דוידי קליר- מסלולי טיול - סנטוריני מסלול 4
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לסנטוריני?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 100 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר

סנטוריני מסלול מס 4

 את יום מס 4 נקדיש לעיר הבירה של האי – פירה (Thera) ויש כל כך הרבה מה לראות ולעשות בעיר הזאת ואני חושב שזאת היא באמת העיר היפה ביותר באי ואחת מהיפות בעולם כולו.
את המסלול שלנו אנחנו נתחיל מצפון למרכז העיר בשכונה הנושאת את השם Imerovigli  ונתקדם לכיוון דרום. כדי להגיע לנקודת ההתחלה כדאי להגיע למגרש החנייה הציבורית במקום Parking Imerovigli public   אבל כדאי לדעת שמספר מקומות החנייה כאן לא תמיד עונה על הביקוש ולחליפין הייתי שוקל להשאיר את הרכב השכור שלכם (במידה ויש לכם) במרכז פירה ולהגיע לכאן עם התחבורה הציבורית והכי טוב עם מונית שירות. כך תהיו משוחררים מלחזור לנקודת ההתחלה. העיירה Imerovigli היא הנקודה הגבוהה 350 מטר בקו הקלדרה של סנטוריני ולמעשה מכאן דרומה או צפונה מגמת ההליכה שלנו באופן כללי תהיה בירידה למעט כל מיני נישות מעניינות על הדרך.
מהחנייה מושכים מערבה דרך מבוך כמעט בלתי אפשרי של סימטאות צרות ומדרגות.... הרבה מדרגות- תתכוננו נפשית שהיום הזה אתם הולכים לעלות ולרדת אינספור של מדרגות ואם אגיד כמה מאות אני לא אטעה... נעבור בסמוך למבנה הכנסייה המקומי כנסיית ישוע הנוצרי עם כמובן כיפה הצבועה בצבע הכחול והמבנה הצבוע בלבן. המעבר הוא בצד הרחוק מהכנסייה... אם עד לכאן הדרך הייתה אמנם קצרה אבל בשיפוע די חד... כאן יש לנו אתנחתא קצרה ואנחנו נכנסים לשביל המדרגות בפינה הימנית הרחוקה של מגרש החנייה מול הכנסיה... כמה צעדים וישר ניראה את ייעדנו הראשון למסלול- Skaros Rock.  מכאן המדרגות המתפתלות יובילו אתכם אל תחילת השביל המטפס אל הצוק... תעברו ליד Rocka cafe bar אבל לא להתפתות יש לו ציון נמוך ביותר בגוגל... שמאלה ימינה שמאלה ימינה במורד המדרגות והנה הגענו אל: Saint John the Beheaded or Katiforis Holy Orthodox Chapel... נקודת נוף מהממת... כלות אמיצות עומדות על הגג בשביל תמונה ביום החתונה... מכאן שביל מדרגות תלול ופתלתל ייקח אתכם אל הצוק שמספק את אחד מהמראות הכי מיוחדים שראיתם אי פעם.. שווה להתאמץ עוד טיפה ולמשוך אל מבנה הכנסייה שבמקום: Mother of Lord Theoskepasti Holy Orthodox Church... ושוב הנופים הם תגמול עבור המאמץ הקטן שלכם כאן.
הליכה של 20 דקות מהחנייה ומרחק הליכה של 1 ק"מ לכיוון יביאו אותך אל אחד מהמקומות היותר מיוחדים שיש לסנטוריני להציע... המסלול שלנו אמנם מתחיל כאן ובשעת בוקר וזה כדי להכניס המקום לתוך מסגרת המסלול של היום. יש רבים שמשאירים המקום לשעת השקיעה אבל אני לא כל כך בטוח שזה נכון היות והשביל מצריך זהירות בשביל סמיכותו לתהומות שמסביב.אחרי שקיעת השמש תנאי התאורה יורדים וחוץ מזה השקיעה בסופו של דבר נראית מאין ספור נקודות יפות אחרות והיא יפה לא פחות. נעליים טובות להליכה הזאת חשובות כדי להגיע אל הכנסייה וחורבות הטירה הוונציאנית שבמקום. בעבר ישבה כאן טירה או מבצר שנבנה בתחילת המאה ה-13 ונשלט על ידי הוונציאנים אבל סדרה של רעידות אדמה לאורך כמה מאות שנים הביאה בסוף לחורבנו.
מסלול גוגל מהחנייה ועד לסלע  1 ק"מ
מכאן נחזור חזרה אל Holy Orthodox Chapel  העיר ונלך או יותר נכון נטפס עם המדרגות עד שנגיע כעבור כ 200 מטר אל .Agios Georgios Chapel מרוב מקומות קדושים לנצרות המסלול שלנו ייראה כמעט כמו מסע צלב אבל מה לעשות הכנסיות הללו חולשות על נקודות הנוף השוות ביותר בסנטוריני... אנחנו נקרא לזה מסע בעקבות השמש... 😊 הנקודה הבאה שלנו במסלול היא? ניחשתם נכון... עוד כנסייה- Church of the Resurrection of the Lord גם היא בנקודת נוף מרהיבה.  הדרך שאנו הולכים היא חלק משביל ההליכה המפורסם מפירה לאיה שנחשב למסלול מרהיב. למעשה המסלול שלנו חוצה את המסלול בנקודה הגבוהה שלו ואנחנו הולכים במגמת ירידה לכיוון פירה הגדולה. מי שרוצה ויש לו זמן לעשות גם את החצי השני והצפוני של המסלול מוזמן להתחיל אותו גם כאן וגם אז הוא יהיה במגמת ירידה כלפי איה
לאורך כל הדרך ניראה את בתי המלון קטנים לרוב שנבנו יותר נמוך משביל ההליכה ואת הבריכות הכחולות והמפתות והטרסות המהממות ממש על שפת התהום שיש להם להציע לאורחים שלהם... בהחלט מפתה.
הקטע הנוכחי נותן לכם תצפית על נהדרת לכיוון החלק הדרומי של סנטוריני והמורדות התלולים בגווני האדום היורדים באחת אל מי ים כחולים כחולים.... באמת מאבדים פעימה.
נגיע למזלג ונבחר את הצד הימני ובמזלג שאחריו את השמאלי... תמיד תשתדלו לשמור את העיניים שלכם שרואות את הים. ככה תדעו שאתם הולכים נכון. וגם אם התבלבלתם קצת די מהר תדעו לחזור לשביל העיקרי... נכון קנס קטן של מדרגות עשוי להיות התשלום עבור הטעות... לא נורא כי הכול כל כך יפה. אנחנו מושכים כל הזמן דרומה וכשנגיע אל מנזר- Saint Nikolaos Holy Convent למעשה הגענו לקצה של העיירה Imerovigli ועוד כמה מאות מטרים נתחיל למעשה לטייל בעיירה פירה. כדאי לדעת שבסמוך למנזר יש חנייה - Parking Monastery of Saint Nikolaos העניין הוא שמכאן יש לכם דרך של 1.4 ק"מ עד לצוק וזה כמובן 2.8 ק"מ של הלוך וחזור בעוד שאם חונים במרכז הכפר אתם אומנם עושים דרך שקצרה רק בכ- 200 מטר ... כמעט באותו האורך... אבל לא חוזרים על עקבותיכם.
מפת המסלול מהסלע ועד לכאן  1.6 ק"מ של נופים מפעימים
800 מטר דרומה יביאו אותנו אל אחד מהנקודות הכי מפורסמות בסנטוריני- כנסיית שלושת הפעמונים של פירה... אבל מה לעשות הרי הגדרנו את המסלול כמסע צלב אבל של נקודות נוף מהממות ובאמצע הדרך יש לנו עוד כנסייה במיקום מדהים לתמונות- Church of Saint Gerasimos. מכאן יש לנו 250 מטר עד לכנסיית שלושת הפעמונים... הרחבה שלפני הכניסה צופה אל נופי הקלדרה המהממים ובשעת שקיעת השמש פיסת נדל"ן לעמידה כאן היא מצרך יקר. כדאי לדעת שממש מעל לכיפה הכחולה של הכנסייה יש מגרש חנייה שאתם יכולים להגיע עם הרכב... מכאן יש נוף מהמם של 3 הפעמונים והכיפה הכחולה וברקע יש את המים הכחולים והאיים שממול כולל הר הגעש. יש דרך של כ 400 מטר מסביב שיביא אתכם ממגרש החנייה אל הרחבה של לפני הכנסייה


 מפת מסלול
מכנסיית 3 הפעמונים אנחנו ממשיכים עם הדרך ממש על שפת התהום מימין לנו... 200 מטר יביאו אותנו לפנייה חדה ב 90 מעלות שמאלה עדיין על הדרך (השביל) הראשית  קצת אחרי הנקודה הזו שוכנת לה גלרייה- Art of The Loom Gallery ואל תוותרו על כניסה למקום בגלל הכותרת גלריה... זאת חנות יפה ואם אתם מחפשים מזכרת ייחודית זה המקום...יצירות ייחודיות שנעשו על ידי אמנים מקומיים במחיר סביר.. בהחלט מקום ששווה כניסה... גם הנופים במיקום הזה שווים את הכניסה. עוד גלרייה שמצדיקה את הכניסה אליה נמצאת ממש בסמוך. זאת היא - Ceramic Art Studio המאוד מיוחדת.. אל תפספסו בטח שאתם כל כך קרובים. כאן תראו אמנות בקרמיקה מהממת. עבודת יד ייחודית לאמן ייחודי. בניגוד לחנויות מזכרות נדושות כמו המקום הקודם כאן אפשר למצוא מזכרות מיוחדות... על המחיר לא נדבר כאן.
מפת גוגל עד לגלריית עבודות הקרמיקה   1.2 ק"מ
הנקודה הבאה כמובן שוב כנסייה Catholic Church of Saint Stylianos עם מבנה מעניין ויפה המשתלב בצורה מושלמת עם הנופים שסביב... החלק היפה היא קפלה קטנה שנמצאת בצד של התהום והצבועה צבעי פסטל יפים.  עוד 130מטרים  ואנחנו עוברים ליד - Cable car of Santorini היורד לנמל ולוקח את מי שמתעצל לרדת ברגל או על פרד מקושט.
אז ככה- אם אתם כאן ויש אנייה אחת או יותר בנמל של פירה צפו תורי ענק בכניסה לרכבל ... ובכל מקרה באמת כדי להרגיש את המקום רדו ברגל את 600 המדרגות או יותר ויש מספרים על כל מדרגה ומדרגה ובחזרה תעלו על פרד... גם אם תרחמו עליו זה לא יעזור כי מישהו אחר יעלה עליו...
הירידה לנמל נמצאת עוד 200 מטר בהמשך ופנייה חדה ימינה על דרך עם מדרגות ממוספרות כדי לתת לכם את ההרגשה של " מה זה לטפס 548 מדרגות" או יותר... דרך נוספת לדעת שהגעתם למקום הנכון זה בריח של הפרדים הרבים שמחכים ממש אחרי שפניתם לכיוון הנמל ומה שהם משאירים במקום למרות שבעליהם משתדלים לאסוף הכול... ריח אי אפשר לאסוף.... על כל מטר שתלכו יקפצו עליכם 2 בעלי פרדים לפחות וינסו לשכנע אתכם לרדת על הפרד שלו שיש לו תכונות של לפחות למבורגיני... טוב זה בצחוק... באמת שהמחיר שהם מבקשים הוא מגוחך ובטוח שראיתם מתחנת הרכבל מה מחכה לכם בירידה לנמל ובטח ובטח בעלייה ממנו... אבל יש מבקרים רבים נגד השימוש בחיה המסכנה הזאת שצריכה לסחוב משא לא קל דרך לא פשוטה. יש בעלי פרדים שממש מקשטים את הפרדים שלהם בפרחים וסרטים מה שבהחלט נותן יופי לפרדים הללו שצריכים לסחוב אותנו הלוך וחזור כמה פעמים ביום.... אני ריחמתי עליהם וויתרתי... עוד מעט גם סחבתי את החמור בעלייה.. 😊 אפשר בהחלט לרדת רגלית ולחזור עם הרכבל בתקווה שלא יהיו תורים אינסופיים. בכל אופן הפרדים או החמורים הללו הם אחד הסמלים המובהקים של סנטוריני והתמונות שלהם מקושטים מתנוססות בהרבה מקומות.. גם חנויות המזכרות מאכלסות הרבה מאוד חומרים בכל גודל אפשרי....
מסלול גוגל מגלריית הקרמיקה ועד ועד לנמל כולל מה שיש בו  1.6 ק"מ
ירדנו לנמל שהוא בעצם הנמל הישן של העיר פירה – נמל הוא תמיד אבן שואבת לתיירים והמקום אל תתפלאו יהיה הומה במטיילים.. מה יש לנו כאן? כמה מסעדות נחמדות כיאה לנמל המכבד את עצמו.. מצד ימין למדרגות כשהגעתם לרציף יש גם שירותים למי שהתאמץ בירידה או הולך להתאמץ בעלייה 😊 בסמוך גם תחנת הרכבל ובקצה היותר רחוק יש או לפחות היו 2 ספסלים ממש בקצה המזח סמוך לקו המים... אחלה מקום לשבת וליהנות מהמקום וגם קצת לנוח מהירידה.
אם בא לכם לאכול משהו אזי 2 מקומות מומלצים- Aroma Café ממש בקצה הרחוק של הנמל (השמאלי) והמקום היותר מומלץ היא מסעדה יוונית אותנטית Lombranos שנמצאת לפני Aroma Café ואשר מעוטרת ב 5 כוכבי גוגל...אומנם לא מישלין אבל גם זה לא עניין שבטל בשישים. בקיצור שווה שווה והמנות מכובדות.
עוד סיבה נכבדה להגיע לכאן הן כמה סוכנויות של שייט בקלדרה ואם לא עשיתם שייט שכזה אך סימן הוא שלא ביקרתם בסנטוריני...
נכון שמסחרי אבל מה לעשות שמה שיפה ימשוך אליו את כולם.. והמחירים לא נוראים בכלל.. לכו תעשו שייט לוויתנים באיסלנד ותשלמו לפחות 100 דולר לאדם.

שייט בסנטוריני 1  כמה סוגי שייט 25 ועד 85 יורו לאדם אבל לזה צריך לשריין יום אחר במסגרת הביקור שלכם בסנטוריני... יש שייט ממשך זמן של 3 שעות להר הגעש ועד שייט של יום שלם כולל שקיעה באיה.... לינק מצורף כאן לעיון בחירה והזמנה אם יתחשק לכם.

בגמר הביקור בנמל נחזור לחלק הגבוה של העיר מי במדרגות מי על החמור מי ברכבל ומי עם החמור עליו 😊 בכל אופן קצת אחרי שעולים למעלה יש 2 מקומות נחמדים האחד לקוקטייל טוב עם נופים - Tropical Bar .. כאן תוכלו לשתות קוקטייל טוב עם נוף שווה מוסיקה ושירות טוב...מקום אחר בסמוך היא הגלידרייה- Zotos עם מגוון של גלידות וניראה שדווקא הגלידה מתאימה יותר למי שטיפס כ-600 מדרגות בהר... את הקוקטייל נסמן לשעת ערב.  עוד מקום לסופלאקי משובח במידה ולא אכלתם בנמל או כי בא לכם לנשנש משהו...גם הוא נמצא קרוב והוא נושא את השם- Lucky's Souvlakis ויש לא מעטים שמוכנים להישבע ביקר להם שכאן הם אכלו את הג'ירו הכי טעים בחיים... אז למה שאתם לא תנסו גם...
לסיום לא בטוח שיש לכם כבר כוח אבל רושם כאן עוד כמה נקודות נחמדות שנמצאות באזור הקרוב ונכללות במפת המסלול המצ"ב.

  • Museum of Prehistoric Thera

  • Mati Art Gallery Gallery with unique, ocean-themed art

  • Candlemas Holy Orthodox

  • Thiras Art Gallery

Fira Theotokopoulos Main Square

מסלול הקטע האחרון בפירה  1.5 ק"מ

כאן מגיע מסלול 4 לסיומו

 

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר