דוידי קליר- מסלולי טיול - הפיורדים המערביים -מסלול מס 5
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלול יום 5 בפיורדים המערביים

2 סיורים בתשלום יראו לכם את המיטב שיש לראות בעיר במשך של 1.5 עד שעתיים
The Isafjordur Culture Walk - בעלות של 6000 קרונות איסלנדיות לאדם.
Ísafjörður Walk  בעלות של 8500 קרונות לאדם.
הכוונה שבוחרים אחד מהם במידה ואנחנו מעוניינים.
אם אתם מטיילים בכוחות עצמכם הנה "מתכון" לסיבוב מהנה ברחובות Isafjordur.
את מסלול הטיול בעיר השקטה הזאת נתחיל במאפייה העתיקה Gamla Bakaríið אשר נמצאת במרכז העיר ברחוב Aðalstræti 25  וממש ליד מלון Hótel Ísafjörður. כמובן שהביקור במאפייה כרוך גם במנת קלוריות הגונה עם קפה. דרך נפלאה להתחיל את היום. אם אתם אחרי ארוחת בוקר כי שהיתם במלון ליד או אחר בעיר אזי תשמרו את הכניסה לקפה בסוף הסיבוב שלכם. בכניסה לקפה תראו את הרכב הירוק מתחילת המאה העשרים ששימש להעברת הסחורה. אין אחד שלא מצלם את רכב הפורד הזה שנראה כאילו יצא אתמול מפס הייצור. ממש ליד הקפה בצמוד אליו ישנה חנות Vestfirzka Verzlunin    מעניינת אפילו רק לכניסה קלה. החנות מוכרת מוצרים שנעשו אך ורק בפיורדים המערביים וממש לא בטוח שתמצאו משהו שיגרום לכם לקנות אותו אבל עדיין לא עולה להיכנס ולהתרשם.
חנות נוספת וצבעונית היא החנות Klaeoakot שאף היא ממש נמצאת בסמוך- Aðalstræti 27. בצד השני של הרחוב.  נכון שבמהלך הנסיעות ברחבי איסלנד ראיתם אינספור כבשים מדהימות? (איך שהן רצות...כמו כדורי צמר מתגלגלים) אז כאן המקום לראות מה יוצא מכדורי הצמר המתגלגלים שראיתם בדרכים. זאת חנות לצמר סריגה איסלנדי בשלל צבעים. גם אם אתם לא מחסידי הסריגה עדיין שווה להיכנס ולהתרשם.
סבתא שלי הייתה חוגגת כאן.
מקום מעניין נוסף הוא Culture House אשר שימש בעברו כבית חולים ואז נקרא בשם המורכב Gamla Sjúkrahúsið.
המקום הבא מתאים לחובבי הבירה Dokkan Brugghús . כאן תוכלו לעשות מגוון טעימות של בירה מקומית. Sindragataהכתובת  11 וממש בסמוך נמצא את חנות הדגים Fiskbúð Sjávarfangs - Fish Store . כשאני רואה מקום הקשור לדגים אני לא מוותר עליו. בעיר יש כמה מוזיאונים שבחלקם חוזרים על מוזיאונים שעברתם בימי הטיול הקודמים ועל ההחלטה האם להיכנס או לא משאיר לכם(אין המלצה ).
Hversdagssafn - Museum of Everyday Life
Isafjordur Maritime Museum
Snjáfjallasetur Heritage Centre
Hornstrandir Nature Reserve
אם ברצוננו להשקיף על העיר היפה מלמעלה נצטרך לטפס אל Naustahvilft הנמצא ממול לעיר בצד השני של הפיורד על כביש 61 בכיוון כללי מזרח. ממש בסוף שדה התעופה הנמצא במקביל לכביש יש מפרץ חנייה קטן ושלט סימון שבילים. גם שלט עץ שדוף פגעי מזג אוויר ניצב לו. מכאן יש שביל טיפוס אל עבר Naustahvilft או בתרגומו לעברית- כסא הטרול בשל השקע הגאולוגי שנוצר בהר. האגדה מספרת שטרול עייף התיישב על ההר ושיקע את ישבנו לעד במקום.
עכשיו נעבור לדברים היותר משמעותיים שיש ל- Ísafjörður להציע לכם ובהחלט הייתי מגדיר תנאי קטן- מזג האוויר. 2 המקומות הבאים אם מזג האוויר גשום אזי לא יהיה נעים לטייל אליהם בלשון המעטה. הבעיה שבדרך כלל טיול לאיסלנד הוא טיול מתוכנן היטב עם מקומות לינה סגורים אלה אם אתם גמישים ויכולים להתאים עצמכם בהתאם.
היעד הראשון הוא האי Vigur Island אליו מגיעים בשייט אשר מקיימות מספר חברות תיור מקומיות. טיול לאי לוקח כ 3 שעות סך הכול וצריך לקחת בחשבון כאשר מתכננים את הטיול זמן של 4-5 שעות לנושא ה- Vigur Island.
עלות השייט לאי Vigur 11500 קרונות למבוגר משך הטיול 3 שעות חברה מבצעת לדוגמא: West Tours .
אז מה מחכה לנו כאן? תחנת הקמח היחידה באיסלנד, משרד דואר הקטן באירופה גם תמצאו כאן, ואפשר לשלוח אל עצמיכם גלויה. מהרו...עוד מעט זה ייגמר. בסוף המסלול מתארחים קצרות בבית החווה של המשפחה אשר עדיין חיה במקום ומתכבדים במשהו קל.  אבל העיקר בטיול הוא המסלול עצמו על האי האורך כשעה ובמהלכו תחזו בשפע הציפורים אשר נמצאות על האי. גם כלבי ים אתם עשויים לראות ויחסית קרוב. המפרץ הקטן למרגלות בתי החווה ואשר נמצא משמאל למזח אליו עוגנת הספינה שמביאה אתכם אל האי הוא מדהים ויביא לכם חשק להישאר במקום (לפחות לקיץ) . תקבלו מקלות כדי ללכת איתם מעל לראשכם לשם הגנה מתקיפות של השחפיות הארקטיות המקננות על הקרקע וההליכה שלכם במקום מטרידה את הציפור בעלת ההתנהגות האובססיבית בהגנה שלהן על הטריטוריה. המדריכים המלווים את הטיול בעלי ידע רב בכל הנוגע למקום ולציפורים שכאן ומעבר למידע שיעבירו אליכם הם גם יענו לכם בשמחה על כל שאלה שתהיה לכם.
בסוף המסלול יחכה לכם כיבוד קל בבית החווה. אפילו בית קפה קטן יש במקום- Vigur cafe.
 תשדלו לא לוותר על הגעה למקום המיוחד הזה   Vigur Island.
במסלול לאיסלנד בפיורדים המזרחיים אני מציין את המסלול אל האי Island Papey אשר יוצא מהעיירה Djúpivogur . בשנה האחרונה החברה או בעל הסירה שהוציא את השייט לא היה לו רישיון לעשות אותו והשייט כאן בהחלט יכול לשמש כתחליף.
השיט השני שיוצא את העיר Ísafjörður אל    Hornstrandir Nature Reserve    כבר יותר משמעותי בהיבט של הזמן שהוא לוקח ויש להקדיש לטיול הזה החל מיום שלם ועד כמה ימים עם מגוון מסלולים ועלויות. גם את הטיול ל- Hornstrandir Nature Reserve אתם יכולים לעשות עם  West Tours . אבל היא לא החברה היחידה ששטה אל השמורה.
מעבר לנופים שיש לשמורה להציע האטרקציה העיקרית כאן הוא ללא ספק השועל הארקטי הקטן והיפה.
טיול כזה כבר יצריך מכם להוסיף ימים במקום בהתאם למשך הזמן של המסלול שבחרתם. כמו כן כדאי מאוד לברר את רמת הקושי של המסלולים השונים ולוודא שאכן היא מתאימה ליכולת הפיסית שלכם.
הטיולים הללו ממש לא זולים והמחיר הנמוך ביותר שאני הצלחתי למצוא עבור יום טיול היה 34900 קרונות לאדם.
אחרי השייט נצא אל כביש 61 וניסע עליו 20.4 ק"מ אל העיירה הקטנה Súðavík אשר שמה נקשר כמו אחותה Flateyri אל האסונות הגדולים שידעה איסלנד ממפולות שלגים. גם כאן אירעה מפולת שלגים קשה אשר גבתה את חייהם של 15 בני אדם באותה השנה של האסון ב- Flateyri.
האטרקציה העיקרית כאן הוא Arctic Fox Centre . אז אם לא טיילתם אל  Hornstrandir Nature Reserve הרי שיש לכם את ההזדמנות לראות אותו כאן(או פוחלצים שלו) במקום יש אזור מגודר וניתן לחזות בשועלים עם מראה מתוק החיים במקום. השועלים הללו הם גורים של שועלה שניצודה ע"י צייד מקומי. מה שמלמד אותנו שהציד מותר באיסלנד. צייד שועל ארקטי מותר בכדי לווסת את מספרם שעשוי לגדול עקב העובדה שאין להם לא טורפים ולא מתחרים על המזון. במידה והשועלים יתרבו בצורה מופרזת תהיה פגיעה בציפורים. לפיכך מותר צייד השועלים לצורך שליטה על מספרם.
מעניינת תאוריית המדענים שגורסת שהשועל הארקטי למעשה נלכד באיסלנד כאשר מדפי הקרח של האוקיינוס האטלנטי נמסו בתום עידן הקרח.
המקום פתוח עד 10 בלילה בקיץ כך שכאשר תעברו כאן סביר להניח שיהיה פתוח. כדאי לדעת שהמקום הוא ללא מטרת רווח.
מכאן ממשיכים עם הכביש עוד 8.6 ק"מ עד ממש לקצה הפיורד Álftafjörður. שם ניכנס לחנייה ברחבת העפר הצמודה לדרך הראשית. מכאן יוצא שביל טיול אל המפל הנסתר Valagil. מההרים המקיפים את קצה לשון הפיורד נשפכים לא מעט מפלים. יש גדולים ויש קטנים ולמעשה את המפל שאליו אנחנו הולכים לא רואים בשלב ההתחלתי של המסלול אלה רק את הערוץ שבו הוא נמצא. אורך המסלול הוא כ 2 ק"מ לכיוון. המסלול לא בדרגת קושי גבוהה אולם הסימון שלו לא הכי ברור וקל לאבד את המסלול.סופו של המסלול הוא מפל מרשים ביותר עם נופים ומראות אשר יפצו אתכם על המאמץ הקטן.
לינה בסופו של יום זה אפשר לעשות או ב- Súðavík או ב- Ísafjörður או להמשיך עם הכביש 95 ק"מ עד שנגיע אל כביש 633 ונפנה בו לעוד 10 ק"מ. היעד שלנו הוא בית הארחה Heydalur המומלץ מאוד מאוד.
לינק לבית הארחה.
המקום הזה לבדו יכול להעסיק אתכם כמה ימים בשקט עם שלל הפעילויות שלו.
הנה רשימה:

Horse-riding
Sea Kayaking
Hiking
Fishing
Bird watching
Winter adventure tours
וכמובן בריכה חמה מצוינת שטמפרטורת המים שלה מגיעה ל-40 מעלות.
מספר אפשרויות לינה וכמובן גם קמפינג. לינה במקום תיתן לכם את רשות הכניסה לכל המיתקנים אשר במקום. מומלץ.

הפאפינים של איסלנד

מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לאיסלנד ?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 115 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר