דוידי קליר- מסלולי טיול - הפיורדים המערביים-מסלול מס 6
Booking.com
Booking.com
דוידי קליר - מסלולי טיול
לחץ

2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר 

מסלול יום 6 בפיורדים המערביים

אם אתם נשארים במקום בשביל לעשות מהאטרקציות שיש לו להציע כמובן שזה לא יהיה יום מספר 6.
בכל אופן את היום נתחיל על כביש 633 ונמשוך עליו עד שנגיע לקצה הפיורד Mjóifjörður ונחזור צפונה בצד השני של הפיורד. כאן צריך לשים לב לאן נוסעים הכביש והשילוט לא כ"כ ברורים במקום. בכל אופן תזכרו כי אתם צריכים לחזור צפונה לכביש 61 בצדו השני של הפיורד. הכביש עובר ממש על גדת הפיורד כמה מטרים בודדים מעל פני הים. אחרי שתעברו בערך קילומטר אחד בצד השני של הפיורד הכביש עובר מעל...... איך לא ... בריכה חמה קטנה וחמודה Hörgshlíðarlaug הנשקפת אל מי הפיורד. בריכה זו אהובה במיוחד על צעירים ואל תתפלאו אם תהיה מאוכלסת במתרחצים עם בקבוק בירה ביד. היא כל כך קטנה שבהחלט אפשרי שאם יש מתרחצים אתם תוותרו ותמשיכו בדרככם. בכל אופן בהמשך המסלול של היום השישי מזמן לכם 2 בריכות מדהימות. קראתי שכדי להיכנס לבריכה הזאת צריך לבקש אישור מבעל האדמה מה שמסבך את הספונטניות.(מראש ויתרתי)
אנחנו נוסעים על כביש 61 105 ק"מ עד שנגיע אל כביש 643 המוביל אל קו החוף התוחם את הפיורדים המערביים מהצד הצפוני שלהם. 16 ק"מ על כביש 643 יביאו אותנו אל Hótel Laugarhóll ואל הבריכה החמה  Gvendarlaugשבמקום.   בריכה זו קטנה למדי ואם אנחנו ממשיכים במסלול לאורך כביש 643 אשר עובר ברובו לאורך קו המים אזי כדאי לנו להתאפק ולשמור את הכוח לבריכה הכי הכי של הפיורדים המערביים. עוד במקום הזה ניתן למצוא את  The Sorcerer's Cottage שזה בעצם חלק מהתצוגה של מוזיאון הכשפים והמכשפות אשר נמצא בעיירה שעוד לא הגענו אליה Hólmavík ואשר נגיע אליה ביום המחרת. 5.5 ק"מ אחרי Hótel Laugarhóll יביאו אותנו שוב אל קו המים. אנחנו נעלה צפונה עם כביש 643 ואחרי 41 ק"מ נגיע אל Djupavik. האזור הזה של איסלנד הוא עם הכי מעט תושבים לק"מ רבוע אבל הדרך מזמנת לכם נופים מרהיבים.
ב- Djupavik האטרקציה העיקרית היא מפעל ההרינג שהוקם במקום בשנת 1934 ואשר היה בניין הבטון הגדול ביותר באיסלנד לאותה התקופה. המפעל הזה עבד כ-20 שנה וננטש. בשנים האחרונות מנוצל המבנה לצורך הצגת תערוכות בנושאי אמנות וציורים. המפל שנמצא מאחורי המפעל הנטוש מרשים למדי.
אנחנו ממשיכים על כביש 643 אל יעדנו הבא אלין נגיע בעוד 37.1 ק"מ וזאת היא הבריכה החמה Krossneslaug. אחת מהבריכות היותר מיוחדות שיש לאזור הזה להציע לכם גם במושגים של כל איסלנד המקום הזה מיוחד מאוד. הבריכה שהפעם היא יחסית גדולה ומסודרת שוכנת ממש על חוף הים ומספקת לכם נופים מרהיבים בזמן שאתם בתוך המים החמים. לפעמים רואים מכאן לוויתנים. אבל ממש ממש לפעמים. אני לא. קצת דרומית לבריכה נמצא Kaffi Norðurfjörður בו תוכלו לשתות קפה או לאכול.
הדבר היחידי שקצת מעיב היא העובדה שאת כל הדרך הזאת צריך לעשות בחזרה.
107 ק"מ לאורך הפיורד יביאו אותנו אל העיירה Hólmavík . אנחנו נדלג על העיירה Drangsnes ועל ה- Drangsnes Hot Pots המפורסמים שלה כי כבר היינו בבריכה חמה היום.
למי שלא רוצה לעשות דרך כל כך ארוכה יכול באמת להסתפק בנסיעה עד ל- Drangsnes ולהיכנס למים החמים שבמקום.
העיירה Hólmavík השוכנת כמעט ביציאה שלכם מהפיורדים בה שוכן אחד מהמוזיאונים המפורסמים של איסלנד- Icelandic Sorcery & Witchcraft שנשזר היטב עם האמונות שרווחו באיסלנד שנים לא מעטות.
Hólmavík תשמש אותנו גם ללינה.

הכבשים של איסלנד

מתכננים טיול? טיילתם כבר?
השתמשתם במסלול? עזר לכם בתכנון? 
נשמח שתשתפו ותשתתפו איתנו גם בתגובה וגם
בעלויות האתר כדי לשמור
לפתח ולהגדיל אותו.
כל השתתפות תתקבל בברכה
ניתן באמצעות אפליקציית ביט
 

----------------------------
מעוניינים בתכנון מסלול  מותאם אישית לאיסלנד ?
----------------------------
מעוניינים לרכוש את 
 המסלול המלא להדפסה אצלכם
תמורת 115 ש"ח
 צרו קשר בתיבת-צור קשר
או בטלפון:0547411949 - דוידי
קבלו את המסלולים למייל
בפורמט PDF כולל אישור להדפסה
אפשרות לתשלום באמצעות
אפליקציית ביט

למספר 0547411949
דוידי קליר
 
השימוש בכל המידע שמופיע כאן ובמסלולים המתוארים בהמשך הוא על אחריות המטייל בלבד.
אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן המסלול בלא קבלת הסכמתו של דוידי קליר בכתב ומראש.
דוידי קליר אינו אחראי בשום מקרה ואופן לשימוש שנעשה במידע המצוי במסלול המתואר בהמשך.
דוידי קליר לא יהיה אחראי לשום נזק ישיר או עקיף, כספי או אחר, שייגרם למשתמש במסלול המוצע
.
2013 © כל הזכויות שמורות לדוידי קליר