דוידי קליר- מסלולי טיול - מסלול מס 4- החצי הדרומי של האי
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

 מסלול מס 4 - החצי הדרומי של האי

מסלול 4 הוא מסלול שיעסיק אתכם יום שלם והוא מתאים למי שאוהב לטייל ולא מסוגל לשבת במקום אחד.
מפת המסלול
אורכו של המסלול הוא יותר מ-200 ק"מ והוא מגיע עד לנקודה הדרומית של האי רודוס- Prasonisi.
מעין לשון יבשתית היוצאת מתוך האי. כאן זו גם נקודת המפגש בין הים האיגאי לים התיכון. עצם השם כבר מהווה מוטיבציה להגיע למקום אבל זהו בהחלט יום טיול ארוך אשר מי שיוצא אליו לא יזכה להתפנק בבריכת המלון שלו אבל יוכל להתפנק קצת באחד מחופי האי הרבים והמדהימים אשר מקיפים אותו.
 
אנחנו יוצאים דרומה על כביש החוף המערבי בדומה למסלול הראשון שמופיע כאן. אחרי שאנחנו עוברים את Kritinia שביקרנו בה היעד הראשון שלנו שלנו הוא Castle of Monolithos  המתנשא על ראש הר ושוב אותם נופים מהממים של הים הכחול נפרשים מסביב. אם מבצר Kritinia הוא יעד לשקיעות מהממות. את הביקור ב- Castle of Monolithos נכוון לשעות הבוקר בהם צבעי הכחול עדיין פחות מושפעים מהשמש הנמצאת בגבנו כאשר אנו משקיפים אל כיוון הים. ואז הם הרבה יותר כהים.
אחרי שעוברים את הכפר Monolithos לכיוון המבצר תגיעו לצומת קטנה שבה יש דוכן לממכר תוצרת עצמית. מצד ימין יש חנייה לא סלולה וממנה נשקף נוף של המבצר המתנשא ממול על גיבעה שלטת וכמובן הכחול כהה של הים בשעות הבוקר.
הכביש מגיע ממש עד למרגלות המבצר וכל שצריך הוא לטפס וממש לא הרבה. תגיעו למבצר הרוס שיש בו כנסייה קטנה שנשתמרה היטב יחסית לשאר מבנה המבצר אשר נבנה במאה ה-15 לספירה ואשר לא ממש השתמר וזאת למרות שמעולם לא נכבש. המבצר מתנשא על גבעה מבודדת אשר מהווה גורם דומיננטי בנוף והנופים ממש מהממים. תמונות של הים מבעד לפתחים שעוד שרדו במבצר יצאו מוצלחות כמעט בכל מצב.

 

מבצר מונוליתוס-רודוס

אחרי הביקור במבצר תמשיכו עם הדרך היורדת. יש לפניכם 2 חופי ים נפלאים. הראשון הוא Alyki Beach  שהוא יותר קטן ויותר פראי עם אבנים  ויש לרדת אליו בשביל לא ארוך מהחנייה קו החוף הוא רצועה צרה למדי בין המצוק התלול בגבכם לבין מי הים. אם תגיעו בעונה יש מספר מצומצם של מיטות שיזוף ושמשיות להשכרה. לא לשכוח לקחת עימכם מים.   החוף השני הנמצא ממש בסופה של הדרך הוא Fourni Beach וכאן תפגשו בחוף ים הרבה יותר חולי ורחב עם מיטות שיזוף רבות וכמובן טברנה כיאה לכל חוף ים שווה ברודוס. שווה לטייל מעבר לחוף אל לשון היבשה אשר סוגרת את החוף מצדו הדרומי. במקום תמצאו מערות שמי הים חצבו במשך השנים. בימים שבהם הרוח חזקה 2 החופים יהיו גליים למדי ולא כל כך מתאימים לשחייה אבל מראה הגלים המתנפצים הוא יפה. יש לא מעטים שמגדירים חופים אלו במיוחד את Fourni Beach כחוף השווה ביותר ברודוס. אבל כל אחד והחוף שלו. שלי הוא Κοpria Beach.
מחוף הים Fourni Beach נחזור את כל מעלה ההר בדרך ההפוכה. נעבור על פני המבצר ונגיע לכפר Monolithos. בצומת המרכזית של הכפר נפנה ימינה לכיוון APOLAKIA  . כדאי לשים לב כי השילוט הוא לא בכיוון שלכם אלא בגבכם וגם זה רק כשאתם בצומת.  כמה מאות מטרים מהצומת תראו מצד שמאל לדרך את השלט - Greek House shop .
שווה עצירה. כאן אפשר לעשות טעימת יין מקומי (לא לנהג) וכן  לרכוש מוצרים מקומיים כמו שמן זית, דבש, זיתים, וכמובן יינות מתוצרת מקומית.
במרתף היין המקומי תוכלו לראות מתקנים לפיקוק הבקבוקים, חביות עץ לאחסון
והכי חשוב לעשות טעימות יין באופן טקסי מסורתי מקומי.
למי שמעוניין יש במקום גם מקום מקסים להתאכסן.
מה שמושך את עין הנהג היא דווקא תחנת הרוח היוונית מסורתית אשר גורמת לרבים לעצור ולצלם.
בצומת במרכז הכפר תאפסו את המונה כדי לדעת שכעבור 7.8 ק"מ אתם פונים ימינה בדרך המתפתלת והיורדת שוב אל הים. על הכביש הראשי  השילוט שתראו הוא לכנסיית  ST GEORGE KALAMOS  אבל לכשתפנו תבחינו בשלטים בצומת הזאת אשר ילמדו אתכם שאתם תגיעו אל  Limni Beach וכן שמדובר בדרך נוף מקומית והאמת שלא נתקלתי בשום מקום בהסבר על הדרך הזאת. יורדים עם הדרך עד לצומת T. ימינה תביא אתכם לצדו המרוחק והדרומי של Fourni Beach רק שהכביש לא מתחבר והוא גם די רחוק מהחוף. אנחנו פונים שמאלה עם הדרך שעוברת באזור חקלאי. יש מצב שתראו לא מעט ציידים באזור הזה של רודוס.
נוסעים עם הדרך עד שמגיעים לכניסה ימינה אל Limni Beach. חוף שהים שהחלק הטוב שבו שמעל לחוף יש 2 שולחנות לפיקניק הצופים אל הים בין עצים מנקודה גבוהה יותר. מקום מושלם לעצירת נשנוש קטנה. מה גם שזה אחד מהמקומות הבודדים ברודוס שלפחות אני נתקלתי בשולחן פיקניק.
היעד הבא שלנו היא הנקודה הדרומית ביותר ברודוס –  Prasonisi שמהווה יעד אהוב על גולשי הרוח אשר באים לכאן מכול העולם בשל הרוחות  הדי יציבות של המקום.            חוף הים במקום הזה הוא גדול למדי כיאה למקום המהווה מפגש של הים התיכון והים האיגאי. אבל אתם תראו בעיקר את גולשי הרוח כמעט בכל מקום לאורך החופים שבמקום.
קטע הדרך האחרון היא דרך כורכר אבל היא ברמה טובה ואפשר להמשיך לנסוע עליה ללא דאגה. אם תגיעו בגאות חצי האי  Prasonisi עשוי להפוך לאי. בכל אופן ההגעה אליו היא באופן רגלי או עם רכב שטח שמסוגל לעבור את החולות.מעבר לכך זה קצת מרוחק להליכה רגלית 2.8 ק"מ לכיוון. אם הצלחתם בכל אופן להגיע לקצה הלשון. יש במקום מגדלור המהווה נקודת משיכה לרבים עם נופי ים מרהיבים.
אם אתם גולשי רוח סביר שתישארו כאן אבל מי שלא גולש  די מהר מבין את המקום ואם אתם לא נכנסים לאת מהמסעדות שבמקום הרי תתחילו לחזור צפונה לכיוון העיר רודוס רק שאת הדרך צפונה נעשה על הצד המזרחי של האי. נחזור צפונה עד שנגיע אל הכפר Kattavia ונפנה ימינה ומזרחה ואחרי כ-7.7 ק"מ תגיעו לצומת שאם תפנו בו ימינה תגיעו אחרי כברת דרך של  ק"מ אל Plimiri Beach Fish Restaurant. מסעדה נחמדה אשר האטרקציה העיקרית היו דווקא התמנונים התלויים לייבוש כמו שמייבשים כביסה. מקום נחמד לארוחת דגים טובה.

 

התמנונים לייבוש

מכאן הדרך עוברת כל הזמן במקביל לקו החוף המזרחי. חופי ים מדליקים שכל אחד מהם יביא לכם חשק לעצור בו. בהמשך אפשר לעבור בלינדוס ולהישאר לערב במקום להשלמות או לעקוף אותה בכביש העוקף ולנסוע ישירות למלוננו.
כאן אנו מסיימים 4 מסלולי טיול באי רודוס.

 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר