שיביא אתכם אחרי 250 מטר אל   נקודה הנושאת את השם    Zoodochos Pigi  שזהו חוף סלעי שיש לא מעט מטיילים המגיעים לכאן. המקום יזכיר לכם מאוד את עכו בזכות הצוק שממנו קופצים מתרחצים אל מי הים הצלולים בדומה למגדל הזבובים בעכו. יש מטיילים רבים שבאים לנקודה הזאת בשביל להיכנס אל מי הים.  לקחת בחשבון שמצבו של השביל משתנה כל שנה ואין אחריות לגבי איכות ההליכה עליו  וחלק ממנו נעשה על גבי חומה מעט רחבה.
 
מהנמל מומלץ לחזור אל העיר העליונה לאזור המצודה בשביל להיות במקום בשעת השקיעה. את החזרה כדאי כבר לעשות עם מונית אותה תיקחו מהצד השני של הנמל. לשם יש את הכביש שמטפס אל החלק העליון של העיר.
כדאי כמובן לרדת כמה שיותר קרוב למצודה וזה תלוי עד לאן המונית יכולה להיכנס. לחלופין אתם כמובן יכולים לטפס חזרה את המדרגות. כאשר תגיעו אל אזור המצודה לקראת השקיעה תמצאו את המקום מכוסה פשוטו כמשמעו באלפי מטיילים. כל שנשאר זה למצוא פינה טובה ולחכות לשקיעה המהפנטת. אל תתפלאו אם את רגע שקיעת השמש והיעלמותה במי הים ילוו מחיאות כפיים של ההמונים. אחרי שקיעת השמש כל הנחיל מתחיל לעשות דרכו לכיוון השני בעיקר לעבר מגרשי החנייה.   

נופי סנטוריני

מפת המסלול בOia   קטע א  700 מטר
 

מפת המסלול בOia   קטע ב  1400 מטר
 

מפת המסלול בOia   קטע ג  9 ק"מ  עליה מהנמל לשקיעה אולי במסעדה Elinikon ואח"כ נסיעה למלון

 כאן מסתיים מסלול מס' 2

 

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר