דוידי קליר- מסלולי טיול - 10 דברים לעשות בלילה בפראג
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

10 דברים לעשות בפראג בלילות

 יש והרבה יותר, אבל מה לעשות שרוב מי שמגיע לפראג מגיע לשלושה ארבעה לילות.
לפיכך נסקור כאן כמה אפשרויות שהן  בעצם אופייניות לפראג או לצ'כיה ואשר אמורות למלא ערבים למי שבא לארבע לילות לפראג.

1-    ללכת על גשר קארל בשעות הלילה.                                                                                                                 האמת שהכי מעניין הוא ללכת ממש מאוחר כשכמעט ואין אנשים על הגשר או אז המסתוריות וההדר של הגשר הן בשיא. 
מראה הגשר,שורת הפסלים משני צידי הגשר ולכל אורכו,השתקפות האורות מכיוון האי קמפה על מי נהר הוולטבה, וכמובן מצודת פראג על כנסיית ויטוס המוארות על הגבעה הנישאת מעל. כל זה בהחלט מצדיק שנכנה את ההליכה על הגשר כבילוי לילי. ישנה הסתייגות קלה כאשר קר מאוד. בימים קרים במיוחד בהם הטמ"פ היא מתחת ל-0 מעלות ההליכה על הגשר בשעות הלילה יכולה לא להיות נעימה עקב הקור והצינה שמגיעים ממי הנהר ואז אפשר להסתפק מהמראות הנשקפים אליכם מהקצה של הגשר מתחת למגדל השמירה שיספק לכם הגנה מהקור(חלקית) ללכת על הגשר בלילה זו לא הצעה זה חובה.

גשר פראג בלילהגשר פראג בלילה

2-    כיכר העיר העתיקה.                                                                                                                                          קשה להחשיב זאת כבילוי היות ותעברו שם כמעט כל לילה. אם אתם מתאכסנים במלון שנמצא סמוך לכיכר(מומלץ) אז לבטח תעברו שם בכל לילה גם בדרככם אל מסעדה טובה. תקוו שהירח יהיה מלא והשמיים בהירים ושיש מצב שבו הירח מתייצב אחרי כנסיית טין המרהיבה בלילה. השילוב הזה הוא מנצח וחגיגה לצלמים שבניכם.
האורות שמאירים את הכיכר ואת הכנסייה, המבנים המקיפים, מגדל השעון. משתלבים ביחד לחוויה מרשימה במיוחד.

 
כיכר העיר העתיקה

3-    תיאטרון שחור.  אחד מהבילויים הפופולאריים ביותר בפראג שאימצה לחיקה את התיאטרון השחור. יחסית תיאטרון חדש בפראג כ-25 שנה וניתן לחשוב שהמציאו אותו כאן.  זהו תיאטרון שמשלב חושך, אורות אולטרה סגולים, אור שחור, פנטומימה של השחקנים, ועוד אמצעים אחרים שהמכנה העיקרי שלהם הוא להחזיר אור ולספק גימיק
שיהפוך אותו לאטרקטיבי. אם לא ראיתם תיאטרון שחור השתדלו ללכת כדי להכיר. אני משתמש במילה להכיר היות והדעות על התיאטרון השחור נחלקות בין כאלה שאומרים שהוא מדהים לבין כאלה שטוענים שזה בזבוז של זמן וכסף. המראות  בהצגה בהחלט יפים ויש קטעים מדהימים רק שלעיתים אורך ההצגה עשוי לגרוע מההנאה ברגע שאתם מרגישים שהנושא הובן.  כדאי מאוד ללכת לתיאטרון שנחשב טוב ושההצגה שמוצגת בו נחשבת לטובה. עוד עניין לגבי ההופעות - שמתי לב שביותר מתיאטרון אחד משתמשים במוטיב העירום   גם ללא כל קשר או צורך להשתמש בו מה שנתן הרגשה שהשימוש בעירום הוא יותר בהיבט המסחרי מאשר האומנותי. מה שבהחלט גורע מההצגה. 
    תיאטראות שנחשבים טובים:
Black Light Theatre METRO      
Black Light Theatre Srnec     
WOW Show Black Light    
תבחרו אחד מהם ואל תחשבו שאם לא הלכתם לאחר הפסדתם. 
נכון שרשום בילוי לילי אבל התיאטרון נפתח בשעות לפני הצהריים עד לשעות הערב.

4-    בילוי נוסף שאופייני לפראג הוא תיאטרון מריונטות או כפי שאנחנו מכירים בארצנו: תיאטרון בובות. רק שכאן זה ממש לא לילדים..בעיקר. גם כאן יש לא מעט דעות חלוקות לטובת התיאטרון וכנגדו. בהחלט יכולה הצפייה בהצגה  Don Giovanni להוות חוויה מעניינת. העיסוק בבובות הוא עיסוק רציני מאוד בפראג . במהלך השוטטות שלכם ברחובות העיר תתקלו בלא מעט חנויות שעוסקות בייצור הבובות ובמכירה שלהן. בכלל צ'כיה נחשבת למולדת המריונטות אז בהחלט ניתן להבין את הגאווה סביב הנושא.
המקום ללכת לראות הצגת בובות הוא:  National Marionette Theatre
כאשר כאמור ההצגה שרצה שם היא האופרה המפורסמת Don Giovanni.
בובות מרשימות ניתן למצוא בחנות Shop Marionety Truhlar שנמצאת מתחת לגשר קארל ושווה כניסה כאשר אתם עושים את מסלול מספר 2. החנות נמצאת בצד השמאלי של הגשר כאשר הגב שלכם אל מצודת פראג.
U luzhickeho seminare 78/5 | Mala Strana, Praha 1, Prague 118 00, Czech 

 
מריונטות בפראג

5-    מוסיקה.
מכיוון שמוצרט העביר במקום כמה שנים. אז ניתן בלא מעט מקומות לשמוע קונצרט. כמעט בכל כנסייה שמכבדת את עצמה תוכלו לקנות כרטיסים ולשמוע קונצרט.
יש מקום שמשלב אפילו ארוחה ביחד עם אופרה. 

6-    אחד מהנושאים שמאוד פופאלרי לקשור אותו לפראג הוא סיפורי הרוחות. אזי אין יותר מדהים מאשר לעשות את אחד מאותם סיורי רוחות שנערכים בלילות ברחובות פראג.
במשך כשעה תיחשפו לאגדות שרווחו בעיר מלפני מאות בשנים ושעד היום מספרים אותם. יש בתים מיוחדים שכאשר אתם הולכים ברחוב פתאום מקבלים תוכן צבעוני מאוד אחרי שאתם מכירים את הרוח שחייתה באותו מקום ושומעים על מעלליה. מומלץ.
סיורי רוחות בפראג


          רוחות ???? רק בועות סבון

7-    איך אפשר בלי מסעדה טובה ועדיף מסעדה צ'כית אוטנטית.
כאן ההמלצה שלנו היא על המסעדה   Restaurace Mlejniceשללא ספק היא אחת המסעדות הטובות של פראג עם אוכל מצוין, אוירה נפלאה ועיצוב מיוחד, מחירים זולים, והדבר הכי חשוב- טעים. כאן תוכלו לאכול גולש בתוך כיכר לחם. למה תוכלו? חייבים לנסות. למסעדה הזאת 2 סניפים כאשר חובה להזמין מקום מראש אחרת לא בטוח שיהיה לכם מקום. סניף אחד הזמנת המקומות היא באמצעות הטלפון והשני יש יכולת להזמנת מקום דרך האתר שלהם.  באמת לא להחמיץ.
אתר המסעדה 
כאן זו השלוחה שבה אפשר להזמין מקומות דרך האתר ולא בטלפון. האוכל בשני המסעדות הוא אותו האוכל רק שהחדשה יותר היא מרווחת יותר.


8-    עד לכאן השתדלתי שהבילוי הליילי יהיה צ'כי אוטנטי וכאן נצא מעט מהשורה.
מסעדת La Bodeguita Del Medio Music Bar & Restaurant היא מסעדה מעניינת אם כי לא צ'כית אלא קובנית.  אווירה נחמדה, בלילה יש להקה ששרה ומנגנת מוזיקה קובנית אבל כמות העשן שתיאלצו לנשום היא בלתי ניתנת לאומדן.  יש אזור ללא עשן אבל הוא מרוחק מהאזור של ה"שימחה". מאכלים קובניים והרבה מוחיטו Mojito - המשקה הלאומי הקובני.
ההיסטוריה של המוחיטו היא מלפני מאות שנים ובזמנים קדומים נשא את השם המעניין "אל דראקו". בסיס המשקה הוא רום, קרח כתוש, ליים וגבעול נענע. במסעדה מגישים גם למי שמזמין -. XXL MOJITO – CUBANO  זהו  "דלי של מוחיטו" עם קשיות לכל מי שיושב סביב השולחן. רק לוודא שיש אחד שלא שותה כדי שתגיעו חזרה למלון הנכון.
במסעדה יש 3 מפלסים: המרתף שם אפשר לאכול בשקט אבל מפספסים את עיקר העניין במקום. קומת הכניסה או קומת האקשן שם מדי יום יש את הלהקה המקומית ששרה ומרקידה, קומה מעל יש את המסעדה היותר שקטה Cohiba Atmosphere.

כמו מקום המתהדר במוצא שלו אזי יש כאן חנות סיגרים מהשורה הראשונה מכל העולם.
ניתן לבצע הזמנות דרך - האתר של המסעדה 
ואתם מקבלים אישור למייל שלכם. רצוי מאוד לעשות הזמנה מראש.

9-    בית בירה.
מכיוון ש בירה היא חלק מהווי של צ'כיה ובוהמיה במיוחד אז איך אפשר פראג בלי בירה והמקום המושלם מבחינתי הוא Prague Beer Museum. אז אולי יש כאלה שיקראו לזה מוזיאון אבל לא להתבלבל, זהו בית בירה  (או אם תרצו לקרוא לזה פאב ) לכל דבר כולל אוכל והרבה הרבה הרבה בירה. 30 סוגים שונים של בירה ואולי יותר מאז שנכתבו שורות אלו.
מה שמייחד את המקום זה שכל הסוגים השונים של בירות שמגישים  הם על טהרת הבירה הצ'כית. זאת תוצאה של עבודה מתמדת לאיתור הבירות הטובות במדינה בפראג ומחוץ לפראג באזורים הכפריים של צ'כיה. בשורה התחתונה תוכלו לטעום במקום בירות מכל מיני סוגים. בירות שיוצרו במבשלות גדולות כקטנות רק שהבירה תהיה באיכות גבוהה.
אתר בית הבירה 

10-    את הבילוי הלילי העשירי אשאיר לדמיון ולרצון שלכם לבחור.
 הנה דוגמא אחת:  יש זוגות רבים (למעשה הגברים ) שבחרו את פראג כמקום המתאים בשביל להציע נישואין. הייתי אפילו שותף מיקרי לאירוע שכזה, בהחלט מרגש. אז אם אתה הוא זה שביקשת ממני לצלם אותך מציע נישואין על גשר קארל  בתאריך 25-3-2011 בשעות הלילה, לייד הפסל של ישו שלח אלי תמונה. 
 
 
 
מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לאיסלנד ?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 115 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר