דוידי קליר- מסלולי טיול - סנטוריני מסלול 3
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לסנטוריני?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 100 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר

סנטוריני מסלול מס 3

את היום השלישי שלנו בסנטוריני ננצל בשביל לחקור את הצד הדרומי של האי ונשלב זאת עם ביקור בכמה מהחופים היפים שנמצאים באזור הזה של סנטוריני.
היעד הראשון שאליו אנחנו מכוונים את המפה הוא :
Santo Wines. כדאי מאוד לעקוף בדרכנו את העיר הראשית של האי- היות והתנועה בה היא איטית מאוד ולכן קחו את הנתיב המצ"ב : מהמלון שלנו ועד Santo Wines 10.8 ק"מ  למשך כ-20 דקות נסיעה.
Santo Wines הינו  יקב מאוד תיירותי המציע סיורי טעימות ליחיד ולקבוצות. לנקודה הזאת באים גם אם המטרה שלכם היא לא להתחיל את היום בטעימת יין אלא בשל הנופים המדהימים הנשקפים מהמקום.  כאן כדי לשבת בערב לארוחה עם יינות חובה להזמין מראש אפילו כמה ימים קודם עקב הפופולאריות של המקום. למי שכן רוצה להתחיל את היום בביקור במקום מספר אפשרויות כמו: סיור ביקב, מגוון סוגים של טעימות יין בעלויות שונות,אוכל עם יין. אין ספק שהמקום רומנטי למדי. אחלה מקום להצעת נישואין.  כאמור אפשר להסתפק ב...רק ליהנות מהנוף שיש למקום להציע. המקום נמצא פחות או יותר במרכז האי וניתן לראות את כל קו המצוק מכאן צפונה ועד איה ואת הקצה הדרום מערבי של האי קצת פחות טוב היות והצד הזה רובו מוסתר על ידי רכס גבוה יותר. ממול באמצע הקלדרה ניצבים איי הר הגעש: Palea Kameni ו- Nea Kameni וממול האי המיושב השני בקבוצה והוא: Therasia.
לכל אורך ההתקדמות שלנו אל עבר נקודת הקצה הדרום מערבית של האי הלוא היא - Akrotiri Lighthouse נראה את הנוף הבלתי מתפשר הזה.
מ- Santo Wines נמשיך להתקדם על הכביש המוביל אל קצה האי. כעבור 750 מטר נגיע אל פניה ימינה אל הנמל החדש של האי - Santorini New Harbor – Thira. ואם אין לכם מטרה ספציפית למענה תרדו אל הנמל ותרו על זה במיוחד אם אתם בעונה. כמות האוטובוסים העולה ויורדת את 7 הסרפנטינות של הכביש היא עצומה מה שתוקע את ההתקדמות. יש ניסיון לווסת את התנועה באמצעות רמזור מה שפותר את הבעיה באופן חלקי. לכן ותרו מראש היות ויש לכם מספיק נמלים אחרים באי וגם יותר יפים כמו הנמל של איה ממסלול 2 והנמל הישן של  Thiraבהמשך המסלולים.
בזמן ש- Santo Wines הוא נקודת תצפית לפחות במסלול כאן הרי היעד הבא שלנו העיירה  Megalochori הוא יעד לסיור ברחובות העיר שמתהדרת לה כעיר מסורתית במובן המסורת של סנטוריני- Traditional Village Megalochori
אומנם הכפר נושא את השם כפר מסורתי אבל הוא לא שונה מרוב הכפרים האחרים באי ואולי נתנו לו שם שיצליח לשווק אותו יותר. אני לא נתקלתי כאן ביותר מסורת מאשר במקומות אחרים על האי.
כדי לא ללכת יותר מדי בקטעי רחובות לא משמעותיים. כדאי לכם להגיע אל חניון המופיע במסלול המצ"ב...
. Santo Wines ועד לחניון ב Megalochori מהלך של 2 ק"מ בלבד. אל תתפתו לחנות בחניון הראשון שאתם רואים היות ומכאן דרככם למרכז הכפר תתארך מאוד.
מהחנייה אנחנו הולכי על הכביש הצר שבהמשך שלו הופך צר ותלול אבל קטע קצר מאוד ובגדול זאת תהיה העלייה העיקרית שלכם בעיירה היות ויתר העליות כאן בהשוואה לערים המרכזיות כמו פירה איה ופירגוס נחשבות כאן למישור.מיד כשנתחיל לרדת תתגלה לפנינו הכיפה הכחולה של Panagia ton Eisodion ונמשיך עם הרחוב הקצר עד שנעקוף את הכנסייה כשהיא מימין לנו ונעבור דרך שער ציורי אשר מגדל פעמונים מתנשא מעליו. איך שנעבור את השער אנחנו נכנסים לכיכר קטנה שמהווה את מרכז הכפר עם מראות לרוב אופייניים לכפרים היוונים עם נשים מבוגרות לבושות שחורים עם גברים היושבים בכיכר ..מספר מסעדות מקומיות אבל מאוד מצומצם בשל הגודל היחסית קטן של הכיכר. אם בא לכם כוס קפה נחמד אזי לא כאן זה המקום. בהמשך המסלול שלנו יש קפה מומלץ אז תתאפקו קצת. כמובן בתנאי שישרוד עד לתאריך הגעתכם לאי.
מהכיכר מטפסים ברחוב הצר העולה צפונה...ומכיוון שאין לכם יותר מדי אפשרויות סביר להניח שלא תפספסו את כיוון ההליכה.
חלונות ודלתות כחולים ופה ושם גם בצבעים אחרים, קירות לבנים,כיפות כנסייה כחולים,מגדלי פעמונים,סמטאות צרות ומפותלות....כל מה שאופייני לכפרים היווניים לפניכם ויחסית לא עם עליות מפרכות כמו באיה או פירה שעוד לא הגענו אליה במסלולים.
מיד אחרי שנתחיל את המסלול יש לנו מצד ימין את Studio Leather "Transit" סדנה ביתית לייצור דברי עור...נחמד מומלץ ושווה כניסה.. יש לא מעט המלצות על המקום הנוגעות לאיכות ולמחיר היחסית הוגן עבור מוצרי העור. כמו כן ניתן ללמוד קצת על אופן העבודה. בעל המקום חביב וסבלני. אל תוותרו.
בהמשך תהיו ערניים לשלט שבתמונה...נקווה שעדיין נותנים להיכנס לתוך המערה שהיא שייכת לבית פרטי בה תוכלו לראות איך חיו במקום פעם. המערה נמצאת כמה עשרות מטר במעלה הרחוב מצד ימין לכיוון ההתקדמות שלכם.
בהמשך הרחוב עומד מגדל פעמונים מרשים שהרחוב עובר במרכזו. 6 פעמונים האופייניים לכנסיה האורתודוכסית מתנוססים עליו ב 3 קומות. ללא ספק זו הנקודה המרשימה ביותר בכפר.
בטוח ששמתם לב לזה שכאן אין נופי ים כחולים שמסיטים אתכם להסתכל על הים.
מיד לכשנעבור את השער בתוך מגדל הפעמונים מצד שמאל ניצבת לה Sunbeam. זאת חנות קטנה ומקסימה המציעה שקיות ותיקי יד העשויים משעם. שווה להיכנס. בעלי המקום ממש נחמדים.
עכשיו אנחנו מגיעים אל Traditional Kafeneio Megalochori המומלץ על ידי כל מי שביקר כאן והמהווה עצירת חובה בכפר. זהו בית קפה יווני טיפוסי מקומי חמוד ממש ליד מגדל הפעמונים המרשים שהוזכר כנקודה הכי מרשימה בכפר... כדאי לכם לזכור ולבוא לכאן במיוחד וליהנות לכם מארוחת בוקר מדהימה לפחות פעם אחת כאשר אתם מבקרים בסנטוריני.     אוכל יווני ביתי,עוגות,יינות,מוסיקה יוונית בערבים מיוחדים...ברוסקטה,קרם אבוקדו,ועוד דברים טעימים....לא לוותר. כדאי לכם לשריין מקום לערב כשאתם חוזרים מהבילוי מאחד החופים הדרומיים של האי.
מכאן אנחנו חותכים בשבילי המדרגות הפנימיים של היישוב כאשר בדרך נעבור דרך נקודת תצפית על הכנסייה הראשית של הכפר Megalochori Churches Viewpoint ובגדול נחזור דרך הסמטאות הצרות הללו אל החנייה להמשך מסלול היום.
מפת הליכה מומלצת בכפר:
סה"כ כ 1 ק"מ של הליכה.
מכאן נסע בערך 1.4 ק"מ אל מגרש חנייה צמוד למצוקים התלולים של הקלדרה. ניסע בהתאם למסלול שהמפה שלו מצורפת כאן

ממגרש החניה אנחנו מתקדמים לשפת המצוק כאשר היעד שלנו הוא Orthodox Church of Agios Nikolaos שזהו מעין קפלה קטנה שצריך להגיע אליה על ידי ירידה של כמה עשרות מטרים בשביל תלול אך די קצר. לעניות דעתי המקום עם הנוף הכי מהמם של סנטוריני. ממש לפני הקפלה הזאת הבנויה ממגדל פעמונים קטן וחדר החצוב בתוך ההר המשמש ככנסייה ולרוב כנראה סגור. אך כאמור אנחנו באים לכאן בשביל הנוף. הסוכריה של המקום היא או הוא הפתח שנפרץ לו בקיר הכורכר קצת לפני הכנסייה והפונה אל כיוון הצד הצפוני של הקלדרה מה שיספק לכם תמונות מהממות מהמקום.- חובה.
שמתי לב שהכורכר סביב הפתח די מתפורר והפתח הולך וגדל לכן קודם כל משנה זהירות במקום ונקווה שהצוק הזה ישרוד עוד שנים רבות. השם של החור הזה במצוק הכורכר נקרא: Coração de Santorini או בתרגומו- הלב של סנטוריני....כמה שהשם הזה מתאים למקום היפה הזה.

 

הנקודה הבאה שלנו היא  Lighthouse on Southern Tip of Santorini המגדלור שנמצא בקצה הדרום מערבי של האי. המרחק עד אליו הוא בערך 9 ק"מ ולאורך הדרך הזאת יש כמה נקודות מעניינות שרק נזכיר אותם כדי שתהיו מודעים אליהם אבל אין הם נכללים במסגרת המסלול אך ורק בשל שאלת הזמן העומד לרשותינו. 3.1 ק"מ אחרי שנחזור אל הכביש הראשי נעבור על פני המסעדה עם השם המחייב- Panorama שבהחלט ניצבת במיקום מהמם כלפי הקלדרה- אם יש לכם זמן אפשר לקחת בחשבון לעצור כאן. בהמשך ישנו חוף ממש נחמד והנושא את השם Caldera Beach. כדי להגיע אליו נצטרך לרדת בדרך מעט לא נעימה אך בהחלט ניתנת לנהיגה זהירה. הכניסה לדרך נמצאת כ 700 מטר אחרי מסעדת פנורמה ממש כשאתם עוברים את השלט של Kokkinos Villas. הדרך תיקח אתכם ממש עד לחוף חולי עם עצים בצמוד לקו החוף. במקום גם יש מסעדה בכלל לא רעה הנושאת את השם Remezzo. כמו כן יש במקום חנות לציוד צלילה לחובבי הז'אנר.
כאמור היעד שלנו הוא המגדלור שאליו אנחנו נוסעים יותר בשביל להגיד שהגענו עד לקצה השני של האי. במקום החנייה די מוגבלת ואחרי שחניתם מסלול רגלי קצר ייקח אתכם אל צידו האחורי של המגדלור בינות לסלעים הניצבים ממש אל מעל הים. הנופים לכיוון הצפוני ממקום עומדנו מהממים. אבל לזה אחרי 3 ימים בסנטוריני כבר התרגלתם..
מסלול הדרך לקטע :
 9.8 ק"מ
אחרי שהתרשמנו מהמגדלור ניפנה להעביר כמה שעות באחד מהחופים המהממים שיש לסנטוריני להציע בצד הדרומי של האי.
לפנינו מגוון של מספר חופים אבל ההמלצה היא ללכת על חוף שיש אליו הגעה עם הרכב עד כמעט לקו המים וכמובן שתהיה טברנה יוונית טובה. 2 תנאים באמת שהם חובה.
 
בואו נסקור קלות את מקבץ החופים שלפנינו... ממערב למזרח....
כדאי לדעת שחוף שיש בו טברנה כמעט בוודאות יהיו בו שמשיות וכסאות נוח המשמשים כעוד מקור פרנסה לתושבי המקום.
Mesa Pigadia Beach – רצועת חוף נפלאה עם 2 טברנות אחת בכל צד של החוף  הראשונה Tavern Mesa Pigadia נמצאת בקטע קצת עם אבנים  והשנייה  Akro Beach Bar נמצאת בפינה מקסימה של החוף אבל מחייבת ירידה ועלייה במדרגות...לא נורא.
החוף הלבן- White Beach הוא חוף מבודד שהגישה אליו מצריכה הגעה באמצעות סירה לכן לא נרחיב עליו.
Kambia Beach -  חוף עם גישה לרכב ממש עד קו החוף, ועם טברנה משפחתית נחמדה בקצה של החוף. החוף הזה משקיף גם על החוף האדום המפורסם של סנטוריני. Kambia Cafe היא הטברנה במקום נחמדה למדי.
Red beach – החוף האדום – החוף הזה דורש מכם ללכת קצת ברגל היות ואין גישה לרכב... מכיוון שהחוף מאוד פופולארי, בעונה הוא עמוס מאוד ולכן לא בטוח שהייתי הולך על החוף הזה כיעד מועדף...בכל מקרה כדי להגיע לתחילת השביל המוביל אל החוף האדום עליכם לעבור את העיירה אקרוטירי  או לכתוב במפה Red beach santorini Michael שזהו מזנון פופולארי בתחילת השביל ל החוף. בכל מקרה הנקודה מופיעה במפה המצ"ב.
חוף Almyrá -  חוף שומם לרוב...הרכב יכול להגיע קרוב למים אין טברנה במקום.
חוף Theros חוף עם גישה לרכב וטברנה החמדה עם שם כמו של החוף.
Vlichada Beach –  חוף ענק עם חול מסעדה הרבה שמשיות וכסאות נוח. בחלק הרחוק יותר אתם עשויים למצוא מתרחצים נטולי בגדים. גישה מצויינת לרכב.
החוף הבא הוא חוף החול השחור של פריסה המתמשך ביחד עם החוף של Paralia Perivolos  – כאן זה כבר אזור מאוד ממוסחר עמוס מאוד עם אינספור טברנות שמשיות כסאות ופעילויות ספורט מגוונות. כמובן עם גישה מצוינת לרכב.
מכל החופים הללו אני בחרתי את החוף הצנוע  Kambia Beach על הטברנה שבו....היה נחמד ונעים.
כדאי לדעת שבעיירה Vlichada הצמודה לחוף יש  אתר ביקור מעניין רק שזה לא בדיוק "מסתדר" עם הרצון ליהנות הפעם מחוף הים. מדובר על : Tomato Industrial Museum, D. העוסק בתעשיית שימורי העגבניות שנהגו לגדל פעם על האי.


 

 
מכאן נעשה את דרכנו חזרה צפונה בשביל לחזות בשקיעה אם עדיין זמינה. לחלופין אם הזמנו לנו מקום לארוחת ערב במסעדה המומלצת  Traditional Kafeneio Megalochori הרי שניסע לכיוון שלה.
מסלול הדרך מהמגדלור דרך כל החופים המוזכרים כאן :
 44 ק"מ במידה ונגיע לכל החופים שמסומנים כאן.... מציע לכם להתמקד באחד מהחופים...או 2 לכל היותר.
כדאי גם לדעת שבחלק זה של האי יש את עתיקות אקרוטירי הנחשבות כאתר ארכיאולוגי חשוב..... אז למרות שהמקום נחרב בהתפרצות הר געש אימתנית אבל עדיין זה רחוק מלהיות פומפיי.....לשיקולכם.

 כאן מסתיים מסלול מס' 3

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר